poniedziałek, 15 lipca 2019
Skarbówka opodatkowała chorobę emeryta. Bulwersującą sprawą zajmie się NSA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 17:20

Kolejna ofiara tzw. ulgi meldunkowej !!!

Blisko 70-letni lublinianin przez jedną decyzję może trafić na ulicę.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia zamienił swoje mieszkanie na 4 piętrze na

parterowe. Skarbówka chce od niego 70 tys. zł podatku. Powód? Nie złożył w urzędzie               oświadczenia.

Mieszkaniec Lublina jest kolejną ofiarą tzw. ulgi meldunkowej. Emeryt w swoim starym mieszkaniu przeżył ponad 34 lata. Niestety przez chorobę nóg nie mógł tam dalej zostać. Dlatego sprzedał              je i od razu - dokładnie w tym samym miesiącu - kupił inne na parterze.

Był święcie przekonany o tym, że od takiej transakcji nie musi płacić podatku. Skarbówka jednak zdecydowała inaczej i tuż przed 5-letnim okresem przedawnienia, naliczyła podatek w wysokości

blisko 50 tys. zł. Z odsetkami za te kilka lat dało to ponad 70 tys. zł..

Źródło .money.pl

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
sobota, 31 marca 2018 20:04

 

                           Z okazji Świąt Wielkanocnych
                                        życzymy 
           aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości,
                       a spotkania w gronie najbliższych
                  upływały w miłym, wiosennym nastroju.

                                          składa

                           Poseł Jerzy Jachnik i 

        Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.

 

 
Wystąpienie Posła Jerzego Jachnika 22.03.2018r. PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2018 17:03

 
Prokuraturę w Bielsku należy objąć dozorem. PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2018 16:49

Panie ministrze, prokuraturę w Bielsku-Białej trzeba objąć nadzorem.

 
J. Jachnik: Jak PiS na poważnie weźmie się za reformę wymiaru sprawiedliwości, to może liczyć na wsparcie Kukiz’15 - RadioMaryja.pl PDF Drukuj Email
sobota, 24 marca 2018 00:47

My nie będziemy uprawiać w tym zakresie żadnego partyjniactwa, ponieważ Kukiz’15 chce sądów dla obywateli, bo ci obywatele, którzy dzisiaj wspierają Zbigniewa Ziobrę, za kilka lat mogą się odwrócić przeciwko niemu, ponieważ oni czegoś oczekują, myślą, że problem zostanie załatwiony, a Ministerstwo Sprawiedliwości nie jest w stanie tego załatwić, ponieważ rocznie wpływa nawet 60 tys. skarg. Jak to wszystko przejrzeć?

Poseł podkreślił, że bardzo dobrym rozwiązaniem była skarga nadzwyczajna składana przez grupę posłów i nie rozumie, dlaczego Ministerstwo Sprawiedliwości wycofało się z tego pomysłu.

– Skarga nadzwyczajna była w pierwszym projekcie prezydenta Dudy, natomiast później się z tego wycofano. Każdy poseł ma sprawy w swoim regionie. To przede wszystkim do nas przychodzą pokrzywdzeni ludzie. Znając te sprawy moglibyśmy przedstawiać je na posiedzeniach komisji sprawiedliwości i tam uznawać, czy taką skargę nadzwyczajną kierować czy też nie. Co z tego, że w Sądzie Najwyższym będziemy mieli Izbę Dyscyplinarną, jak nie mamy systemu skargowego? Kto będzie kierował sprawy do Izby Dyscyplinarnej? Zatem wszystko musi ulegać dalszym zmianom. Zrobiono już dużo, ale teraz trzeba to porządkować – podkreślił Jerzy Jachnik.

 

                
 
 
 
 
Poranek WNET – 19 marca 2018 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 marca 2018 16:24

Jerzy Jachnik – poseł Kukiz’15; - gościem Radia Wnet

Jerzy Jachnik oceniał reformę wymiaru sprawiedliwości przeprowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość oraz mówił o relacji polsko-niemieckiej w kontekście poniedziałkowego przyjazdu kanclerz Angeli Merkel do Warszawy.

Oglądaj całość:

 

 
Państwo w państwie - Wzięli, nie oddali, a teraz nie wiedzą, gdzie jest PDF Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 15:13

Poranna  wizyta funkcjonariuszy, konfiskata dokumentów i duże pieniądze. Okazuje się, że do domu każdego z nas mogą wejść funkcjonariusze i zarekwirować bardzo ważne, potrzebne nam dokumenty, nie będą ich oddawać przez lata, aż się przeterminują i nikt za to nie odpowie. Przedsiębiorca z Mińska Mazowieckiego twierdzi, że w ten sposób stracił ćwierć miliona i firmę.

Znalezione obrazy dla zapytania państwo w państwie

 
"Nie było parasola nad Marcinem P. ze strony prokuratury" PDF Drukuj Email
piątek, 16 marca 2018 11:56

Rozpoczynając śledztwo na temat piramidy finansowej Amber Gold, dostałam sprawę gospodarczą, a nie rządową - podkreślała w środę przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Anna Gurska. Zapewniła również, że prokuratura nie roztaczała "parasola ochronnego" nad Marcinem P., szefem Amber Gold. Świadek poinformowała komisję, że sprawą Amber Gold zajmowała się od 25 czerwca 2012 roku i była jej głównym referentem. "Nigdy nie wydawałam zakazu przesłuchiwania podejrzanego" Uznałam, że jest to wyspecjalizowana służba, która będzie w stanie w całości takie śledztwo poprowadzić - mówiła. - Na tamtym etapie nie oceniałam tej sprawy w taki sposób, aby wymagała ona osobistego prowadzenia śledztwa przez prokuratora - dodała. Szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała świadka, czy nigdy nie groziła funkcjonariuszom Agencji postawieniem zarzutów dotyczących utrudniania śledztwa, jeśli w sprawie Amber Gold będą wychodzić poza główny wątek sprawy. 

Całosć:kliknij

 
Jego ojciec był szefem SB w Gdańsku. On jako prokurator badał Amber Gold, a dziś nic nie pamięta PDF Drukuj Email
piątek, 16 marca 2018 11:39

Przed sejmową komisją ds. Amber Gold zeznaje dziś m.in. były zastępca Prokuratora Okręgowego w Gdańsku Ryszard Paszkiewicz. To syn zastępcy wojewódzkiego komendanta MO do spraw SB w latach 1975-83. Prokurator - jeśli chodzi o śledztwo ws. Amber Gold - niestety prawie nic nie pamięta

Kim jest Ryszard Paszkiewicz - oprócz tego, że niewiele pamięta jako prokurator? Dziennikarz Wojciech Wybranowski przypomniał, że to syn zastępcy wojewódzkiego komendanta MO do spraw SB w latach 1975-83. Ponadto prokurator Paszkiewicz chciał ścigania Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka za informacje zawarte w ich głośnej książce o Lechu Wałęsie. Odpowiada też - zdaniem dziennikarza - za niesłuszne aresztowanie (2 lata) Piotra Zaleskiego, prezesa firmy Conti
 
Nową KRS może czekać spektakularna klapa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 marca 2018 17:27

Brak doświadczenia członków rady oraz dysfunkcjonalna procedura konkursowa mogą sprawić, że KRS przez długi czas nie będzie przedstawiać prezydentowi kandydatów na sędziów.A to może mieć katastrofalny skutek dla całego wymiaru sprawiedliwości. W sądach bowiem dramatycznie brakuje rąk do pracy, co jest efektem dwuletniego blokowania przez ministrasprawiedliwości etatów orzeczniczych.Na obsadzenie czeka ponad 400 wakatów, przed KRS więc ogrom pracy. Obiektywne czynniki mogą jednak sprawić, że nowa rada nie będzie działać tak szybko i efektywnie,jak by sobie tego życzyli rządzący.

 
PIS popiera wyższe opłaty komornicze. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 marca 2018 19:52

Komornicy nadal na fali. Koalicja PiS, PO,, Nowoczesna, PSL z Komornikami nie do ruszenia. Przegłosowała nową ustawę o kosztach komorniczych. A za wszystko zapłacicie Wy obywatele. 
Nasz opór nie był w stanie ruszyć UKŁADU

 
"Zdumiewa mnie fakt,że ustawa o komornikach sądowych jest przedstawiana jako dobra" PDF Drukuj Email
sobota, 03 marca 2018 19:44

 
Bezpłatne porady prawne dla poszkodowanych przez Banki- 9.03.2018 PDF Drukuj Email
sobota, 03 marca 2018 12:41

Zapraszmy! Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr.tel. 790 721 224.

 

Zdjęcie użytkownika Magdalena Kostuchowska.

 
Ustawa o komornikach to ustawka z komornikami PDF Drukuj Email
sobota, 03 marca 2018 12:46

Ustawa o komornikach to ustawka z komornikami. Powoduje, że państwo polskie stanie się lichwiarzem, bo zarabiać będzie na nieszczęściu dłużników i wierzycieli! Co to ma znaczyć?! Jaki interes ma państwo, że podwyższa opłaty komornicze?! Obiecywaliście ludziom obniżenie kosztów komorniczych, a mamy podwyżkę!

 
Przypominamy wyjątkową historię-prokuratora Z.Twardowskiego -artykuł z 04-09-2006 PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:44
 Prokurator zabił po pijaku, ale pracy nie stracił
Prokurator, który jedzie po pijaku i śmiertelnie potrąca przechodnia, nie zagraża praworządności w Polsce - tak twierdzi katowicki Sąd Okręgowy. W piątek ogłosił wyrok zezwalający Zbigniewowi T. na dalszą pracę w prokuraturze.
Prokurator zabił po pijaku, ale pracy nie stracił
To jedna z najbardziej bulwersujących spraw. Zbigniew T. był szefem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, gdy 11 lat temu w Ustroniu potrącił pieszego, archeologa z Bielska. Po trwającym prawie 10 lat procesie skazano go na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na trzy lata i zakaz prowadzenia auta przez dwa lata. Kara niewspółmiernie niska do tragedii.

ie ma związku przyczynowego między tamtym zdarzeniem a wykonywaną przez prokuratora pracą zawodową - uzasadniał przewodniczący składu orzekającego Manfred Lazarek. Gdyby prokurator został oskarżony o przyjęcie łapówki, fałszowanie akt, to takie zachowanie zagrażałoby praworządności. Zachodziłaby obawa, że będzie niewłaściwie wykonywał swoje obowiązki - tłumaczył.

Sąd wprawdzie uznał zachowanie prokuratora za naganne, pokreślił, że nie powinien on prowadzić auta będąc pod wpływem alkoholu, ale nie zachodzi niebezpieczeństwo, by tamta sprawa miała wpływ na wypełnianie zawodowych obowiązków.

Jeśli byłby zagrożeniem dla praworządności i jego przełożeni chcieli pozbawić go prawa wykonywania zawodu w ciągu tych 11 lat, mieli ku temu możliwości, ale z nich nie skorzystali. Co więcej prokurator awansował... - dodał sędzia Lazarek.

Dwukrotnie przewodniczący składu orzekającego mówił o "awansie na wyższe stanowisko służbowe" prokuratora Zbigniewa T. Nie zakwestionowali tego argumentu pozostali sędziowie - Hanna Szydziak i Wiesław Kosowski. A to znaczy, że sąd w ogóle nie zapoznał się z drogą zawodową prokuratora zanim w tej sprawie wydał wyrok i zaczął wygłaszać peany na jego cześć. To skandal.

Całość:kliknij 

 
Dobra zmiana w wydaniu PIS. Czy naprawdę ? PDF Drukuj Email
środa, 21 lutego 2018 22:50
Ja obecny poseł Jerzy Jachnik pytam Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry: czemu nadal w bielskiej Prokuraturze okręgowej pracuje prokurator Zbigniew Twardowski. Ba pracował także z prawomocnym wyrokiem karnym za śmiertelne potrącenie człowieka (obenie jest już zatarcie kary).
Czy w Prokuraturze w Bielsku-Białej za rządów PIS coś się zmieniło ? NIE !!!! Nadal pracuje tam spokojnie ten sam prokurator, który zabił człowieka, fałszował dokumenty, podpisywał bzdurne postanowienie - których potem nie chciał pamiętać. Zaś uczciwi prokuratorzy których jest naprawdę kilku są nadal gnębienie. Czy na tym polega dobra zmiana ?
 
 
 
Rozmowy Sejmowe: „My nie żyjemy w państwie prawa. Nam się jedynie wmawia, że tak jest. Gdyby jeden prokurator, jeden sędzia, jeden urzędnik z hukiem wylecieli za łamanie prawa, to może byłoby inaczej” PDF Drukuj Email
czwartek, 15 lutego 2018 17:32

J.S.Tzw. wymiar sprawiedliwości, w którym sądy nadzorują komorników i to one powinny być instancją, do której może się odwołać obywatel w przypadku złego działania urzędu skarbowego, czy wójta lub jakiejkolwiek innej jednostki. Sądy działają źle i jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy;  główną z nich jest to, że sędziowie są powoływani bez żadnej społecznej i obywatelskiej kontroli. Naruszono art. 4 Konstytucji RP, fundamentalną zasadę, która mówi, że w Rzeczpospolitej władzę zwierzchnie sprawuje naród przez swoich przedstawicieli, albo bezpośrednio. To znaczy, że wybiera sobie sejm, posłów i posłowie wybierają rząd i jest władza wykonawcza, albo bezpośrednio posłów, czy senatorów, czy prezydenta. Natomiast, jeśli chodzi o sędziów, którzy pełnią władzę sądowniczą, to zostało zachwiane. Sędziów nie wybiera naród, wybierają się sami. Minister mianuje asesorów, potem zgromadzenia sędziów wybierają kandydatów na sędziego. Drugą przyczyną jest to, że w tym procesie sędziami zostają młodzi ludzie bez doświadczenia, 29-letni ludzie dostają władzę – oni nie mają żadnego życiowego doświadczenia, nie mają jeszcze pewności siebie, w pełni ukształtowanej osobowości i oni już decydują o fundamentalnych sprawach ludzi, np. majątkowych, sięgających milionów. Naszym zdaniem to są główne powody korupcji wymiaru sprawiedliwości. Korupcji, czyli zepsucia. Do tego dochodzi korupcja materialna, powiązania z burmistrzem, z wójtem, bo wiadomo, że się spotykają na przyjęciach, są w jakiś sposób powiązani, także nigdy bezstronnie nie będą sądzić. My z kolegą, posłem Jachnikiem od lat walczymy o naprawę wymiaru sprawiedliwości. To, co wprowadził obecny sejm i większość, pan Ziobro, to są zmiany bardzo powierzchowne, mające raczej na celu skontrolowanie przez pana ministra paru sektorów, paru stanowisk, dyrektorów sądów.

J.J.Upolitycznianie prokuratury i sądownictwa

J.S.Prokuratura wcale lepiej nie działa pod kierunkiem osobistym Pana Ministra, to możemy stwierdzić na podstawie doświadczenia. Sądy działają równie źle; nadal czekamy na prawdziwą reformę, a kiedy ona nastąpi – to Bóg jeden wie. Może wtedy, kiedy naród polski się zbuntuje. To są rzeczy znane na całym świecie. Musi być kontrola zewnętrzna nad każdą instytucją i nie mogą, za przeproszeniem, dzieciaki –  absolwenci tuż po studiach być przy takiej władzy.

 

znyk sanocki jachnik int

 

Cały artykuł kliknij tutaj.

 
Nieodpłatna pomoc prawna. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 lutego 2018 15:24

Zachęcamy do korzystania z Nieodpłatnej pomocy prawnej !

Gmina Czechowice-Dziedzice – Budynek Zespół Szkół Technicznych i Licealnych ul. Traugutta 11

Poniedziałek- w godzinach 9.00 do 13.00.

Wtorek – w godzinach od 14.00 do 18.00

Środa – w godzinach 9.00 do 13.00.

Czwartek – w godzinach 9.00 do 13.00.

Piątek – w godzinach 14.00 do 18.00.

 

ZADANIE PUBLICZNE W ZAKRESIE PROWADZENIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2018 JEST W CAŁOŚCI FINANSOWANA PRZEZ POWIAT BIELSKI.

CZECHOWICE-DZIEDZICE

 
 
NSA utrwalił kulturę tajności: Wiedza dotycząca inwigilacji obywateli zagrażałaby bezpieczeństwu państwa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 lutego 2018 15:17

 Służby specjalne nie muszą mówić obywatelom, czy korzystają z narzędzi do inwigilacji społeczeństwa, a co za tym idzie, w jaki sposób je wykorzystują. Zagrażałoby to bezpieczeństwu państwa. Uznał tak w piątek Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając dwie skargi kasacyjne złożone przez Fundację Panoptykon.

Obawy społeczników wzbudza fakt, że nad stosowaniem takich narzędzi przez służby nie ma w zasadzie żadnej kontroli. Nie weryfikuje tego ani generalny inspektor ochrony danychosobowych, ani sądy.

– Dlatego, wykorzystując dostęp do informacji publicznej, chcieliśmy przeprowadzić choć namiastkę tej kontroli – sprawowanej przez społeczeństwo, które dowiedziałoby się, że np. nasze komentarze na Facebooku są przeszukiwane pod kątem słów kluczowych – stwierdza Klicki.

sąd

 

 
 
 
 
 
Komornicy znowu górą nad dłużnikami. POPIS głosuje za podwyżką kosztów egzekucji komorniczej PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 17:04

 
Czy można teoretycznie kształcić przyszłych prawników praktyków? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2018 16:27

Dostęp do zawodów prawniczych oraz zasady odbywania aplikacji od dawna stanowią przedmiot kontrowersji, sporów i radykalnych zmian. Na przestrzeni lat obserwowaliśmy liberalizację dostępu do aplikacji adwokackiej i radcowskiej, połączoną ze zwiększeniem kompetencji ministra sprawiedliwości. Dla przyszłych sędziów i prokuratorów utworzono scentralizowany system, odseparowany od modelu kształcenia innych prawników. W zasadzie każda większość polityczna wprowadzała do modelu kształcenia prawników zmiany, konsekwentnie pomijając koncepcję godności sędziego jako korony zawodów prawniczych. Mimo prezentowanych przez lata rozmaitych koncepcji, niezależnie od skali radykalizmu, nikt nie wpadł na pomysł, by praktyczne kształcenie aplikantów zastąpić teoretycznym. Wydawało się, że co do fundamentów, tj. przekonania, iż nauka praktycznego wykonywania zawodu zasadniczo różni się do edukacji uniwersyteckiej, nie ma sporów.

 Koncepcja umożliwienia prowadzenia aplikacji przez uniwersyteckie wydziały prawa prowadzić musi do zasadniczej zmiany modelu przygotowywania do wykonywania zawodu prawnika w praktyce.
 
Weryfikacja podatników nie tak prosta, jak się zdawało PDF Drukuj Email
środa, 17 stycznia 2018 19:56

Od poniedziałku funkcjonują dwa nowe wykazy podatników dostępne na stronach Ministerstwa Finansów. Podatnicy i ich doradcy alarmują jednak, że gubią się w tych rejestrach. Nie kryją irytacji, bo nie wiedzą, jak dotrzeć do tych wykazów i po co jest ich aż tyle. Czy nie mógłby być jeden, obejmujący wszystkie dane, które ujawnia MF? – pytają.

Część informacji jest teraz publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej, a część na Portalu Podatkowym. Co więcej, w BIP znajdują się aż dwa wykazy.Kto chce sprawdzić, czy handluje z uczciwym, zarejestrowanym kontrahentem, musi wejść na dwa portale i zweryfikować trzy listy. Może się to zmienić, ale dopiero za rok.

Część informacji jest teraz publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej, a część na Portalu Podatkowym. Co więcej, w BIP znajdują się aż dwa wykazy.

Przedsiębiorca, który chce mieć pewność, że jego kontrahent jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, musi więc wejść na dwa portale i zweryfikować trzy listy. Nie ma wyjścia, jeżeli chce dochować należytej staranności przy odliczaniu VAT wynikającego z otrzymanej faktury.

vat

Cały artykuł:kliknij tutaj.

 
Fiskus przegrał w TK spór o PIT od nieujawnionych dochodów, ale zachowa sobie pobrane opłaty PDF Drukuj Email
środa, 17 stycznia 2018 19:52

Fiskus przegrał w Trybunale Konstytucyjnym spór o PIT od nieujawnionych dochodów, ale zachowa sobie opłaty pobrane przy poborze nienależnego, jak się okazało, podatku – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sędzia Andrzej Jagiełło wyjaśnił, że zwrot kosztów egzekucyjnych należy się wtedy, gdy okaże się, że egzekucja była prowadzona bezprawnie. – Przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niekonstytucyjność art. 20 ust. 3 ustawy o PIT obowiązującego w latach 1998–2006 istniała natomiast podstawa prawna do jej prowadzenia – wyjaśnił sędzia.

Spór o koszty egzekucyjne toczył podatnik, od którego urząd skarbowy egzekwował PIT od nieujawnionych dochodów za 2004 r. Podstawą egzekucji była decyzja, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności i w oparciu o którą wystawiono tytuł egzekucyjny. Naczelnik urzędu skarbowego zajął rachunki bankowe podatnika, jego wynagrodzenie za pracę i samochód. Z tytułu tych czynności naliczył sobie opłaty egzekucyjne.

Zarówno WSA w Gliwicach, jak i Naczelny Sąd Administracyjny orzekły, że w dacie wszczęcia i prowadzenia egzekucji oraz pobrania należności istniały podstawy prawne do jej przeprowadzenia.

 
Nieodpłatna pomoc prawna -zapraszamy do korzystania. PDF Drukuj Email
środa, 03 stycznia 2018 14:12

 POWIERZENIE REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE PROWADZENIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2018R.-Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu 

Gmina Czechowice-Dziedzice – Budynek Zespół Szkół Technicznych i Licealnych ul. Traugutta 11

Poniedziałek- w godzinach 9.00 do 13.00.

Wtorek – w godzinach od 14.00 do 18.00

Środa – w godzinach 9.00 do 13.00.

Czwartek – w godzinach 9.00 do 13.00.

Piątek – w godzinach 14.00 do 18.00.

CZECHOWICE-DZIEDZICE

 ZADANIE PUBLICZNE W ZAKRESIE PROWADZENIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2018R  jest w całości finansowane przez Powiat Bielski.

 
Poseł Janusz Sanocki - moje 2 lata w Sejmie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 stycznia 2018 13:41

 

W listopadzie minęły 2 lata mojego posłowania. Pomyślałem, że trzeba dać wyborcom, choć krótkie sprawozdanie z mojej pracy parlamentarzysty.
Jak Państwo wiecie wszedłem do Sejmu z listy Ruchu Kukiz’15, ale lider Paweł Kukiz zadecydował, żeby mnie nie wpuścić do klubu, po tym jak zażądałem przejrzystych procedur podejmowania decyzji. Po moim liście otwartym Paweł zażądał od posłów, żeby mnie nie przyjąć i tak też się stało.

 
Więcej…
 
Główna przyczyna przewlekłości procesów to brak decyzyjności PDF Drukuj Email
sobota, 30 grudnia 2017 18:55

- Bardzo dobrze, że skargi nadzwyczajnej może dokonać prokurator generalny, ale uważam, że ta skarga zamknie się znowu w małej przepustowości. Chcieliśmy, by posłowie mogli wnosić skargę nadzwyczajną podczas obrad komisji, które są nagrywane, by nie było podejrzeń o kolesiostwo – mówił w audycji Jakim Prawem poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik. Według Jerzego Jachnika „od 1990 roku żyjemy w państwie bezprawia”. – Trzeba myśleć o sprawach dzień po dniu, wszyscy operują sloganem, że procesy trwają za długo i trzeba je skrócić. Główna przyczyna przewlekłości, oprócz spraw administracyjnych, to brak decyzyjności i udawanie sądzenia przez sędziów. Sędzia prowadzi za dużo spraw równocześnie, nie jest ich w stanie objąć i potem udaje, że sądzi – mówił gość Polskiego Radia 24.

 

Znalezione obrazy dla zapytania sąd najwyzszy

Całość audycji :kliknij 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure