piątek, 26 kwietnia 2024
Jak organizować Komitety Referendalne - co dalej z wymiarem sprawiedliwości. Wzory deklaracji do druku poniżej. PDF Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2018 07:34

Szanowni Państwo!

Wyświetlam 1252

Uczestnicy sobotniego spotkania poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości podjęli decyzję o przystąpieniu do organizowania Komitetów Referendalnych  i rozpoczęcia zbierania podpisów pod wnioskiem o obywatelskie referendum w tej sprawie.

Jak postępować:

1) założeniu lokalnego komitetu referendalnego, przez inicjatorów minimum 5 osób

2) poinformowanie o tym fakcie koordynatorów, którymi są posłowie: Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki. Powiadomienie w postaci skanu deklaracji  proszę przesłać na maile:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

3) Komitety, które do początku czerwca  zbiorą min. 50 podpisów pod wnioskiem o referendum (karta do zbierania w zał) wydelegują przedstawiciela na IV Konferencję Poszkodowanych, którą zamierzamy
zorganizować w Warszawie za miesiąc. Powołamy wówczas Krajowy Komitet Referendalny.

Jeśli akcja się rozwinie rozważamy możliwość utworzenia na bazie  Komitetów Referendalnych - w najbliższych wyborach - Krajowego Komitetu  Wyborczego i wystawienie kandydatów w poszczególnych regionach do  sejmików i rad.

Zamierzamy także wydać ogólnopolską gazetę prezentującą nasze zamierzenia i osoby, które akcję prowadzą.

Proszę o kontaktowanie się z posłami Januszem Sanockim (tel. 602-397-455) albo z posłem Jerzym Jachnikiem, z którym wspólnie koordynujemy akcję.
(tel. 504-105-220)

1.  Deklaracja Założycielska Komitetu Referendalnego - 5 osób  -

to jest wzór do druku deklaracji założenia komitetu referendalnego  które przesyłamy na podane wyżej emaile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Wzór karty podpisów do referendum - 50 podpisow

Po założeniu 5 osobowego Komitetu - każdy Komitet zbiera 50 na wzorze karty podpisów i przekazuje na podane wyżej emaile:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.