poniedziałek, 24 stycznia 2022
Nowy sądowy skandal - czy sędzia umie myśleć? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:47

Wiesław Myśliwiec, działacz NZS i Solidarności Walczącej, złożył wniosek o unieważnienie wyroku z 1985 roku i odszkodowanie. Pozwala na to znowelizowana w zeszłym roku ustawa z 1991 roku „o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego”.

Więcej…
 
Koalicja antykorupcyjna organizacji pozarządowych podobno protestuje. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:46

W skład Koalicji wchodzą m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Komunikacji Społecznej, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Program Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego, Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Ta nikomu bliżej nieznana Antykorupcyjna Koalicja Organizacji (rzekomo) Pozarządowych wyraziła 5.03.2008 r.  obawy, w biurze min. Pitery, że "rząd nie stworzył jasnej wizji polityki antykorupcyjnej" . Jej przedstawiciele zapowiadają również, że będą "z uwagą śledzić decyzje i poczynania rządu w tej sferze".

Więcej…
 
Adw. Piotrowski potwierdza opinię o bezprawnych działaniach prokuratury. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:39

Przekazujemy przedruk z GW wywiadu z adwokatem Pitrowskiim i jego opinią o polskich organach ścigania. Szkoda tylko, że opinię tę wydają znani adwokaci wyłącznie w sprawie B. Blidy - a tak jest wszędzie. Prokuratura to instytucja: róbta co chceta.

Więcej…
 
Przykra prawda o Europejskim Trybunale Spraw. w Strasburgu – żródło:www.aferyprawa.com PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:33

Agnieszka Arumińska- Janas

Europejski Trybunał Praw Człowieka
ETPC - LPol11. OR(CD4)                               

Strasbourg-  Cedex AOL.1/adzi       France 

Skarga nr 43461/07 Aruminska- Janas przeciwko Polsce

Więcej…
 
Zielony namiot przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Obywatel RP oczekuje na odpowiedź. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:32

Żądam sprawiedliwości - mówi Krzysztof Witkowski z głębi namiotu ustawionego tuż obok bramy ministerstwa. Protestuje przeciwko decyzjom prokuratury i sądów w Słupsku. Informuje o tym stosowna tabliczka, którą pan Krzysztof przytwierdził do żelaznego ogrodzenia gmachu. Obok zawisła biało-czerwona flaga. - Od 2002 r. ślę skargi do ministerstwa. I nic. Straciłem cierpliwość - wyjaśnia.

Więcej…
 
Śląscy prokuratorzy zakładają stowarzyszenie - chcą bronić siebie PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:25

Jak doniosła rzeczpospolita znani prokuratorzy a zarazem gwiazdy wielu służb w RP z okresu ministra Z. Ziobry planują wziąść wzór ze Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu i założyć stowarzyszenie.  Jak powiedziała Rz. była Prokurator Okręgowa z Bielska - Białej - M. Bednarek prokuratorzy z utworzonego przez nich stowarzyszenia będą zadawać niewygodne pytania i informować o tym co sie dzieje w prokuraturze.

Więcej…
 
W Bielsku - Białej ul. Paderewskiego 3 tel. 033 819 20 00 ; e-mail: low-bielsko@wp.pl od 1.10.2007 r. powstał Punkt Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:24

Problematyce niesienia pomocy ofiarom przestępstw poświęcona będzie konferencja, jaką w Książnicy Beskidzkiej (Biblioteka Wojewódzka)  zorganizuje Lokalny Ośrodek Wsparcia w Bielsku-Białej. Spotkanie odbędzie się22.02.2008 r. o godz. 14. W czasie konferencji będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób w województwie śląskim i na Podbeskidziu działa pilotażowy program Ministerstwa Sprawiedliwości - Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Więcej…
 
Drugi sędzia w Bielsku bez imunitetu. Zaś jego pryncypał Grabowski nadal gra PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:21

Sędzia ma problemy przez Ryszarda N., pseudonim „Rzeźnik” z czasów, kiedy ten był mało znanym przestępcą, podejrzanym o sprzedaż dwóch kradzionych telefonów komórkowych. Zdaniem innego sędziego Grzegorza W., który po zatrzymaniu poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości i zaczął sypać, S. otrzymał kopertę od szefa wydziału karnego w sądzie w zamian za odwołanie listu gończego i uchylenie aresztu wobec Ryszarda N.

Więcej…
 
Prokuratorzy płaczą i straszą - brawo min. Ćwiąkalski PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:19

Nowe propozycje płacowe od 2009 r. dla sędziów i prokuratorów, preferują sędziów przyznając im znacząco wyższe płace. Prokuratorzy grzmią: zmienimy pracę. Pytamy gdzie ? Od dawna wiadomo, że do prokuratury lgnie najgorsza jakość prawników - kiedyś nawet przyjmowało się bez aplikacji.

Więcej…
 
Jak bezkarnie defraudować miliony a eksmitować z mieszkania za 2500 zł. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:17

W państwie prawa jakim podpobno ma być RP:

1. Premier Pawlak zgodnie z prawem umarza kwotę 462 000 000 zł. firmie J&S

2. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach ukrywa zgodnie z prawem oszustwo na kwotę 30.000.000 zł. spółki Jan & Berg w Bielsku a dłużnik prowadzi firmę windykacyjną w Ustroniu i klinikę w Żorach

Więcej…
 
Min. Ćwiąkalski: koniec z nagrywaniem rozpraw - skandaliczna decyzja - pełny tekst na naszym forum: Sądy PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:15

Ministerstwo Sprawiedliwości zawiesza program obowiązkowego nagrywania rozpraw. Zdaniem ministerstwa jest zbyt drogi i nieefektywny. Min. Ćwiąkalski twierdzi, że wystarczy jak zaprotokołuje protokolant a uczestnik będzie to mógł sprawdzić na komputerze. Zdumiewa fakt, że mówi to były adwokat, uznany profesor prawa karnego i zarazem Minister Sprawiedliwosci w jednej osobie. Dotychczas nie krytykowaliśmy Z. Ćwiąkalskiego, poza decyzjami personalnymi, jednak ta decyzja jest decyzją skandaliczną. 

Więcej…
 
Skandal w olsztyńskiej prokuraturze ale czy tylko? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:13

Białostocka prokuratura ujawniła  nazwiska urzędniczek., które molestował prezydent Olsztyna. W poniedziałek rano do ratusza trafił zwykły list polecony sygnowany przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku. Śledczy prosili w nim o przesłanie teczek personalnych urzędniczek – wymieniono je z imienia i nazwiska.

Więcej…
 
Rewolucja w prokuraturze wg Rzeczpospolitej - czy wystarczająca ? PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:11

Ministerstwo Sprawiedliwości ma gotowy projekt gruntownych zmian w prokuraturze. Mają one wejść w życie już na początku 2009 roku. Najważniejsze jest rozdzielenie stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Więcej…
 
DOSTAŁEŚ SPADEK LUB DAROWIZNĘ ZGŁOŚ DO URZĘDU SKARBOWEGO PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 13:06

■ Rodzina, która otrzymała spadek, lub darowiznę nie zapłaci podatku, gdy zgłosi go w urzędzie skarbowym:

 

  • dokument dotyczący spadku trzeba przedstawić w ciągu miesiąca

     

  • aż 90 proc. osób uprawnionych do zwolnienia z niego nie korzysta

     

  • nie muszą zgłaszać do urzędu skarbowego wyłącznie ci co darowiznę otrzymali na podstawie aktu notarialnego lub darowana kwota podlega zwolnieniu od podatku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 następna > ostatnia >>

Strona 164 z 164


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure