niedziela, 16 czerwca 2024
Co dalej z wyborami Prezydenta RP ? PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2020 09:01

Co dalej z wyborami Prezydenta RP ?

Należy odróżnić procedurę „wyborów” od ważności „wyboru”. Art. 129 ust. 1 Konstytucji mówi, że „ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy”. Oznacza to, że weryfikuje on czy dany kandydat został wybrany prawidłowo, a nie czy wybory są ważne. Wiemy już, że 10 maja do takiego wyboru nie dojdzie. SN nie jest od tego, by naprawiać zaniechania władzy politycznej, które doprowadziły do takiej sytuacji - to po pierwsze. Po drugie w razie opróżnienia urzędu Prezydenta RP , Marszałek Sejmu wyznacza wybory nie póżniej niż w ciągu 14 dniu od opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów w ciągu 60 dni od zarządzenia wyborów. Oznacza to, że datę wyborów Marszałek może ogłosić po 6 sierpnia 2020. Po trzecie: jeśli nowe wybory zarządzone przez Marszałka to nowi kandydaci, nowe Komitety Wyborcze, nowe zbieranie podpisów po 100 tys. Nasuwa się też kolejne pytanie kto pokryje dotychczasowe koszty kampanii dotychczasowych komitetów no i czy banery i bilbordy mogą wisieć bo Komitety Wyborcze nie są zarejestrowane. Stąd przewiduję permanentną wojnę wyborcza i kolejne komplikacje.

 

Obraz może zawierać: tekst „KRS 273382 Przekaż opp Stowarzyszenie 1% podatku Przyłącz się do 0 sprawiedliwość Przeciw Bezprawiu”  

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure