niedziela, 22 września 2019
Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości spotkali się z osobami poszkodowanymi przez wymiar sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
piątek, 15 września 2017 20:26

Udało nam sie skontaktować z działaczami kilku organizacji, które nie otrzymały zaproszenia do kancelarii premiera. - Raczej nikt się z nami nie kontaktował, wiedziałbym o tym - mówi WP Jerzy Pisarski, prawnik Stowarzyszenia "Stop bezprawiu" z Lublina. - Jeśli o godz. 10 powiadomiono o spotkaniu, a o godz. 13 ono się zaczęło, to to są żarty. My mamy siedzibę w Lublinie, jak mielibyśmy dojechać? Myślę, że to bardziej dla PR-u, a nie rzeczywistego efektu - mówi.

Zdziwienia nie kryje także Magdalena Kostuchowska, prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska Białej. - Nie wiedziałam o tym spotkaniu. To o tyle dziwne, że jesteśmy jednym z większych stowarzyszeń, działamy na terenie całego kraju. 

Cały artykuł:kliknij.

 
W #KPRM trwa spotkanie premier @BeataSzydlo i ministra @ZiobroPL z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
piątek, 15 września 2017 13:50

Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu informuje, że nie został powiadomiony o spotkaniu Premier Beaty Szydło i  ministra  sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro  z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości w dniu 15.09.2017r. o godzinie 13.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Informacje prasowe o ww. spotkaniu  ukazały się w dniu dzisiejszym tj.15.09  o godzinie 13.00.Jakie organizacje pozarządowe biorą  w tym udział nie wiemy. Ponieważ uważamy, że Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu działające na terenie całej Polski i  zajmującę sie od wielu lat sprawami osób pokrzywdzonych przez Wymiar Sprawiedliwości, wyrażamy zdumienie, iż takie zaproszenie do nas nie dotarło.

M.Kostuchowska 

 
 
Jerzy Jachnik: reforma sądownictwa może być prawdziwą rewolucją PDF Drukuj Email
czwartek, 14 września 2017 20:28

Zdaniem Jerzego Jachnika, rewolucyjne byłoby odebranie Prokuratorowi Generalnemu kompetencji w sprawach sądownictwa i przekazanie ich prezydentowi, który ma największy mandat społeczny.

Ponadto, nowością byłoby uspołecznienie Krajowej Rady Sądownictwa, począwszy od możliwości zgłaszania kandydatów przez grupę obywateli, po wybieranie sędziów KRS-u w wyborach powszechnych oraz ujawnienie informacji na stronie internetowej o kandydatach na sędziów KRS-u.

Zdaniem Jerzego Jachnika, rewolucyjne byłoby odebranie Prokuratorowi Generalnemu kompetencji w sprawach sądownictwa i przekazanie ich prezydentowi, który ma największy mandat społeczny.

Ponadto, nowością byłoby uspołecznienie Krajowej Rady Sądownictwa, począwszy od możliwości zgłaszania kandydatów przez grupę obywateli, po wybieranie sędziów KRS-u w wyborach powszechnych oraz ujawnienie informacji na stronie internetowej o kandydatach na sędziów KRS-u.

- Myślę, że te pomysły przejdą, ponieważ wszystkie kluby parlamentarne chcą, by wymiar sprawiedliwości był dla obywateli - mówi

Zapytany o to, czy Andrzej Duda ma plan awaryjny, na wypadek, gdyby jego propozycje nie zostały zaakceptowane, odpowiedział, że prezydent jest gotowy zawetować tę ustawę po raz drugi.  

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Kliknij by odsłuchać audycję.

 
Jerzy Jachnik w programie Minęła dwudziesta. PDF Drukuj Email
czwartek, 14 września 2017 20:16

Decyzje, które są podejmowane w wymiarze sprawiedliwości są mało transparentne. Potwierdza to bardzo wielu ludzi i trzeba to reformować – powiedział Arkadiusz Mularczyk (PiS). – Najlepsze prawo zostanie zepsute, jeśli będzie realizowane przez złych ludzi – stwierdził Jerzy Jachnik (Kukiz’15).

Zapraszamy do obejrzenia programu:kliknij tutaj.

 
Przedstawiciele Kukiz'15 przybyli na spotkanie z prezydentem ws. SN i KRS PDF Drukuj Email
środa, 13 września 2017 20:49

W środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na temat projektowanych przez jego kancelarię nowych ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego uczestniczyli posłowie: Tomasz Rzymkowski, Jerzy Jachnik i Grzegorz Długi.

"Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez 3/5 Sejmu, a nie zwykłą większością" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Tyszka.Polityk podkreślił, że jego formacji zależy na tym, żeby debata w sprawie projektów ustaw o KRS i SN była merytoryczna i spokojna. "Wskazaliśmy na jeden czynnik, który psuje tę debatę, czyli kampanię Polskiej Fundacji Narodowej, która według nas jest nieakceptowalnym nadużyciem władzy" - relacjonował Tyszka

Jego zdaniem środowa dyskusja była merytoryczna. "Nie rozmawialiśmy o problemach politycznych, tylko merytorycznych" - zaznaczył polityk. Ocenił przy tym propozycje Andrzeja Dudy jako "o niebo lepsze" niż te, które znalazły się w zawetowanych przez niego ustawach. "Prezydent jest otwarty na rozmowy i poprawki podczas prac parlamentarnych, jednakowoż poprawki nie mogą zmieniać zasadniczych elementów. Nie może być powrotu do przeszłości" - mówił Długi.

Tomasz Rzymkowski wyraził nadzieję, że prezydencki projekt zapewni transparentność w wyborze sędziów do KRS. "Bardzo się cieszymy, że prezydent wsłuchał się w głos obywateli" - powiedział poseł Kukiz'15.Jak dodał omawiane były ponadto kwestie techniczne, takie jak niezwoływanie posiedzenia KRS w tygodniu, w którym odbywa się posiedzenie Sejmu.Posłowie Kukiz'15 zastrzegli, że nie widzieli gotowych prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS.

 
W dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyli z klubu Kukiz'15 posłowie : Stanisław Tyszka, Jerzy Jachnik,Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi. PDF Drukuj Email
środa, 13 września 2017 20:42

Prezydent Andrzej Duda odbywa cykl spotkań z politykami klubów sejmowych, z którymi rozmawiał nt. projektowanych ustaw o SN i KRS. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiedział przed kilkoma dniami, że prezydent spotka się z reprezentantami prezydium każdego klubu parlamentarnego na osobną, godzinną rozmowę. Według Szczerskiego, prezydent "oczekuje wkładu poszczególnych partii, ich opinii, ich ocen" zanim w Sejmie rozpoczną się prace nad zaproponowanymi przez niego ustawami o SN i KRS.
Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez Sejm większością 3/5 głosów, a nie zwykłą - mówił po spotkaniu z Andrzejem Dudą wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka. W dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyli z klubu Kukiz'15 posłowie : Stanisław Tyszka, Jerzy Jachnik,Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi.

Zdjęcie użytkownika Kukiz'15 Podbeskidzie.

 
Tymczasem prawie wszyscy posłowie, którzy są w Sejmie myślą wyłącznie o dożywotnim tam pobycie.. PDF Drukuj Email
środa, 13 września 2017 18:57

Jerzy Jachnik: Tymczasem prawie wszyscy posłowie, którzy są w Sejmie myślą wyłącznie o dożywotnim tam pobycie albo o trampolinie do awansu do TK, KRS, ministerstwa, spółek itd. 
Oni po prostu nic innego nie umieją robić. W normalnym kraju tacy posłowie, poza wyjątkami byliby na bezrobociu.

Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.

 

 
Zmiany w KRS i SN: Prezydent pisze ustawy samodzielnie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 września 2017 15:17

 

Po kilku tygodniach ciszy na temat prezydenckich projektów dotyczących ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa wydarzenia nabrały tempa. Najpierw prof. Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO – PSL, udzielił kilku wywiadów, w których przedstawił swoją wizję zmian. Zastrzegał przy tym, że nie jest oficjalnym doradcą prezydenta i jego rola w pisaniu nowych projektów jest przeceniana. Podkreślał to również w publicznych wypowiedziach Krzysztof Łapiński, rzecznik głowy państwa, który zaznaczał, że prof. Królikowski jest tylko jednym z kilku prawników, z którymi projekty są konsultowane.

Andrzej Duda w tym tygodniu zaprosi na podobne rozmowy liderów pozostałych partii politycznych

 
Ziobro to zagrożenie większe niż milion islamskich uchodźców.Skandalem jest Ustawa o SN. PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lipca 2017 17:47

 Janusz Sanocki:Pan minister Ziobro razem ze swoimi hunwejbinami idzie tak po bandzie, że ja nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę musiał wystąpić w takiej roli. To jest zagrożenie naszej cywilizacji. Pan Ziobro to jest zagrożenie większe niż milion islamskich uchodźców - powiedział poseł niezależny Janusz Sanocki w trakcie pierwszego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. - Jestem za zmianą sądownictwa, ale nie zgodzę się na to. Ta ustawa jest do wyrzucenia - podkreślił.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sanocki,3/sanocki

 
Jerzy Jachnik: W Bielsku Białej nadal pracuje prokurator,który zabił człowieka.. PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lipca 2017 19:51

Reformy wymiaru sprawiedliwości nie przynoszą efektów, choć ustawa o prokuraturze obowiązuje już od roku. W Bielsku Białej nadal pracuje prokurator,który zabił człowieka.

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym  podczas 46 Posiedzenia Sejmu w dniu 18.07.2017.

 
W Polsce masowo giną akta sądowe. To skutek bałaganu w sądach? PDF Drukuj Email
czwartek, 31 sierpnia 2017 16:40

To świadczy o bałaganie w Sądach.

Ile akt rocznie ginie w polskich sądach? Tego nikt nie wie. Włącznie z resortem sprawiedliwości, który został poproszony przez posła PO Artura Dunina o taką statystykę. Wiadomo za to, ile jest spraw o odtworzenie. Te zaś dotyczą co do zasady dwóch przypadków: akt zgubionych oraz zniszczonych (np. po upływie okresu ich obowiązkowego przechowywania).

 Ministerstwo Sprawiedliwości statystykami jest zaniepokojone. Wzrost na przestrzeni zaledwie pięciu lat jest bowiem znaczący. Choć – co uczciwie wszyscy podkreślają – w liczbach bezwzględnych nie robi on takiego wrażenia, jak obliczenie, o ile procent przez ten czas wzrosła liczba spraw o odtworzenie.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie
Sędzia Celej proponuje zaś prostą korektę. Otóż wystarczyłoby, aby w sekretariatach sądów zaznaczano, czy odtworzenie jest wynikiem zgubienia akt, czy ich zniszczenia zgodnie z procedurą. Wówczas nie byłoby już wątpliwości, jak wiele akt ginie i czy rzeczywiście skala tego zjawiska się zwiększa.
 
Podatkowy POPiS: Posłowie pomogli firmom i… wyłudzaczom VAT PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:15

Już w 2006 r. rząd PiS–LPR–Samoobrona proponował przepisy, które później przyczyniły się do rozszczelnienia systemu finansowego. Ostatecznie zmiany przyjęto za rządów PO, ale głosami wszystkich partii w Sejmie.

– Jak to się stało, że w 2008 i 2009 r. zniknęła sankcja w VAT, czyli 30-procentowa kara za niepłacenie podatków? – pytał niedawno na antenie TVP wiceminister finansów Leszek Skiba, sugerując, że warto przyjrzeć się sprawie. I rozliczyć z niej polityków, którzy wówczas kierowali państwem.Okazuje się, że projekt ustawy, który zakładał taki ruch, powstał już w rządzie PiS–LPR–Samoobrona. Posłom został oficjalnie przedstawiony w 2006 r., ale ostatecznie nie udało się go uchwalić przez przyspieszone wybory.

Po zmianie władzy temat niemal natychmiast podjęła ekipa PO–PSL. W sumie likwidację sankcji zakładał nie tylko projekt rządowy, lecz także zgłoszone niezależnie od niego inicjatywy posłów z PO, PiS czy komisji Przyjazne Państwo, zwanej komisją Janusza Palikota. Ostatecznie sankcja zniknęły z ustawy, a jej uchylenie poparli wszyscy posłowie, niezależnie od szyldu partyjnego. W tym Beata Szydło.Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, wskazują, że likwidacja sankcji w VAT nie była istotna dla przestępców organizujących karuzele vatowskie. Ośmieliła za to osoby, które zajmowały się procederem wystawiania pustych faktur, i w ten sposób uszczuplała dochody państwa o miliardy złotych.

Trybunał wydał wyrok już po uchyleniu sankcji VAT i nie dopatrzył się w takim rozwiązaniu braku zgodności z prawem unijnym. Podkreślił, że dyrektywa VAT pozwala państwom członkowskim nakładać obowiązki, które uznają za konieczne do prawidłowego naliczenia i pobrania podatku oraz uniknięcia oszustw podatkowych. Trudno powiedzieć, czy uchylenie sankcji VAT ośmieliło wyłudzenia VAT przez zorganizowane grupy przestępcze. Uważam, że raczej nie. Oszuści nie przejmują się sankcjami nakładanymi na słupy czy przedsiębiorców wykorzystanych do popełnienia oszustwa. Sankcja VAT bardziej przeciwdziała „optymalizowaniu” podatków przy użyciu pustych faktur. 

Pierwszy rząd PiS z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem chciał znosić sankcje, ale nie zdążył. Drugi rząd PiS z premier Beatą Szydło zdecydował się na przywrócenie i zaostrzenie VAT-owskich sankcji

Całość: kliknij tutaj.

 
Szefowie spółdzielni mieszkaniowych z Sosnowca i Czeladzi oskarżeni o korupcję PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:06

Latali na Kubę, Teneryfę i do Kenii. Trzech członków zarządu spółdzielni mieszkaniowych z Sosnowca i Czeladzi usłyszało zarzuty korupcyjne. W zamian za preferowanie w trakcie remontów realizowanych przez spółdzielnie artykułów jednej z firm, latali na egzotyczne wycieczki.

Śledztwo w sprawie korupcji w spółdzielniach mieszkaniowych w woj. śląskim trwało kilka miesięcy. Sprawa, oprócz członków zarządu spółdzielni w Sosnowcu i Czeladzi, dotyczy także osób z Chorzowa i Katowic. Prokuratura zarzuca łącznie ośmiu osobom popełnienie 35 przestępstw i dotyczy lat 2009-13.

– Osoby z zarządu, wspomnianych spółdzielni mieszkaniowych, przyjmowały łapówki w postaci wycieczek zagranicznych do egzotycznych krajów w zamian za preferowanie systemu chemii budowlanej w prowadzonych remontach. Korumpowali ich przedstawiciele zagranicznej firmy, która ma swój oddział na Śląsku – mówi Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Osoba z zarządu jednej ze spółdzielni mieszkaniowej w Sosnowcu usłyszała trzy zarzuty.- Pierwszy z nich dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w postaci wyjazdu na Kubę, który był wart 7,3 tys. zł. Dwa pozostałe dotyczą wyjazdów krajowych – mówi rzeczniczka prokuratury.

Pieniądze - fot. Pixabay

http://twojezaglebie.pl/szefowie-spoldzielni-mieszkaniowych-oskarzeni-o-korupcje/

 
Orange sprzedało mieszkania z lokatorami. Widmo bezdomności na starość PDF Drukuj Email
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:03
Firma Orange Polska sprzedała mieszkania na warszawskiej Pradze-Południe pięciu prywatnym spółkom. "I tak was stąd wykurzymy" - usłyszała od nowego właściciela jedna z lokatorek.

– Co ja mogę pani powiedzieć? Chcą się nas pozbyć. Człowiek trzęsie się, jak tylko usłyszy pukanie, bo to mogą być oni – mówi starszy pan, nieufnie uchylając drzwi. Nowi właściciele lokalu odwiedzili go do tej pory dwa razy. Oświadczyli, że 1?listopada w mieszkaniu, które wynajmuje, zostanie podniesiony czynsz. Trzykrotnie.

Lokatorzy bloku przy Waszyngtona 96. Budynek powstał w latach 60. z funduszy socjalnych Polskiej Poczty, Telegrafu i Telefonu

Całość:http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/

 
Pokrzywdzeni świeczkowicze na czele z sędzią SO Sablikiem w Bielsku-Białej nadal płaczą za swoim bezprawiem PDF Drukuj Email
wtorek, 15 sierpnia 2017 17:50

Bielskiego kabaretu ciąg dalszy:

 

Świeczki SO

Chcecie zobaczyć 23 zdjęcia więcej komediantów przez sądek Okregowym w Bielsku-Białej ?

Kliknijcie:

http://wiadomosci.bielsko.info/14111-kolejna-obywatelska-sroda-pod-sadem-okregowym-bielsko-biala

 

 
SN: Dobra wiadomość dla dłużników. Komornik nie doliczy VAT. sygn. akt Uchwała 7 sędziów sygn. - III CZP 97/16 PDF Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2017 13:36

Komornicy nie mogą doliczać podatku do opłat egzekucyjnych – stwierdził Sąd Najwyższy podejmując uchwałę w składzie siedmiu sędziów. Orzeczenie ma ogromne znaczenie dla dłużników, którzy nie będą obarczani dodatkowymi kosztami, ale też i komorników, którzy podatek będą musieli zapłacić z własnej kieszeni.Komornicy nie mogą doliczać podatku do opłat egzekucyjnych – stwierdził Sąd Najwyższy podejmując uchwałę w sprawie siedmiu sędziów. Orzeczenie ma ogromne znaczenie dla dłużników, którzy nie będą obarczani dodatkowymi kosztami, ale też i komorników, którzy podatek będą musieli zapłacić z własnej kieszeni.

prawo, przepisy, sąd, wyrok, orzeczenie

Caość artykułu:kliknij tutaj.

 
Wszystko co musicie wiedzieć o ustawie o ustroju sądów powszechnych. Jak jest i jak ma być PDF Drukuj Email
piątek, 11 sierpnia 2017 13:33

To ustawa będąca swoistą konstytucją dla sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych (sądy wojskowe, administracyjne czy Sąd Najwyższy działają na podstawie innych przepisów). Ustawa określa, jak sądy są zorganizowane, finansowane, kto nimi kieruje, a kto czuwa nad tym, by cała machina działała sprawnie. Bo sądy, choć niezależne, nie są zawieszone w próżni. Merytoryczny nadzór sprawuje nad nimi Sąd Najwyższy (czyli, mówiąc obrazowo, dba o jakość wydawanych orzeczeń), a administracyjny – minister sprawiedliwości (tzn. dogląda warunków pracy i sposobu zarządzania jednostkami). W tym drugim przypadku wbrew pozorom nie chodzi tylko o zapewnianie sądom odpowiedniej liczby biurek w wyremontowanych budynkach czy właściwej obsady w sekretariatach. Środowisko sędziowskie od lat przekonywało, że ministerialny nadzór to fortel, za pomocą którego politycy mogą wywierać wpływ na to, jak orzekają sędziowie. Bo mając władzę decydowania o podziale pieniędzy czy kontrolowania sądowych statystyk, stają przed pokusą uzależnienia od siebie prezesów sądów o giętkim kręgosłupie. Takich, których symbolem stał się sędzia Milewski. Dlatego też sędziowskie stowarzyszenia opowiadały się za tym, aby nadzór administracyjny nad sądami powszechnymi przejął SN. Ale kolejni szefowie resortu sprawiedliwości nigdy nie zamierzali w tej kwestii ustąpić. Wręcz przeciwnie, raczej sami dążyli do rozszerzenia swojej kontroli nad sądownictwem.

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Całość:kliknij tutaj

 
Samorządy z Kukizem. I ty możesz zostać radnym, burmistrzem, prezydentem. PDF Drukuj Email
sobota, 05 sierpnia 2017 14:05
 
 
 
Rokita o sądowictwie i zachowaniu UE. PDF Drukuj Email
wtorek, 01 sierpnia 2017 08:09

"Zbigniew Ziobro ma istotne powody, żeby mówić z niechęcią o poczynaniach prezydenta Dudy "

 

https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/jan-rokita-w-faktach-z-zagranicy,761227.html

 
Wotum nieufości dla min. Ziobry jest koniecznością. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 31 lipca 2017 23:37
Zbigniew Ziobro:"Na Dudę głosowano, bo sądzono, że jest moim zastępcą w ministerstwie sprawiedliwości".
Myślę, że w obecnej sytuacji konieczny jest wniosek o wotum nieufności dla min. Ziobry. Nie godzę się na to aby min.Ziobro nominował sędziów sądów rejonowych, sędziów SN czy sędziów KRS a jego prokuratorzy ukrywali wielomilionowych oszustów. Nie chcę prokuratury która nie ściga rzeczywistych przestępców a szuka haków na nie istniejących. Nie godzę się na to aby prokurator równał się sędziemu. Przeżyłem to w komunie - kiedy prokurator siedział za stołem sędziowskim z sędziami. Jak mi się zdaje min. Ziobro nie wie, że sędzia to organ wymiaru sprawiedliwości a prokurator to organ ścigania tak jak policja !!!.
Chcę radykalnej reformy sądownictwa, która naprawi 20 letni bandytyzm orzeczniczy sądów !!! Nie chcę i nigdy nie zaakceptuję sądów Uni Wolności a obecnie Solidarnej Polski.
 
 
 
Jerzy Jachnik z Kukiz’15: Reforma wymiaru sprawiedliwości powinna polegać na jego uspołecznieniu -Cieszyn -27.07.2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lipca 2017 17:32

Dzień 30. z 80 / Cieszyn / Poranek WNET – Na czym ma polegać owo uspołecznienie sądownictwa? Jak powinien przebiegać proces dyscyplinarny sędziów? Czy prokurator może być dobrym sędzią?

W Poranku WNET z Cieszyna Antoni Opaliński rozmawiał z posłem Jerzym Jachnikiem z klubu Kukiz’15. Głównym tematem była reforma wymiaru sprawiedliwości i sytuacja polityczna powstała po zawetowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch z trzech ustaw, za pomocą których koalicja rządząca zamierzała przebudować system sądowniczy w Polsce.

Gość Radia WNET uważa, że w żadnym wypadku reforma wymiaru sprawiedliwości nie powinna zostać zaniechana. Klub Kukiz’15 liczy, że do zapowiedzianych przez prezydenta konsultacji przy tworzeniu nowych ustaw zaproszone zostaną różne organizacje społeczne.

Całość kliknij.

 
Paweł Kukiz; Platformiarze spazmów dostają, że im "Pucz - Reaktywacja" nie wyszedł PDF Drukuj Email
środa, 26 lipca 2017 10:46

Mają pretensje, że mimo ich wielokrotnych namów nie wyszedłem z nimi na ulicę podburzać ludzi przeciw dzisiejszej władzy.

Spoko. Obiecuję Wam, POwcy, że wyjdę. Kiedy? Wtedy, gdy ludzie upomną się o przyspieszenie rozliczenia Waszych "rządów". 

 

Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę a wielu z Was byłoby już w Sztumie.

Wyszliście na ulice by bronić układu, zostawić wszystko "po staremu", zostawić SWOJE sądy, które zagwarantują Wam "niezawisłość" :-) 
Trudno jest dziś wytłumaczyć ludziom biorącym udział w protestach, że choć MAJĄ RACJĘ sprzeciwiając się ustawie dającej Ziobrze pozycję niewyobrażalną w państwie demokratycznym, to jednocześnie swoimi protestami budują Wam drogę do powrotu do władzy i opowiadają się za pozostawieniem starych "porządków". A nie byłoby większej dla Polski tragedii niż Wasz powrót i stare "porządki".
Wierzę, że w ciągu dwóch miesięcy Panu Prezydentowi uda się poprawić ustawy o sądach. Że to On przejmie kompetencje Ziobry, że do Izby Dyscyplinarnej SN uda się wprowadzić czynnik BEZPOŚREDNIEJ kontroli obywatelskiej.
Wierzę, że Pan Prezydent wprowadzi takie poprawki aby w sposób rzeczywisty nad sądami kontrolę sprawowali Obywatele a nie PARTIA polityczna.
Nie zmarnujcie wakacji Platformiarze, bo za dwa miesiące Prezydent podpisze uporządkowaną już ustawę cywilizującą sądy odbierając Wam tym samym ostatnią nadzieję na bezkarność i "polityczne" (czytaj "jumackie") plany.
Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn zostanie "po staremu" to obiecuję Wam - wyjdę na ulice i będę na niej aż do tej pory póki wielu z Was nie zobaczę za kratami. Choćbym sam miał do puszki trafić.
Dobrego Dnia, maderowcy u Sowy pasione :-)

Polecam; www.wp.pl

 
Protesty pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
środa, 26 lipca 2017 00:33

Spontaniczne protesty w kraju bezprawia to jakiś żart. .Popatrzcie kto protestuje i je organizuje.  To najbardziej pokrzywdzeni w tym mieści !!! . Przewodniczący Rady Miasta - przyszły kandydat na Prezydenta Miasta BB z PO  i jego prawa ręka radny Bielska - Białej  oraz niewidoczna na zdjęciu wielka europosłanka Staniszewska. Sama Unia Wolności. Nie widzę  Okrzesika oraz  Suchonia.  Ale on jest wytłumaczony bo robi  za ochroniarza   Rysia Petru w Warszawie.

.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
 
 
 
 
Eksperci ministra Zbigniewa Ziobry bez konkursu. Wielu nie spełnia wymogów!! PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lipca 2017 13:02

Resort ministra Zbigniewa Ziobry zatrudnił ekspertów niespełniających ustawowych wymagań, żaden z nich nie został zatrudniony w ramach otwartego konkursu, a ponadto doszło do nadużyć przy wypłatach premii. To nie koniec listy nieprawidłowości, które ujawniła kontrola NIK. Do jej szczegółów dotarła "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" publikuje dzisiaj ustalenia kontrolerów NIK, analizujący szczegóły zatrudniania w ministerstwie sprawiedliwości dodatkowych ekspertów. Według dziennikarzy, na 22 ekspertów zatrudnionych w ubiegłym roku, 13 z nich nie spełniało ustawowego wymogu trzyletniego stażu pracy. W trzech przypadkach podania o obejście owego wymogu nie zawierały żadnego uzasadnienia, a dwóch ekspertów Departamentu Legislacyjnego nie posiadało żadnego stażu pracy.

Umowy o pracę z ekspertami zawierał dyrektor generalny Radosław Płucisz, na wniosek dyrektorów odpowiednich biur i departamentów. Również on, na ich wniosek, przyznawał dodatki specjalne oraz zwalniał ze spełniania wymogu stażu pracy. Jest to możliwe w uzasadnionych przypadkach, jednak przy zatrudnieniu trzech osób pisma o skróceniu wymogu stażu pracy nie zawierały żadnego uzasadnienia. Np. dwóch z trzech ekspertów zatrudnionych w Departamencie Legislacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości nie posiadało żadnego stażu pracy, a jedynie praktyki w kancelariach prawnych, sądach i prokuraturze.

 Czy resort Ziobry miał prawo zatrudnić ekspertów bez konkursu? Nie.

Czytaj całość: kliknij tutaj.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

 
Prezydent zawetował dwie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lipca 2017 11:05

Dziękujemy Panu Prezydentowi!!!

 

Zdjęcie użytkownika Pawel Kukiz.

 

Pokazał dziś, że jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, a nie politykiem PiSu. To wielka szansa na uzdrowienie polskiej polityki, na rzetelną, merytoryczną debatę i reformy naszego państwa. 
Kukiz’15 deklaruje gotowość intensywnej współpracy nad prawdziwą, głęboką reformą sądów. Taką reformę trzeba opracować jak najszybciej z udziałem społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, środowisk akademickich, prawniczych.

Dziękujemy wszystkim osobom (NIEPOWIĄZANYM PARTYJNYM interesem PONowoczesnych) protestującym przeciw ustawom PiS! 
Te ustawy nic by obywatelom nie dały, a prowadziły tylko do partyjnego zawłaszczenia sądów.
Potępiamy sposób procedowania ustaw przez PiS i skandaliczne zachowanie w Sejmie opozycji totalno-histerycznej. 
Kukiz’15 jako jedyna siła podjęła spokojny, merytoryczny dialog z Prezydentem i bardzo cieszymy się,że uwzględnił również nasze sugestie.

 
TVP INFO Woronicza 17 - o Sądzie Najwyższym z udziałem Jerzego Jachnika - 23.07.2017 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lipca 2017 12:35

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure