poniedziałek, 15 lipca 2019
Jak wybiera się sędziów w USA. Jak się ich odwołuje i jakie muszą spełnić wymagania. PDF Drukuj Email
sobota, 11 sierpnia 2018 11:16

 Sędziowie USA

 

                 Bezpośredni wybór i odwoływanie prokuratorów na przykładzie Stanów Zjednoczonych Ameryki Kliknij i przeczytaj

 

http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/dlibra/publication/83928/edition/79492/content?ref=desc

 
Nie ma reformy sądownictwa. Jest za to zamęt PDF Drukuj Email
piątek, 10 sierpnia 2018 11:19
 

TUTSI I HUTU

Narracja tzw. rządowych mediów przedstawia konflikt jako opór środowisk sędziowskich, które bronią swoich przywilejów i za wszelką cenę pragną zablokować „reformę wymiaru sprawiedliwości". Jako przykład patologii w sądownictwie podaje się przypadek sędziego, który ukradł na stacji 50 zł, czy innego, który ukradł w markecie wiertarkę.

Opozycja replikuje, że w każdym środowisku może znaleźć się ktoś, kto zachowuje się nagannie. Tymczasem konflikt zaostrza się i nie widać sposobów jego rozwiązania. Polska znalazła się na cenzurowanym unijnych instytucji, powszechne staje się na świecie przekonanie, że następuje u nas likwidacja niezależnego sądownictwa i że staczamy się do roli państwa rządzonego przez dyktaturę. Taki obraz Polski jest nie bez znaczenia i z pewnością utrudni naszą sytuację międzynarodową. Żaden rząd nie powinien pozwalać na wytworzenie takiego wizerunku swojego kraju.

Jednak, co może bardziej istotne, zaogniający się konflikt polityczny sam w sobie jest zjawiskiem negatywnym. Niesie z sobą szkody w postaci pogłębiającego się podziału społeczeństwa na dwie zaciekle wrogie grupy. Już nie ma w Polsce politycznych partnerów, nie ma „pięknie różniących się", są dwa zwalczające się plemiona – na kształt afrykańskich Tutsi i Hutu. Kompromis staje się niemożliwy, powstaje pytanie, kto kogo wypchnie z politycznej sceny, kto wytnie z instytucji publicznych przedstawicieli wroga, kto „dorżnie watahę".

Znalezione obrazy dla zapytania sanocki zdjęcie

Cały artykuł:kliknij tutaj 

 
Nie ma reformy,jest za to zamęt. PDF Drukuj Email
środa, 08 sierpnia 2018 17:30

Świetny artykuł posła Janusza Sanockiego w Rzeczpospolitej wydanej w dniu 8.08.2018r. Polecamy !! 

 artykuł Sanocki

 
Konar wciąż płonie bezkarnie PDF Drukuj Email
wtorek, 07 sierpnia 2018 15:43

– Gdyby zaufać reklamom suplementów, trzeba by powiększyć Międzynarodową Statystyczną Klasyfikację Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 o kilka nowych pozycji. O depresji sześciolatków, wynikającej z rzekomego niedoboru magnezu, wielu psychiatrów dowiedziało się właśnie z reklamy. Nie mówiąc o cudownej metodzie leczenia zespołu niespokojnych nóg suplementem bez recepty. Tymczasem to poważne schorzenie psychiatryczne, wymagające leczenia środkami psychotropowymi – tłumaczy Marek Tomków. Farmaceuta zżyma się także na środki, które obiecują, że „konar, ponownie zapłonie", czy oferują jedno rozwiązanie na objawy mogące wiązać się z wieloma schorzeniami, takimi jak drażliwość, zmęczenie i bóle mięśni. – Reklamy sugerują, że suplementy działają jak leki, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, w której pacjent rezygnuje z wizyty u lekarza, zamiast tego kupując suplement diety. Albo nabierze przekonania, że pigułka jest odpowiedzią na wszystkie problemy, a jej zażycie sprawia, że nie trzeba już stosować diety czy wprowadzać aktywności na świeżym powietrzu – mówi Marek Tomków.

Polska to dla producentów suplementów diety prawdziwe eldorado. Według danych Komisji Europejskiej już w latach 1997–2005 ich rynek wzrósł o 219 proc. i był to najwyższy wzrost wśród wszystkich państw Unii Europejskiej.

Deklaracja składu suplementu w drodze notyfikacji do GIS to jedyny warunek wprowadzenia suplementu na rynek. I choć skład każdego powinien teoretycznie zostać przebadany, szanse na to są niewielkie, bo skala rynku przekracza aktualne możliwości kontrolne Inspekcji Sanitarnej.

Jak ustaliła NIK, kontrole GIS dotyczą zaledwie części rynku, a postępowania trwają nawet kilka lat. Ochrona konsumentów staje się wówczas fikcją.

Cały artykuł:kliknij 

 
Mistrzowie -Nowe urny zaszkodzą wyborom samorządowym? Eksperci ostrzegają PDF Drukuj Email
wtorek, 07 sierpnia 2018 15:37

Zdaniem Joanny Załuskiej z Fundacji Batorego  mogą przyklejać się do boku urny, co może skutkować ujawnieniem głosu. - Może to spowodować niekomfortową sytuację, zwłaszcza dlatego że styczniowa nowelizacja kodeksu wyborczego wprowadziła instytucję członka komitetu będącego "strażnikiem urny", czyli stojącego w jej pobliżu - mówi Załuska.

REKLAMA

Drugi problem to trudność z wyciągnięciem przyklejonych kart po głosowaniu. - Od międzynarodowych obserwatorów wiem, że takie zjawisko występowało w Rosji, gdzie też korzysta się z przezroczystych urn - tłumaczy ekspertka w rozmowie z "Rz"

Przezroczyste urny wyborcze stosowane były już podczas różnego rodzaju wyborów uzupełniających, ale PKW nie odebrała żadnych sygnałów na ten temat. Z informacji Fundacji Batorego wynika jednak, że taki problem odnotowano w wyborach wójta w gminie Nadarzyn. Organizacja dysponuje zdjęciem, jak jeden z urzędników był zmuszony włożyć sobie urnę na głowę, by wyciągnąć z niej przyklejone .

Poseł Marcin Horała z PiS mówi "Rzeczpospolitej", że urny od początku powinny być matowe. - Jeśli okaże się, że sprawiają problemy, trzeba będzie pomyśleć nad zmianami - dodaje. Przepisy o przezroczystych urnach wyborczych wprowadzone zostały w 2015 r. z inicjatywy ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ich koszt został oszacowany na około 30 mln zł.

Wyborom może zaszkodzić zjawisko elektryzowania się urn

Całość:kliknij 

 
Bogate życiorysy kandydatów do Sądu Najwyższego. Dużo kontrowersji PDF Drukuj Email
piątek, 03 sierpnia 2018 16:45

Trwający konkurs na 44 miejsca w Sądzie Najwyższym cieszy się sporym powodzeniem. Stanęło do niego 133 prawników: sędziów, adwokatów, radców prawnych, naukowców.

To dla PiS spory sukces, bo organizacje prawnicze nawoływały swych członków do bojkotu reformy sądownictwa PiS. To, co udało się przy wyborach Krajowej Rady Sądownictwa — gdzie na 15 miejsc zgłosiło się zaledwie 18 sędziów — w przypadku Sądu Najwyższego nie zadziałało. Nie ma się co dziwić: etat w najważniejszym sądzie w kraju to prestiż i pieniądze.

Dziennikarze Onetu przejrzeli biografie kandydatów do Sądu Najwyższego — i do oficjalnych CV dołożyliśmy naszą wiedzę na ich temat. Oto najciekawsze oraz najbardziej kontrowersyjne kandydatury.

Sąd Najwyższy

Cały artykuł:kliknij 

 
Muszyński, Zaradkiewicz, Manowska - KRS opublikowała listę kandydatów do Sądu Najwyższego PDF Drukuj Email
piątek, 03 sierpnia 2018 12:53

Wśród kandydatów są m.in.: sędzia TK Mariusz Muszyński, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Małgorzata Manowska (do Izby Cywilnej), dyrektor Departamentu Prawa Administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości Kamil Zaradkiewicz (Izba Cywilna), wiceprezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Piotr Gąciarek (do Izby Karnej) i komisarz warszawskiego oddziału "Iustitii" Arkadiusz Tomczak (do Izby Dyscyplinarnej).

KRS opublikowała w czwartek na swojej stronie internetowej listę 195 kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Do Izby Cywilnej zgłosiło się 30 kandydatów, Izby Dyscyplinarnej - 92, Izby Karnej - 7, a Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - 65.

Całość;kliknij 

 
KRS opublikowała listę kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. Wśród nich jest sędzia TK Mariusz Muszyński PDF Drukuj Email
czwartek, 02 sierpnia 2018 17:08

KRS opublikowała listę kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Do Izby Cywilnej zgłosiło się 30 kandydatów, Izby Dyscyplinarnej - 92, Izby Karnej - 7, a Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - 65.

Jeden z sędziów nie wskazał w zgłoszeniu do której Izby kandyduje. Wśród kandydatów do Izby Dyscyplinarnej znalazł się m.in. sędzia TK Mariusz Muszyński.

 
 Do objęcia przewidzianych jest siedem wolnych stanowisk w Izbie Cywilnej SN. W Izbie Karnej SN wolne jest jedno stanowisko. W Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych przewidziano 20 stanowisk do obsadzenia, a w Izbie Dyscyplinarnej 16 stanowisk.
Sąd Najwyższy

 

Pełna lista nazwisk które trafiły do KRS opublikowana została pod adresem http://www.krs.pl/admin/files//bip/20180802151217322.pdf

 
Ostatnie posiedzenie Sejmu RP - Jerzy Jachnik PDF Drukuj Email
niedziela, 29 lipca 2018 09:18

DSC 0004

 
Chcemy znać kandydatów do Sądu Najwyższego !!!! PDF Drukuj Email
piątek, 27 lipca 2018 22:30
A gdzie są  dane personalne kandydatów do SN, ich orzecznictwo, w jakich sądach pracowali, czy były na nich skargi, czy mieli uchylane wyroki w sądach krajowych i ETS w Strasburgu.
 
Dlaczego dane te nie są publikowane na stronie Krajowej Rady Sądownictwa !!! Zwracam się do KRS o jak najszybsze ich ujawnienie, tak aby można wpisywać ewentualne zastrzeżenia. Już same kandydatury sędziów Sądów Rejonowych czy prokuratorów muszą budzić wątpliwości.
 
 
 
WIADOMOSCI.ONET.PL
 
Krajowa Rada Sądownicza poinformowała, że do dziś wpłynęły 133 kandydatury na sędziów Sądu Najwyższego. Spośród nich aż 61 osób zgłosiło się do nowo powstałej Izby Dyscyplinarnej SN.

 

 
Sejm zmienił ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 22 lipca 2018 19:31

Marek Sowa (Nowoczesna) podkreślił, że PiS zmienia "zasady gry" na dziesięć miesięcy przed wyborami do PE. "Chcecie, aby ten tort został podzielony głównie dla was, abyście dla swoich działaczy mogli znaleźć dodatkowe synekury w PE - tam, w Brukseli, tej Brukseli, której tak bardzo nienawidzicie" - zauważył Sowa. "Zmieniacie ordynację, która w największym stopniu odzwierciedla wyniki wyborów, na ordynację, która pozwoli wam skorzystać z niej w największym stopniu, dlatego ta ordynacja musi być odrzucona" - dodał poseł.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła zwracał uwagę, że na nowych przepisach skorzysta PiS i PO. "Po co państwo idziecie do parlamentu? Po synekury. Po co państwu te synekury? Po to, żeby zbudować duopol partii politycznych i przetestować w przyszłych wyborach sejmowych, po to, żeby duopol partii politycznych był skierowany odgórnie, a nie oddolnie" - ocenił Jaskóła.

Nowe przepisy wejdą w życie w terminie 14 dni od daty ogłoszenia ustawy.

Cały artykuł;kliknij tutaj 

 
Zmiany w kwotach wolnych: Ile komornik potrąci z zasiłku chorobowego czy macierzyńskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 22 lipca 2018 19:23

Egzekucja komornicza może być prowadzona z kilku źródeł, w tym ze świadczeńemerytalno-rentowych, z wynagrodzenia, ale także z różnego rodzaju świadczeń przyznanych pracownikowi. Z zasiłku chorobowego, opiekuńczego, wypadkowego, macierzyńskiego czy ze świadczenia rehabilitacyjnego potrąceniu podlegają między innymi sumy egzekwowane na zaspokojenie należności alimentacyjnych oraz (na mocy tytułów wykonawczych) na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, a także nienależnie pobrane świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego oraz nienależnie pobrane zasiłki rodzinne lub pielęgnacyjne, świadczenia rodzinne, emerytury oraz renty.

Od 2019 roku kwoty wolne od potrąceń będą podlegały corocznej waloryzacji na zasadach określonych dla emerytur i rent.

Całość:kliknij tutaj 

 
Radca prawny chuliganem ? To przecież polska sprawieliwa. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 lipca 2018 22:39
Wywiad Piotra Lisiewicza z radcą prawnym i Prezesem Fundacja Badań nad Prawem - "Chuliganem" Jackiem Bąbką na temat polskiej prokuratury i sądownictwa. Warto posłuchać.
 
 
Biuro poselskie J. Jachnika prosi o potraktowanie sprawy bardzo poważnie. PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2018 12:07

Apel 
O przeprowadzenie referendum konstytucyjnego

Pan Andrzej Duda Prezydent RP 
Pan Jarosław Kaczyński Prezes PiS 
Pan Stanisław Karczewski Marszałek Senatu

Szanowni Panowie!
W imieniu Poselskiego Zespołu na rzecz Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości oraz w imieniu wielu organizacji obywatelskich od lat walczących o naprawę sądownictwa, a także o naprawienie wielu wad ustrojowych wynikających z obowiązującej od 1997 r. Konstytucji zwracamy się do Panów jako do osób decydujących o polityce naszego państwa o przeprowadzenie obywatelskiego referendum w sprawie zmian obecnej Konstytucji. 


Idea – rzucona rok temu przez Prezydenta RP jest bowiem słuszna – to obywatele w pierwszym rzędzie powinni móc wypowiedzieć się jak ma wyglądać Ustawa Zasadnicza regulująca podstawowe procesy w ich państwie

.
Prosimy jednak, byście Panowie zadbali o to, żeby obywatele zostali wyposażeni w odpowiednią wiedzę na temat tego co powinna czy co może zawierać Konstytucja, a co w żadnym wypadku nie powinno się w niej zapisywać. Tak więc postulujemy by referendum konstytucyjne poprzedzone zostało serią programów publicystycznych w mediach publicznych, z umożliwieniem udziału w tych programach obywateli, stowarzyszeń i organizacji które nie stanowią przybudówek obecnego systemu partyjnego, a także fachowców, prawników, konstytucjonalistów i publicystów ze wszystkich stron sceny politycznej.
Proponujemy także by pytania referendalne sięgały rzeczywistych zagadnień ustrojowych, a nie były tylko propagandowym lepem, na który wabi się wyborców. Jesteśmy przekonani, że Polacy zrozumieją szybko istotne problemy ustrojowe pod warunkiem, że ktoś im je w masowym przekazie wyjaśni i przedstawi.


Z naszej strony proponujemy by liczba pytań była ograniczona i by dotyczyła zasadniczych kwestii zorganizowania władzy wykonawczej, sądowniczej i sposobu wyłaniania władzy ustawodawczej. Proponujemy zatem następujące pytania referendalne:

Propozycja pytań do referendum konstytucyjnego
1. Czy jesteś za tym, żeby wybierany w powszechnych wyborach Prezydent Rzeczypospolitej tworzył rząd powołując ministrów i kierował następnie pracą Rady Ministrów?
2. Czy jesteś za tym, żeby sędziów wybierali obywatele - bezpośrednio albo przez wybranych wcześniej swoich przedstawicieli?
3. Czy jesteś za tym, żeby posłów do Sejmu wybierali bezpośrednio obywatele w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych?

Jesteśmy przekonani, że szeroka i długotrwała debata, a w konsekwencji właściwie zorganizowane (także w aspekcie pytań jakie postawi się do rozstrzygnięcia) referendum przyniesie korzyść w postaci uporządkowania ustroju Polski i polepszenia funkcjonowania wszystkich instytucji naszego państwa.

Warszawa 4 czerwca 2018 r.
Poselski Zespół na rzecz Naprawy wymiaru Sprawiedliwości
Janusz Sanocki – przewodniczący
Jerzy Jachnik – zastępca
Jan Klawiter
Paweł Skutecki

 
Kukiz’15 nie zagłosował za żadną pisowską ustawą dotyczącą Wymiaru Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
piątek, 06 lipca 2018 11:29
Dziś weszła w życie przegłosowana przez PiS ustawa o Sądzie Najwyższym, która m.in. kończy kadencję I Prezes SN. Pomijając fakt czy to jest zgodne z Konstytucją czy też nie, ustawa o SN, po ustawach o TK, Sądach Powszechnych i KRS, jest kolejną ustawą, która kończy pewien etap przejmowania przez PiS Wymiaru Sprawiedliwości. 

Cały artykuł:kliknij 

 
1000 dni PIS PDF Drukuj Email
piątek, 06 lipca 2018 11:26

Zdjęcie użytkownika Obywatel D.C.

 
Popisie wprowadzacie metodę super D'Hondta !! PDF Drukuj Email
wtorek, 03 lipca 2018 17:25

Świetne wystąpienie posła Tomasz Jaskóła z Kukiz'15.
System wyborczy reprezentacji proporcjonalnej odziera posła z odpowiedzialności osobistej. Czyni zeń maszynkę do głosowania, a nie myślącego i czującego człowieka.(Karl Popper)
Jose Ortega y Gasset, w książce Bunt mas, która stanowi klasykę w światowej socjologii, napisał: Zdrowie demokracji, każdego typu i każdego stopnia, zależy od jednego drobnego szczegółu technicznego, a mianowicie: procedury wyborczej. Cała reszta to sprawy drugorzędne. Jeśli system wyborów działa skutecznie, jeśli dostosowuje się do wymogów rzeczywistości, to wszystko jest w porządku, natomiast jeśli tego nie robi, to demokracja zaczyna się walić, chociażby cała reszta działała bez zarzutu... Instytucje demokratyczne nie oparte na autentycznych wyborach są niczym.

 
Kompromitacja idei powoływania ławników do Izby Dyscyplinarnej i Skarg Nadzwyczajnych PDF Drukuj Email
sobota, 30 czerwca 2018 12:42

To jest koniec Izby Dyscyplinarnej SN. i Skargi nadzwyczajnej. Po takich wyborach pensje posłów i senatorów powinny zostać obniżone do minimum socjalnego. A i tak będą za wysokie

 

Kompromitacja idei powoływania ławników do Izby Dyscyplinarnej i Skarg Nadzwyczajnych. Kto ich wskazywał, skąd się wzięli ? To jakieś jaja. Gdzie przedstawiciele organizacji pozarządowych walczących od lat z bezprawiem sądów i prokuratur. Posłuchajcie i oglądnijcie ta kompromitację. 
Link do transmisji z przesłuchania kandydatów: https://av8.senat.pl/9KPCPP2481

Oto dotychczasowi zatwierdzenie przez Senat RP:

Mariusz Konrad Kolankowski (wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk politycznych); 

Józef Kowalski (wykształcenie wyższe w dziedzinie geodezji i kartografii); -

Anna Kuć (doktor nauk ekonomicznych); -

Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek (doktor nauk humanistycznych); -

Jacek Karol Leśniewski (wykształcenie wyższe pedagogiczne); -

Roman Adam Markiewicz (wykształcenie wyższe medyczne); 

Marek Sławomir Molczyk (wykształcenie wyższe ekonomiczne); 

Agata Pawlak (wykształcenie wyższe w dziedzinie biologii); - Aleksander Stefan Popończyk (wykształcenie wyższe w dziedzinie filozofii, etyki i zarządzania); 

Bogusław RutkowWojciech Szski (wykształcenie wyższe w dziedzinie historii); czepka (wykształcenie wyższe w dziedzinie elektroniki);                                                                                                         

Eliza Anna Szepeluk (wykształcenie wyższe w dziedzinie psychologii); 

Agnieszka Inga Zielonka (wykształcenie średnie ogólnokształcące), kandydatkę

komisja rekomendowała bez przesłuchania.

Cały artykuł;kliknij

 
Zaciąg ludowy i kumoterski do Sądu Najwyższego. Kandydatka na ławniczkę sprawiedliwości uczyła się od 3-latków PDF Drukuj Email
sobota, 30 czerwca 2018 12:38

Kim są ławnicy SN. Np. Mariusz Konrad Kolankowski wg. KRS jest Prezesem Mesko. Marek Molczyk obecnie dorabia jako przedsiębiorca NIEREJESTROWANY. A więc wbrew prawu. No jak zwykle sami swoi. .Tak właśnie kompromituje się dobre idee.

W ostatnich dniach słyszałem, że sędzią Izby Dyscyplinarnej ma zostać sędzia z Bielska - Białej którego orzecznictwo jest wręcz beznadziejne. On sam jest arogancki, i mało kompetentny. No ale cóż jest kolegą z ławy szkolnej Prezesa IPN Szarka.

Cały artykuł:kliknij

 
Sobota - dzień otwarty z posłem Jerzym Jachnikiem PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 15:53

30.06. - godz. 11 - 14 - dzień otwarty w biurze posła Jerzego Jachnika ( ul. Cechowa 31 - wejście od parkingu ul. Barlickiego).

 

Temat: I ty możesz zostać kandydatem do samorządu.

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
 
Artykuł 13 może odebrać nam wolność w internecie PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 11:30

Mówi o tym art. 13 dyrektywy, który przeciwnicy nowych przepisów interpretują jako zagrożenie dla wolności wypowiedzi w internecie. – Dla mnie to jest jednoznaczne z cenzurą. Jeśli chce się złapać złodzieja, trzeba iść jego tropem, a nie podejrzewać wszystkich, że mogą być potencjalnymi złodziejami – uważa europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg, wiceprzewodnicząca Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego, która od dwóch pracuje nad tymi zapisami i twierdzi, że są nadal zbyt ogólne. – W tekście to nie jest dokładnie wyjaśnione, tak żeby zwyczajny użytkownik internetu był w stanie zrozumieć do czego ma prawo. To jest taki galimatias, który może oznaczać wszystko. A więc jeśli prawo jest niejasne i niezrozumiałe dla wszystkich, to nie powinno być przyjęte w takiej formie – mówi „Newsweekowi”. Geringer de Oedenberg, członkini frakcji europejskich socjalistów, była wśród dziewięciu posłów, którzy w środę na Komisji Prawnej PE zagłosowali przeciwko regulacjom. 14 posłów poparło przepisy, dwóch się wstrzymało. – Jeśli te regulacje przejdą w obecnej formie, to powstanie algorytm, który będzie sprawdzał, co użytkownik chce zamieścić w internecie, czyli klasyczna cenzura prewencyjna – twierdzi Geringer de Oedenberg. Jej zdaniem wciąż brakuje filtrów, które są w stanie odróżnić dzieła chronione prawem autorskim od tych, które podlegają ograniczeniom i wyjątkom od prawa autorskiego, są w domenie publiczne, czy też treści użytkownika, który przed chwilą zrobił zdjęcie.

 
Ściągawka dla samorządowców PDF Drukuj Email
czwartek, 28 czerwca 2018 11:21

 
Jutro 25.06.2018 r. KUKIZ,'15 w polskich mediach. PDF Drukuj Email
sobota, 23 czerwca 2018 20:58
Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
Kukiz '15
· 
 
Debata w PE na temat praworządności w Polsce. Dobrze zapamiętajcie posłów z PO. PDF Drukuj Email
sobota, 23 czerwca 2018 21:01

 
Poradnictwo dla poszkodowanych przez banki. PDF Drukuj Email
niedziela, 17 czerwca 2018 21:14

Zapisy pod numerem telefonu:790-721-224.Liczba miejsc ograniczona.

 
Jak organizować Komitety Referendalne - co dalej z wymiarem sprawiedliwości. Wzory deklaracji do druku poniżej. PDF Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2018 07:34

Szanowni Państwo!

 

 

Wyświetlam 1252

Uczestnicy sobotniego spotkania poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości podjęli decyzję o przystąpieniu do organizowania Komitetów Referendalnych  i rozpoczęcia zbierania podpisów pod wnioskiem o obywatelskie referendum w tej sprawie.

Jak postępować:

1) założeniu lokalnego komitetu referendalnego, przez inicjatorów minimum 5 osób

2) poinformowanie o tym fakcie koordynatorów, którymi są posłowie: Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki. Powiadomienie w postaci skanu deklaracji  proszę przesłać na maile:

   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  


3) Komitety, które do początku czerwca  zbiorą min. 50 podpisów pod wnioskiem o referendum (karta do zbierania w zał) wydelegują przedstawiciela na IV Konferencję Poszkodowanych, którą zamierzamy 
zorganizować w Warszawie za miesiąc. Powołamy wówczas Krajowy Komitet Referendalny.

Jeśli akcja się rozwinie rozważamy możliwość utworzenia na bazie  Komitetów Referendalnych - w najbliższych wyborach - Krajowego Komitetu  Wyborczego i wystawienie kandydatów w poszczególnych regionach do  sejmików i rad.

Zamierzamy także wydać ogólnopolską gazetę prezentującą nasze zamierzenia i osoby, które akcję prowadzą.

Proszę o kontaktowanie się z posłami Januszem Sanockim (tel. 602-397-455) albo z posłem Jerzym Jachnikiem, z którym wspólnie koordynujemy akcję.  
(tel. 504-105-220)

 

  1.  Deklaracja Założycielska Komitetu Referendalnego - 5 osób  - 

to jest wzór do druku deklaracji założenia komitetu referendalnego  które przesyłamy na podane wyżej emaile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

2. Wzór karty podpisów do referendum - 50 podpisow

Po założeniu 5 osobowego Komitetu - każdy Komitet zbiera 50 na wzorze karty podpisów i przekazuje na podane wyżej emaile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 153


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure