poniedziałek, 11 grudnia 2023
Zażalenie do Prokuratury w sprawie W. Handzlika PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 15:01

W dniu 8.01.2008 r. Stowarzyszenie złożyło zawiadomienie  o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie pobierania wynagrodzenia w kwocie 15 ooo zł.  miesięcznie przez Przewodniczącego Rady Miasta Bielsko-Biała, za nadzór nad szkołą rzemieślniczą a także w sprawie podejrzenia handlu mieszkaniami komunalnymi i gospodarczymi w tym sprawa przydziału takiego lokalu po raz drugi SSR J. Grabowskiemu  w Bielsku - Białej za rzekome jego wielkie zasługi. Dziasiaj ściganemu o podejrzenie korupcji.

Więcej…
 
Stowarzyszenie broni przed skandaliczną eksmisją - 14.03. z naszą pomocą umowę najmu odnowiono - eksmisji nie będzie PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:59

Przedstawiciele naszej organizacji włączyli się w obronę przed eksmisją rodziny Chojnackich z Jaworzna. Choć wszystkie wyroki bezdusznych sądów w wiekszości wydano wbrew prawu, to jednak chcemy pośredniczyć pomiędzy Nadwiślańską Spółką Mieszkaniową w Brzeszczach a przeznaczoną do eksmisji styraną życiem rodziną. Dług podstawowy wynosi ok. 17 000 zł. łącznie w obsługą adwokacką tytułami sądowymi i kosztami sądowymi, które poniosła spółka w Brzeszczach, a w jej imieniu spólka GWAREK w Trzebini.

Więcej…
 
Wezwanie do protestu w sprawie zaniechania nagrywania rozpraw PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:58

Zwracamy się do wszystkich stowarzyszeń w kraju i za  granicą  do wysyłania jednoznacznych i stanowczych uchwał sprzeciwiających się zaniechaniu wprowadzenia przez min. Z. Ćwiąkalskiego:

 1. prawa do nagrywania rozpraw sądowych 

 2. prawa do przystępowania stowarzyszeń do postepowań karnych.

                                      

                                                             Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej

 
Twoje prawa procesowe PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:56

Pamiętaj o swoich prawach na sali rozpraw

W związku z licznymi telefonami o fałszowaniu akt sądowych pamiętaj, że:

  1. możesz żądać kserokopii lub odpisu protokołu rozprawy płacąc odpowiednio 1zł. lub 6 zł. za stronę

Więcej…
 
Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich przyjmuje w Katowicach PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:55

Od 15.09.2007 r. mieszkańcy województw  śląskiego, małopolskiego, świetokrzyskiego mogą zwrócić się do Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich z siedzibą w Katowicach. Pelnomocnikiem jest dr Aleksandra Wentkowska.

Przyjęcia interesantów: poniedziałek, środa, piątek godz. 9 - 15; wtorek godz. 10 - 17.  tel. 032 72 86 800; fax. 032 72 86 823  Katowice ul. Jagielońska 25 pokój 122

 
Chcemy spotkania z nowym Ministrem Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:52

Stowarzyczenie w dniu 19.11.2007 r. występuje z pismem do minstra Zb. Ćwiąkalskiego o pilne spotkanie w sprawie sytuacji i patologii  wymiaru sprawiedliwości na Śląsku.

Zwrócimy się m.in. o:

1. udzielenie odpowiedzi dlaczego do dnia dzisiejszego nie mamy odpowiedzi na naszą petycję z dnia 28.08.2007 r. - zamieszczoną na naszych stronach

Więcej…
 
Oświadczenie w sprwie aresztowania 7 bielskich żołnierzy PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:51

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej oświadcza, że medialna napaść na bielskich żołnierzy przeczy podstawowej zasadzie procesu karnego a to: zasadzie domniemania niewinności. Wypadek miał miejsce w sierpniu 2007 r. i był ukrywany przed społeczeństwem polskim. Obecne trzy miesięczne aresztowanie 7 żołnierzy po 3 miesiącach od zajścia, nie ma nic wspólnego z państwem prawa. Nie ma bowiem żadnych przesłanek mataczenia, co usiłują wmówić społeczeństwu media, prokuratura i sąd. 

Sprawa ta pokazuje kolejny raz jaką mamy w RP prokuraturę i Sądy. Radzimy rodzinom żołnierzy: zorganizujcie się i walczcie razem o prawo do sprawiedliwego procesu. Jeśli poznamy faktyczny stan spraw to włączymy się do tej walki. Pojedynczo nic nie zrobicie !!!

                                                                                  Prezes Stowarzyszenia Jerzy Jachnik

 
Stowarzyszenie u Pełnomocnika Rzecznika Praw Obywatelskich PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:49

W dniu 12.11.2007 r. 7 przedstawicieli Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu spotkało się z Panią dr Aleksandrą Wentkowską - Pełnomocnikiem Terenowym Rzecznika Praw Obywatelskich z siedzibą w Katowicach. W spotkaniu w Katowicach ze strony RPO brał udział także dr Sławomir Tkacz.

Stowarzyszenie podtrzymało i prosiło o wsparcie   w zakresie 15 punktowej petycji złożonej Prokuratorowi Krajowemu w trakcie pikiety w dniu 28.08.2007 r. przed Ministerstwem Sprawiedliwości w tym:

Więcej…
 
Druga pikieta pod Ministerstwem Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:46

W dniu 28.08.2007 r. Stowarzyszenie było z 14 osobową pikietą u Prokuratora Krajowego D. Barskiego. Obiecał rzetelnie rozponać nasze skargi. Okpił nas. Jego biuro skarg to niczym nie reformowalny  od 15 lat beton z 15 tysięcznymi   miesięcznymi pensjami, kompletnie nic nie robiący. Biuro skarg nie bada sprawy lecz informuje jak kronikarze co i kiedy się działo a co skarżący wiedzą i bez tego biura.

Więcej…
 
W dniu 28.08.2007 r. pikieta Stowarzyszenia przed Ministerstwem PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:43

Zamierzamy spotkać się z ministrem sprawiedliwości i wręczyć mu petycję z naszymi oczekiwaniami.

Przedstawiamy Państwu jej treść:

Więcej…
 
SSR Aldona Borowska znowu kluczy PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:41

Zarzad Stowarzyszenia po raz drugi w sprawie p. K. Lichy chciał przystąpić na podstawie art.90 k.p.k. do udziału w sprawie III K 1070/06. Po  raz drugi Pani Sędzia popisala sie argumentami niegodnymi sali rozpraw. Przemilcza argumenty i dotychczasowe jej poza prawne wcześniejsze zachowanie. Wygraliśmy nagrywanie co nie przeszkadza, że w/w sędzia uchyla niewygodne pytania do p. G, którego wiarygodność jako świadka jest wątpliwa, a pytania te pozwoliły bo pomóc w ustaleniach: czy p. G jest wiarygodny i czy był na miejscu wypadku. Oskarżony uważa, że w/w świadek nie był na miejscu wypadku, a w ustaleniu tego faktu przeszkadza  Sędzia !!!

Więcej…
 
Stowarzyszenie nadal chce spotkania z min. Z. Ziobro PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:39

Niestety wg informacji biura poselskiego w Krakowie, biura politycznego Ministerstwa Sprawiedliwości a takze informacji Naczelnika Skarg i wniosków Min. Z. Ziobro osobiscie nie przyjmuje.

Tak to punk widzenia zmienia sie od punktu siedzenia. Oddalenie się od ludzi to brak faktycznej wiedzy o tym co sie w wymiarze sprawiedliwości dzieje.

Więcej…
 
Ktoś anonimowo pomawia Stowarzyszenie - droga różyczko PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:37

Zwracamy się do państwa o przesłanie nam pomawiającej nas ulotki rozpowszechnianej przez anonimową osobę.

Do czasu  jej identyfikacji przesyłamy jej pozdrowienia o treści:

Jest taka różyczka mała, co całe życie donosy pisze i pisała. Podpisać się jednak swoim nazwiskiem nie chciała, bądź nie umiała. 

Więcej…
 
Publiczne pytanie do Prok. Apelacyjnego T. Janeczka PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:34

W związku z aferą  prokuratora Mellka i jego nagrywania przez Pana a takźe wszczęcia postępowania dyscyplinarnego zapytuję dlaczego:

1. wydawał Pan poza procesowe polecenia oskarźenia J. Jachnika, panu prok. M. Wolnemu, i który to nie poddając się pana naciskom ma takźe postępowanie dyscyplinarne?

Więcej…
 
PiS to prawo i sprawiedliwość czy bezprawie i bez sprawiedliwości? PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:32

W dniu 21.07.2007 r. na forum z Premierem J. Kaczyńskim umieściliśmy nasze oświadczenie: " Niech Pan bardziej przyjrzy się faktycznym a nie propagandowym działaniom min. Z. Ziobry. Na Śląsku chory a wręcz mafijny jest układ biznesu, prokuratur i sądów, który wczesniej czy później doprowadzi do akcji protestacyjnej mocherowych beretów przeciwko bezprawiu. Takie same sygnały pochodzą z Koszalina, Aleksandrowa Kujawskiego, Łodzi, Warszawy, Katowic, Chorzowa, Bielska-Białej i wielu innych miast. Minister Ziobro nas zawódł a owoce zbierze Pan. Podpisani: Stowarzyszeni sympatycy Solidarności i byli wyborcy PiS.

 
Gdzie jest sprawiedliwość Panie Premierze Kaczyński PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:28

W dniu 20.07.2007 r. na Forum dyskusyjnym z Premierem J. Kaczyńskim zamiescilismy następującą opinię:Min. Ziobro organizuje uklad prokuratorski w szczegolności na Śląsku, który specjalizuje się w ściganiu niewinnych a ochranianiu oszustów - biznesmenów. Czemu pan to toreruje wiedząc, źe w Bielsku-Bialej jest 30.000.000 oszust ze spółki Jan & Berg, są skorumpowani dyrektorzy wielu banków a takźe sławny prokurator, który po pijanemu zabił człowieka i jest związany z w/w biznesmenem. Potwierdzają to dowody z dokumentów. Czemu prok. T. Janeczek ochrania dyrekcję ING Banku Śląskiego. Sprawiedliwość p. Ziobry to chyba bajka dla dorosłych -

Więcej…
 
Chcemy powiedzieć Min. Ziobro czym są Prokuratura i Sądy na Śląsku PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:26

W dniu 29.06.2007 r. wysłalismy fax do A. Zaborowskiego z tematami, które chcemy poruszyć z min. Z. Ziobro - zgodnie z ustaleniem telefonicznym. Po raz kolejny  zostaliśmy okłamani. W dniu 9.07.2007 r. zamiast informacji o terminie spotkania z min. Z. Ziobro, Ministerstwo przesyła nam pismo, w której prosi o sprecyzowania poprzezx wskazanie spraw, których miała dotyczyć audiencja w MS. Koniecznym ma byc wskazanie sądu , przedmiotu sprawy, sygnatury akt oraz konkrestnych zarzutów  szegop do czasu nadesłania TYCH DANYCH KORESPONDENCJA POZOSTANIE BEZ BIEGU !!!

Więcej…
 
Wzywamy Min. Z. Ziobro, posłów, senatorów ziemi bielskiej do dyskusji PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:22

Jerzy Jachnik Przewodniczący Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, ofiara stanu wojennego oraz ofiara bezprawia i oszustwa Prokuratury i Sądów IV RP.
 
Posłowie PiS, LPR i Samoobrony wzywamy was do publicznej dyskusji na temat śląskiego wymiaru sprawiedliwości !!!.  To wasz obywatelski obowiązek !!!. Sądy RP zabierają stałe świadczenia ( renty) ZUS, niszczą drobnych rzemieślników a obecnie zaś chcą zabrać emerytury małżeńskie.
Zapytujemy Was publicznie co wy na to. Wzywamy was do publicznej wypowiedzi na łamach Ringu politycznego !!!  To wasz obowiązek poselski.

Więcej…
 
Szukamy prawników i studentów prawa PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 14:20

Włączcie się państwo w nasza walkę o państwo sprawiedliwe. Przychodźcie do nas. Namówcie młodych adeptów prawa do charytatywnej pomocy ludziom nękanych przez wymiar sprawiedliwości.

U nas poznacie co to jest polskie piekło bezprawia. My ze swojej strony zgodnie z k.p.k.; k.k.w.;k.p.c. umoźliwimy prawnikom występowanie jako uczestnicy postępowań karnych, penitencjarnych i cywilnych. To dla Was fantastyczna praktyka bez aplikacji w zawodzie.

Więcej…
 
Pismo do Prezes Sądu Apelacyjnego PDF Drukuj Email
piątek, 09 kwietnia 2010 14:32
Pismem z dnia 19.02.2007 zwróciliśmy się z wnioskiem do Pani Prezes o pilne ustalenie procedur kolejności wyznaczania spraw prowadzonych przez Sądy, wnioskowaliśmy o nagrywanie spraw przez Sądy lub strony postępowania, zasugerowaliśmy, że sprawy z zakresu weryfikacji składek ZUS osób prowadzących działalność w okresach jej niewykonywania naruszają konstytucyjną zasadę praw dobrze nabytych oraz powiadomiliśmy, iż posiadamy informacje o tym, że w Sądach dochodzi do częstych kradzieży kart z akt sprawy, fałszowania akt sprawy, przez adwokatów na terenie Sądów, jak również do orzekania na podstawie sfałszowanych dokumentów.
Więcej…
 
Skarga stowarzyszenia na adwokata PDF Drukuj Email
piątek, 09 kwietnia 2010 14:31
W dniu 20.01.2006 r. stowarzyszenie wystąpiło ze skargą do Naczelnej Rady Adwokackiej, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej na kompromitujące i nie licujące z godnością i etyką adwokacką zachowanie adwokata A. Ryszki z Katowic, na rozprawie w dniu 18.01.2006 r. w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej w sprawie o sygn. akt III K 407/05 o wielomilionowe oszustwa dokonane przez zarząd spółki z o.o. Jan & Berg.
Pan adwokat chciał bezprawnie usunąć z publicznej rozprawy obserwatora stowarzyszenia.
 
Etyka bielskich adwokatów PDF Drukuj Email
piątek, 09 kwietnia 2010 14:31
Dziekan Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej St. Perucki w przeciągu dwóch lat przyjmuje do bielskiej palestry trzeciego adwokata posiadającego problemy karne lub wyrok karny.  Obecnie zaś kolejny adwokat z Bielska-Białej zniesławił i znieważył naszego członka. Złożyliśmy prywatny akt oskarżenia ( do sprawy wrócimy po wyroku ujawniając jego nazwisko).
 
Kto w Polsce ma się tak dobrze jak sędziowie i prokuratorzy PDF Drukuj Email
sobota, 19 maja 2012 19:11

W demokracji nie ma miejsca na święte krowy - tymczasem w Polsce prokuratorzy i sędziowie byli i nadal są świetymi krowami.

Przeczytajcie i oceńcie komu w Polsce daje się takie przywileje za źle wykonywaną pracę.

Prokuratorzy i sędziowie. Każdy z nich na kupno mieszkania może wziąć nawet kilkaset tysięcy złotych, a oprocentowanie rat nie może przekroczyć poziomu inflacji. Jednak nie we wszystkich branżach budżetówki pieniądze dostać tak łatwo. O takich pożyczkach mogą zapomnieć nauczyciele czy policjanci.

Możliwość wzięcia kilkuset tysięcy złotych pożyczki zakładowej na zakup mieszkania czy domu sędziom i prokuratorom zapewnia rozporządzenie ministra sprawiedliwości. - Nie ma w nim wytycznych co do kwoty przyznawanej przez komisję - tłumaczy Piotr Kosmaty, rzecznik krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej. U nas wprowadzono jednak limit, który wynosi 150 tysięcy złotych - dodaje.

Im więcej chętnych, tym mniej do podziału

Takie limity nie obowiązują na Śląsku i w Warszawie. - Kwota udzielanej pożyczki zależy najczęściej od liczby ubiegających się o nią osób i od możliwości finansowych w danym roku. Nie jest tak, że ktoś buduje siedem domów i dostaje tyle samo kredytów - wyjaśnia Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

Pożyczki sędziom i prokuratorom przyznawane są na 25 lat, a ich procent wynosi tyle, co prognozowana na dany rok inflacja. Bajkowe warunki nie dotyczą jednak całej budżetówki.

Do tego dochodzi urlop w ilości 36 dni i immunitet - czyli prawo do całkowitej bezkarności. Składki na ZUS opłaca skarb państwa a płace znacznie przekraczają inne płace w budżetówce. Podsumowując są to jedyne grupy zawodowe, które nie tylko są całkowicie bezkarne ale otrzymują dodatkowe przywileje za arogancję, butę, kolesiostwo a nawet korupcję. W praktyce nie odpowiadają za nic i przed nikim.  Jak orzekł niedawno Sąd Apelacyjny w Warszawie nie można ich pozwać nawet cywilnie.

To musi się skończyć. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 8


stat4u