niedziela, 22 września 2019
Dlaczego nie głosowaliśmy w sprawie KRS i ustawy o ustroju sądów PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lipca 2017 18:19

Paweł Kukiz:

"Mam o dzisiejszych sądach jak najgorsze zdanie i nie zamierzam dołączać do tworów broniących dzisiejszego stanu rzeczy. Jednocześnie powtarzam, że nie ma zgody Kukiz'15 na to, by jedna partia wskazywała sędziów dla wszystkich Obywateli. Ja już jeden PZPR przeżyłem. Nigdy więcej!"

Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
 
Czy po zmianach prawa w sądownictwie coś zmieni sie dla obywateli - pyta Jachnik. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 lipca 2017 12:09

 
Nie dla projektu PIS benzyna plus. PDF Drukuj Email
środa, 12 lipca 2017 14:22

Zdjęcie użytkownika Pawel Kukiz.

 
Bielskie rondo im. Ryszarda Dziopaka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lipca 2017 21:09

Postać Ryszarda Dziopaka jest dość znana i popularna w województwie śląskim. Był on głównym menedżerem Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach i Bielsku-Białej w latach 70. XX wieku, praktycznie tworząc od podstaw tę kluczową dla polskiej motoryzacji inwestycję "epoki Edwarda Gierka". Odmawianiu mu niewątpliwych zasług dla województwa śląskiego, ale i całego polskiego przemysłu samochodowego, z tytułu jego przynależności partyjnej do PZPR w latach 70., po prostu kompromituje IPN. Nade wszystko zaś kompromituje prezesa IPN J. Szarka, jako doktora nauk historycznych i urzędnika publicznego. Kompromituje, gdyż oznacza, iż prezes nie ma pojęcia o tym czym był w istocie PRL, a w nim PZPR. Ja mu tego wyjaśniać nie zamierzam. Ja niekompetencji i prostactwa tak wysoko w strukturach państwa polskiego nie delegowałem.

Znalezione obrazy dla zapytania ryszard dziopak

Wyjaśnią to prezesowi mieszkańcy województwa śląskiego. W zamian bowiem moich wyjaśnień proponuję, żeby w ramach swojej logiki i wiedzy historycznej prezes IPN zawnioskował o rozebranie pomnika wojewody śląskiego gen. Jerzego Ziętka, który był faktycznym wojewodą Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego w latach 1945-1976.

Czytaj całość: http://www.prawica.net/7772

 

 
Uwagi SN dotyczące VAT od czynności komorniczych i pytania posła Jerzego Jachnika. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 19:36

Stanowisko SN o lukach w prawie dotyczęce VAT od czynności komorniczych.

Status komornika jako podatnika podatku VAT  i sposób jego naliczania  w odniesieniu do opłat egzekucyjnych

Interpretacją ogólną z dnia 9 czerwca 2015 r. nr PT1.050.1.2015. LJU.19 Minister Finansów uchylił interpretację ogólną z dnia 30 lipca 2004 r. nr PP10-812-802/04/MR/1556PP (Dz. Urz. Min. Finansów z dnia 10 sierpnia 2004 r., Nr 10, poz. 93), stwierdzając, że zgodnie z przepisem art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r., Nr 177, poz. 1054, ze zm.) komornik sądowy – wykonując w szczególności czynności egzekucyjne – prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług działając w charakterze podatnika podatku od towarów i usług.

Więcej…
 
Zmiany w wymiarze sprawiedliwości nie mogą być polityczne. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 00:00

Jerzy Jachnik, poseł Kukiz’15 podkreśla, że jego ugrupowanie widzi sprawę inaczej. - Przede wszystkim chcemy oddać wymiar sprawiedliwości pod kontrolę obywateli – mówi polityk. Gość Jedynki uważa, że wprowadzane nowe przepisy stworzą "nową dróżkę i zamienią jednych sędziów platformerskich  sędziów pisowskich i dzięki temu wszystko będzie dobrze".Obawiam się, że Krajowa Rada Sądownictwa stanie się pewnego rodzaju fikcją – odpowiada poseł PO Wojciech Wilk. Być może społeczeństwo oczekuje pewnych zmian w wymiarze sprawiedliwości, ale głównie chce przyśpieszenia postępowań przed sądami, natomiast to co się dzieje, to nie są reformy, a raczej działania które mają zdominować władzę sądowniczą poprzez władzę ustawodawczą, poprzez władzę polityczną – dodaje polityk opozycji.

Znalezione obrazy dla zapytania wymiar sprawiedliwości

 Słuchaj całej audycji :http://www.polskieradio.pl/7/4399/Artykul/1785390,Zmiany-w-sadownictwie-Nowe-przepisy-jeszcze-przed-wakacjami

 
J. Jachnik: żyliśmy w totalnym bezprawiu od 1990 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 lipca 2017 12:48

Jerzy Jachnik, poseł Kukiz’15, był  dziś gościem programu w TVP Info  „Woronicza 17”.

https://www.tvp.info/33061718/j-jachnik-zylismy-w-totalnym-bezprawiu-od-1990-r

Gośćmi programu są Jan Grabiec (PO), Paweł Szefernaker (PiS), Adam Struzik (PSL), Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Paweł Kobyliński (Nowoczesna) i Krzysztof Szczerski (Kancelaria Prezydenta).

Cały program:https://vod.tvp.pl/video/woronicza-17,02072017,32775315,02072017,32775315

 
Od 1 lipca wzrasta limit kwoty świadczenia wolnej od egzekucji komorniczej, który ma ogromne znaczenie dla tysięcy zadłużonych emerytów i rencistów. W myśl nowego brzmienia art. 141 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, będzie on teraz wynosił co najmniej PDF Drukuj Email
sobota, 01 lipca 2017 22:01

Od 1 lipca wzrasta limit kwoty świadczenia wolnej od egzekucji komorniczej, który ma ogromne znaczenie dla tysięcy zadłużonych emerytów i rencistów.

W myśl nowego brzmienia art. 141 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, będzie on teraz wynosił co najmniej 75 proc. minimalnej emerytury, czyli przynajmniej 750 zł brutto. Do tej pory kwota, która zostawała w kieszeni emeryta po potrąceniu wierzytelności była znacznie niższa i wynosiła tylko 50 proc. minimalnej emerytury.

http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/306309983-Potracenie-dlugu-z-emerytury-wiecej-w-kieszeni-dluznika.html#ap-1

 
Egzekucja komornicza: od 1 lipca 2017 nowe kwoty wolne od potrąceń PDF Drukuj Email
sobota, 01 lipca 2017 21:58

Podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o rentach i emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych mówi, że kwota wolna od zajęć komorniczych od 1 lipca br. będzie wynosić 75% świadczenia, nie zaś 50%, jak było do tej pory. Oznacza to, że komornicy będą mogli zająć wyłącznie 25% kwoty brutto otrzymywanej przez dłużnika z tytułu świadczenia.

http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/306309950-Egzekucja-komornicza-od-1-lipca-2017-nowe-kwoty-wolne-od-potracen.html#ap-1

 
Samorządy z Kukizem - konferencja prasowa i spotkanie z mieszkańcami w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 czerwca 2017 21:27
Dzisiaj w Bielsku-Białej konferencja prasowa i promocja kampani samorządowej 2018 : Samorządy z Kukizem. Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe i osoby indywidualne uczciwe i chcące zmieniać swoje miasto.
 
 TVP Katowice:
 
Radio Bielsko:
 
Gazeta Region
http://www.region.info.pl/artykul,0,9804,kukiz-wchodzi-w-samorzad.html
 
 
DSC01799
 

"Nasz projekt jest otwarciem na każdego uczciwego człowieka i zaproszeniem go do współpracy w wyborach samorządowych w 2018 r. Projekt otwiera każdemu możliwość kandydowania, wbrew partiom politycznym. Na naszej stronie każdy będzie mógł zgłosić się do współpracy w samorządzie i do kandydowania na wszystkie szczeble w najbliższych wyborach samorządowych" - czytamy na stronie internetowej samorzadyzkukizem.pl.

Osoba, która chce kandydować musi wybrać z listy na jakie stanowisko aplikuje w wyborach samorządowych, następnie musi poinformować, czy chce kandydować z komitetu Kukiz'15, własnego komitetu ze wsparciem Kukiz'15, czy innego komitetu ze wsparciem Kukiz'15. Kandydat musi też podać dane osobowe, a także informacje do jakich partii i stowarzyszeń należy, bądź należał, jakie funkcje publiczne pełnił w przeszłości i obecnie, oraz w jakich wyborach startował po 1989 roku

Pod adresem https://samorzadyzkukizem.pl/ powstał specjalny serwis, na którym każdy może zgłosić swoją kandydaturę na start na wszystkie szczeble samorządu.

Formularz nie jest zbyt skomplikowany i poza danymi osobowymi trzeba podać m.in. przynależność partyjną oraz podać doświadczenie samorządowe czy kampanijne w przeszłości (jeśli kandydat/kandydatka je posiada). Można zgłaszać też swój start w wyborach na prezydenta, burmistrza lub wójta. Trzeba też złożyć m.in. oświadczenie o tym, że nie było się tajnym współpracownikiem służb PRL i nie jest się pozbawionym praw publicznych lub ubezwłasnowolnionym. Oczywiście to wszystko z zastrzeżeniem, że wysłanie zgłoszenia to tylko etap w procesie rekrutacji, a dane będą weryfikowane.

 

 
Okresowe badania psychologiczne i psychiatryczne prokuratorów i sędziów są konieczne. PDF Drukuj Email
niedziela, 25 czerwca 2017 10:33

W świetle:

1.  totalnej demencji prokuratorów w sprawie Amber Gold  

2.  kolejnej kompromitującej kradzieży  w supermarkecie przez sędzię  ze Szczecina

3. orzeczenia sądu powszechnego w sprawie wyboru Prezesa TK

 - okresowe badania psychologiczne i psychiatryczne prokuratorów, sędziów  oraz  innych funkcjonariuszy są koniecznością.

Jeśli do tego nie dojdzie nadal nie będziemy wiedzieć czy oskarżają nas prokuratorzy i sędziowie zdrowi czy  psychicznie.  Trudno jest milczeć w tej sprawie skoro 8 milionów dorosłych Polaków  jak informuje RPO ma problemy psychiczne i psychiatryczne. Zwracałem na to uwagę podczas procedowania  ustawy.

 
Bielsko-Biała - 26 czerwca 2017 - godz. 12 - Konferencja prasowa pt. Oddajmy samorządy obywatelom PDF Drukuj Email
piątek, 23 czerwca 2017 22:44

Bielsko-Biała - koło fontanny TeatruPolskiego - 26 czerwca 2017 - godz. 12 - Konferencja prasowa

 

Oddajmy samorządy obywatelom.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.

 

 
Założenia rządowej ustawy o spółdzielniach są błędne. PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 20:02

Założenia rządowej ustawy o spółdzielniach są błędne i dziwi nas fakt,czemu Pis nie chce procedować nad  projektem ustawy o Społdzielniach Mieszkaniowych autorstwa Ruchu Kukiz 15,które było konsultowane z szerokim gremium specjalistów,oraz ludzi,których dotknęli nieuczciwi prezesi Spółdzielni.Wszyscy ciężko pracowali,by nowa ustawa zmniejszała bezkarność prezesów i zarządów spółdzielni,a mieszkańcom pozwoliła tworzyć wspólnoty mieszkaniowe,proponowałiśmy również większą transparentość działań Spółdzielni.Poniżej wsytąpienia posłów: Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika.

 

 
Co łączy sprawę Igora Stachowiaka i Igora C. z Lublina? PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2017 19:38
Dwóch mężczyzn o tym samym imieniu, dwa przypadki użycia paralizatora, dwie głośne sprawy dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji. Tylko w jednym przypadku policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani. Sprawa Igora C., który jest ofiarą interwencji lubelskich funkcjonariuszy, pokazuje jak powinny działać organy ścigania.W obu przypadkach policja zapowiadała dokładne wyjaśnienie sprawy.Lubelskie organy ścigania potrzebowały 12 dni na postawienie zarzutów trzem policjantom.Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów w sprawie śmierci Igora Stachowiaka                                      Znalezione obrazy dla zapytania \policja
 
Warszawski Układ Zamknięty PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 15:46

40 tysięcy złotych za sprawę i wszystko załatwione. To nie stawki wybitnych warszawskich adwokatów z czołówek list palestry. To kwota, za którą można załatwić każdą sprawę przed pewną prokuraturą rejonową w Warszawie. W niektórych sprawach „posmarowanie” prokuratorowi wychodzi nawet taniej i szybciej niż bronienie swojej niewinności przed sądem.

Winny jest system odziedziczony po okresie komunizmu. Polska procedura karna, ale i cywilna traktuje obywatela jak najgorsze zło. Sędziowie widząc często niekompetencję prokuratorów sami wchodzą w ich buty i na siłę wyciągają proces. W ten sposób osoba, która z założenia miała wydać bezstronny wyrok sama staje się oskarżycielem. Problem jest jeszcze głębszy,  gdy do wszystkiego dodajemy powiązania personalne i kapitałowe otrzymujemy naprawdę wybuchową mieszankę.

Orzel.jpg

http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/warszawski-uklad-zamkniety

 
Koniec z opłatami roamingowymi w UE. PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 14:05

Zniesienie opłat roamingowych to prawdziwy europejski sukces - napisali we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele instytucji unijnych. Od czwartku obywatele UE podróżujący po jej terytorium będą mogli telefonować, wysyłać SMS-y i korzystać z internetu płacąc za to stawkę krajową."Unia Europejska ma zbliżać ludzi i ułatwiać im życie. Zniesienie opłat roamingowych to prawdziwy europejski sukces" - czytamy we wspólnym komunikacie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, premiera Malty Josepha Muscata, w imieniu prezydencji Malty w Radzie Unii Europejskiej, oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera

telefony

http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1050889,koniec-z-oplatami-roamingowymi-w-ue.html

 
statystyki RPO: Potrzebna zmiana systemu leczenia psychiatrycznego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 21:43

Podczas konferencji w biurze RPO Bodnar przypomniał, że z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015 zakończył się fiaskiem. Wyznaczonych celów nie zrealizowały ani administracja rządowa, ani samorządy.

"Okazało się, że to, co było na początku piękną deklaracją, ze względu na brak przeznaczenia środków finansowych i brak odpowiedniej koordynacji w zasadzie nie zostało zrealizowane" - powiedział rzecznik.Z danych przytaczanych przez RPO wynika, że na różnego rodzaju problemy i zaburzenia psychiczne cierpi 8 mln obywateli Polski. Statystyki te nie uwzględniają dzieci i młodzieży - wówczas, jak szacuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, ta liczba wzrosłaby do 12 mln.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-prasowa-w-biurze-rpo-4-maja-g-1200

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1040024,rpo-potrzebna-zmiana-systemu-leczenia-psychiatrycznego.html

zdjęcie: na krzesłach siedzi kilku mężczyzn za nimi baner z logiem RPO, pod ścianą stoi kobieta

 
Szpital ma być samowystarczalny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 21:38

 Laboratoria, pracownie rezonansu, oddziały kardiologiczne prowadzone przez zewnętrzne podmioty mają zniknąć z publicznych szpitali i poradni. To jedna z wielu ważnych zmian planowanych w ustawie o działalności leczniczej.

szpital lekarz

owelizacja przewiduje zakaz zbywania, najmu, użyczenia czy dzierżawy aktywów trwałych na rzecz podmiotów wykonujących zadania w zakresie realizacji świadczeń zdrowotnych np. dla szpitala czy przychodni. Podwykonawca nie będzie mógł więc korzystać z urządzeń i infrastruktury szpitala, np. wynajmować pomieszczeń na działalność. Ale szpital będzie mógł zawrzeć umowy na prowadzoną w nim działalność niemedyczną – np. prowadzenie barku. – Kiosk dla pacjentów nie będzie podlegał tej regulacji, ale np. pracownia rezonansu powinna być prowadzona przez szpital i obsługiwana przez jego pracowników – mówi prof. Dariusz Dudek, przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ.

Cały artykuł :http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1051399,szpital-ma-byc-samowystarczalny.html

 
Fiskus jednak nie będzie codziennie zaglądał na konta PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 21:42

Resort najprawdopodobniej nie będzie kontynuował prac legislacyjnych nad opublikowanym trzy tygodnie temu projektem nowelizacji ordynacji podatkowej – dowiedział się DGP. Wszystko przez zamieszanie, jakie pomysł wywołał zarówno wśród podatników, jak i instytucji finansowych. 

Projekt zakłada, że już od 1 września największe, średnie i małe firmy musiałyby co dobę przesyłać swoje wyciągi bankowe w formacie jednolitego pliku kontrolnego (JPK_WB). W obowiązku tym wyręczać by je miały banki i kasy oszczędnościowo-kredytowe. Tylko podatnicy posiadający rachunek w zagranicznej instytucji finansowej robiliby to samodzielnie.

podatki, rachunki, dokumenty

Całość:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1050053,fiskus-nie-bedzie-codziennie-zagladal-na-konta.html

 
Likwidacja pytań prawnych do SN i NSA może podciąć Temidę PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 21:30

Grupa posłów PiS domaga się we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego stwierdzenia niekonstytucyjności przepisów umożliwiających sądowi cywilnemu lub karnemu (ale też administracyjnemu) wystąpienie do Sądu Najwyższego (lub Naczelnego Sądu Administracyjnego) o rozstrzygnięcie spornego w orzecznictwie zagadnienia prawnego. Najwięcej pytań kierują sądy cywilne, jeśli przy rozpoznawaniu apelacji powstanie „zagadnienie prawne budzące poważne wątpliwości". Uchwała SN „wiąże w danej sprawie". Podobne regulacje dotyczą spraw karnych i administracyjnych.

Prawnicy i podsądni czekają na wiele uchwał SN (lub NSA). Przykład? W zeszłym roku SN rozstrzygnął, że świadczenie ubezpieczyciela w ramach obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów obejmuje także uzasadnione i celowe koszty leczenia oraz rehabilitacji niefinansowane ze środków publicznych (III CZP 63/15). W innej uchwale istotnie ograniczył stosowanie starych bankowych tytułów egzekucyjnych, stwierdzając, że nabywca tego dokumentu (roszczenia) nie będący bankiem nie korzysta z bankowych przywilejów (III CZP 29/16).

Cały artykuł:http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/306129891-Likwidacja-pytan-prawnych-do-SN-i-NSA-moze-podciac-Temide.html

 
Sprawa wyboru I prezesa SN spadła z wokandy TK PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 21:27

Z wokandy Trybunału Konstytucyjnego na 22 czerwca spadł termin zbadania - z wniosku posłów PiS - konstytucyjności regulaminu wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Jak podał we wtorek PAP rzecznik Trybunału Marcin Koman, powodem jest wpłynięcie do TK nowych dokumentów.

Jak dodał, stanowisko Sejmu zapewne w piątek, albo poniedziałek trafiło do TK , teraz musi dotrzeć do pozostałych uczestników postępowania, musi się z nim zapoznać także sam Trybunał, więc - zdaniem Mularczyka - konieczne okazało się przełożenie terminu rozprawy.

 

Na razie nie został wyznaczony nowy termin sprawy - powiedział PAP rzecznik TK.

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/306139854-Sprawa-wyboru-I-prezesa-SN-spadla-z-wokandy-TK.html#ap-1

 
Kraków: Wniosek o areszt dla prezesa sądu PDF Drukuj Email
piątek, 09 czerwca 2017 13:30

Zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 376,3 tys. zł, przekroczenie uprawnień i uczestnictwa w tzw. praniu brudnych pieniędzy usłyszał b. prezes SA w Krakowie Krzysztof S. - poinformowała rzeczniczka PK Ewa Bialik.
Są zarzuty dla b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie /Kuba Kaługa /RMF FM
W śledztwie prowadzonym przez rzeszowską prokuraturę regionalną podejrzanych jest już kilkanaście osób, z których większość przebywa w aresztach. Są to m.in.: dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa tego sądu Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. oraz osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, które miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz sądu. Według prokuratury, wszyscy wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej działającej co najmniej od lipca 2012 r. do listopada 2016 r. w Krakowie i innych miejscowościach, na której czele stał dyrektor SA w Krakowie. Według śledczych proceder polegał na zawieraniu przez Sąd Apelacyjny w Krakowie licznych umów z zewnętrznymi firmami o świadczenie fikcyjnych usług. Firmy te zlecały następnie zamówione przez SA usługi pracownikom tego sądu, w tym jego ówczesnemu prezesowi.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-krakow-wniosek-o-areszt-dla-prezesa-sadu,nId,2404424#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Czytaj całość:http://fakty.interia.pl/polska/news-krakow-wniosek-o-areszt-dla-prezesa-sadu,nId,2404424

 
Podczas dyskusji nad wymiarem sprawiedliwości głosu nie mają obywatele. PDF Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 21:43

Dyskusja nad wczorajszą  zmiąną ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1491 i 1591).Posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki zwracają uwagę,że wymiar sprawiedliwości działa fatalnie, pomimo próśb i nacisków, nie dopuszczony zostaje głos społeczeństwa, a przecież wymiar sprawiedliwści ma  służyć  wszystkim obywatelom a nie wybranym sędziom,czy  innym urzędnikom  państwowym.

 
Dyskusją nad rządowym projektem Ustawy o komornikach sądowych. PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 19:55

Podczas 43 posiedzenia Sejmu,zajmowano się  m.in. dyskusją nad rządowym  projektem  ustawy o komornikach sądowych (druk nr1582).Polecamy oglądnąć filmy z prac Podkomisji stałej do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,oraz dyskusji na sali posiedzeń.Na pytania odpowiadał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedlwiości - Marcin Warchoł.

 
Dzieci przed wymiarem sprawiedliwości: Nie powinniśmy różnicować praw PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 13:56

Zatrzymane dzieci powinny mieć pełną możliwość skorzystania z pomocy profesjonalisty już w trakcie pierwszego przesłuchania. Do tego nie wystarczy jednak nawet najsprawniejsza implementacja dyrektyw.Prawo do obrony jest realne tylko wtedy, gdy jednostka od pierwszych czynności organów ścigania ma możliwość rozmowy z prawnikiem. Gdy zaś się takiego kontaktu nie zapewnia albo się go odmawia, z rzeczywistej gwarancji konstytucyjnej staje się jedynie nic nieznaczącym, choć efektownym ozdobnikiem. Uwaga ta nabiera szczególnego znaczenia, gdy mówimy o postępowaniach prowadzonych wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia, a więc dzieci.

Dzieci przemoc

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1048532,dzieci-wymiar-sprawiedliwosci-nie-powinnismy-roznicowac-praw.html

 
WYROK W SPRAWIE BPK. POSEŁ JASKÓŁA CHCE KONTROLI W BYTOMIU PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 11:56

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne nie miało prawa odmówić posłowi Tomaszowi Jaskóle udostępnienia raportu dotyczącego nieprawidłowości – to wyrok sądu administracyjnego. Zdaniem posła to pierwszy krok, by rozwiać wszelkie wątpliwości wokół działalności spółki.

http://katowice.tvp.pl/32419286/wyrok-w-sprawie-bpk-posel-jaskola-chce-kontroli-w-bytomiu

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure