sobota, 15 czerwca 2024
Skandalu w SR w Jaworznie cd. PDF Drukuj Email
niedziela, 11 grudnia 2011 19:16

                       kaftanNajpierw sędzia Sądu Rejonowego w Jaworznie Beata Włoch dała przykład braku obiektywizmu w sprawie z oskarżenia prywatnego II K 355/09 - nie traktując na równi stron postępowania, wypraszając dziennikarza z jawnej rozprawy, lekceważąc procedurę i w konsekwencji skazując oskarżoną za naruszenie nietykalności cielesnej PRZECZYTAJ - a teraz (po uchyleniu skazującego wyroku przez Sąd Okręgowy w Katowicach) SSR Anna Jamróz poniża i upokarza oskarżoną kierując ją na badania psychiatryczne po tym, jak nie zgodziła się na warunki ugody z oskarżycielem.
Dyrektor Instytutu Prawa Karnego prof. dr hab. Piotr Kruszyński  stwierdził jednoznacznie: „Ponieważ nie jest to przyjemne badania dla oskarżonego, nawet jeżeli biegli psychiatrzy nie będą wnioskować o badanie w zamkniętym oddziale, to wiem, że taki test psychiatryczny, choć nigdy przez niego nie przechodziłem, nie jest niczym przyjemnym. Powiedzmy sobie szczerze - dokonywana jest na oskarżonym wiwisekcja. Takie środki stosuje się w sprawach naprawdę poważnych, a nie w sprawach z oskarżenia prywatnego.”
Wygląda na to, że Pani sędzia skompromitowała się w szczególności w świetle orzecznictwa Sądu Najwyższego, które stwierdza wprost, że na takie badania może być „skierowany sprawca, który przebył chorobę psychiczną lub uraz mózgu albo inną chorobę mogącą doprowadzić do pewnych zmian w psychice albo zachowanie sprawcy odbiega w sensie ujemnym od postępowania ludzi zdrowych pod względem psychicznym”.
Żadna z tych przesłanek nie zachodzi u oskarżonej.
W orzecznictwie SN oraz w doktrynie zgodny jest pogląd, że przeprowadzenie dowodu z opinii biegłych lekarzy psychiatrów o stanie zdrowia psychicznego sprawcy jest równoznaczne z istnieniem „uzasadnionych wątpliwości” co do jego poczytalności. Wątpliwości te muszą być oparte na konkretnych dowodach lub na konkretnych okolicznościach ustalonych w sprawie i muszą wynikać z oceny owych dowodów i okoliczności (Wyrok SN z 23.04.1998 r., III KKN 110/98; zob. także Wyrok SN z 10.05.1979, I KR 47/79, OSNPG 1979 poz. 173).
W przedmiotowej sprawie takiej oceny dokonała w swojej jaśnie niezawisłości tylko Pani sędzia Anna Jamróz. Nawet nieobiektywna poprzedniczka Pani sędzi nie zdobyła się na podobne zachowanie, ani tym bardziej sędziowie Sądu Okręgowego w Katowicach, potwierdzający swoim wyrokiem trafność i słuszność wielu zarzutów podnoszonych przez oskarżoną.
Czy opisywana sytuacja nie przypomina okresu głębokiego PRL-u?


Podajemy wzór skargi do Parlamentu Europejskiego KLIKNIJ

Komentarze (4)
 • krystyna kowalska  - doświadczłam wyszkolonej wiedzy sędziów
  No, wiemy kto i dlaczego kieruje na takie badania. Może kiedyś doczekamy się, by najpierw na takie badanie szedł zleceniodawca a później ten zlecany. Dlaczego kirują na taki badania, bo nie mają dowodów by ukarać. To tylko im to pozostaje by chamsko się zemścić. A w/w wymieniona sędzia kwalifikuje się w pierwszej kolejności. A może za takie posunięcie oczekuje awansu obiecanego , kto to może wiedzieć lecz wszystko na to wskazuje. Ale ludzką krzywdą nikt jeszcze się nie wzbogacił.
 • seweryn konewka
  " Człowiek wykształcony rozum uszkodzony " Akurat to przysłowie pasuje do w/w sędziny. Bo chce być mądrzejsza od Ustaw , Konstytucji oraz Wyrków SN.
 • seweryn konewka  - Odczucie
  Mam odczucie ,że ta sędzia jednak liczy na awans bo może pracuje w małym sądzie.A wszycy wiemy , że małe sądy mają lkwidować wiec ludzką kzywdą chce się wykazać a jak nie ma czym to chamskim poniżającym świństwem.
 • Gerard25  - Prawda
  Zgadzam się z przedmówcami. Pani sędzina łamie prawo w sposób oczywisty, i dla niej i dla ludzi logicznie myślących. Widać ewidentnie, że chce skierować sprawę na tor skazania za wszelką cenę. Nie jest arbitrem tylko osobą oskarżającą, a zarazem sądzącą....więc jakie szanse ma oskarżona na obiektywne rozpoznanie sprawy....przykre
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure