niedziela, 22 września 2019
Rozmowy Sejmowe: „My nie żyjemy w państwie prawa. Nam się jedynie wmawia, że tak jest. Gdyby jeden prokurator, jeden sędzia, jeden urzędnik z hukiem wylecieli za łamanie prawa, to może byłoby inaczej” PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lutego 2018 17:32

J.S.Tzw. wymiar sprawiedliwości, w którym sądy nadzorują komorników i to one powinny być instancją, do której może się odwołać obywatel w przypadku złego działania urzędu skarbowego, czy wójta lub jakiejkolwiek innej jednostki. Sądy działają źle i jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy;  główną z nich jest to, że sędziowie są powoływani bez żadnej społecznej i obywatelskiej kontroli. Naruszono art. 4 Konstytucji RP, fundamentalną zasadę, która mówi, że w Rzeczpospolitej władzę zwierzchnie sprawuje naród przez swoich przedstawicieli, albo bezpośrednio. To znaczy, że wybiera sobie sejm, posłów i posłowie wybierają rząd i jest władza wykonawcza, albo bezpośrednio posłów, czy senatorów, czy prezydenta. Natomiast, jeśli chodzi o sędziów, którzy pełnią władzę sądowniczą, to zostało zachwiane. Sędziów nie wybiera naród, wybierają się sami. Minister mianuje asesorów, potem zgromadzenia sędziów wybierają kandydatów na sędziego. Drugą przyczyną jest to, że w tym procesie sędziami zostają młodzi ludzie bez doświadczenia, 29-letni ludzie dostają władzę – oni nie mają żadnego życiowego doświadczenia, nie mają jeszcze pewności siebie, w pełni ukształtowanej osobowości i oni już decydują o fundamentalnych sprawach ludzi, np. majątkowych, sięgających milionów. Naszym zdaniem to są główne powody korupcji wymiaru sprawiedliwości. Korupcji, czyli zepsucia. Do tego dochodzi korupcja materialna, powiązania z burmistrzem, z wójtem, bo wiadomo, że się spotykają na przyjęciach, są w jakiś sposób powiązani, także nigdy bezstronnie nie będą sądzić. My z kolegą, posłem Jachnikiem od lat walczymy o naprawę wymiaru sprawiedliwości. To, co wprowadził obecny sejm i większość, pan Ziobro, to są zmiany bardzo powierzchowne, mające raczej na celu skontrolowanie przez pana ministra paru sektorów, paru stanowisk, dyrektorów sądów.

J.J.Upolitycznianie prokuratury i sądownictwa

J.S.Prokuratura wcale lepiej nie działa pod kierunkiem osobistym Pana Ministra, to możemy stwierdzić na podstawie doświadczenia. Sądy działają równie źle; nadal czekamy na prawdziwą reformę, a kiedy ona nastąpi – to Bóg jeden wie. Może wtedy, kiedy naród polski się zbuntuje. To są rzeczy znane na całym świecie. Musi być kontrola zewnętrzna nad każdą instytucją i nie mogą, za przeproszeniem, dzieciaki –  absolwenci tuż po studiach być przy takiej władzy.

 

znyk sanocki jachnik int

 

Cały artykuł kliknij tutaj.

 
Nieodpłatna pomoc prawna. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 lutego 2018 15:24

Zachęcamy do korzystania z Nieodpłatnej pomocy prawnej !

Gmina Czechowice-Dziedzice – Budynek Zespół Szkół Technicznych i Licealnych ul. Traugutta 11

Poniedziałek- w godzinach 9.00 do 13.00.

Wtorek – w godzinach od 14.00 do 18.00

Środa – w godzinach 9.00 do 13.00.

Czwartek – w godzinach 9.00 do 13.00.

Piątek – w godzinach 14.00 do 18.00.

 

ZADANIE PUBLICZNE W ZAKRESIE PROWADZENIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2018 JEST W CAŁOŚCI FINANSOWANA PRZEZ POWIAT BIELSKI.

CZECHOWICE-DZIEDZICE

 
 
NSA utrwalił kulturę tajności: Wiedza dotycząca inwigilacji obywateli zagrażałaby bezpieczeństwu państwa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 lutego 2018 15:17

 Służby specjalne nie muszą mówić obywatelom, czy korzystają z narzędzi do inwigilacji społeczeństwa, a co za tym idzie, w jaki sposób je wykorzystują. Zagrażałoby to bezpieczeństwu państwa. Uznał tak w piątek Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając dwie skargi kasacyjne złożone przez Fundację Panoptykon.

Obawy społeczników wzbudza fakt, że nad stosowaniem takich narzędzi przez służby nie ma w zasadzie żadnej kontroli. Nie weryfikuje tego ani generalny inspektor ochrony danychosobowych, ani sądy.

– Dlatego, wykorzystując dostęp do informacji publicznej, chcieliśmy przeprowadzić choć namiastkę tej kontroli – sprawowanej przez społeczeństwo, które dowiedziałoby się, że np. nasze komentarze na Facebooku są przeszukiwane pod kątem słów kluczowych – stwierdza Klicki.

sąd

 

 
 
 
 
 
Komornicy znowu górą nad dłużnikami. POPIS głosuje za podwyżką kosztów egzekucji komorniczej PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 17:04

 
Czy można teoretycznie kształcić przyszłych prawników praktyków? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2018 16:27

Dostęp do zawodów prawniczych oraz zasady odbywania aplikacji od dawna stanowią przedmiot kontrowersji, sporów i radykalnych zmian. Na przestrzeni lat obserwowaliśmy liberalizację dostępu do aplikacji adwokackiej i radcowskiej, połączoną ze zwiększeniem kompetencji ministra sprawiedliwości. Dla przyszłych sędziów i prokuratorów utworzono scentralizowany system, odseparowany od modelu kształcenia innych prawników. W zasadzie każda większość polityczna wprowadzała do modelu kształcenia prawników zmiany, konsekwentnie pomijając koncepcję godności sędziego jako korony zawodów prawniczych. Mimo prezentowanych przez lata rozmaitych koncepcji, niezależnie od skali radykalizmu, nikt nie wpadł na pomysł, by praktyczne kształcenie aplikantów zastąpić teoretycznym. Wydawało się, że co do fundamentów, tj. przekonania, iż nauka praktycznego wykonywania zawodu zasadniczo różni się do edukacji uniwersyteckiej, nie ma sporów.

 Koncepcja umożliwienia prowadzenia aplikacji przez uniwersyteckie wydziały prawa prowadzić musi do zasadniczej zmiany modelu przygotowywania do wykonywania zawodu prawnika w praktyce.
 
Weryfikacja podatników nie tak prosta, jak się zdawało PDF Drukuj Email
środa, 17 stycznia 2018 19:56

Od poniedziałku funkcjonują dwa nowe wykazy podatników dostępne na stronach Ministerstwa Finansów. Podatnicy i ich doradcy alarmują jednak, że gubią się w tych rejestrach. Nie kryją irytacji, bo nie wiedzą, jak dotrzeć do tych wykazów i po co jest ich aż tyle. Czy nie mógłby być jeden, obejmujący wszystkie dane, które ujawnia MF? – pytają.

Część informacji jest teraz publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej, a część na Portalu Podatkowym. Co więcej, w BIP znajdują się aż dwa wykazy.Kto chce sprawdzić, czy handluje z uczciwym, zarejestrowanym kontrahentem, musi wejść na dwa portale i zweryfikować trzy listy. Może się to zmienić, ale dopiero za rok.

Część informacji jest teraz publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej, a część na Portalu Podatkowym. Co więcej, w BIP znajdują się aż dwa wykazy.

Przedsiębiorca, który chce mieć pewność, że jego kontrahent jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, musi więc wejść na dwa portale i zweryfikować trzy listy. Nie ma wyjścia, jeżeli chce dochować należytej staranności przy odliczaniu VAT wynikającego z otrzymanej faktury.

vat

Cały artykuł:kliknij tutaj.

 
Fiskus przegrał w TK spór o PIT od nieujawnionych dochodów, ale zachowa sobie pobrane opłaty PDF Drukuj Email
środa, 17 stycznia 2018 19:52

Fiskus przegrał w Trybunale Konstytucyjnym spór o PIT od nieujawnionych dochodów, ale zachowa sobie opłaty pobrane przy poborze nienależnego, jak się okazało, podatku – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sędzia Andrzej Jagiełło wyjaśnił, że zwrot kosztów egzekucyjnych należy się wtedy, gdy okaże się, że egzekucja była prowadzona bezprawnie. – Przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niekonstytucyjność art. 20 ust. 3 ustawy o PIT obowiązującego w latach 1998–2006 istniała natomiast podstawa prawna do jej prowadzenia – wyjaśnił sędzia.

Spór o koszty egzekucyjne toczył podatnik, od którego urząd skarbowy egzekwował PIT od nieujawnionych dochodów za 2004 r. Podstawą egzekucji była decyzja, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności i w oparciu o którą wystawiono tytuł egzekucyjny. Naczelnik urzędu skarbowego zajął rachunki bankowe podatnika, jego wynagrodzenie za pracę i samochód. Z tytułu tych czynności naliczył sobie opłaty egzekucyjne.

Zarówno WSA w Gliwicach, jak i Naczelny Sąd Administracyjny orzekły, że w dacie wszczęcia i prowadzenia egzekucji oraz pobrania należności istniały podstawy prawne do jej przeprowadzenia.

 
Nieodpłatna pomoc prawna -zapraszamy do korzystania. PDF Drukuj Email
środa, 03 stycznia 2018 14:12

 POWIERZENIE REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE PROWADZENIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2018R.-Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu 

Gmina Czechowice-Dziedzice – Budynek Zespół Szkół Technicznych i Licealnych ul. Traugutta 11

Poniedziałek- w godzinach 9.00 do 13.00.

Wtorek – w godzinach od 14.00 do 18.00

Środa – w godzinach 9.00 do 13.00.

Czwartek – w godzinach 9.00 do 13.00.

Piątek – w godzinach 14.00 do 18.00.

CZECHOWICE-DZIEDZICE

 ZADANIE PUBLICZNE W ZAKRESIE PROWADZENIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2018R  jest w całości finansowane przez Powiat Bielski.

 
Poseł Janusz Sanocki - moje 2 lata w Sejmie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 stycznia 2018 13:41

 

W listopadzie minęły 2 lata mojego posłowania. Pomyślałem, że trzeba dać wyborcom, choć krótkie sprawozdanie z mojej pracy parlamentarzysty.
Jak Państwo wiecie wszedłem do Sejmu z listy Ruchu Kukiz’15, ale lider Paweł Kukiz zadecydował, żeby mnie nie wpuścić do klubu, po tym jak zażądałem przejrzystych procedur podejmowania decyzji. Po moim liście otwartym Paweł zażądał od posłów, żeby mnie nie przyjąć i tak też się stało.

 
Więcej…
 
Główna przyczyna przewlekłości procesów to brak decyzyjności PDF Drukuj Email
sobota, 30 grudnia 2017 18:55

- Bardzo dobrze, że skargi nadzwyczajnej może dokonać prokurator generalny, ale uważam, że ta skarga zamknie się znowu w małej przepustowości. Chcieliśmy, by posłowie mogli wnosić skargę nadzwyczajną podczas obrad komisji, które są nagrywane, by nie było podejrzeń o kolesiostwo – mówił w audycji Jakim Prawem poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik. Według Jerzego Jachnika „od 1990 roku żyjemy w państwie bezprawia”. – Trzeba myśleć o sprawach dzień po dniu, wszyscy operują sloganem, że procesy trwają za długo i trzeba je skrócić. Główna przyczyna przewlekłości, oprócz spraw administracyjnych, to brak decyzyjności i udawanie sądzenia przez sędziów. Sędzia prowadzi za dużo spraw równocześnie, nie jest ich w stanie objąć i potem udaje, że sądzi – mówił gość Polskiego Radia 24.

 

Znalezione obrazy dla zapytania sąd najwyzszy

Całość audycji :kliknij 

 

 
Zmiany w procedurze cywilnej: Dobre dla sędziów, nie dla adwokatów PDF Drukuj Email
piątek, 29 grudnia 2017 14:53

Przyśpieszy procesy, ale kosztem dochodzenia do prawdy – takie opinie pojawiły się w trakcie konsultacji na temat zmian w procedurze cywilnej.

Uwzględnienie głosu praktyków i próba rozwiązania problemów, na jakie ci wskazują od lat. Usunięcie barier w sprawnym rozpoznawaniu spraw czy zwiększenie odpowiedzialności stron za wynik procesu. Za to środowisko sędziowskie chwali proponowane przez resortsprawiedliwości zmiany w kodeksie postępowania cywilnego. Słowa krytyki płyną głównie ze strony adwokatów i radców prawnych, którzy ostrzegają, że planowana reforma, poprzez m.in. wprowadzenie zbyt dużego formalizmu, negatywnie odbije się na prawach stron procesu. Resortowi zarzuca się też tworzenie „podwalin dla systemu «sądu dla bogatych.

Wpływ spraw do sądów na wysokim poziomie

Calość: kliknij tutaj

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
sobota, 23 grudnia 2017 22:28

Pełnych ciepła, spokoju i radości

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej  pomyślności i 

nadziei na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten,

który właśnie mija.

 życzy 

   Zarządem Stowarzyszenia

Przeciw Bezprawiu wraz z

posłem Jerzym Jachnikiem.

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia świąteczne

 
Nowa propozycja PiS ws. wyborów. Zdecydowany sprzeciw opozycji PDF Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 17:57

Hermaliński: System wyborczy będzie "skażony elementem państwowym"

Teraz przepis ten idzie jeszcze w dalszym kierunku. Nie można powiedzieć, że jest to z deszczu pod rynnę, czy "zamienił stryjek siekierkę na kijek", bo to jest jeszcze gorsze. Z tego, co usłyszałem z ust wnioskodawców, obecnie kandydatów na szefa KBW będzie wskazywał minister spraw wewnętrznych i administracji w porozumieniu z kancelariami Sejmu, Senatu i prezydenta. Czyli w zasadzie element rządowy, element władzy wykonawczej wkracza już do KBW, czyli do systemu wyborczego- powiedział szef PKW Wojciech Hermeliński.

W jego ocenie w ten sposób system wyborczy będzie "skażony elementem państwowym". To trochę tak, jak my byśmy, jako PKW, wskazywali panu ministrowi, jakich ma sobie wybrać zastępców- zaznaczył sędzia. Podkreślił, że Państwowa Komisja Wyborcza chciałaby, aby kandydat na szefa KBW był "apolityczny, o doskonałej wiedzy i praktyce".

Przewodniczący PKW dodał, że Komisja podtrzymuje również swój zarzut w sprawie rozwiązań dotyczących komisarzy wyborczych, którzy - zgodnie z projektem - nie muszą być sędziami. Dobrze by było, żeby projektodawcy wyjaśnili dlaczego chcą odejść od systemu sędziowskiego. Oczywiście mogą to uczynić, bo to ustawodawca decyduje, ale niech udzieli odpowiedzi, dlaczego system sędziowski nie jest odpowiednim, właściwym. Dlaczego musimy czerpać wzorce z innych systemów, skoro nasz jest - uważam - dobry- przekonywał szef PKW.

Hermeliński podkreślił też, że PKW dalej podtrzymuje swoje zastrzeżenia co do kwestii związanych ze sposobem głosowania. Tutaj obawiam się chaosu z uwagi na tę nową zasadę skreślania kandydatów- zaznaczył.

Przewodniczący PKW dodał, że Komisja podtrzymuje również swój zarzut w sprawie rozwiązań dotyczących komisarzy wyborczych, którzy - zgodnie z projektem - nie muszą być sędziami. Dobrze by było, żeby projektodawcy wyjaśnili dlaczego chcą odejść od systemu sędziowskiego. Oczywiście mogą to uczynić, bo to ustawodawca decyduje, ale niech udzieli odpowiedzi, dlaczego system sędziowski nie jest odpowiednim, właściwym. Dlaczego musimy czerpać wzorce z innych systemów, skoro nasz jest - uważam - dobry- przekonywał szef PKW.

Hermeliński podkreślił też, że PKW dalej podtrzymuje swoje zastrzeżenia co do kwestii związanych ze sposobem głosowania. Tutaj obawiam się chaosu z uwagi na tę nową zasadę skreślania kandydatów- zaznaczył.

Kliknij tutaj-czytaj całość  
PKW nadal krytykuje część zmian w ordynacji wyborczej. "Element rządowy wkracza do KBW, czyli do systemu wyborczego" PDF Drukuj Email
środa, 13 grudnia 2017 19:12

Sejm przeprowadził w środę drugie czytanie projektu PiS zmian w Kodeksie wyborczym. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili do niego szereg poprawek.

Hermeliński na briefingu prasowym podkreślił, że PKW część poprawek PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej przyjmuje z zadowoleniem. Wskazał na utrzymanie dotychczasowego systemu podziału gmin na okręgi przez rady gmin. Przypomniał, że miało to należeć do obowiązków komisarzy, którzy sami mieli dzielić gminy na okręgi.

"Cieszę się, że władze się z tego wycofały. Chyba doszły do wniosku, że byłoby to zbyt ryzykowne zadanie dla niedoświadczonych, pozbawionych doświadczenia praktycznego komisarzy, którzy pewnie by sobie z tymi nie poradzili" - powiedział.

Jednocześnie sędzia dodał, że PKW w dalszym ciągu negatywnie ocenia propozycje PiS nowych rozwiązań dot. wyboru szefa Krajowego Biura Wyborczego. W ocenie Hermelińskiego tryb w którym kandydatów na szefa KBW wskazuje szef MSWiA powoduje, że "rząd wkracza do systemu wyborczego".

Sejm przeprowadził w środę drugie czytanie projektu PiS zmian w Kodeksie wyborczym. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili do niego szereg poprawek.

Przewodniczący PKW dodał, że Komisja podtrzymuje również swój zarzut w sprawie rozwiązań dotyczących komisarzy wyborczych, którzy - zgodnie z projektem - nie muszą być sędziami. 
 
Jak przygotować się na Jednolity Plik Kontrolny? PDF Drukuj Email
środa, 13 grudnia 2017 19:04

Szykują się nowe obowiązki dla mikroprzedsiębiorców. Od 1 stycznia najmniejsze firmy będą musiały przesyłać skarbówce informacje o transakcjach VAT w ramach jednolitego pliku kontrolnego. Eksperci z Comarch i Taxpoint radzą, jak uniknąć błędów i wykorzystać doświadczenie dużych i średnich firm, które już teraz raportują organom skarbowym pliki JPK.

Duże firmy jako pierwsze zostały objęte obowiązkiem wysyłki plików JPK. Największe podmioty musiały przygotować się do nowych obowiązków jeszcze w 2016 roku. 1 stycznia 2017 roku dołączyli do nich przedsiębiorcy z sektora MŚP. Przyszedł czas na mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 roku będą musieli składać pliki JPK_VAT. Podmioty te dodatkowo od 1 lipca 2018 r. będą musiały składać pozostałe struktury JPK na żądanie organów podatkowych.

podatki pieniądze

 
Jerzy Jachnik: Kukiz'15 może nie poprzeć reformy Sądu Najwyższego PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 17:28

 
Jerzy Jachnik (Kukiz'15) jedyna merytoryczna krytyki reformy KRS! PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 17:23

 
Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS-em a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii - ocenił poseł. PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 16:55
Nie poprzemy prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS, bo są niezgodne z konstytucją, ale przede wszystkim nie są napisane dla naszych rodaków - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Na konferencji prasowej w Sejmie Kosiniak-Kamysz podkreślił, że projekty ustaw o SN i KRS "nie prowadzą do reformowania sądownictwa w Polsce. W tych zmianach nie ma obniżenia opłat, nie ma przyspieszenia procedur. W tych zmianach nie ma w żaden sposób zwiększenia odpowiedzialności sędziów wobec społeczeństwa i nie ma zwiększenia kontroli społecznej - podkreślił polityk.

W jego ocenie ustawy te prowadzą do zwiększenia władzy politycznej w sądownictwie. PiS został wybrany do rządzenia, a nie do sądzenia. Nie może być dyktowana ustawa w myśl zasady "partia rządzi partia sądzi" - zaznaczył lider PSL.

Nie poprzemy tych ustaw są niezgodne z konstytucją, ale przede wszystkim nie są napisane dla naszych rodaków. Są napisane dla partii władzy, nie możemy się na to zgodzić - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Jeżeli poprawki Kukiz'15 nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć zmian w ustawach o KRS i SN - oświadczyli posłowie Kukiz'15.

Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych - podkreślił poseł Jerzy Jachnik podczas konferencji prasowej w Sejmie. Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS-em a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii - ocenił poseł.

Jak podkreślił, "czas najwyższy oddać sądy społeczeństwu". Jeżeli przynajmniej w jakiejś części PiS odda sądy obywatelom, to my się będziemy do tego przychylnie ustosunkowywać, dlatego, że - i to trzeba jasno stwierdzić - sądy w Polsce działają źle - podkreślił Jachnik.

Poseł Grzegorz Długi zaznaczył, że poprawki do projektów, które zaproponował klub Kukiz'15 mają "uratować konstytucyjność zmian w sądownictwie".

Jeżeli poprawki, które złożyliśmy będą zaakceptowane, to wtedy będziemy mogli poprzeć te zmiany, które - podkreślamy - nie są reformą sprawiedliwości, tylko reformą tych dwóch organów (SN i KRS). Jeżeli nasze poprawki nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć tych zmian - oświadczył Długi. Jak ocenił, "hipokryzja, która jest dookoła tych tzw. reform, sięga Himalajów".

Zdjęcie użytkownika Stefan Romecki.

kliknij by oglądnąć

 
Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 16:48

Jeżeli poprawki Kukiz'15 nie zostaną zaakceptowane, nie będziemy mogli poprzeć zmian w ustawach o KRS i SN – oświadczyli posłowie Kukiz'15.

Odnosząc się do zaplanowanych w piątek w Sejmie głosowań nad „dwiema najważniejszymi ustawami systemowymi” o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym, poseł Jerzy Jachnik ubolewał, że nie zostały one poprzedzone ogólnonarodową dyskusją.

– Nie można tworzyć ustaw systemowych bez konsultacji społecznych – podkreślił Jachnik podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie. – Te ustawy sprowadziły się do bójek między PiS a PO i z sądów jednej partii przeszliśmy do sądów drugiej partii – ocenił poseł.

autor: Fratria

Czytaj całość:kliknij

 

 
Przestępstwa publicznych pracowników nie powinny się przedawniać PDF Drukuj Email
czwartek, 07 grudnia 2017 19:31

 Moim zdaniem w stopniu znacznym zostały zmienione ustalenia. Ja chce zmian w reformie. Obecne stanowisko PO, PSL i Nowoczesnej jest takie, że nie chce ich wybierać. Są rzeczy które trzeba wprowadzać w dyskusji. Jest spór o to, że sędziów powinni wybierać tylko sędziowie. My byliśmy zgodni z PiS, że powinien to robić sejm. Opozycja nie uznaje tego, że mogą to robić posłowie. To była główna oś sporu i dlatego to się nie posuwało do przodu. Lepszy był by mechanizm stworzenia osobnego sądu dyscyplinarnego, ale wtedy SN traci swoje funkcje. Nie mogli by nawet opiniować kandydatów na sędziów- stwierdził poseł Kukiz’15.

 

kliknij by oglądnąć

 
PISowcy: Głosujecie jak kukiełki (...), to co do tej pory robicie, to jest pozorowanie debaty - ocenił Janusz Sanocki. PDF Drukuj Email
środa, 29 listopada 2017 20:15

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,150682,22711509,dalszy-ciag-batalii-o-sady-glosujecie-jak-kukielki-wy-glowy.html

 
Zabijając JOW - y niszczycie demokrację PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:49

Ile razy jeszcze trzeba będzie powtarzać, że JOW - y mają najsilniejsze państwa świata. I nie chcą się ich pozbyć. Co innego w Polsce, likwidacja JOW w samorządach to zabijanie demokracji na dole

 
Skończmy z zawłaszczaniem państwa przez partie, które zrobiły sobie z tego sposób na życie. PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:45

Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.

 
Paweł Kukiz i "JOWy albo śmierć" PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:41

Tego nie wolno przegapić! Przed chwilą Paweł Kukiz w mocnym, emocjonalnym wystąpieniu w Sejmie w obronie JOW-ów w samorządach! Apelujemy o udostępnianie!

"JOW-y albo śmierć! Zapraszam wszystkich bezpartyjnych samorządowców, organizacje obywatelskie i wszystkich Obywateli Rzeczypospolitej do obrony podmiotowości obywatelskiej, do postawienia tamy partiokracji! Do skończenia z zawłaszczaniem państwa przez partie, które zrobiły sobie z tego sposób na życie. Jesteście jak pijawki, które drążą ten Naród!" #ObronimyJOWy


 

 

 
Z. GRYGLAS, J. JACHNIK - JAKI BĘDZIE LOS REFORMY SĄDOWNICTWA W POLSCE? PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:11

 
Jerzy Jachnik z Ruchu Kukiz 15 o projekcie ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2017 22:06

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure