niedziela, 22 września 2019
Popisie wprowadzacie metodę super D'Hondta !! PDF Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 17:25

Świetne wystąpienie posła Tomasz Jaskóła z Kukiz'15.
System wyborczy reprezentacji proporcjonalnej odziera posła z odpowiedzialności osobistej. Czyni zeń maszynkę do głosowania, a nie myślącego i czującego człowieka.(Karl Popper)
Jose Ortega y Gasset, w książce Bunt mas, która stanowi klasykę w światowej socjologii, napisał: Zdrowie demokracji, każdego typu i każdego stopnia, zależy od jednego drobnego szczegółu technicznego, a mianowicie: procedury wyborczej. Cała reszta to sprawy drugorzędne. Jeśli system wyborów działa skutecznie, jeśli dostosowuje się do wymogów rzeczywistości, to wszystko jest w porządku, natomiast jeśli tego nie robi, to demokracja zaczyna się walić, chociażby cała reszta działała bez zarzutu... Instytucje demokratyczne nie oparte na autentycznych wyborach są niczym.

 
Kompromitacja idei powoływania ławników do Izby Dyscyplinarnej i Skarg Nadzwyczajnych PDF Drukuj Email
sobota, 30 czerwca 2018 12:42

To jest koniec Izby Dyscyplinarnej SN. i Skargi nadzwyczajnej. Po takich wyborach pensje posłów i senatorów powinny zostać obniżone do minimum socjalnego. A i tak będą za wysokie

 

Kompromitacja idei powoływania ławników do Izby Dyscyplinarnej i Skarg Nadzwyczajnych. Kto ich wskazywał, skąd się wzięli ? To jakieś jaja. Gdzie przedstawiciele organizacji pozarządowych walczących od lat z bezprawiem sądów i prokuratur. Posłuchajcie i oglądnijcie ta kompromitację. 
Link do transmisji z przesłuchania kandydatów: https://av8.senat.pl/9KPCPP2481

Oto dotychczasowi zatwierdzenie przez Senat RP:

Mariusz Konrad Kolankowski (wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk politycznych); 

Józef Kowalski (wykształcenie wyższe w dziedzinie geodezji i kartografii); -

Anna Kuć (doktor nauk ekonomicznych); -

Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek (doktor nauk humanistycznych); -

Jacek Karol Leśniewski (wykształcenie wyższe pedagogiczne); -

Roman Adam Markiewicz (wykształcenie wyższe medyczne); 

Marek Sławomir Molczyk (wykształcenie wyższe ekonomiczne); 

Agata Pawlak (wykształcenie wyższe w dziedzinie biologii); - Aleksander Stefan Popończyk (wykształcenie wyższe w dziedzinie filozofii, etyki i zarządzania); 

Bogusław RutkowWojciech Szski (wykształcenie wyższe w dziedzinie historii); czepka (wykształcenie wyższe w dziedzinie elektroniki);                                                                                                         

Eliza Anna Szepeluk (wykształcenie wyższe w dziedzinie psychologii); 

Agnieszka Inga Zielonka (wykształcenie średnie ogólnokształcące), kandydatkę

komisja rekomendowała bez przesłuchania.

Cały artykuł;kliknij

 
Zaciąg ludowy i kumoterski do Sądu Najwyższego. Kandydatka na ławniczkę sprawiedliwości uczyła się od 3-latków PDF Drukuj Email
sobota, 30 czerwca 2018 12:38

Kim są ławnicy SN. Np. Mariusz Konrad Kolankowski wg. KRS jest Prezesem Mesko. Marek Molczyk obecnie dorabia jako przedsiębiorca NIEREJESTROWANY. A więc wbrew prawu. No jak zwykle sami swoi. .Tak właśnie kompromituje się dobre idee.

W ostatnich dniach słyszałem, że sędzią Izby Dyscyplinarnej ma zostać sędzia z Bielska - Białej którego orzecznictwo jest wręcz beznadziejne. On sam jest arogancki, i mało kompetentny. No ale cóż jest kolegą z ławy szkolnej Prezesa IPN Szarka.

Cały artykuł:kliknij

 
Sobota - dzień otwarty z posłem Jerzym Jachnikiem PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 15:53

30.06. - godz. 11 - 14 - dzień otwarty w biurze posła Jerzego Jachnika ( ul. Cechowa 31 - wejście od parkingu ul. Barlickiego).

 

Temat: I ty możesz zostać kandydatem do samorządu.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
 
Artykuł 13 może odebrać nam wolność w internecie PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 11:30

Mówi o tym art. 13 dyrektywy, który przeciwnicy nowych przepisów interpretują jako zagrożenie dla wolności wypowiedzi w internecie. – Dla mnie to jest jednoznaczne z cenzurą. Jeśli chce się złapać złodzieja, trzeba iść jego tropem, a nie podejrzewać wszystkich, że mogą być potencjalnymi złodziejami – uważa europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg, wiceprzewodnicząca Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego, która od dwóch pracuje nad tymi zapisami i twierdzi, że są nadal zbyt ogólne. – W tekście to nie jest dokładnie wyjaśnione, tak żeby zwyczajny użytkownik internetu był w stanie zrozumieć do czego ma prawo. To jest taki galimatias, który może oznaczać wszystko. A więc jeśli prawo jest niejasne i niezrozumiałe dla wszystkich, to nie powinno być przyjęte w takiej formie – mówi „Newsweekowi”. Geringer de Oedenberg, członkini frakcji europejskich socjalistów, była wśród dziewięciu posłów, którzy w środę na Komisji Prawnej PE zagłosowali przeciwko regulacjom. 14 posłów poparło przepisy, dwóch się wstrzymało. – Jeśli te regulacje przejdą w obecnej formie, to powstanie algorytm, który będzie sprawdzał, co użytkownik chce zamieścić w internecie, czyli klasyczna cenzura prewencyjna – twierdzi Geringer de Oedenberg. Jej zdaniem wciąż brakuje filtrów, które są w stanie odróżnić dzieła chronione prawem autorskim od tych, które podlegają ograniczeniom i wyjątkom od prawa autorskiego, są w domenie publiczne, czy też treści użytkownika, który przed chwilą zrobił zdjęcie.

 
Ściągawka dla samorządowców PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 11:21

 
Jutro 25.06.2018 r. KUKIZ,'15 w polskich mediach. PDF Drukuj Email
sobota, 23 czerwca 2018 20:58
Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
Kukiz '15
· 
 
Debata w PE na temat praworządności w Polsce. Dobrze zapamiętajcie posłów z PO. PDF Drukuj Email
sobota, 23 czerwca 2018 21:01

 
Poradnictwo dla poszkodowanych przez banki. PDF Drukuj Email
niedziela, 17 czerwca 2018 21:14

Zapisy pod numerem telefonu:790-721-224.Liczba miejsc ograniczona.

 
Jak organizować Komitety Referendalne - co dalej z wymiarem sprawiedliwości. Wzory deklaracji do druku poniżej. PDF Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2018 07:34

Szanowni Państwo!

 

 

Wyświetlam 1252

Uczestnicy sobotniego spotkania poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości podjęli decyzję o przystąpieniu do organizowania Komitetów Referendalnych  i rozpoczęcia zbierania podpisów pod wnioskiem o obywatelskie referendum w tej sprawie.

Jak postępować:

1) założeniu lokalnego komitetu referendalnego, przez inicjatorów minimum 5 osób

2) poinformowanie o tym fakcie koordynatorów, którymi są posłowie: Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki. Powiadomienie w postaci skanu deklaracji  proszę przesłać na maile:

   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  


3) Komitety, które do początku czerwca  zbiorą min. 50 podpisów pod wnioskiem o referendum (karta do zbierania w zał) wydelegują przedstawiciela na IV Konferencję Poszkodowanych, którą zamierzamy 
zorganizować w Warszawie za miesiąc. Powołamy wówczas Krajowy Komitet Referendalny.

Jeśli akcja się rozwinie rozważamy możliwość utworzenia na bazie  Komitetów Referendalnych - w najbliższych wyborach - Krajowego Komitetu  Wyborczego i wystawienie kandydatów w poszczególnych regionach do  sejmików i rad.

Zamierzamy także wydać ogólnopolską gazetę prezentującą nasze zamierzenia i osoby, które akcję prowadzą.

Proszę o kontaktowanie się z posłami Januszem Sanockim (tel. 602-397-455) albo z posłem Jerzym Jachnikiem, z którym wspólnie koordynujemy akcję.  
(tel. 504-105-220)

 

  1.  Deklaracja Założycielska Komitetu Referendalnego - 5 osób  - 

to jest wzór do druku deklaracji założenia komitetu referendalnego  które przesyłamy na podane wyżej emaile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

2. Wzór karty podpisów do referendum - 50 podpisow

Po założeniu 5 osobowego Komitetu - każdy Komitet zbiera 50 na wzorze karty podpisów i przekazuje na podane wyżej emaile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 
To już kolejny III raz. PDF Drukuj Email
niedziela, 27 maja 2018 18:16

     

            Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
Obowiązek informacyjny RODO PDF Drukuj Email
sobota, 26 maja 2018 12:15

Szanowni Państwo,

w związku z tym, że Państwa dane osobowe znajdują się w naszej bazie, na stronie internetowej www.aferyibezprawie.org na co wyraziliście Państwo zgodę, a od 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i ich swobodnym przepływem, uprzejmie informujemy, że:

administratorem danych osobowych zawartych na stronie www.aferyibezprawie.org jest Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej.

Osoby fizyczne których  dane są przetwarzane na naszej stronie internetowej w celach związanych ze statutową dzialalnoscia Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.   Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora.

Państwa dane osobowe nie przekazujemy żadnym firmom reklamowym, marketingowym  a także nie przekazujemy ich do krajów trzecich.

Dane osobowe zawarte na stronach www.aferyibezprawie.org  będą przechowywane do momentu złożenia przez Państwa żądania ich usunięcia wysyłając do nas e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informujemy. że przysługuje Państwu prawo dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz  prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych osobowych; prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu RODO, to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie przez Państwa danych osobowych ma charakter dobrowolny. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować wysyłsajac e-maila na adres ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub wysyłając stosowne oświadczenie na adres: Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu - 43-300 Bielsko-Biala - ul. Iglasta 28

Jednoczesnie przekazując nam jakiekolwiek dokumenty po dacie 25.05.2018 r.  musicie je wysłać wraz z pisemną zgodą na ich przetwarzanie. Jeśli dane te dotyczą osób trzecich musi być także ich  pisemna  zgoda. W przeciwnym przypadku bedą one usuwane i pozostawione bez odpowiedzi.

 

Z poważaniem,

Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.

 
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1125826,granice-uzupelniania-brakow-w-uzasadnieniu.html PDF Drukuj Email
piątek, 25 maja 2018 09:28

Czy sąd, któremu zwrócone zostaną akta sprawy, może ulepszyć treść sporządzonego przez siebie uzasadnienia wyroku?

Na takie pytanie będzie musiał już wkrótce odpowiedzieć siedmioosobowy skład Sądu Najwyższego na wniosek I prezes. Wątpliwości dotyczą interpretacji przepisów kodeksupostępowania karnego dotyczących uzupełnienia uzasadnienia zaskarżonego orzeczenia. Zgodnie z art. 449a sąd odwoławczy może tego zażądać, jeśli uzna, że jest mu to konieczne do wydania rozstrzygnięcia. W tym celu zwraca sądowi I instancji akta postępowania, szczegółowo wskazując, o jakie braki chodzi.

 Szerokie rozumienie przepisu znajduje też odzwierciedlenie w orzecznictwie samego SN, czego przykładem jest choćby jedna ze spraw rozpatrywanych w zeszłym roku
 
O co chodzi z RODO? 12 pytań i odpowiedzi na temat ustawy o ochronie danych osobowych PDF Drukuj Email
piątek, 25 maja 2018 09:25

Problem 1. Jak ustalić, które naruszenie ochrony danych należy zgłosić?

RODO został wprowadzony nowy dla większości polskich przedsiębiorców i instytucji obowiązek zgłaszania do organu nadzorczego naruszeń ochrony danych osobowych, np. wycieku. Nie trzeba tego robić tylko wówczas, gdy jest mało prawdopodobne, by naruszenie to skutkowało ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych. Rzecz w tym, że przedsiębiorca nie zawsze może być tego pewien, np. czy dane zdarzenie spowodowało wyciek danych. A na zgłoszenie naruszenia do UODO ma zaledwie 72 godziny. Czy można zatem zwrócić się do organu nadzorczego o pomoc w ocenie, czy dane zdarzenie jest naruszeniem ochrony danych osobowych w rozumieniu RODO?

WYJAŚNIENIE

Przedsiębiorcy sami będą musieli dokonać oceny, jaki charakter ma dane naruszenie. Urząd uważa, że nie ma uprawnień, by konsultować takie kwestie z administratorem danych. To przedsiębiorca musi ocenić, czy ma obowiązek zgłoszenia danego zdarzenia.

Na administratorach podejmujących decyzję ciąży zatem ogromna odpowiedzialność. Zwłaszcza że za niezgłoszenie informacji o wycieku danych w sytuacji, gdy okaże się ono konieczne, prezes UODO może nałożyć sankcje, w tym karę finansową.

Czy samozatrudniony działa w strukturze administratora? A może jest procesorem?

Całość :kliknij 

 
RODO wchodzi w życie. Wyjaśniamy, co się zmienia PDF Drukuj Email
piątek, 25 maja 2018 09:22

To już dziś. RODO wchodzi w życie i we wszystkich krajach UE będą obowiązywały takie same zasady ochrony danych osobowych. Tłumaczy, co się w zmieni w praktyce dla przedsiębiorców i konsumentów.

Konsumenci mogą mieć pewność, że niezależnie od tego, kto będzie przetwarzał informacje o nich, to będą chronieni w całej Unii na tym samym poziomie. Nowe przepisy są na tyle uniwersalne, że zachowają aktualność w zmieniających się warunkach.

- RODO to zmiana na lepsze. Jest aktem prawnym, która ma nas chronić. Dla zwykłego konsumenta nie wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami. Pozwoli być gospodarzem swoich danych osobowych na każdym etapie ich przetwarzania - powiedział minister cyfryzacji, Maciek Zagórski.

25 maja przywitał nas nowy przepisami, dotyczącymi danych osobowych

Cały artykuł:kliknij 

 
Jerzy Jachnik o ustawach dotyczących KRS, SN i destrukcji poseł Kamili Gasiuk - Pichowicz PDF Drukuj Email
niedziela, 20 maja 2018 17:54

 

 

 
Kongres osób pokrzywdzonych - Warszawa 12 maj 2018r. PDF Drukuj Email
piątek, 18 maja 2018 13:51

 
Kongres Poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości W Warszawie - 12.05.2018 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 22:52

Na zaproszenie posłów z Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji – zebrały się osoby poszkodowane przez polski wymiar sprawiedliwości. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób z całego kraju. Organizatorami byli posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki od lat zajmujący się problemami sądownictwa i prokuratury. Ze strony posłów obecni byli także marszałek senior Kornel Morawiecki, oraz poseł Tomasz Jaskóła. 

Zebrani postanowili:

zorganizować zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnonarodowe referendum w sprawie radykalnych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Postulują wybieranie kandydatów na sędziów przez pochodzące z powszechnych wyborów Wojewódzkie Rady Sądownictwa, wybór w wyborach powszechnych prokuratorów okręgowych oraz przywrócenie biernego prawa obywatelskiego przez zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenie wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych. 
Zebrani przyjęli także stanowisko domagając się oprócz postulatów referendalnych powołania specjalnej komisji, która zbadałaby naruszające prawo wyroki sądów polskich.
Organizatorzy
Jerzy Jachnik
Janusz Sanocki

Stanowisko Kongresu Poszkodowanych 
przez Wymiar Sprawiedliwości
Warszawa 12 maja 2018 r.

Przywrócić obywatelską kontrolę nad władzą sądowniczą i ustawodawczą

I. Domagamy się powołania sejmowej komisji (z udziałem przedstawicieli organizacji społecznych skupiających poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości) lub zlecenia Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka szczegółowego zbadania skarg obywateli poszkodowanych przez sądy, prokuraturę i inne instytucje państwa, szczegółowej analizy wyroków sądowych noszących znamiona bezprawności, w tym wyroków ETPC w Strasburgu. Komisja zaproponowałaby organizacyjne i personalne zmiany w wymiarze sprawiedliwości a także miałaby prawo do wniesienia skarg nadzwyczajnych w sprawach, które uzna za zasadne.

II. Domagamy się wprowadzenia realnej kontroli obywatelskiej nad działalnością sędziów i prokuratorów przez:

1) Wprowadzenie wybieralności kandydatów na sędziów przez wybierane przez obywateli Wojewódzkie Rady Sądownictwa;
2) Wprowadzenie realnego trybu odwoławczego i dyscyplinarnego poprzez wprowadzenie zewnętrznej kontroli nad decyzjami sędziów i prokuratorów. Skargi na sędziów powinny rozpatrywać – w pierwszej instancji - Wojewódzkie Rady Sądownictwa – pochodzące z wyborów i niezależne od środowiska sędziowskiego. 
3) Wprowadzenie powszechnych wyborów prokuratorów okręgowych.
III. Domagamy się przywrócenia obywatelom biernego prawa wyborczego poprzez zmianę obecnej ordynacji wyborczej do Sejmu i wprowadzenie wyboru posłów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, tak żeby Sejm był zdolny do rozwiązywania problemów obywateli.

Uczestnicy III Kongresu Poszkodowanych 
przez Wymiar Sprawiedliwości

 
Będziemy jeździć na posiedzenia Sejmu za darmo jeśli zmienicie ordynację wyborczą! PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 23:00

 
Maraton w reformowaniu sądownictwa trwa: Zakres skargi nadzwyczajnej będzie ograniczony, asesorów mianuje minister PDF Drukuj Email
wtorek, 08 maja 2018 08:08

Opublikowany w piątek projekt zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym oraz prawie o ustroju sądów powszechnych (dalej: u.s.p.) to kolejna próba złagodzenia reform wymiaru sprawiedliwości przeprowadzanych przez PiS. Dwa dni wcześniej prezydent podpisał trzy inne nowelizacje, które, zdaniem ich autorów, mają uczynić sądownictwo nieco mniej zależnym od władzy wykonawczej.

Najważniejsze zmiany, jakie wejdą w życie na skutek decyzji głowy państwa, to m.in. przechodzenie przez sędziów w stan spoczynku w wieku 65 lat bez względu na płeć, wprowadzenie zasady, że zgodę na dalsze orzekanie przez sędziego, który z mocy ustawypowinien już odejść w stan spoczynku, będzie wyrażać Krajowa Rada Sądownictwa, czy też uzależnienie odwołania prezesa i wiceprezesa sądu od decyzji kolegium sądu oraz KRS. Jedna z podpisanych przez prezydenta nowelizacji będzie ponadto skutkowała opublikowaniem wydanych w 2016 r. wyroków Trybunału Konstytucyjnego (sygn. akt K 47/15, K 39/16 oraz K 44/16).

prawo

Kliknij czytaj całość:

 
O Konstytucji 3 Maja z Markiem Jakubiakiem. Warto oglądnąć. PDF Drukuj Email
piątek, 04 maja 2018 21:10
 
 
 
Państwo powinno naprawić skutki przymykania oka na złe przepisy PDF Drukuj Email
piątek, 04 maja 2018 20:35

- Problemem jest niestabilne lub niejasne prawo. Nawet jeśli podatki lub składki są wyższe, ale obowiązują wszystkich w równym stopniu, to firmy mogą działać w warunkach zdrowej konkurencji - mówi Marek Kowalski w rozmowie z DGP.

Federacja Przedsiębiorców Polskich zawarła porozumienie z NSZZ „Solidarność” w sprawie umów-zleceń, w którym postuluje m.in. ich oskładkowanie na takich samych zasadach, jak umowa o pracę. To dość rzadkie zjawisko, aby pracownicy i przedsiębiorcy mieli wspólne stanowisko – i to jeszcze dotyczące zwiększania obciążeń.

Nasze interesy są w tym przypadku zbieżne. Na panującej przez ostatnie kilka lat sytuacji na rynku pracy, w której pracownicy byli przenoszeni z umowy o pracę na umowę-zlecenie, tracili i pracownicy, i firmy, a zyskiwało tylko państwo.

Na czym to polegało?

Genezą tych problemów były przepisy o zamówieniach publicznych. W 2008 r. zlikwidowano obowiązek zamawiającego waloryzacji długoterminowych kontraktów w razie zmiany przepisów mających na nie wpływ. Chodziło przede wszystkim o zmianę stawki VAT oraz minimalnego wynagrodzenia. Waloryzacja była możliwa tylko wtedy, gdy zastrzeżono taką możliwość w specyfikacji warunków zamówienia i umowie, ale aby zmniejszyć koszty zamówienia, zamawiający takich zapisów w umowach nie stosowali. Przedsiębiorcy nie mogli więc zwiększyć swojego wynagrodzenia, mimo że koszty wykonania umowy rosły, bo rosły też koszty pracy – minimalne wynagrodzenie. Zaczęto więc przenosić pracowników na umowy-zlecenia. Do tego zamawiający zaczęli stosować kryterium cenowe jako jedyne kryterium wyboru wykonawcy. Skutek łatwo przewidzieć – przedsiębiorcy, chcąc uzyskać kontrakty, obniżali koszty. Tendencja ta zaczęła opanowywać cały rynek. W pewnym momencie oszczędności z zamiany umów o pracę na zlecenia nie wystarczyły, zaczęto więc dzielić zlecenia tak, aby wykorzystać przepisy o zbiegu tytułów ubezpieczeniowych. To pozwalało opłacać składki od niższych kwot.

"Większym problemem niż wysokie obciążenia jest dla prowadzących firmę niestabilne lub niejasne prawo"

kliknij:czytaj całość

 
Reforma wymiaru sprawiedliwości okiem organizacji pozarządowych analiza na Kongresie w dniu 12.05.2018 r.. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 stycznia 2018 18:42

 

Takiej reformy sądownictwa nie chcieli: PO, Nowoczesna, PSL. A teraz płacz.

 http://www.aferyibezprawie.org/images/stories/Gotowy_Artyku%C5%82.pdf  - kliknij

 

KRS ARTYKUŁ STRONA TYTULOWA

 

 
Święto Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email
czwartek, 03 maja 2018 11:41

Konstytucję 3 maja uchwalona została przez  Sejm Wielki w 1791 r. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Czy można z niej czerpać nawet w XXI wieku? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 historyk prof. Janusz Odziemkowski.

Uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 roku, obraz Kazimierza Wojniakowskiego z 1806 roku 

Jak podkreślił prof. Janusz Odziemkowski, Konstytucja 3 maja zmobilizowała polskie elity, pokazała że możemy się rządzić, mamy pomysł na państwo i potrafimy je wydobyć z bardzo trudnego położenia. - Przez cały wiek XIX była ona pewnym wektorem, spoiwem, do którego odnosiły się pieśni, poezja patriotyczna i powstania – dodał historyk i przypomniał, że nikt nie odwoływał się wówczas do pięknych uchwał czy konstytucji sejmowych wieku XVII czy XVI.

Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczpospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r. Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Było takie poczucie, że dzieje się coś wielkiego i przełomowego. Gdyby tylko polskie elity potrafiły to wykorzystać, gdyby na czele państwa stanęli ludzie zdecydowani, obdarzeni cechami przywódczym, być może nasza historia zakończyłaby się lepiej - przyznał prof. Janusz Odziemkowski.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbiło się szerokim echem w całej Europie. Zdaniem wielu historyków, Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 r. oraz 11 listopada 1918 r. i 4 czerwca 1989 r.

Słuchaj audycji:kliknij

 
Jest lista SSN, którzy nadal chcą orzekać w SN. Co Państwo na to ? PDF Drukuj Email
wtorek, 01 maja 2018 22:19

Sąd Najwyższy w WarszawieOświadczenia dotyczące woli pozostania na stanowisku złożyli sędziowie: Rafał Malarski (67 lat; Izba Karna), Zbigniew Myszka, (65 lat; Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), Bogumiła Ustjanicz, (67 lat; Izba Cywilna), Anna Kozłowska (66 lat; Izba Cywilna), Anna Owczarek (66 lat, Izba Cywilna), Maria Szulc (65 lat; Izba Cywilna), Wojciech Katner (68 lat; Izba Cywilna).

Gotowość do pozostania na stanowisku sędziego SN wyrazili też: Beata Gudowska (68 lat; Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), Józef Iwulski (66 lat; Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), Jerzy Kuźniar (67 lat; Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), Stanisław Zabłocki (67 lat; Izba Karna) i Jacek Gudowski (68 lat; Izba Cywilna).

Gazeta prawna

 
10 najważniejszych informacji o RODO. Sprawdź zmiany w obszarze danych osobowych w 2018 PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2018 19:30

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) to unijny, wiążący akt prawny. 24 maja 2016 r. wszedł w życie, jednak zacznie obowiązywać dopiero od 25 maja 2018 roku. RODO definiuje zasady przetwarzania, wykorzystywania i przechowywania danych osobowych w trochę odmienny sposób niż dotychczas. Nowe przepisy wprowadzają szereg obowiązków, nowe rodzaje odpowiedzialności, ale też sankcje finansowe. Sprawdź, czy i w jakim stopniu dotyczy też ciebie..\
Patrząc jedynie na kategorie przedsiębiorców, można stwierdzić, że RODO ma zastosowanie dla każdego. Jednak Rozporządzenie wyróżnia grupy podmiotów, których zakres RODO nie dotyczy. Są to między innymi osoby fizyczne, które w działalności czysto osobistej lub domowej, bez związku z działalnością zawodową lub handlową przetwarzają dane osobowe (na przykład przechowywanie danych adresowych, czy korespondencji prowadzonej z grupą znajomych). Rozporządzenie nie ma również zastosowania do przetwarzania danych osobowych w ramach działalności nieobjętej zakresem prawa Unii (np. kwestie związane z bezpieczeństwem narodowym), a także do działalności związanej z przetwarzaniem danych przez instytucje unijne czy też dyplomatyczne. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się również do działalności właściwych organów w celu zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych lub wykonywania kar, w tym ochrony przed zagrożeniami dla bezpieczeństwa publicznego i zapobiegania takim zagrożeniom.

dane osobowe-personalne

Czytaj całość:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure