poniedziałek, 15 lipca 2019
Jerzy Jachnik: Kukiz'15 może nie poprzeć reformy Sądu Najwyższego PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 17:28

 
Jerzy Jachnik (Kukiz'15) jedyna merytoryczna krytyki reformy KRS! PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 17:23

 
Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS-em a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii - ocenił poseł. PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 16:55
Nie poprzemy prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS, bo są niezgodne z konstytucją, ale przede wszystkim nie są napisane dla naszych rodaków - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Na konferencji prasowej w Sejmie Kosiniak-Kamysz podkreślił, że projekty ustaw o SN i KRS "nie prowadzą do reformowania sądownictwa w Polsce. W tych zmianach nie ma obniżenia opłat, nie ma przyspieszenia procedur. W tych zmianach nie ma w żaden sposób zwiększenia odpowiedzialności sędziów wobec społeczeństwa i nie ma zwiększenia kontroli społecznej - podkreślił polityk.

W jego ocenie ustawy te prowadzą do zwiększenia władzy politycznej w sądownictwie. PiS został wybrany do rządzenia, a nie do sądzenia. Nie może być dyktowana ustawa w myśl zasady "partia rządzi partia sądzi" - zaznaczył lider PSL.

Nie poprzemy tych ustaw są niezgodne z konstytucją, ale przede wszystkim nie są napisane dla naszych rodaków. Są napisane dla partii władzy, nie możemy się na to zgodzić - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Jeżeli poprawki Kukiz'15 nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć zmian w ustawach o KRS i SN - oświadczyli posłowie Kukiz'15.

Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych - podkreślił poseł Jerzy Jachnik podczas konferencji prasowej w Sejmie. Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS-em a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii - ocenił poseł.

Jak podkreślił, "czas najwyższy oddać sądy społeczeństwu". Jeżeli przynajmniej w jakiejś części PiS odda sądy obywatelom, to my się będziemy do tego przychylnie ustosunkowywać, dlatego, że - i to trzeba jasno stwierdzić - sądy w Polsce działają źle - podkreślił Jachnik.

Poseł Grzegorz Długi zaznaczył, że poprawki do projektów, które zaproponował klub Kukiz'15 mają "uratować konstytucyjność zmian w sądownictwie".

Jeżeli poprawki, które złożyliśmy będą zaakceptowane, to wtedy będziemy mogli poprzeć te zmiany, które - podkreślamy - nie są reformą sprawiedliwości, tylko reformą tych dwóch organów (SN i KRS). Jeżeli nasze poprawki nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć tych zmian - oświadczył Długi. Jak ocenił, "hipokryzja, która jest dookoła tych tzw. reform, sięga Himalajów".

Zdjęcie użytkownika Stefan Romecki.

kliknij by oglądnąć

 
Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 16:48

Jeżeli poprawki Kukiz'15 nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć zmian w ustawach o KRS i SN – oświadczyli posłowie Kukiz'15.

Odnosząc się do zaplanowanych w piątek w Sejmie głosowań nad „dwiema najważniejszymi ustawami systemowymi” o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym, poseł Jerzy Jachnik ubolewał, że nie zostały one poprzedzone ogólnonarodową dyskusją.

– Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych – podkreślił Jachnik podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie. – Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii – ocenił poseł.

autor: Fratria

Czytaj całość:kliknij

 

 
Przestępstwa publicznych pracowników nie powinny się przedawniać PDF Drukuj Email
czwartek, 07 grudnia 2017 19:31

 Moim zdaniem w stopniu znacznym zostały zmienione ustalenia. Ja chce zmian w reformie. Obecne stanowisko PO, PSL i Nowoczesnej jest takie, że nie chce ich wybierać. Są rzeczy które trzeba wprowadzać w dyskusji. Jest spór o to, że sędziów powinni wybierać tylko sędziowie. My byliśmy zgodni z PiS, że powinien to robić sejm. Opozycja nie uznaje tego, że mogą to robić posłowie. To była główna oś sporu i dlatego to się nie posuwało do przodu. Lepszy był by mechanizm stworzenia osobnego sądu dyscyplinarnego, ale wtedy SN traci swoje funkcje. Nie mogli by nawet opiniować kandydatów na sędziów- stwierdził poseł Kukiz’15.

 

kliknij by oglądnąć

 
PISowcy: Głosujecie jak kukiełki (...), to co do tej pory robicie, to jest pozorowanie debaty - ocenił Janusz Sanocki. PDF Drukuj Email
środa, 29 listopada 2017 20:15

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,150682,22711509,dalszy-ciag-batalii-o-sady-glosujecie-jak-kukielki-wy-glowy.html

 
Zabijając JOW - y niszczycie demokrację PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:49

Ile razy jeszcze trzeba będzie powtarzać, że JOW - y mają najsilniejsze państwa świata. I nie chcą się ich pozbyć. Co innego w Polsce, likwidacja JOW w samorządach to zabijanie demokracji na dole

 
Skończmy z zawłaszczaniem państwa przez partie, które zrobiły sobie z tego sposób na życie. PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:45

Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.

 
Paweł Kukiz i "JOWy albo śmierć" PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:41

Tego nie wolno przegapić! Przed chwilą Paweł Kukiz w mocnym, emocjonalnym wystąpieniu w Sejmie w obronie JOW-ów w samorządach! Apelujemy o udostępnianie!

"JOW-y albo śmierć! Zapraszam wszystkich bezpartyjnych samorządowców, organizacje obywatelskie i wszystkich Obywateli Rzeczypospolitej do obrony podmiotowości obywatelskiej, do postawienia tamy partiokracji! Do skończenia z zawłaszczaniem państwa przez partie, które zrobiły sobie z tego sposób na życie. Jesteście jak pijawki, które drążą ten Naród!" #ObronimyJOWy


 

 

 
Z. GRYGLAS, J. JACHNIK - JAKI BĘDZIE LOS REFORMY SĄDOWNICTWA W POLSCE? PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:11

 
Jerzy Jachnik z Ruchu Kukiz 15 o projekcie ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:06

 
Poseł Jerzy Jachnik o projekcie prezydenckiej Ustawy o Sądzie Najwyższym. PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 21:53

 
Wczorajsze spotkanie Jerzego Jachnika w programie TVP - Młodziez kontra PDF Drukuj Email
niedziela, 19 listopada 2017 09:20

 

 

https://www.tvp.info/34605883/18112017-1830

 

 
Pilne !!! Uwaga: kto chce jechać z Bielska-Białej i okolic proszę o kontakt tel. 504 105 220 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2017 11:17

UWAGA❗ W związku z planowaną przez PiS likwidacją jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach w najbliższą środę o 12:00 w Sali Kolumnowej w Sejmie odbędzie się wysłuchanie publiczne organizowane przez Kukiz'15. Zrobimy wszystko, aby obronić interesy Obywateli w samorządach! Każdy kto chce uczestniczyć w tym wydarzeniu proszony jest o przesłanie do jutra do godziny 9:00 swojego imienia i nazwiska na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . To konieczne, aby otrzymać pozwolenie na wejście do Sejmu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!#PotrafiszPolsko #TAKdlaJOW

 
Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
 
Marek Ast i Jerzy Jachnik o KRS i 265 asesorach PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2017 11:49

 
Andrzej Duda: Próbowano mnie ominąć jako prezydenta. I uważano, że można to zrobić PDF Drukuj Email
piątek, 10 listopada 2017 12:32

Na pytanie o to, co spowodowało brak osiągnięcia porozumienia między prezydentem a PiS, Duda skwitował: – Też chciałbym usłyszeć odpowiedź, bo mam nieodparte wrażenie, że próbowano mnie ominąć jako prezydenta. I uważano, że można to zrobić. Chciano wymusić na mnie podpisanie ustaw – mówił. – A ja chcę rolę prezydenta wypełniać. To nie jest tak, że prezydent jest sługą większości parlamentarnej. Nie, prezydent jest sługą Rzeczypospolitej.

Andrzej Duda

Cały artykuł;kliknij.

 
Jerzy Jachnik: trzeba oddać wymiar sprawiedliwości pod kontrolę obywateli PDF Drukuj Email
środa, 08 listopada 2017 18:22

- Dlaczego sędziów, prezesów sądów, prokuratora generalnego i Krajowej Rady Sądownictwa nie mogą wybierać obywatele w wyborach powszechnych? – zastanawiał się Jerzy Jachnik z klubu Kukiz’15, który był gościem audycji "Jakim prawem" w Polskim Radiu 24.Pod koniec października br. Jerzy Jachnik powiedział, że "wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą w Polsce, trzeba zaorać i budować od nowa". Według niego sędziowie oraz prokuratorzy nauczeni są bezkarności i "nigdy nie byli poddawani żadnej odpowiedzialności". "Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za uprawiane bezprawie i z hukiem nie będą wylatywać z tej instytucji, to żadna reforma nam nie pomoże".

Znalezione obrazy dla zapytania sądy

Posłuchaj całej audycji:kliknij.

 
Pani ośmiesza Komendę Wojewódzką Policji i czynności operacyjne. PDF Drukuj Email
wtorek, 07 listopada 2017 14:33

Takich czynności nie ma w tej sprawie, gdyż na tamten czas, na tamtą naszą wiedzę zakładam, że rozmawiałam na ten temat ze swoim przełożonym i nie było takiej zgody, abym mogła, aby tego typu czynności mogły być wykonane - powiedziała świadek. Następnie zastrzegła, że mówiąc o "zgodzie" może użyła złego słowa. - Na tamtym etapie, w 2010 r. z wiedzą, którą wtedy mieliśmy, mój przełożony najprawdopodobniej uznał, że nie ma podstaw do wystąpienia o wszczęcie i wykonanie tych czynności operacyjnych - powiedziała świadek.Świadek pytana, jak ustaliła, jakie produkty oferował Amber Gold, odparła: - Głównie skupiłam się na monitorowaniu lokat (...). I te lokaty wzrastały, rosły w bardzo szybkim tempie, oprocentowanie, natomiast banki miały swoje oprocentowania na poziomie dużo niższym i porównywalnym - powiedziała Fołta-Nowacka.

autor: fot.PAP/tvpinfo

Cały artykuł:kliknij tutaj.

 
Krajowa Rada Sądownictwa spotka się z asesorami PDF Drukuj Email
wtorek, 07 listopada 2017 13:17

Minister sprawiedliwości, Wiesław Johann, przedstawiciel prezydenta w Krajowej Radzie Sądownictwa, a także przedstawiciele asesorów sądowych oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” zostali zaproszeni na spotkanie, które organizuje KRS. Ma się ono odbyć jutro. Tematem rozmów będzie aktualna sytuacja związana z wyrażeniem przez radę sprzeciwu wobec powierzenia obowiązków sędziego 265 asesorom sądowym powołanym przez MS.

Spór między KRS a ministrem sprawiedliwości dotyczy przede wszystkim tego, czy przekazana radzie dokumentacja dotycząca asesorów zawierała braki formalne (m.in. brak zaświadczeń o stanie zdrowia). Resort stoi na stanowisku, że o żadnych brakach nie może być mowy, gdyż – jak podkreślił w korespondencji z radą – asesorzy musieli takie zaświadczenie przedstawić już na etapie wstępowania do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. I nie ma tu znaczenia fakt, że było to kilka lat temu, a zgodnie z rozporządzeniem ministra sprawiedliwości w sprawie badań lekarskich i psychologicznych kandydatów do objęcia urzędu sędziego (Dz.U. z 2014 r. poz. 1293 ze zm.) tego typu dokumenty ważne są jedynie 12 miesięcy. „Przepis stanowi wyłącznie o możliwości »wykorzystania« (tj. przedstawienia) zaświadczenia, lecz nie ustanawia domniemania, że po upływie 12 miesięcy osoba, legitymując się zaświadczeniem, nie jest zdolna do pełnienia obowiązków sędziego” – czytamy w piśmie do przewodniczącego KRS podpisanym przez Łukasza Piebiaka, wiceministra sprawiedliwości.
 
prawo
 
Zamiast do szpitala trafił do aresztu. Tę przemoc można określić jako tortury! PDF Drukuj Email
piątek, 03 listopada 2017 13:47

Schizofrenik zamiast do szpitala psychiatrycznego trafia do aresztu. Rodzina miesiącami nie może uzyskać zgody na widzenie. Sprawą interesuje się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i stwierdza, że "w takich warunkach z całą pewnością pobyt nie jest leczeniem".Krzysztof Olkowicz uznał ograniczanie widzeń z bliskimi pana Juliana za "nieludzkie". Jako wieloletni dyrektor służby więziennej zwrócił też uwagę na skandaliczne - w jego ocenie - potraktowanie przez prokuraturę informacji o domniemanym pobiciu Juliana przez strażników aresztu. Śledztwo ruszyło dopiero po kontroli rzecznika. Dlaczego wcześniej odmówiono wszczęcia śledztwa? - Zdaniem prokuratora, te okoliczności, które wtedy były znane prokuraturze, nie uzasadniały wszczęcia postępowania - odpowiada Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Potwierdza, że czynności prowadzone są przez tę samą śledczą, która wcześniej wszczęcia postępowania odmawiała.

Gdzie są te wspaniałe idee i morale sędziów, którzy nakazują Julianowi chorującemu na schizofrenię paranoidalną, umieścić go w więzieniu,gdzie leczenie polega na biciu przez strażników ?! Czy może Ci sędziowie mają schizofrenię paranoidalną,bo nie wiedzą,że osoba z taka jednostką chorobową zamknięta i odizolowana bez leczenia a z odpowiednią dawką przemocy zostaje pozbawiona wszelkich praw człowieka oraz możliwości szybkiego powrotu do zdrowia ?Czy takie osoby w Polsce naprawdę powinny być sędziami?Skandaliczne jest to,że nie udzielono choremu psychicznie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej pomagając niwelować objawy schizofrenii paranoidalnej!!!

Zastępca RPO o dramacie Juliana Szulczyńskiego

Cały program w Uwaga TVN- kliknij 

 
Zamiast do szpitala trafił do aresztu. Tę przemoc można określić jako tortury! PDF Drukuj Email
piątek, 03 listopada 2017 13:47

Schizofrenik zamiast do szpitala psychiatrycznego trafia do aresztu. Rodzina miesiącami nie może uzyskać zgody na widzenie. Sprawą interesuje się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i stwierdza, że "w takich warunkach z całą pewnością pobyt nie jest leczeniem".Krzysztof Olkowicz uznał ograniczanie widzeń z bliskimi pana Juliana za "nieludzkie". Jako wieloletni dyrektor służby więziennej zwrócił też uwagę na skandaliczne - w jego ocenie - potraktowanie przez prokuraturę informacji o domniemanym pobiciu Juliana przez strażników aresztu. Śledztwo ruszyło dopiero po kontroli rzecznika. Dlaczego wcześniej odmówiono wszczęcia śledztwa? - Zdaniem prokuratora, te okoliczności, które wtedy były znane prokuraturze, nie uzasadniały wszczęcia postępowania - odpowiada Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Potwierdza, że czynności prowadzone są przez tę samą śledczą, która wcześniej wszczęcia postępowania odmawiała.

Gdzie są te wspaniałe idee i morale sędziów, którzy nakzaują Julianowi  chorującego na schizofrenie paranoidalną, umieścić  go  w więzieniu,gdzie lecznie polega na biciu przez strazników ?! Czy może Ci sędziowie mają schizofrenię paranoidalną,bo nie wiedzą,że osoba z taka jednostką chorobową zamknięta i odzolowana bez leczenia a z odpowiednią dawką przemocy zostaje pozbawiona wszelkich praw człowieka oraz mozliwości szybkiego powrotu do zdrowia ?Czy takie osoby w Polsce naprawdę powinny byc sędziami?Skandaliczne jest to,że  nie udzielono choremu psychicznie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej pomagaącej niwelować objawy schizofreni paranoidalnej!!!

Zastępca RPO o dramacie Juliana Szulczyńskiego

Cały program w Uwaga TVN- kliknij 

 
Rzecznik KRS: 100 proc. wniosków ministra w sprawie asesorów zawierało błędy PDF Drukuj Email
piątek, 03 listopada 2017 13:25

Rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek poinformował, że Rada dopatrzyła się istotnych braków we wnioskach o powołanie asesorów sądowych. Za przygotowanie listy było odpowiedzialne Ministerstwo SprawiedliwościRzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek powiedział, że „we wnioskach o powołanie asesorów pojawiły się braki o istotnym charakterze”. – Największa grupa braków to były kwestie niewykazania stanu zdrowia kandydata i co ważne przepisy dosyć ściśle regulują, to w jaki sposób stan zdrowia asesora, sędziego jest stwierdzany – tłumaczył sędzia. – 100 proc. wniosków ministra w sprawie asesorów zawierało błędy. Być może minister Ziobro myślał, że to już inna, nowa Rada przymknie oko na te uchybienia – zastanawiał się prawnik. Jak podaje RMF FM „konsekwencją przyjęcia wniosków ministra mogły być podważane wyroki wydawane przez asesorów”. – Proszę teraz wczuć się w rolę takiego Kowalskiego, który przyjdzie do sądu i jego sprawę niezwykle ważną życiowo dostanie do orzekania właśnie asesor. I to mając świadomość, że jego przeciwnik procesowy, jak przegra sprawę, to pójdzie do Strasburga i będzie podważał umocowanie tej osoby – tłumaczył sędzia Waldemar Żurek. Rzecznik KRS podkreśli, że Europejski Trybunał Praw Człowieka 7 lat temu podważył umocowanie polskich asesorów.

Waldemar Żurek

Czytaj całosć:kliknij

 
Klient już nie taki słaby w sporze z zagranicznym sprzedawcą PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 17:25

Sześć na 10 spraw trafiających do Europejskiego Centrum Konsumenckiego załatwianych jest po myśli konsumentów. 

Wypłacenie 2 tys. zł odszkodowania przez hotel w Czechach za zniszczoną deskę snowboardową, zwrot 40 tys. zł przez hiszpański hotel za ukradzione w nim rzeczy czy 1,7 tys. zł odszkodowania za spamowanie skrzynki pocztowej przez szwedzkiego przedsiębiorcę – to przykłady tegorocznych, skutecznych interwencji Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Od końca 2014 r. nastąpiło ujednolicenie praw konsumentów UE

Cały artykuł:kliknij tutaj

 
Ranking sądów w Polsce: Gdzie najdłużej czeka się na wyrok, gdzie rosną zaległości? PDF Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 13:51

Po "dokonaniu szczegółowej analizy ewidencji spraw i podstawowych wskaźników" w sądach w pierwszym półroczu tego roku dwóch prezesów sądów już straciło swoje stanowiska. Chodzi o sędziego Przemysława Banasika, który był prezesem SO w Gdańsku. Gdańsk w rankingu ministerstwa zanotował najniższy w kraju wskaźnik opanowania wpływu spraw w porównaniu z innymi sądami okręgowymi. Oznacza to, że do tego sądu wpływa więcej spraw niż jest załatwianych i wciąż rosną tam zaległości. Poza tym, w celu „poprawienia wyników” swoje stanowiska stracili prezesi SO w Suwałkach i Białymstoku, a także prezesi sądów rejonowych w Białymstoku, Augustowie i Sopocie.Jak zaznaczyło Biuro Prasowe MS: „Przesłane rankingi zawierają podstawowe statystyczne dane dotyczące efektywności sądów powszechnych. Jest to istotne, ale nie jedyne kryterium oceny pracy sądów. Poza analizą ewidencji spraw i podstawowych wskaźników efektywności, na ostateczną, całościową ocenę pracy sądów ma wpływ szeroki zakres czynników. Są to m.in. powody sytuacji, w której podstawowe wskaźniki są znacznie poniżej średniej. Szczegółowym analizom poddane będą poszczególne sądy w kolejnych apelacjach. Prace te trwają”.

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Czytaj więcej:kliknij.

 

 
Fiskus chce wiedzieć nawet o lokatach jednodniowych PDF Drukuj Email
czwartek, 26 października 2017 19:55

Przedsiębiorcy muszą informować o wszystkich otwieranych i zamykanych rachunkach bankowych. Także gdy zakładają je na jedną noc, mimo że na aktualizację NIP-2 w tym zakresie mają siedem dniWedług przedsiębiorców to kosztowny i niepotrzebny obowiązek. Ich opinię podzielają też doradcy podatkowi. I apelują: czas zmienić niepraktyczne przepisy.

 Tak najkrócej można podsumować reakcje czytelników DGP po opisaniu przez nas interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (nr 0111-KDIB3-1.4018.2.2017. 1.KO). Organ wyjaśnił w niej, że przedsiębiorca musi aktualizować NIP-2 zarówno wtedy, gdy otwiera, jak i zamyka lokaty o charakterze rachunku bankowego 
O tym, czy lokata ma swój rachunek, decyduje technika banku i jego system informatyczny
 
Program Woronicza 17 -22.10.2017 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 października 2017 13:30

 Jerzy Jachnik  22.10.2017 w programie  Woronicza17: Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą, trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności. Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za bezprawie i z hukiem wylatywać, to nic nam nie pomoże!

Znalezione obrazy dla zapytania jerzy jachnik woronicza 17 22.10.2017

kliknij tutaj  by odtworzyć cały progra

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure