poniedziałek, 15 lipca 2019
Koniec z opłatami roamingowymi w UE. PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 14:05

Zniesienie opłat roamingowych to prawdziwy europejski sukces - napisali we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele instytucji unijnych. Od czwartku obywatele UE podróżujący po jej terytorium będą mogli telefonować, wysyłać SMS-y i korzystać z internetu płacąc za to stawkę krajową."Unia Europejska ma zbliżać ludzi i ułatwiać im życie. Zniesienie opłat roamingowych to prawdziwy europejski sukces" - czytamy we wspólnym komunikacie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, premiera Malty Josepha Muscata, w imieniu prezydencji Malty w Radzie Unii Europejskiej, oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera

telefony

http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1050889,koniec-z-oplatami-roamingowymi-w-ue.html

 
statystyki RPO: Potrzebna zmiana systemu leczenia psychiatrycznego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 21:43

Podczas konferencji w biurze RPO Bodnar przypomniał, że z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015 zakończył się fiaskiem. Wyznaczonych celów nie zrealizowały ani administracja rządowa, ani samorządy.

"Okazało się, że to, co było na początku piękną deklaracją, ze względu na brak przeznaczenia środków finansowych i brak odpowiedniej koordynacji w zasadzie nie zostało zrealizowane" - powiedział rzecznik.Z danych przytaczanych przez RPO wynika, że na różnego rodzaju problemy i zaburzenia psychiczne cierpi 8 mln obywateli Polski. Statystyki te nie uwzględniają dzieci i młodzieży - wówczas, jak szacuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, ta liczba wzrosłaby do 12 mln.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/konferencja-prasowa-w-biurze-rpo-4-maja-g-1200

http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1040024,rpo-potrzebna-zmiana-systemu-leczenia-psychiatrycznego.html

zdjęcie: na krzesłach siedzi kilku mężczyzn za nimi baner z logiem RPO, pod ścianą stoi kobieta

 
Szpital ma być samowystarczalny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 21:38

 Laboratoria, pracownie rezonansu, oddziały kardiologiczne prowadzone przez zewnętrzne podmioty mają zniknąć z publicznych szpitali i poradni. To jedna z wielu ważnych zmian planowanych w ustawie o działalności leczniczej.

szpital lekarz

owelizacja przewiduje zakaz zbywania, najmu, użyczenia czy dzierżawy aktywów trwałych na rzecz podmiotów wykonujących zadania w zakresie realizacji świadczeń zdrowotnych np. dla szpitala czy przychodni. Podwykonawca nie będzie mógł więc korzystać z urządzeń i infrastruktury szpitala, np. wynajmować pomieszczeń na działalność. Ale szpital będzie mógł zawrzeć umowy na prowadzoną w nim działalność niemedyczną – np. prowadzenie barku. – Kiosk dla pacjentów nie będzie podlegał tej regulacji, ale np. pracownia rezonansu powinna być prowadzona przez szpital i obsługiwana przez jego pracowników – mówi prof. Dariusz Dudek, przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ.

Cały artykuł :http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1051399,szpital-ma-byc-samowystarczalny.html

 
Fiskus jednak nie będzie codziennie zaglądał na konta PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 21:42

Resort najprawdopodobniej nie będzie kontynuował prac legislacyjnych nad opublikowanym trzy tygodnie temu projektem nowelizacji ordynacji podatkowej – dowiedział się DGP. Wszystko przez zamieszanie, jakie pomysł wywołał zarówno wśród podatników, jak i instytucji finansowych. 

Projekt zakłada, że już od 1 września największe, średnie i małe firmy musiałyby co dobę przesyłać swoje wyciągi bankowe w formacie jednolitego pliku kontrolnego (JPK_WB). W obowiązku tym wyręczać by je miały banki i kasy oszczędnościowo-kredytowe. Tylko podatnicy posiadający rachunek w zagranicznej instytucji finansowej robiliby to samodzielnie.

podatki, rachunki, dokumenty

Całość:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1050053,fiskus-nie-bedzie-codziennie-zagladal-na-konta.html

 
Likwidacja pytań prawnych do SN i NSA może podciąć Temidę PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 21:30

Grupa posłów PiS domaga się we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego stwierdzenia niekonstytucyjności przepisów umożliwiających sądowi cywilnemu lub karnemu (ale też administracyjnemu) wystąpienie do Sądu Najwyższego (lub Naczelnego Sądu Administracyjnego) o rozstrzygnięcie spornego w orzecznictwie zagadnienia prawnego. Najwięcej pytań kierują sądy cywilne, jeśli przy rozpoznawaniu apelacji powstanie „zagadnienie prawne budzące poważne wątpliwości". Uchwała SN „wiąże w danej sprawie". Podobne regulacje dotyczą spraw karnych i administracyjnych.

Prawnicy i podsądni czekają na wiele uchwał SN (lub NSA). Przykład? W zeszłym roku SN rozstrzygnął, że świadczenie ubezpieczyciela w ramach obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów obejmuje także uzasadnione i celowe koszty leczenia oraz rehabilitacji niefinansowane ze środków publicznych (III CZP 63/15). W innej uchwale istotnie ograniczył stosowanie starych bankowych tytułów egzekucyjnych, stwierdzając, że nabywca tego dokumentu (roszczenia) nie będący bankiem nie korzysta z bankowych przywilejów (III CZP 29/16).

Cały artykuł:http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/306129891-Likwidacja-pytan-prawnych-do-SN-i-NSA-moze-podciac-Temide.html

 
Sprawa wyboru I prezesa SN spadła z wokandy TK PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 21:27

Z wokandy Trybunału Konstytucyjnego na 22 czerwca spadł termin zbadania - z wniosku posłów PiS - konstytucyjności regulaminu wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Jak podał we wtorek PAP rzecznik Trybunału Marcin Koman, powodem jest wpłynięcie do TK nowych dokumentów.

Jak dodał, stanowisko Sejmu zapewne w piątek, albo poniedziałek trafiło do TK , teraz musi dotrzeć do pozostałych uczestników postępowania, musi się z nim zapoznać także sam Trybunał, więc - zdaniem Mularczyka - konieczne okazało się przełożenie terminu rozprawy.

 

Na razie nie został wyznaczony nowy termin sprawy - powiedział PAP rzecznik TK.

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/306139854-Sprawa-wyboru-I-prezesa-SN-spadla-z-wokandy-TK.html#ap-1

 
Kraków: Wniosek o areszt dla prezesa sądu PDF Drukuj Email
piątek, 09 czerwca 2017 13:30

Zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 376,3 tys. zł, przekroczenie uprawnień i uczestnictwa w tzw. praniu brudnych pieniędzy usłyszał b. prezes SA w Krakowie Krzysztof S. - poinformowała rzeczniczka PK Ewa Bialik.
Są zarzuty dla b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie /Kuba Kaługa /RMF FM
W śledztwie prowadzonym przez rzeszowską prokuraturę regionalną podejrzanych jest już kilkanaście osób, z których większość przebywa w aresztach. Są to m.in.: dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa tego sądu Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. oraz osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, które miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz sądu. Według prokuratury, wszyscy wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej działającej co najmniej od lipca 2012 r. do listopada 2016 r. w Krakowie i innych miejscowościach, na której czele stał dyrektor SA w Krakowie. Według śledczych proceder polegał na zawieraniu przez Sąd Apelacyjny w Krakowie licznych umów z zewnętrznymi firmami o świadczenie fikcyjnych usług. Firmy te zlecały następnie zamówione przez SA usługi pracownikom tego sądu, w tym jego ówczesnemu prezesowi.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-krakow-wniosek-o-areszt-dla-prezesa-sadu,nId,2404424#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Czytaj całość:http://fakty.interia.pl/polska/news-krakow-wniosek-o-areszt-dla-prezesa-sadu,nId,2404424

 
Podczas dyskusji nad wymiarem sprawiedliwości głosu nie mają obywatele. PDF Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 21:43

Dyskusja nad wczorajszą  zmiąną ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1491 i 1591).Posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki zwracają uwagę,że wymiar sprawiedliwości działa fatalnie, pomimo próśb i nacisków, nie dopuszczony zostaje głos społeczeństwa, a przecież wymiar sprawiedliwści ma  służyć  wszystkim obywatelom a nie wybranym sędziom,czy  innym urzędnikom  państwowym.

 
Dyskusją nad rządowym projektem Ustawy o komornikach sądowych. PDF Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 19:55

Podczas 43 posiedzenia Sejmu,zajmowano się  m.in. dyskusją nad rządowym  projektem  ustawy o komornikach sądowych (druk nr1582).Polecamy oglądnąć filmy z prac Podkomisji stałej do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,oraz dyskusji na sali posiedzeń.Na pytania odpowiadał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedlwiości - Marcin Warchoł.

 
Dzieci przed wymiarem sprawiedliwości: Nie powinniśmy różnicować praw PDF Drukuj Email
wtorek, 06 czerwca 2017 13:56

Zatrzymane dzieci powinny mieć pełną możliwość skorzystania z pomocy profesjonalisty już w trakcie pierwszego przesłuchania. Do tego nie wystarczy jednak nawet najsprawniejsza implementacja dyrektyw.Prawo do obrony jest realne tylko wtedy, gdy jednostka od pierwszych czynności organów ścigania ma możliwość rozmowy z prawnikiem. Gdy zaś się takiego kontaktu nie zapewnia albo się go odmawia, z rzeczywistej gwarancji konstytucyjnej staje się jedynie nic nieznaczącym, choć efektownym ozdobnikiem. Uwaga ta nabiera szczególnego znaczenia, gdy mówimy o postępowaniach prowadzonych wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia, a więc dzieci.

Dzieci przemoc

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1048532,dzieci-wymiar-sprawiedliwosci-nie-powinnismy-roznicowac-praw.html

 
WYROK W SPRAWIE BPK. POSEŁ JASKÓŁA CHCE KONTROLI W BYTOMIU PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 11:56

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne nie miało prawa odmówić posłowi Tomaszowi Jaskóle udostępnienia raportu dotyczącego nieprawidłowości – to wyrok sądu administracyjnego. Zdaniem posła to pierwszy krok, by rozwiać wszelkie wątpliwości wokół działalności spółki.

http://katowice.tvp.pl/32419286/wyrok-w-sprawie-bpk-posel-jaskola-chce-kontroli-w-bytomiu

 
Przegląd wystapień posłw Kukiz'15 0d 22.05 - 28.05.2017 PDF Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 09:11

 
Kukiz'15 chce realnej możliwości budowy domów jednorodzinnych na podstawie zgłoszenia PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 12:42

Wprowadzenie realnej możliwości budowy domów jednorodzinnych wyłącznie na podstawie zgłoszenia budowy domu, a nie pozwolenia na budowę - to główne założenie projektu nowelizacji Prawa budowlanego, który przygotował klub Kukiz'15.Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) wyjaśnił w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że chodzi o to, aby został zniesiony obowiązek urzędowego pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego, także wtedy, gdy obszar oddziaływania domu, wykracza poza grunt, na którym obiekt jest budowany - o ile zgodę wyrazi właściciel, lub użytkownik wieczysty działki, lub działek, na które będzie rozciągał się obszar oddziaływania obiektu.Inicjatywa ustawodawcza Kukiz’15, to kolejna propozycja ogłoszona w ramach akcji "Poniedziałek Wolności", polegającej na cotygodniowym przedstawianiu projektów ustaw, które mają poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczać biurokrację.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1046422,kukiz-15-budowa-domow-jednorodzinnych-na-podstawie-zgloszenia.html

 
Brał "dolę" za fikcyjne etaty i z firmowej kasy opłacał swoje hobby. Nowe fakty i zarzuty ws. byłego szefa "pogodowego" Instytutu PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 12:37
Brał "dolę" za fikcyjne zatrudnienie, premie dla podwładnych, a z firmowej kasy opłacał prywatne wyjazdy i kupował drogi sprzęt fotograficzny, by móc uprawiać swoje hobby. Trwające dekadę pasmo nadużyć, jakich miał się dopuszczać Mieczysław O. jako dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW), przerwali śledczy. "Rzeczpospolita" dotarła do szczegółów śledztwa w tej sprawie.
Akta śledztwa i kajdanki

 

 

 
 
 
 
 
Adwokat aresztowana za próbę skorumpowania pracownika prokuratury PDF Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 12:33

Agenci CBA z Wrocławia zatrzymali adwokat za próbę skorumpowania pracownika prokuratury i skłonienia „sprzedania” informacji ze śledztwa. Łapówką miało być 200 tys. lub mieszkanie.

Podkarpacki  Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wraz z Delegaturą Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi śledztwo przeciwko Annie D.  - adwokat wpisanej na listę Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

Adwokat aresztowana za próbę skorumpowania pracownika prokuratury - niezalezna.pl

Cały artykuł :http://niezalezna.pl/99347-adwokat-aresztowana-za-probe-skorumpowania-pracownika-prokuratury

 
W spawie śmierci 25-latka zawiodło wszystko, co tylko mogło zawieść. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 18:43

Niestety takich sytuacji w Polsce jest nadal wiele,do Stowrzyszenia cały czas zgłaszają się osoby poszkodowane przez różnego rodzaju słuzby.Czasami ciężko  nad nimi przejść obojętnie.W sprawie Igora  zawiodły organy nadzorujące, wykonujace , instytucje takie jak policja, prokuratura.a zwłaszcza zabrakło dobrej woli i odpowiedzialności.Proszę również nie pytać psychologów jaki był powód pobicia Igora przez policjantów, bo tacy ludzie nigdy nie powinni się znależć w Policji, a przecież przechodzą testy psychologiczne, czyli albo testy są żle przeprowadzane albo wcale...Może w Polsce instytucje  działają ale tylko teoretycznie....

Pytanie, do czego prokuratura była gotowa? Bo jeśli do dzisiaj nie znalazła podstaw do tego, by komukolwiek postawić jakikolwiek zarzut, chociażby przekroczenia uprawnień, czy zarzut z art. 247 kodeksu karnego (fizycznego lub psychicznego znęcania się nad osobą prawnie pozbawioną wolności – przyp. red.), to rozumiem, że jeśli dzisiaj nie ma takich powodów, to można sądzić, że w styczniu też ich nie było. Czyli można by wywnioskować, że prokuratura była gotowa, by tę sprawę umorzyć.Rozmawiałem z doświadczonymi prokuratorami i oni twierdzą, że gdyby była wola ze strony prokuratury postawienia jakichś zarzutów, to te zarzuty można było postawić, a później ewentualnie zmienić kwalifikację czynu.Jak uświadomisz sobie, że człowiek, którego policja zatrzymuje, za którego w tej sytuacji państwo bierze odpowiedzialność, może się znaleźć na podłodze toalety w komisariacie, z podpiętymi do ciała elektrodami paralizatora – i grupa osób będzie go w takich warunkach przeszukiwać, krzyczeć na niego, grozić mu, zadawać pytania, to jest to taki obraz, że jak się go raz zobaczy, to trudno przejść nad tym do porządku dziennego. Trudno dalej funkcjonować w normalny sposób, wiedząc o tym, że coś takiego się dzieje w twoim kraju. Poza tym wiesz, że dwa profesjonalne policyjne zespoły próbowały wyjaśnić sprawę. 11 miesięcy temu powstały dwa obszerne raporty, a jedyna konsekwencja to zawieszenie jednego policjanta na trzy miesiące.

Wojciech Bojanowski: ten materiał nie zwróci życia Igorowi Stachowiakowi

http://wroclaw.onet.pl/wojciech-bojanowski-ten-material-nie-zwroci-zycia-i-stachowiakowi/y5jzbtr

 
Poseł Jachnik o ustawie o ustroju sądów powszechnych - 24. 05. 2017r. Sejm RP PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 17:54

Ustawa o ustroju sądów powszechnych do poprawy.Komisja Sprawiedliwości powinna się zająć sprawami osób pokrzywdzonyc

 
Sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy publicznych należy badać psychiatrycznie. PDF Drukuj Email
wtorek, 23 maja 2017 22:43

W poniedziałek w hali widowiskowej w Manchesterze doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły co najmniej 22 osoby. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. – Na skutek decyzji UE możemy się spodziewać, że tak to będzie wyglądać. Całe szczęście, że polski rząd i Kukiz’15 od początku wypowiadają się przeciwko przyjmowaniu uchodźców – mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

Jerzy Jachnik, Kukiz15.

 
Zarząd Stowarzyszenia zaprasza na Walne Zebranie Członków w dniu 22.05.2017 r. PDF Drukuj Email
czwartek, 04 maja 2017 15:50

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Zarząd Stowarzyszenia  zwołuje w dniu 22.05.2017 r. w Bielsku Białej, Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, które odbędzie się 22.05.2017 r. o godz.16.00. na ul.Cechowej 31.

                                     

                                            

 Znalezione obrazy dla zapytania zebranie stowarzyszenia

 
Split payment może ograniczyć płynność finansową uczciwych przedsiębiorców. Rząd walczy o należny VAT PDF Drukuj Email
niedziela, 21 maja 2017 21:52

Jeśli posłowie przegłosują projekt nowelizacji VAT, podatnicy od 2018 roku będą musieli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – mechanizmem podzielonej płatności. Stawką rządowej walki o należny podatek jest „być albo nie być” przedsiębiorców. Resort finansów nie zaprzecza bowiem, że wprowadzenie regulacji może ograniczyć płynność finansową w „niektórych” przedsiębiorstwach. Zmiany są istotnym elementem walki z oszustami, ale mogą uderzyć też w uczciwe firmy.

Można odnieść wrażenie, że nie ma w obrocie gospodarczym lepiej zabezpieczonych środków niż wpływy z VAT. Kolejnym narzędziem uszczelnienia podatku ma być split payment.

Cały artykuł: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1044457,split-payment-2018-przedsiebiorcy-plynnosc-finansowa-vat-zmiany.html

 
Ile wynosi podatek od darowizn? PDF Drukuj Email
niedziela, 21 maja 2017 21:50

 
Warchoł zapowiada poprawkę projektu ustawy o KRS: Środowiska prawnicze z prawem zgłaszania kandydatów PDF Drukuj Email
sobota, 20 maja 2017 14:54

Czy środowiska sędziów i prokuratorów powinny zgłaszać  kandydatury sędziów, bez dopuszczania organizacji pozarządowych  i dialogu ze społeczeństwem?Przecież reforma wymiaru sądownictwa nie dotyka tylka prawników i sędziów,ale także obywateli.Gdzie jest miejsce w  reformie na rozmowy z ludżmi??Wybór sędziów  powinien być bezpartyjny.Praca sędziego nie może słyżyć żadnej partii, tylko społeczeństwu!

1,4 tys. sędziów, adwokatów radców prawnych z całego kraju spotkało się w sobotę w Katowicach na Kongresie Prawników Polskich, by dyskutować o reformie wymiaru sprawiedliwości i stanie praworządności w Polsce. Organizatorzy kongresu przekonują, że reforma sądownictwa jest konieczna, ale musi być przemyślana i konsultowana z praktykami.

"To duża zmiana, przełomowa zmiana, można powiedzieć – otwarcie się na zawody prawnicze, otwarcie się na środowiska i stowarzyszenia sędziowskie. Zmiana, która też została wywołana przez ostatni raport OBWE, który wskazał, że Polska opierając się na modelu hiszpańskim – czyli wyboru do KRS przez parlament powinna również uzupełnić to o możliwość formułowania zgłoszeń przez środowiska sędziowskie - i wychodzimy naprzeciw. Tym postulatom" - mówił Warchoł

Zgodnie z propozycją 15 członków KRS będzie wybierał parlament, natomiast kandydatów będą mogły zgłaszać środowiska sędziów stowarzyszenia sędziów lub prokuratorów (grupy co najmniej 20 sędziów lub prokuratorów), Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna.

Warchoł, który przyjął zaproszenie organizatorów, przypomniał w rozmowie z PAP, że także jest prawnikiem – adwokatem i zależy mu na tym, by wymiar sprawiedliwości działał jak najlepiej

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1044363,warchol-bedzie-poprawka-do-projektu-ustawy-o-krs.html

 

 
Sąd stwierdził nieważność kredytu frankowego. Rzeczniczka banku: Wyrok jest nieprawomocny i odosobniony PDF Drukuj Email
czwartek, 18 maja 2017 17:07

W efekcie zasądził na rzecz klienta Banku Millennium ponad 25 tys. zł i blisko 21 tys. franków z odsetkami ustawowymi od 21 listopada 2013 roku, a ponadto ponad 17 tys. zł. Stowarzyszenie przypomina, że to jedna z pierwszych tzw. spraw frankowych, która na początku 2015 roku wpłynęła do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jej rozstrzygniecie w I instancji zajęło sądowi ponad 2 lata.

Dodaje, że jest to jednocześnie najwyższa do tej pory kwota zasądzona przez sąd w takiej sprawie i pierwsza, w której sąd zasądził roszczenie częściowo we franku szwajcarskim, bo w takiej walucie klient uiścił część rat na rzecz banku. To była trudna i pracochłonna sprawa. Gdy wnosiliśmy sprawę, temat był obcy dla sądów i w zasadzie zaczynaliśmy od absolutnych podstaw. Sąd bardzo wnikliwie przeanalizował wszystkie materiały i uznał, że umowa jest nieważna - cytuje komunikat mec. Barbarę Garlacz, która wygrała sprawę.

Franki szwajcarskie

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/550068,niewaznosc-umowy-kredytu-frankowego-bank-millennium.html

 
Nie tylko KAS. Pęcznieje liczba podmiotów mogących blokować rachunki bankowe PDF Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 19:55

Banki, instytucje finansowe, a nawet giełdy bitcoinów, będą mogły zablokować konto bądź wstrzymać transakcję nie tylko na zlecenie szefa Krajowej Administracji Skarbowej, lecz także prokuratora.

Tak wynika z projektu nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ma wejść w życie 3 miesiące od dnia ogłoszenia.
 To kolejny mechanizm wstrzymywania transakcji, który planuje wprowadzić Ministerstwo Finansów, niezależnie od zgłoszonej już wcześniej propozycji, aby rachunki były blokowane na pisemne zlecenie szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Z tamtego dokumentu wynikało, że banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) miałyby obowiązek dokonania blokady natychmiast po otrzymaniu takiego żądania. Działałoby to przez 3 dni, ale szef KAS mógłby wydać postanowienie o przedłużeniu nawet na kolejne 3 miesiące.
Phishing bank konto
 
MRPiPS precyzuje przepisy: Rencista po osiągnięciu wieku z prawem do emerytury minimalnej PDF Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 19:47

Od 1 marca tego roku wysokość najniższej emerytury (która przysługuje pod warunkiem posiadania stażu pracy 22 lata w przypadku kobiet oraz 25 lat w przypadku mężczyzn) została podniesiona do 1 tys. zł. Przepisy nie objęły jednak rencistów, którzy po osiągnięciu wieku emerytalnego automatycznie nabyli prawo do świadczeń emerytalnych. Według wyliczeń resortu rodziny, pracy i polityki społecznej sprawa dotyczy 105 tys. osób.Rencistom, którzy po osiągnięciu wieku automatycznie nabywają prawo do emerytury, będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł - zakłada projekt ustawy MRPiPS.

Resort podkreślił, że projekt nowelizacji znajduje się etapie uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych.

emerytury-i-renty/artykuly/1043180,mrpips-emerytura-minimalna-rencista-wiek-emerytalny.html,komentarze-najnowsze

 
Jerzy Jachnik: Ustawa o ustroju sądów powszechnych, do odrzucenia! PDF Drukuj Email
piątek, 12 maja 2017 09:17

Ta ustawa uniemożliwia kontrolę Wymiaru Sprawiedliwości przez obywateli. Jako Klub Kukiz 15  złożyliśmy wniosek o  odrzuceniu tej ustawy w całości.Tej ustawy nie da się poprawić,  jest tak zła. Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1406 i ) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół)  – punkt sporny.Wystąpienie z dnia 11.05.2017r. podczas 41 posiedzenia Sejmu

">

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure