sobota, 23 września 2023
Leniwe Sądy będą płacić większe odszkodowania? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:34
Agata Łukaszewicz 16-05-2008, ostatnia aktualizacja 16-05-2008 07:53

Państwo powinno płacić obywatelom wyższe odszkodowania za przewlekłość postępowań sądowych – nawet do 20 tys. złotych. Zniecierpliwieni obywatele coraz częściej skarżą się na opieszałe sądy. Te muszą im wypłacać rekompensaty. Są jednak bardzo oszczędne w orzekaniu kwot, bo pieniądze na wypłatę pochodzą z ich kasy. Stąd najnowszy pomysł podwyżki rekompensat.

Więcej…
 
Polska na ławie oskarżonych PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:30

Potraktowanie kobiet z olsztyńskiego magistratu oraz rodziny uprowadzonego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika pokazuje, iż służby i urzędy, które mają obywateli chronić wykazywały zupełną obojętność. A jak już zadziałały to raczej na szkodę poszkodowanych, a nie żeby im pomagać. Na dobrą sprawę patrząc na te dwa przypadki paradoksalnie należałoby utworzyć służbę chroniącą obywateli przed państwowymi służbami, których przecież jedynym zadaniem jest bronienie zwykłych ludzi i pomaganie im.

Więcej…
 
Prokuratorzy znowu narozrabiali PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:28
Kolejny raz słyszymy o nadużyciach prokuratorów. To jedyna kasta w polsce, która nie ponosi żadnych konsekwencji za bezprawne działania.  Tym razem w stosunku do dziennikarzy. Kiedy w koncu media zrozumieja i popra stowarzyszenia, iż prokurature RP nalezy zlikidować i budować od nowa. Nadużywa ona prawa zawsze bez wzgledu na panującą opcje polityczna. Tak jest od 1956 r. !!!! ZOBACZ
 
W sądach w 2007 r. zginęlo 1249 akt spraw. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:27
W 2007 r. w sądach zaginęło lub uległo zniszczeniu 1249 akt – wynika z danych uzyskanych przez „Rz” w Ministerstwie Sprawiedliwości

Zdecydowanie najwięcej zaginięć (zniszczeń) odnotowano w sądach rejonowych. W 2007 r. było ich łącznie aż 1153. To więcej niż w 2006 r., kiedy to zaginęło lub uległo zniszczeniu 886 akt (wobec 813 w 2005 r.). Znacznie mniej zaginięć było w sądach okręgowych – łącznie 96.

Więcej…
 
RP państwem prawa czy bezprawia? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:25

ZOBACZ i SKOMENTUJ  Prześlj linki: www.supernowa.tv/index.php?idtabmn=112;     http://www.supernowa.tv/index.php?idtabmn=106  Nie ma prawa bez państwa i państwa bez prawa. Nie ma sprawiedliwości bez prawa i nie ma prawa bez sprawiedliwości. A jak jest ? Pragnę zabrać głos w dyskusji w imieniu osób poszkodowanych przez Prokuraturę i Sądy RP. Najczęściej są to ludzie niezamożni, nie posiadający wiedzy prawniczej i nie mający pieniędzy na nazbyt drogich adwokatów, którzy wbrew własnej woli znaleźli się w trybach Prokuratury, Sądów i ZUS. Byli też w znaczącej większości wyborcami PiS i zawiedli się.

Więcej…
 
Nowe prawo procesowe Sądu w Warszawie wobec prof. Roberta Nowaka PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:24
Posłuchaj nowości sądowych. Jak pokrzywdzonym jest dygnitarz to skazanie masz pewne. ZOBACZ: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=7961
 
Ciąg dalszy kłamstw TVN 24 - na temat manifestacji zobacz PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:22

Przekazujemy wszystkim oglądającym naszą stronę udokumentowane w formie viedeo informacje ze strony Super - Nowa, iż na pikiecie w Warszawie było 11 stowarzyszeń z całej Polski w ilości przeszło 100 osób ( takie było zezwolenie władz Warszawy) z Bielska - Białej, Łodzi, Częstochowy, Wielunia, Nysy, Rzeszowa, Opola.Tematem wiodącym było bezprawie uprawiane przez Prokuraturę RP w tym i na żołnierzach,  a także Sądy RP. 

Więcej…
 
Skarga Helsińskiej Fundacji do Trybunału Konstytucyjnego PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:20

Zniesławienie bez pozbawiania wolności

m.g. 09-05-2008, ostatnia aktualizacja 09-05-2008 07:23

Helsińska Fundacja Praw Człowieka złożyła skargę do Trybunału Konstytucyjnego, w której kwestionuje konstytucyjność przepisów kodeksu karnego dotyczących odpowiedzialności za zniesławienie (art. 212 i 213).

Więcej…
 
I Prezes SN krytykuje RPO PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:20

Prof. Lech Gardocki odpowiada na artykuł dr. Janusza Kochanowskiego - Rzecznika Prwa Obywatelskich, który tak jak stowarzyszenie okreslil RP jako państwo bezprawia w artykule, który powtórnie polecamy przeczytać.

Na artykuł ten odpowiada I Prezes Sądu najwyzszego prof. L Gardocki - zobacz

 
Kolejny skandaliczny wyrok polskiego sądu PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:19
Ścieżki zdrowia stosowane przez ZOMO w 1976 r. wg robotniczego protestu to nie przestępstwo - tak mówi polski sąd w 2008 r. PRZECZYTAJ

 
TVN 24 podaje nieprawdziwe wiadomości o pikiecie w sprawie żołnierzy PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:17

Na portalu TVN 24 podano nieprawdziwe wiadomości jakoby organizatorzy protestu przed Ministerstwem Sprawiedliwości postawili warunki żonom żołnierzy że wejdą wszyscy albo nikt. ZOBACZ.  Jedynym warunkiem było spotkanie z samym ministrem Ćwiąkalskim. Telewizja TVN 24 manipuluje informacjami. Przebieg zdarzeń był następujący:

Więcej…
 
Od dzisiaj możesz już oglądnąć zemstę prokuratury, bzdurny wyrok żywieckiego sądu a także apelację PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:15

Apelacja karna nagrana na video, którą już zapowiadaliśmy na naszym forum ( o której to sprawie pisał Newsweek), a która udowodniła matactwa prokuratury w Bielsku - Białej i Częstochowie oraz Sądu Rejonowego w Żywcu uniewinniająca oskarżonego. Jest to żywy przykład jak prowadzona winna byc rozprawa apelacyjna. patrz linki:

Więcej…
 
Jutro w dniu 6.05.2008r. protest przed Ministerstwem Sprawiedliwości i RPO PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:14

W trakcie protestu chcemy wręczyć nasze wnioski o zmianach kodeksu postępowania karnego i cywilnego w tym przestrzegania art. 74 k.p.k. Ciąłe naruszenia zasady domniemania niewinności powodują bez zasadne 7 miesięczne przetrzymywanie polskich żołnierzy z bielskiej jednostki komadosów w areszcie, w warunkach uragajacych godności. Poniżej treść dokumentu:

Więcej…
 
Kolejny dziwoląg prokuratury RP , kto odpowie za więzienie żołnierzy PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 15:13

Są wyniki eksperymentu wadliwej broni, są dowody zgłoszenia tej wadliwej bnroni. Zaś super prokurator RP jak zwykle chce oskarżyć niewinnych żolnierzy. Dość tej prokuratorskiej farsy -  zobacz i przecztaj

 
Trzecia władza - kolejna prowokacja prokuratorsko - sądowa? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:59
Sąd nad posłem Tomczakiem. Wiele wskazuje na prowokacyjne oskarżenie pisze na swoim blogu Janusz Wojciechowski - Europoseł.
Trzecia władza O sądach mówi się z respektem - trzecia władza. Rzeczywiście jest to władza wielka. Sejm czy rząd decydują o naszych publicznych obowiązkach i prawach, o podziale publicznych pieniędzy, a sądy decydują o naszych losach. Wyrok sądowy rozstrzygający o winie człowieka nierzadko odbiera mu wolność, majątek, dobre imię.
Więcej…
 
Kolejne ZUS - owskie oszustwo inwalidów przez polski parlament PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:57

Poseł Palikot publicznie zwalcza bzdurne przepisy ale faktycznie nie robi nic. Od 1.08.2008 r. weszły w życie nowe przepisy nakazujące drobnym rzemieślnikom płacić pełne składki ZUS w kwocie ok. 800 zł.Zgodnie z ustawą PFRON miał częś tych składek refundować najdalej w terminie 30 dni. Mijają już 4 miesiące a ja zobowiązany zostałem terminowo   do zapłaty kwoty 2700 zł.  Gdybym nie wpłacił w terminie to nie mam prawa do refundacji. Przez 4 miesiące PFRON nie zwrócił ani złótowki.

Więcej…
 
W polskich sądach trudno o dobry ( prawdziwy) protokoł - Rzeczpospolita o pikiecie i propozycjach 11 stowarzyszeń PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:54

Autorytety prawa na łamach Rzeczpospolitej z dnia 2.05.2008 r. wypowiadają się o naszych propozycjach nagrywania rozpraw - przeczytaj. 

Przeczytaj także:http://www.rp.pl/artykul/91991.html  

                           http://www.rp.pl/artykul/95761.html

                           http://www.rp.pl/artykul/95762.html

                           http://www2.rp.pl/artykul/102533.html   

Więcej…
 
Sądowy skandal - kto pomagał mafii a chciał skompromitować SSO Barbarę Piwnik PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:52

Oglądając wczorajszy superwizjer należy zastanowić sie powaznie gdzie jest polski wymiar sprawiedliwości a przede wszystkim kto, po co  publicznie opowiadał w środkach masowego przekazu, że sędzia B. Piwnik ma związki z mafią i wypuszcza bandytów. Program pokazał po raz kolejny co wyprawia prokuratura i co warta jest ta instytucja (bez) zaufania społecznego. ZOBACZ  

 
Nowa specjalność prokuratury RP. Teraz Ty masz dostarczyć do prokuratury dowody niewinności PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:53

Smutne ale prawdziwe. Szkoda tylko, że nasze szanowne media piszą o błazenadach organów ścigania wyłącznie kiedy sprawa dotyczy polityka z pierwszych stron gazet. Tym razem chodzi o p. Rokitę, którego warszawski sąd wezwał do przedstawienia dowodów nieinności, choć nie zna on aktu oskarżenia. Uwaga: wracamy do czasów stalinowskich, kiedy to Ty masz przedstawić dowody niewinności. czytaj 

 
W Polsce korupcja jak na Kubie mówi Transparency Internastional PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:51

Dania, Finlandia i Nowa Zelandia to kraje w najmniejszym stopniu dotknięte korupcją. Tak wynika z najnowszego raportu organizacji Transparency International, zajmującej się ujawnianiem i zwalczaniem praktyk korupcyjnych w życiu publicznym. Polska zajmuje w tym zestawieniu, podobnie jak przed rokiem, 61. miejsce.

Polska dzieli pozycję z Kubą i Tunezją, które mają identyczny tzw. Wskaźnik Percepcji Korupcji.

Więcej…
 
ABW zaniechało postępowań o fałszowanie umów rachunków w Banku Śląskim - dlaczego ? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:49

Najpierw ABW a obecnie prokuratura i siemianowicka policja nie robi nic aby wyjasnić tworzenie przez Bank Ślaski fałszywch umów rachunkow bankowych przez które mafia paliwowa wyprowadzała miliony.    

Uzyskaliśmy informacje, iż dzieci baronów paliwowych w 2004 r. zgłaszały w ABW, iż w Banku Śląskim znajdują się  sfałszowane umowy rachunków bankowych firm słupów, na które to firmy mafia paliwowa wyprowadzała pieniądze. Po otrzymaniu takiej informacji ABW zaniechała czynności

Więcej…
 
O mafii w RP na przykładzie K. Olewnika - mówi obrońca p. Olewnik PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:49

Przekazujemy państwu duwczęściową rozmowę z pełnomocnikiem rodziny p. Olewnik adwokatem Ireneuszem Wilkiem w Radiu Maryja.  Posłuchaj:  częśćI:  oraz część II.

 
Kiedy i kto odważy się zamknąć wydających polecernia prokuratorów PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:47

W sprawie śmierci K. Olewnika doszło do zatrzymania 3 policjantów. Kiedy ktoś odważy się zatrzymać prokuratorów wydających polecenia policji. Za śmierć pieszego spowodowaną przez prokuratora Zbigniewa T. i zacieranie śladów wypadku też obciążono policjantów, choć na miejscu wypadku było dwóch prokuratorów, a ówczesny prokurator Tomasz Janeczek  (później Prokurator Apelacyjny w Katowicach)

Więcej…
 
W prokuraturach i sądach giną akta PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:47

Co robi polska prokuratura w sprawie setek akt spraw które giną w szacownych budowlach polskich organow scigania i polskiego wymiaru sprawiedliwości ?  NIC.

 
Kto wydał wyrok na Jana Pawła II PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:46

Nowe sensacyjne wiadomości. Czy Gorbaczow wydal wyrok na Jana Pawła II ? Zobacz i oceń.

 
Akcja Protestacyjna Warszawa - Ministerstwo Sprawiedliwości 6.05.2008 r. godz. 8 rano PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:44

W dniu 29.03.2008 r. r. doszło do ogólnopolskiego spotakania stowarzyszeń, w zakresie zainteresowania, których leży znacząca poprawa sytuacji w polskich prokuraturach i sądach. W spotkaniu bralo udzial 11 stowarzyszeń, z Bielska-Białej, Łodzi, Rzeszowa, Częstochowy, Zabrza, Chorzowa, Wielunia  Aleksandrowa Kujawskiego i Opola.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 następna > ostatnia >>

Strona 163 z 165


stat4u