poniedziałek, 15 lipca 2019
Postępowanie uproszczone: Nowe przepisy administracyjne martwe od ponad roku PDF Drukuj Email
czwartek, 03 stycznia 2019 14:36

Postępowanie uproszczone – podobnie jak milczące załatwienie sprawy – aby działało, wymaga określenia, jakie przypadki mogą być rozpatrywane w tym trybie.

Nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego, która weszła w życie ponad rok temu (1 czerwca 2017 r.), była największą od lat reformą tej procedury. W nowych przepisach duży nacisk położono na przyspieszenie biegu postępowań, czemu miało służyć m.in. uregulowanie dotyczące milczącego załatwienia sprawy. Stanowi ono alternatywę dla tradycyjnego modelu zakończenia postępowania decyzją. Polega to na tym, że jeśli urząd nie wyda decyzji we wskazanym terminie (co do zasady w ciągu miesiąca), strona (obywatel) będzie mogła uznać, że organ odpowiedział na jej wniosek pozytywnie. Problem w tym, że cały rozdział, który reguluje ten tryb, jest typowym przykładem tzw. prawa martwego, czyli takiego, które co prawda obowiązuje, ale nie jest stosowane. Nie wiadomo bowiem, kiedy ustawodawca zdecyduje się przeprowadzić nowelizacje w różnych działach prawa administracyjnego, które umożliwiłyby korzystanie z niego – mówi dr hab. Aleksander Maziarz, administratywista z Akademii Leona Koźmińskiego. Zwraca przy tym uwagę, że od roku nie weszły w życie żadne nowe regulacje szczególne, które dawałyby taką możliwość. I zastanawia się, kiedy doczekamy szerszego stosowania tego przepisu.

Administracja w liczbach

Całość:kliknij

 

 
Praca w Polsce jest obciążona 64-proc. daniną. To jest wewnętrzny kolonializm PDF Drukuj Email
środa, 02 stycznia 2019 18:18

Narzuty podatkowe na pracę wynoszą 64 proc., małe firmy walczą o przetrwanie, płacąc ludziom pod stołem. Obecny system podatkowy to wewnętrzny kolonializm, którego nie narzuciła nam Moskwa czy Bruksela. On powstał w Warszawie przy ulicy Wiejskiej i musimy go jak najszybciej zmienić – mówi Henryk Siodmok, prezes Atlasa.

To prawda, brakuje nam normalnej, merytorycznej rozmowy z Ministerstwem Finansów. Te drzwi się powoli uchylają, ale szczelina jest za wąska, aby odbyć właściwą debatę. Co dziwi, bo środowisko gospodarcze, które się opowiada za tym rozwiązaniem, jest bardzo liczne, reprezentuje kilkaset tysięcy podmiotów. Miałem niedawno spotkanie z wiceministrem finansów, który powiedział, że temat jest polityczny. Ja bym dodał jeszcze, że społeczny. W moim przekonaniu urzędnicy, politycy nie zdają sobie sprawy, w jak trudnych warunkach funkcjonują małe firmy. Tak jak wspomniałem, w Atlasie współpracujemy w tej chwili bezpośrednio z tysiącami małych firm wykonawczych. To są głównie ludzie, którzy wykonują roboty wykończeniowe, glazurnicy i tak dalej. Chcąc się u nas autoryzować, muszą spełniać określone warunki, w tym mieć aktywną działalność gospodarczą. Bardzo często nie odnawiają tej autoryzacji, dlatego że wyrejestrowali swoją działalność, ale dalej pracują. Jak jest wtedy ubezpieczona rodzina takiego człowieka, on sam, pracownicy? Jak oni mają rozwijać swoje talenty, planować rodziny?

Henryk Siodmok, prezes Atlasa

Całość:kliknij 

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 grudnia 2018 09:45

Pełnych ciepła, spokoju i radości

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej  pomyślności i 

nadziei na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten,

który właśnie mija.

 życzy 

   Zarząd Stowarzyszenia

Przeciw Bezprawiu wraz z

posłem Jerzym Jachnikiem.

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia świąteczne

 
Bielskie targowisko na sprzedaż za 3 mln. zł. PDF Drukuj Email
wtorek, 18 grudnia 2018 15:56

Bielskie targowisko na sprzedaż za 3 mln. zł. !! Proszę o powielanie tego postu. 
Bielszczanie muszą o tym wiedzieć !!!!

PSS w Bielsku-Białej wystawił na sprzedaż historyczne targowisko przy ulicy Cieszyńskiej - Lompy. Swoją drogą ciekaw jestem kiedy i w jaki sposób PSS Społem został właścicielem gruntu na miejskim targowisku ? 
Dlaczego nie ma w tym miejscu planów zagospodarowania ograniczających tam inne inwestycje. O to pytałem dzisiaj 18.12.2018 r. na Sesji RM w Bielsku-Białej.

 

 
Składki ZUS: ponad 1300 zł od samozatrudnionych PDF Drukuj Email
piątek, 14 grudnia 2018 12:30
Chybione prognozy rządu spowodują, że 1,5 mln prowadzących działalność zapłaci w 2019 r. wyższe składki, niż powinni.

Wszystko wskazuje na to, że składki płacone przez prowadzących działalność gospodarczą przekroczą w przyszłym roku 1300 zł miesięcznie. Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje zmiany w przepisach, które urealnią wzrost składek, tak by duże podwyżki nie zaskakiwały przedsiębiorców.

SKOKOWE WZROSTY

W przyszłym roku składki na ubezpieczenia społeczne łącznie wyniosą 974,65 zł miesięcznie (razem ze składką na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe). Będzie to o 65,89 zł więcej niż w tym roku. Do tego trzeba jeszcze doliczyć spodziewany wzrost składki na ubezpieczenie zdrowotne. Obecnie wynosi prawie 320 zł miesięcznie i rok do roku rośnie zwykle o 10–20 zł. Jej dokładną wysokość poznamy dopiero na początku stycznia przyszłego roku.

Za skokowym wzrostem wysokości składek płaconych z działalności gospodarczej stoi wzrost kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia na przyszły rok. Ta prognoza stanowi podstawę do wyliczenia najniższych składek płaconych przez prowadzących działalność gospodarczą.

Wskaźnik jest co roku wyliczany przez rząd i publikowany razem z ustawą budżetową na przyszły rok. Pozwala to na wyliczenie jednej składki dla samozatrudnionych na cały nadchodzący rok. Zapisana w projekcie ustawy budżetowej prognoza na 2019 r. wynosi aż 4765 zł i jest o przeszło 320 zł wyższa od zeszłorocznej (4443 zł). W poprzednich latach prognozy (i późniejsze wskaźniki realnego wzrostu wynagrodzeń publikowane przez Główny Urząd Statystyczny) rosły rok do roku o około 100–200 zł.

Cały artykuł:kliknij

 
Opodatkowanie gospodarki najwyższe od jedenastu lat. Wyprzedziliśmy Hiszpanię PDF Drukuj Email
piątek, 14 grudnia 2018 12:09

Podatki spływają do budżetu na potęgę i po jedenastu miesiącach będzie w nim nawet nadwyżka. Nic tylko się cieszyć. A może jednak martwić, bo według wyliczeń Eurostatu przesuwamy się w górę na drabince najwyżej opodatkowanych gospodarek w Europie? Z jednej wypracowanej złotówki oddajemy państwu ponad 35 gr.

Łączna kwota podatków i wpływów ze składek ubezpieczeń społecznych doszła w 2017 roku do poziomu 697 mld zł, czyli do 35,1 proc. PKB - podaje Eurostat. To najwyższy raportowany poziom opodatkowania od 2007 roku, czyli od czasu, kiedy poprzedni raz rządził PiS.

Być może zwykły obywatel płacił już wcześniej taki, a nie inny procent każdej wypracowanej w pocie czoła złotówki, ale nie widać było tego w statystykach. Część pieniędzy, zamiast do budżetu, trafiała po prostu w niepowołane ręce, m.in. ludzi stojących za karuzelami VAT.

Tak czy inaczej, nawet jeśli objawia nam się właśnie prawdziwy obraz opodatkowania gospodarki, to nie jest to obraz zbyt wesoły. Poziom płaconych danin zbliżony jest już do Wielkiej Brytanii, a wyprzedziliśmy w ubiegłym roku Hiszpanię. A przecież, było nie było, jesteśmy biedniejsi.

Czytaj całośćkliknij

 
Ważny wyrok: Wola mieszkańców wiąże zarząd spółdzielni mieszkaniowej PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2018 13:50

Ważny wyrok:

Wola mieszkańców wiąże zarząd spółdzielni mieszkaniowej.

Prezesi betonowych molochów nie są uprawnieni do decydowania o tym, czy walne zgromadzenie może zająć się projektami uchwał złożonymi przez spółdzielców, czy nie.

Projekty uchwał i żądania zamieszczenia oznaczonych spraw w porządku obrad walnego zgromadzenia mają prawo zgłaszać zarząd, rada nadzorcza i członkowie spółdzielni mieszkaniowej (co najmniej 10 członków). Tak stanowi art. 83 ust. 10 i 11 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 845 ze zm.). Tyle teoria. A praktyka?

W wielu spółdzielniach zarządy oceniają, czy sprawy zgłaszane przez mieszkańców będą rozpoznawane przez walne zgromadzenie, czy też w ogóle nie zostaną mu przedstawione. Jak argumentują prezesi, walne zgromadzenie, choć jest najwyższym organem w każdej spółdzielni, musi działać w granicach prawa. A zatem projekty uchwał, które by zmuszały je do wyjścia poza te granice, nie powinny być poddane głosowaniu.

Sęk w tym, że takie działanie zarządów spółdzielni jest niezgodne z prawem. Potwierdził to Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku, którego uzasadnienie niedawno zostało opublikowane.

Ograniczenie prezesa

„Zarząd spółdzielni nie ma prawa do dokonywania oceny przedłożonych przez członków wniosków i podejmowania arbitralnej decyzji co do tego, czy zostaną one przedstawione pod głosowanie walnego zgromadzenia, czy też nie. Brzmienie przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i zapisów statutu jest jednoznaczne i nie pozostawia zarządowi żadnego marginesu na ocenę wniosków pod względem merytorycznym” – wskazał sąd.

blok, mieszkanie, nieruchomość

 

Czyta całość:kliknij

 
Służby mundurowe pokazały, że rząd można zmusić do ustępstw. Metodą jest jednak uciekanie się do łamania reguł gry w sposób podobny do władzy. Efektywne okazało się bowiem chodzenie na masowe “lewe” zwolnienia lekarskie. Biorąc przykład z sukcesu kolegów PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2018 14:04

Służby mundurowe pokazały, że rząd można zmusić do ustępstw. Metodą jest jednak uciekanie się do łamania reguł gry w sposób podobny do władzy. Efektywne okazało się bowiem chodzenie na masowe “lewe” zwolnienia lekarskie. Biorąc przykład z sukcesu kolegów z budżetówki, w tropy mundurowych poszli pracownicy sądów, którzy także padli ofiarą tajemniczej epidemii. Tym razem jednak rząd stara się protestu po prostu nie dostrzegać, nazywając go marginalnym, albo w ogóle zbywając sprawę milczeniem. Tymczasem jednak ta bierność polityków ma bardzo poważne konsekwencje. Cenę za bronienie politycznej pozycji przez PiS zapłacą najmłodsi. Doszło bowiem do sytuacji dramatycznej, kiedy podopieczni domów dziecka oraz młodzieżowych ośrodków wychowawczych mogą nie spędzić tych świąt z rodzinami. Niezbędna w tej sprawie decyzja sądu rodzinnego o “urlopowaniu” dziecka w tysiącach przypadków nie może zostać obecnie wydana.

Całość:kliknij 

 
Wolą płacić, niż skorzystać z preferencji. Przedsiębiorcy boją się ulgi na start PDF Drukuj Email
czwartek, 13 grudnia 2018 13:39

Co druga osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą decyduje się na skorzystanie z preferencji w składkach do ZUS. Pozostali wolą je płacić i mieć gwarancję wypłaty świadczeń.Od 30 kwietnia nowe firmy mogą korzystać z ulgi na start. Polega ona na tym, że przez pierwsze sześć miesięcy przedsiębiorca płaci tylko składkę zdrowotną i jest zwolniony z należności na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy. Preferencja została wprowadzona do systemu ubezpieczeniowego przez ustawę z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646). Rząd szacował, że w tym roku skorzysta z niej 200 tys. nowych firm.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie widzi powodów do niepokoju. Wylicza, że z ulgi skorzystało 70 proc. uprawnionych

Całość:kliknij

 
Paweł Kukiz mocno o sądownictwie. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2018 12:04

 
Trzy bariery polskie PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 12:06
Społeczeństwo bez elit dryfuje. Bariera kultury i praktyki politycznej jest najpoważniejszą przeszkodą w rozwoju kraju w perspektywie najbliższych dziesięcioleci.

Przez cały okres nowoczesności (czyli poczynając od rewolucji przemysłowej) historia rozwoju Polski, a właściwie ziem polskich, wyznaczona była z jednej strony przez żmudne pokonywanie odziedziczonych barier i ograniczeń, a z drugiej przez szanse i zagrożenia, jakie stwarzało zewnętrzne otoczenie międzynarodowe. Podobnie będzie i w najbliższych dziesięcioleciach.Publikacja na ten temat ukazuje się w „Rzeczpospolitej”, bo jestem przekonany, że dyskusja o Polsce 2050 powinna się toczyć publicznie. Powinna się odbywać na oczach i z udziałem Polaków, a nie w zaciszu ministerialnych gabinetów. Jeśli w połowie tego stulecia chcemy się cieszyć nowoczesnym, silnym, demokratycznym, realizującym wolnościowe aspiracje Polaków państwem, prócz honorowania wartości konstytucyjnych i prawa musimy w szerokim gronie zdefiniować wizję tego państwa i coś, co nazywam jego osiami rozwojowymi - napisał w "Rzeczpospolitej" z 27 września redaktor naczelny "Rz" Bogusław Chrabota rozpoczynając cykl publikacji poświęconych strategii Polska 2050.

W całym tym okresie, pomijając tragiczne czasy wojen, bywały okresy szybszego i wolniejszego rozwoju. Tempo i kierunek zmian były w przeważającej mierze uwarunkowane zewnętrznie (np. rozwój przemysłu tekstylnego w zaborze rosyjskim czy polskich stoczni w ramach RWPG, czyli organizacji gospodarczej sowieckiego imperium). W okresie międzywojennym odrodzone państwo polskie przejęło inicjatywę modernizacji Polski, ale czasu było zbyt mało, a zewnętrzne i wewnętrzne uwarunkowania zbyt trudne, by odrobić wiekowe zapóźnienie wobec wiodących krajów Europy.

Cały artykuł:kliknij

 
Tak Ziobro ustawia swoich za publiczne pieniądze. Olbrzymie środki wypłynęły z państwowego funduszu PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 11:48

Ministerstwo Sprawiedliwości pod kierownictwem Zbigniewa Ziobry po raz kolejny udowadnia, że jest miejscem rażącej hipokryzji i idącej z nią nieuczciwości. Resortowe fundusze stały się bowiem maszynką do wyprowadzenia publicznych pieniędzy do ludzi powiązanych z ministrem i jego partią. Tą drogą wypłynęły miliony, teoretycznie w majestacie prawa.

Oko.press donosi, że kolejne już 1,2 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości trafiło do sieci organizacji słupów powiązanych z ludźmi “Solidarnej Polski”. Komisje konkursowe środki przeznaczone na pomoc pokrzywdzonym, świadkom przestępstw i ich najbliższym lekka ręką zaczęły przyznawać podmiotom, które zostały zarejestrowane ledwie kilka miesięcy przed stanięciem do walki o olbrzymie dotacje.

Tak Ziobro ustawia swoich za publiczne pieniądze. Olbrzymie środki wypłynęły z państwowego funduszu

Cały artykuł:kliknij

Kliknij

 
Sąd unieważnił umowę na kredyt we frankach jako skutek nieuczciwej praktyki rynkowej PDF Drukuj Email
piątek, 09 listopada 2018 11:55
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał precedensowy wyrok, w którym na wniosek kredytobiorcy unieważnił umowę kredytu indeksowanego d. Getin Banku (obecnie Getin Noble Bank) na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom na unieważnić umowę rynkowym - informuje strona pomocfrankowiczom.pl.

Zgodnie z ustawą praktykę rynkową uznaje się za zaniechanie wprowadzające w błąd, jeżeli pomija istotne informacje potrzebne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy i tym samym powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął, w tym w szczególności zatajenie lub nieprzekazanie w sposób jasny, jednoznaczny lub we właściwym czasie istotnych informacji dotyczących produktu.

Zgodnie z ustawą (Art. 12. ust. 1) w razie dokonania nieuczciwej praktyki rynkowej konsument, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać (pkt 4): naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem produktu.

Jak czytamy na stronie pomocfrankowiczom.pl, Sąd Okręgowy w Warszawie (sygn. akt XXV C 590/17) uznał, że bank dopuścił się nieuczciwej praktyki rynkowej poprzez brak przedstawienia rzetelnej informacji o ryzyku związanym z zaoferowanym produktem, w tym zwłaszcza poprzez wskazanie skutków zmiany kursu waluty do historycznie wcześniej występującego poziomu 3,10 PLN/CHF, to jest, dla przedmiotowej umowy zawartej w sierpniu 2008 r. skutków wzrostu kursu o 50%.

Cały artykuł:kliknij

 
Podsumowanie kampanii prezydenckiej w Bielsko-Białej. PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 12:13

Przepraszam za przejęzyczenie.. Oczywiście kandydaci na prezydentów panowie P.Drabek i J.Klimaszewski- mają ten sam limit ok. 100000 zł. na kampanię prezydencką.

konferencja prasowa kampania prezydencka

 
BARTOSZ KOCEJKO 29 WRZEŚNIA 2018 „Absolutny przełom”. Komitet ONZ mówi Polsce, jak ma przestrzegać praw osób z niepełnosprawnością PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 12:49

Likwidacja ubezwłasnowolnienia, asystenci osobiści, odejście od DPS-ów, respektowanie praw kobiet z niepełnosprawnością i inne. Komitet ONZ przyjął zalecenia dla Polski do realizacji Konwencji o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami. Niemal w całości uwzględnił głosy polskich aktywistów. Rząd wysłał do Genewy delegację aż 25 osób - niewiele jednak zdziałały

Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych podpisał w 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego, a ratyfikował rząd Donalda Tuska w 2012. Konwencja nakłada na Polskę obowiązek zapewnienia osobom z niepełnosprawnościami możliwość pełnego i równego korzystania ze wszystkich praw człowieka.

W marcu 2018 roku Komitet przedstawił Polsce listę zagadnień, do których nasze państwo musiało się odnieść. ONZ miał do Polski ponad 50 pytań – i w znacznym stopniu uwzględnił to, co do ONZ pisały działaczki i działacze zajmujący się prawami osób z niepełnosprawnościami oraz biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Na początku września 2018 w Genewie odbyła się sesja, podczas której Komitet zbadał, jak nasze państwo wykonuje Konwencję po raz pierwszy od jej ratyfikowania przez Polskę w 2012 roku. W sesji, poza zastępczynią RPO, której przemówieniepublikowaliśmy w OKO.press, uczestniczyli wysłannicy rządu (bardzo liczni – aż 25 osób), którzy mieli odpowiadać na szczegółowe pytania Komitetu.

„Odpowiedzi były żenujące. Zasłona dymna do przykrycia problemu” – mówi OKO.press Anna Rutz z Fundacji Elektrownia Inspiracji, członkini rady programowej Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Rutz była jedną z przedstawicielek organizacji społecznych, które brały udział w sesji. Ze względu na koszty podróży i pobytu w Genewie reprezentacja polskich organizacji pozarządowych była znacznie mniejsza niż delegacja rządu.

Znalezione obrazy dla zapytania komitet onz

Jednak ostateczny kształt rekomendacji ONZ dla Polski jest wielkim zwycięstwem tego środowiska.

„Rekomendacje ONZ w dużej mierze pokrywają się z raportem Biura RPO i raportami organizacji pozarządowych” – tłumaczy Rutz. „W szczególności wzruszyło mnie, że tyle rekomendacji odnosiło się do praw kobiet z niepełnosprawnościami. To jest olbrzymi przełom w polskiej rzeczywistości”.

„To co udało nam się osiągnąć należy do kategorii zjawisk »nie sądziłam, że tego dożyje«” – mówi nam inna uczestniczka sesji Magda Szarota, współautorka alternatywnego raportu dla ONZ o sytuacji dziewczyn i kobiet z niepełnosprawnościami.

Co jeszcze? Komitet ONZ rekomenduje Polsce:

 • Przyjęcie, z udziałem organizacji osób z niepełnosprawnościami, jednolitego systemu orzekania o niepełnosprawności, w pełni opartego na prawach człowieka;
 • Odejście od poniżającej terminologii, takiej jak „upośledzenie umysłowe”, „niezdolność do pracy”, „niezdolność do pełnienia ról społecznych” lub „zależność lub brak zdolności do autonomii” i zastąpienie jej terminologią w pełni szanującą godność osób z niepełnosprawnościami;
 • Zapewnienie aktywnego zaangażowania w projektowanie nowych przepisów oraz odpowiednich konsultacji z różnymi organizacjami osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in. z kobietami, dziećmi, uchodźcami i osobami ubiegającymi się o azyl, osobami LGBT+, osobami z niepełnosprawnością psychospołeczną żyjącymi na wsi
 • Uchylenie przepisów prawnych dopuszczających umieszczanie osób z niepełnosprawnościami w instytucjach z powodu niepełnosprawności psychospołecznej oraz zniesienie ograniczeń wolności osobistej osób w domach opieki społecznej;
 • Wdrożenie środków legislacyjnych i praktycznych, w tym niezależnego monitorowania dla ochrony osób z niepełnosprawnościami, które pozostają w publicznych i prywatnych placówkach opiekuńczych i psychiatrycznych w celu wyeliminowania ryzyka przemocy lub nadużyć;
 • Rozwijanie opartych na społecznościach lokalnych usług rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością psychospołeczną;
 • Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla wszystkich osób niepełnosprawnych w więzieniach;
 • Zapewnienie szkoleń dla urzędników, sędziów, funkcjonariuszy organów ścigania, pracowników służby zdrowia, nauczycieli i personelu pracującego z osobami z niepełnosprawnościami, aby podnieść ich świadomość praw osób z niepełnosprawnościami, w tym do równości i niedyskryminacji, do informacji prawnych;
 • Zalecenie ratyfikowania protokołu fakultatywnego do konwencji, dzięki czemu Komitet mógłby rozpatrywać indywidualne skargi  z Polski na nieprzestrzeganie Konwencji;
 • Wprowadzenie przepisów w celu zapewnienia ochrony osób z niepełnosprawnościami przed dyskryminacją we wszystkich dziedzinach życia, w tym kompleksowego dochodzenia roszczeń oraz zakazanie tzw. dyskryminacji krzyżowej ze względu na niepełnosprawność, płeć, wiek, pochodzenie etniczne, tożsamość płciową i orientację seksualną;
 • Zalecenie zaprzestania stosowania terapii konwersyjnej oraz wspieranie osób z niepełnosprawnością psychospołeczną z poszanowaniem tożsamości płciowej i orientacji seksualnej osoby;
 • Zalecenie zniesienia przepisów uniemożliwiających zawieranie małżeństw i zakładania rodzin przez osoby z niepełnosprawnościami oraz opracowania kompleksowych systemów wsparcia pomocy rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi, a także rodzicom niepełnosprawnym;
 • Wspieranie wdrażania racjonalnych dostosowań, zindywidualizowanego programu nauczania i edukacji włączającej w dostępnym środowisku oraz udzielanie odpowiedniej pomocy nauczycielom i szkołom we wspieraniu edukacji włączającej dla uczniów z umiarkowanymi i poważnymi niepełnosprawnościami.
 • Przyjęcie kompleksowej, ogólnokrajowej strategii i planu działania na rzecz wdrożenia postanowień Konwencji, przy szerokim udziale organizacji osób niepełnosprawnych i dla zapewnienia całościowej zmiany dotychczasowego modelu opartego na opiece na rzecz modelu opartego na prawach człowieka.
 • Więcej:kliknij 

 
Ziobro bije w obywateli PDF Drukuj Email
wtorek, 02 października 2018 12:42
 
Plan ministra sprawiedliwości, by de facto znieść tajemnice zawodowe (m.in. adwokacką, lekarską, dziennikarską), uderza nie tylko w wykonujących te profesje, ale przede wszystkim w obywateli.
 
W wyniku proponowanych przez Zbigniewa Ziobrę zmian najbardziej ucierpią obywatele szukający pomocy lub medycznej.

Media ujawniły, że rząd chce zmienić zasady zwalniania z tzw. tajemnic zawodowych – już nie tylko niezależny sąd, ale także prokurator miałby decydować, że adwokat, notariusz, radca prawny i podatkowy, lekarz czy dziennikarz mogą zostać przesłuchani odnośnie faktów objętych dotąd z reguły tajemnicą wynikającą z wrażliwego charakteru usług świadczonych w ramach tych profesji.

Resortowi urzędnicy próbują przekonywać, że celem pomysłu jest przyspieszenie postępowania i zmniejszenie obciążenia sądów.Prokurator zwalnia z tajemnicy zawodowejA przecież prokurator, który ma otrzymać tyle władzy, jest funkcjonariuszem aparatu ścigania ściśle podległym swojemu szefowi – prokuratorowi generalnemu. Tym zaś jest obecnie minister sprawiedliwości, czyli polityk rządzącej partii bądź koalicji.

 Na dodatek, choć od prokuratorskiej decyzji o zwolnieniu z tajemnicy zawodowej przysługiwać miałoby odwołanie do sądu, to nie będzie ono wstrzymywało takiej decyzji. Przesłuchiwany będzie więc tak czy siak musiał albo zdradzić prokuratorowi fakty objęte tajemnica, albo odmówić zeznań. W pierwszym przypadku, nawet jeśli sąd uzna, że do zwolnienia nie było podstaw, prokurator będzie mógł wykorzystać uzyskane informacje – rząd PiS wcześniej (w 2016 r.) zalegalizował bowiem w procedurze karnej tzw. dowody z zatrutego drzewa (czyli zdobyte nielegalnie). W przypadku drugim adwokata czy dziennikarza będzie można straszyć karami za odmowę zeznań

Sprowadza się przecież bowiem do demonstracji siły władzy i nadrzędnej pozycji prokuratury. Gdy zostanie wcielony w życie (a dlaczegóż by nie miał być wcielony), byle świeżo upieczony prokuratorski chłystek będzie mógł w majestacie resortowych przepisów (bo przecież nie prawa zgodnego z cywilizowanymi procedurami i Konstytucją RP) próbować upokorzyć doświadczonych obrońców, lekarzy czy dziennikarzy naleganiami, by złamali reguły obowiązujące w ich profesjach oraz nadużyli zaufania, jakim się cieszą wśród klientów, pacjentów czy rozmówców.

 Obywatel samotny w starciu z aparatem władzy

To jednak nie honor zawodów zaufania publicznego i ich społeczny status jest najważniejszy. Otóż w wyniku proponowanych przez Ziobrę i spółkę zmian najbardziej ucierpią, co najistotniejsze, właśnie obywatele szukający pomocy prawnej, medycznej czy dziennikarskiej. To ich sekrety, często delikatne, bo dotyczące choćby sfery prywatności, są zagrożone. Nie mówiąc już – w przypadku tajemnicy adwokackiej czy radcowskiej – o prawie do obrony i rzetelnego procesu sądowego.

To obywatel w starciu z aparatem władzy będzie czuł się pozbawiony wsparcia, a więc bezbronny. I o to chodzi.

Czytaj całość:kliknij 

 
KUKIZ'15 Bielsko-Biała prosi o pomoc i wsparcie w wyborach samorządowej. PDF Drukuj Email
piątek, 21 września 2018 12:21

Zwracamy się do wszystkich naszych członków i symatyków o przekazywanie nam adresów nieruchomości, których jesteście Państwo właścicielami - na których możemy powiesić materiały reklamowe do kampanii samorządowej.

Zachęcamy także do przekazywania darowizn na Komitet Krajowy -  KWW KUKIZ'15 jak i na poszczególnych kandydatów.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
Wykonując przelew podaj nazwę odbiorcy wpłaty:

​Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 z siedzibą w Warszawie,

ul. Sienna 57A/17,

00-820 Warszawa,

NIP 5272863427, REGON 381113921

​Wpisz numer rachunku bankowego odbiorcy:

08 1020 1013 0000 0202 0391 8554

Wpisz w tytule wpłaty:

Darowizna na rzecz KWW Kukiz’15 - wybory samorządowe 2018, darczyńca zamieszkały w Polsce, PESEL (swój numer)

PRZYKŁADOWE WZORY WPŁAT :

UWAGA, ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ ZNAKÓW MOŻNA UŻYWAĆ SKRÓTÓW!

SKRACANIU NIE PODLEGA NUMER PESEL!

1. Dla kandydata wpłacającego na swoją kampanię:

(dla startującego w wyborach Jana Kowalskiego)

​Darowizna na rzecz KWW Kukiz'15-wybory samorządowe 2018, JAN KOWALSKI, kandydat do......., Okręg........darczyńca zamieszkały w Polsce, PESEL.............................(swój numer PESEL)

​lub:

​Dar. na kamp. wyb. KWW Kukiz’15 - wyb. sam. 2018 - J.KOWALSKI kand. do......, Okr....darczyńca mieszka w Polsce, PESEL (swój numer PESEL)

2. Dla kandydata wpłacającego na kampanię ogólnopolską:

Darowizna na rzecz KWW Kukiz'15-wybory samorządowe 2018, darczyńca zamieszkały w Polsce, PESEL.............................(swój numer PESEL)

​lub:

​Dar. na kamp. wyb. KWW Kukiz’15 - wyb. sam. 2018, darczyńca mieszka w Polsce, PESEL (swój numer PESEL)

3. Dla osoby niekandydującej, wpłacającej na kampanię konkretnego kandydata:

(dla niekandydującego w wyborach, wpłacającego na rzecz kandydata Jana Kowalskiego)

Darowizna na rzecz KWW Kukiz'15- wybory samorządowe 2018,JAN KOWALSKI, darczyńca zamieszkały w Polsce, PESEL............................. (swój numer PESEL, nie kandydata!)

​lub:

​Dar. na kamp. wyb. KWW Kukiz’15 - wyb. sam. 2018 - J.KOWALSKI, darczyńca mieszka w Polsce, PESEL (swój numer PESEL, nie kandydata!)

4. Dla osoby niekandydującej, wpłacającej na kampanię ogólnopolską:

​Darowizna na rzecz KWW Kukiz'15-wybory samorządowe 2018, darczyńca zamieszkały w Polsce, PESEL.............................(swój numer PESEL)

​lub:

​Dar. na kamp. wyb. KWW Kukiz’15 - wyb. sam. 2018, darczyńca mieszka w Polsce, PESEL (swój numer PESEL, nie kandydata!)

​PROSIMY STOSOWAĆ SIĘ DO POWYŻSZEJ INSTRUKCJI, BŁĘDNIE WYKONANY PRZELEW ZOSTANIE ZWRÓCONY!

 
 
 
 
 

 

 
Jerzy Jachnik w imieniu Kukiz,15 popiera wniosek o zmianie przepisów o skardze kasacyjnej w sprawach cywilnycxh PDF Drukuj Email
czwartek, 20 września 2018 22:42

Pis, Po, Nowoczesna ,PSL za odrzuceniem projektu utawy. Kukiz za zmianą !!!!.  W końcu PIS wycofał się i przegłosowaliśmy za skierowaniem ustawy do dalszych prac.

 

 
Wybory samorządowe. Jak bardzo władze lokalne wpływają na funkcjonowanie kraju? PDF Drukuj Email
niedziela, 09 września 2018 13:21

O nadchodzących wyborach samorządowych i partyjnych propozycjach na nie rozmawiali na antenie radiowej Jedynki: Czesław Mroczek z Platformy Obywatelskiej, Jerzy Jachnik z Kukiz’15 i Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości.

PiS i PO mówią o samorządach, a jedyne, co organizują, to kampanie centralne. W ogóle nie rozmawia się w ten sposób o istocie rzeczy - punktował Jerzy Jachnik. Poseł wspomniał także, że "samorządy powinny być zostawione samorządowcom, ludziom w terenie". - Niech lokalni działacze sobie u siebie decydują - uważa gość programu.

- Tymi sposobami, które uprawiają PiS i PO sprowadza się do tego, że ludzie są mamieni kolejną propagandą i już sami nie wiedzą komu wierzyć. My uważamy, że samorządy trzeba oddać obywatelom - stwierdził Jerzy Jachnik.

Znalezione obrazy dla zapytania polskie radio jedynka

cała audycja:kliknij 

 
Skutki afery FOZZ są odczuwalne do dziś PDF Drukuj Email
niedziela, 09 września 2018 13:09

Senator niezależny Jan Filip Libicki pochwalił ministerstwo sprawiedliwości za przeprowadzenie ekstradycji Przywieczerskiego. Zwrócił przy tym uwagę, że afera FOZZ ma drugie dno. – Przynajmniej w teorii ten fundusz miał wykupywać polskie zadłużenie w sposób nielegalny. To jest mniejszy, ale również skandal – powiedział były polityk PO. – Pracowały nad tą sprawą kolejne rządy, zostały skazane osoby drugiego rzędu, trzeciego, a może jeszcze dalszego. Kibicuję ministerstwu sprawiedliwości, żeby ta sprawa się rozjaśniła – dodał.

Na pomijaną kwestię zwrócił również uwagę Jerzy Jachnik z ugrupowania Kukiz’15. Przypomniał, że afera FOZZ miała nie tylko wymiar gospodarczy, ale również kryminalny. – Jestem w stanie przymknąć oko na drobne sprawy finansowe, ale przecież w sprawie FOZZ-u zginęła masa osób. Zginął pan Falzmann (Michał Falzmann, kontroler NIK-u – przyp. red.), zginął szef NIK-u, zginęli policjanci, którzy pierwsi byli na miejscu wypadku – to była cała seria przypadkowych, nazwijmy to, śmierci, a w domniemaniu mogły to być również zaplanowane morderstwa – ocenił.

Czytaj więcej:kliknij tutaj 

 
Przestępcza spółdzielnia prokuratora Gajka PDF Drukuj Email
sobota, 08 września 2018 17:33

W sprawie Łukasza K. od początku nic się nie kleiło. Skoro sam był największym beneficjentem handlu narkotykami na terenie zakładu i dostarczał razem ze Sławomirem U. towar do "Mańka" i innych osadzonych, to dlaczego doprowadził do ich zatrzymania? W ten sposób sabotowałby własny "biznes", na którym rzekomo zarabiał krocie. Prokuratura nie ustaliła też skąd K. miałby brać towar. Nie wiadomo, gdzie miałby go składować. Nie znaleziono żadnego śladu przelewów pieniężnych, które świadczyłyby o nielegalnej działalności. Nie prowadził też żadnej korespondencji mailowej z Mańkiem, choć ten kontaktował się w taki sposób ze Sławomirem U. Prokuratura nie dysponowała nawet żadnym dowodem rzeczowym na poparcie swoich tez. Wszystko opierało się na zeznaniach więźniów, którym Łukasz K. wcześniej zaszkodził, likwidując ich system dystrybucji narkotyków.

Prokurator Jarosław Gajek zdawał się ignorować wszystkie te przesłanki. Odmawiał dołączenia do sprawy kolejnych materiałów dowodowych zgłaszanych przez funkcjonariusza. Tak jakby cały akt oskarżenia układał pod z góry założoną tezę. Dopiero na sali sądowej zaczęły wychodzić na jaw kolejne absurdy.

Prokurator Jarosław Gajek

całość artykułu:kliknij 

 
Sprawa Pana DURBASA z WOLI - afera z łapówką w tle PDF Drukuj Email
czwartek, 30 sierpnia 2018 14:31

Wiesław Durbasa był dobrze prosperującym przedsiębiorcą budowlanym, wygrał przetarg na 10 milionów złotych. Zaraz po rozpoczęciu robót budowlanych okazało się, że dokumentacja była źle przygotowana, co mogło grozić katastrofą budowlaną. Otrzymał propozycję dania łapówki, jednak odmówił. W pewnym momencie cała jego firma zbankrutowała, a sam trafił do więzienia.

 

 

Kliknij tutatj by oglądnąć.

 

 
Po zarejestrowaniu komitety m.in. zbierają podpisy, by zgłosić listy kandydatów na radnych PDF Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 16:59

Minął już termin zawiadamiania PKW lub komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu. Po zarejestrowaniu komitety wyborcze m.in. zajmują się zbieraniem podpisów pod listami kandydatów na radnych. Zgodnie z zaleceniem UODO, przy zbierania podpisów powinno się uniemożliwić wgląd w dane innych osób.

Według kalendarza wyborczego, na zgłoszenie list kandydatów na radnych komitety wyborcze mają czas do 16 września, do północy. Jednak - jak powiedział PAP Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego - ponieważ 16 września to niedziela, listy będzie można zgłaszać jeszcze w poniedziałek 17 września.

Zgłaszane do rejestracji przez komitety listy kandydatów muszą spełniać określone warunki. Jednym z nich jest poparcie listy przez odpowiednią liczbę wyborców.

Kodeks wyborczy nie zakazuje jednoczesnego kandydowania na radnego gminy i na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Cały artykuł:kliknij tutaj.

 
Dzisiaj o 18, 00 w Bielsku-Białej. Dzisiaj przez Polskę i Europę przetoczy się fala protestów #StopACTA2 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 sierpnia 2018 10:45

Dzisiaj o 18, 00 w Bielsku-Białej.

Dzisiaj przez Polskę i Europę przetoczy się fala protestów #StopACTA2 przeciwko kontrowersyjnej dyrektywie UE wprowadzającej np. tzw. podatek od linków. Parlament Europejski ma po raz kolejny zająć się aktem we wrześniu. Oby i tym razem eurodeputowani wzięli pod uwagę głos Obywateli!
Popierasz? Udostępnij!

 
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
 
Kukiz'15 chce samorządu obywatelskiego - Jerzy Jachnik PDF Drukuj Email
sobota, 25 sierpnia 2018 18:48

Gdzie są ci pokrzywdzeni. 

40066368 241503570040316 2326674751650529280 n

 
MINISTERSTWO CYFRYZACJI: RODO NIE ZMIENIA ZASAD ZWIĄZANYCH Z LISTAMI WYBORCZYMI PDF Drukuj Email
sobota, 18 sierpnia 2018 11:56

„RODO w żadnym zakresie nie zmienia zasad związanych ze zbieraniem list poparcia w trakcie kampanii wyborczych. Identyczne zasady obowiązywały w tym zakresie przed 25 maja br. a więc przed datą rozpoczęcia obowiązywania RODO” – informuje Ministerstwo Cyfryzacji w wydanym przeze siebie komunikacie.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że zapewnienie poszanowania prywatności osób wpisujących się na listy poparcia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi obowiązkami ani kosztami czy reorganizacją samych działań podejmowanych w tym zakresie.

Wystarczy, by lista poparcia znajdowała się pod nadzorem osoby zbierającej podpisy (co i tak zawsze się dzieje). Należy też wskazać, że nawet gdyby osoba składająca podpis zobaczyła dane innych osób podpisanych na liście, RODO nie ma do niego zastosowaniaRozporządzenie nie ma bowiem zastosowania do przetwarzania danych przez osobę w ramach jej działań czysto osobistych lub domowych, czyli bez związku z działalnością gospodarczą (zgodnie z art. 2 ust. 2 lit. c). Pozyskanie przez osobę wpisującą się na listę poparcia danych innych popierających jest czynnością osobistą – podało w swoim komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji-kliknij

Komunikat PKW-kliknij 

Państwowa Komisja Wyborcza

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure