poniedziałek, 11 grudnia 2023
Drugi filmowy proces karny J. Jachnika - video - trzy części PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 18:13

Wcześniej na naszych forum w dziale sądy przedstawiliśmy pełną pisemną treść mowy obrończej J. Jachnika. Później pokazaliśmy I część wydania filmowego. Dzisiaj uzupełniamy drugą i kolejną -  trzecią ostatnią część rozprawy w postaci nagrania filmowego. Mowa jest długa. Demaskuje jednak w jakim bagnie polskiego bezprawia żyjemy. Pokazuje jaki poziom prezentuje cała plejada prokuratorów a także Sąd Najwyższy, który z fałszerstw prokuratury i sądu w Żywcu chciał zrobić doskonały warsztat pracy. Zaś Sąd Okręgowy w Bielsku - Białej - zgodnie z tym co oświadczył sam Jachnik miał dwa wyjścia:

Więcej…
 
Czy coś się zmieniło? PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 18:06

W czerwcu 2007 r. Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu wziął udział w dyskusji na temat prokuratury, sądów i posłów. Przeczytaj   Potem zabrał jeszcze głos drugi raz. Jesteśmy na końcu 2009 r. Czy coś poza barwami rządzących partii i szefów prokuratur w prokuraturze i sądach się zmieniło?   Naszym zdaniem nic. Wobec bezczynnosci władz polskich stowarzyszenia przekazały dnia 8.10.2009 r.  skargę do OBWE.  Następna naszą wizytę przewidujemy w formie bezterminowej akcji protestacyjnej pod Parlamentem w Strasburgu.

 
Dnia 22.09.2009 r. protest wsparcia dla Żołnierzy z Nangar Khel pod SEJMEM RP. Stowarzyszenie bierze w nim udział. Kto może ten jedzie do Warszawy PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 18:05

Już w dniu 16.11.2007 r. wydaliśmy jako jedni z pierwszych  oświadczenie Stowarzyszenia w sprawie  haniebnego aresztu 7 żołnierzy, biorąc ich w obronę przed napaścią mediów i polityków.Przypominamy treść: 
Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej oświadcza, że medialna napaść na bielskich żołnierzy przeczy podstawowej zasadzie procesu karnego a to: zasadzie domniemania niewinności.

Więcej…
 
Rozprawa K. Lichego odroczona do 29.10.2009. W tym dniu znowu tam będziemy PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 18:03

Pisaliśmy wczśniej o sprawie kierowcy karetki pogotowia i naszym wspieraniu go. PRZYPOMINAMY.  Wczoraj kolejny raz Sąd Rejonowy odroczył sprawę, omijajac dalekim łukiem zasadnicze problemy, które od 9 lat nikt nie chce ustalić, a więc: 1.  oskarżony chce zobaczyć oryginał prawa jazdy - do czego ma pełne prawo  oraz uzyskać odpowiedź czy kierowca Fiata go posiadał czy też nie? 2. jakie są wpisy w tym pawie jazdy 3.  jaki był stan nietrzeźwości tego kierowcy. Sąd nadal jest jednak głuchoniemy na te istotne argumenty.  Kolejny więc raz odracza sprawę. ZOBACZ PEŁNE SPRAWIOZDANIE

 
Jutro 16.09.2009 r. godz. 10 Sąd Rejonowy w Bielsku - ul. Krasińskiego - wspieramy Krzysztofa Lichego PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 18:00

Jutro o godz. 10 rozpoczynamy pikietę wspierającą kierowcę Pogotowia Ratunkowego K. Lichego,  który 8 lat temu jadąc do wypadku ratującego życie zderzył się z kierowcą Fiata Punto. Zobacz co mówi  K. Lichy. Hasłem naszym jest: Prokuratorzy akta kradną i fałszują a sędziowie potulnie wyrokami  stemplują."   Do dnia dziejszego wszyscy, najpierw prokuratura, potem sądy uniemożliwiają ustalenie czy kierowca Fiata Punto był trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

Więcej…
 
Jak Prokuratura RP pracowała nad sprawą K. Olewnika PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:56

Podajemy historię zdarzeń i dziwnych przypadków w sprawie bestialskiego morderstwa. ZOBACZ Ale to nie jeden przpadek. Przeczytaj jak Prokuratura RP fałszowała protokoly zeznań w sprawie śmierci Papały. Przeczytaj także jak pracuje polska prokuratura.

 
Oszustwo w krakowskim sądzie z godłem, w imieniu RP a prokuratura jak zwykle nie widzi przestępstwa profesjonalnych oszustów PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:52

Wiemy już, że w sądach RP można kupiś, sprzedać, oszukać, załatwić wszystko. Tym razem trafiło na osobę chorą, którą perfidnie oszukano.  Magda M., 29-letnia krakowianka PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁY podpisała weksel podczas terapii w szpitalu psychiatrycznym. Kilka dni temu przegrała kolejną sprawę w krakowskim sądzie. Znalazła się w dramatycznej sytuacji finansowej. O pomoc prosi ministra sprawiedliwości - pewno także bezskutecznie. W sprawie pomagało jej Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski oddział w Krakowie.

Więcej…
 
Pikiety nie były niepotrzebne. RPO także działa PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:50

Nagrywania rozpraw oprócz stowarzyszeń chcą też korporacje prawnicze. Tak wynika z pisma RPO.  W dniu 16 maja 2009 r. nagrywanie przyrzekł stowarzyszeniom w trakcie spotkania min. A. Czuma. Trzy tygodnie później interweniuje w tej sprawie także RPO. Przeczytaj   Czekamy na poparcie kolejnych naszych postulatów.

 
Wykaz pikietowanych sądów w dniu 8.09.2009 godz. 9 - 13. Dlaczego protestujemy PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:57

Połóżmy kres despotyzmowi, arogancji oraz fałszerzom z prokuratur i sądów. Stop bezprawiu - kliknij. Chcemy nagrywania rozpraw, udziału stowarzyszeń w sprawach karnych i cywilnych, jawnego wyznaczania sędziów. Wykaz sądów pod którymi będą pikiety: 

1.WARSZAWA - Sąd Okręgowy, Al. Solidarności 127 - organizator : Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu – kontakt: p. Ewa tel. 501 588 415 

2.ŁÓDŹ – Sąd Okręgowy , Pl. Dąbrowskiego 5 – organizator : Stowarzyszenie „ LEX” - kontakt :p. Darek tel. 506 646 968

Więcej…
 
Czarna księga opolskiego wymiaru sprawiedliwości PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:48

W dniu 19.06.2009 r. w Opolu odbyła się oficjalna prezentacja książki J. Sanockiego dotycząca bezprawia w województwie opolskim ZOBACZ

 
Zobacz nasze nagrania w telewizji internetowej - waszych spraw PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:45

Kliknij http://www.super-nowa.tv wpisz w wyszukiwarce Jerzy Jachnik. Możesz  zapoznać się z programami telewizji, które poruszaliśmy razem lub w waszym imieniu.

 
Pikiety w dniu 4.05.2009 r. w 7 z 8 miast odbyły się PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:46

Liczebność pikiet od 14 do 50 osób w zależności od miasta. Pikietowały: Warszawa, Łódź, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Szczecin, Katowice. Nawalił Lublin. Wynik odczytujemy jako sukces. Jest to pierwsze zbiorowe wystąpienie przeciwko patologiom wymiaru sprawiedliwosci i rozpoczęcie walki o prawo do sprawiedliwego, nagrywanego procesu z udziałem stowarzyszeń. Odwiedziliśmy także biura poselskie. Niestety większość z nich pomimo poniedziałku poselskiego była zamknieta.

Więcej…
 
Jak Prokuratura fałszuje akta PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:44

Przedstawiamy nagrane fałszerstwa dokumentów dokonanych przez Prokuraturę z Bankiem Śląskim. ZOBACZ

 
Jak sędziowie Sądu Apelacyjnego w Katowicach fałszują protokół rozprawy na oczach 40 członków stowarzyszenia i kamery PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:41

Rzeczywista treść   przebiegu rozprawy: ( na nagraniu dziwiekowym i audiowizualnym)   KLIKNIJ   Sprawa dotyczy rozprawy z dnia 10.10.2008 r. o wznowienie postępowania. Sędziowie prowadzący to: SSA . Ewa Jastrzebska - przewodnicząca, SA Lucyna Świderska - Pilis, SA Joanna Kurpierz. 

W protokole brak jest  wniosku powoda J. Jachnik o dosłowne protokolowanie rozprawy, po czym sąd protokoluje co chce, zmieniając treści istotnych wyjaśnień. Prawdziwa treść to:

Więcej…
 
Nasze pikiety u min. Ziobry i Ćwiąkalskiego PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:40

http://www.soirp.iap.pl/index.html?gal_id=8762&msg=1&lang_id=PL

 
Jak prok. J. Filipek i SSR Słobodzian Jarząbek ukrywali nadużycia Przewodniczacego RM Bielsko - Biała PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:38

Stowarzyszenie złożyło zawiadomienie o nieprawidłowościach w bielskim ratuszu. Prok. J. Filipek i SSR Słobodzian - Jarząbek zamietli  sprawę pod dywan. Przypominamy, że chodziło o pobranie nienależnej kwoty prawie 1 mln. zł. z kasy bielskiej oświaty. Wytknęliśmy także, jak ten sam Przewodniczący załatwiał  drugie komunalne mieszkanie SSR J. Grabowskiemu. Dzisiaj  zwrócono już kwotę 1,5 mln. zł. a dyrektor zakładu ZGM już nim nie jest.  Powtarzamy pytanie: czy ktoś wyciągnie sankcje w stosunku do prokuratora J. Filipka i SSR Śłobodzian Jarząbek za ukrywanie przestępstw ?

 
Jak bielski ZUS renty stałe weryfikuje PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:37

Przekazujemy program Interwencji - Polsat, dotyczący bezprawnej weryfikacji rent stałych cywilnych, kiedy to media krzyczą o prawach nabytych SB i UB do takich samych świadzceń. Oglądnij reportaż w 3 częściach:

1. część - zobacz - kliknij    po reklamach od 2,30 min

2. część - zobacz - kliknij

3. część - zobacz - kliknij

 
Prawda o zemście prokuratury bielskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:34

Zobacz reportaz.    Polecamy także: Ochronkę bielskiego sędziego stworzoną dla księgowej wielomilionowego oszusta   oraz jak bank BGŻ, PKO, Milienium miliony kredytów oszustowi udzielały.   A że długi biznesmena wynosiły 30 mln. zł. też możesz sprawdzić. Do dzisiaj pozostaje bezkarny, a Sąd Rejonowy Wydz. III Karny w Bielsku  od 2 lat nie jest w stanie  prowadzić procesu  ani J. Niemczyka ani jego synowej A. Potyka. Biedny Sąd jest nazbyt "zapracowany".   Zdumiewa, że sprawę w nadzorze ma Ministerstwo Sprawiedliwości, Prezes SO w Bielsku - Białej, a sprawa mimo to leży na sądowej półce. Pytamy ile takie przetrzymywanie akt kosztuje i kto z Ministerstwa za tym stoi?

 
Zniesławienie świadka przez adwokata PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:32
Adwokat bielski pomówił świadka w innym procesie o rzecz najbardziej haniebną tj. o współprace z SB. OGLĄDNIJ reportaż.    Polecamy także nasz artykuł: Przeczytaj
 
Spółka prokuratorsko - sądowo - bankowa i jej związek z biznesmenem PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:31
Bezkarność prokuratury, Banku Ślaskiego, bezprawie sądu w Katowicach i ich związek z pupilem dygnitarza z PO - biznesmenem z Bielska - Białej. OGLĄNIJ reportaże
 
Protest w obronie red. J. Górzyńskiego pod Ministerstwem Sprawiedliwości - 4.11.2008 r. sprawozdanie PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:30

Przekazujemy sprawozdanie z protestu w obronie red. Janusza Górzyńskiego - przesladowanego przez organy ścigania. KLIKNIJ - ZOBACZ

 
Ile i za co płaci się w sądzie ? PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:28

Rzeczpospolita opisała ile i za co placi się w sądach oraz jakie są obostrzenia. Nie podała jednak RP, że są to opłaty lichwiarskie, sądy zwalniają stronę wg własnego widzimisię, a złożenie pisma, zażalenia, wniosku, kosztuje - każdy osobno. zaś adwokaci procesy ciągną ku uciesze sądów latami, bo to dla nich kasa.  Dostęp obywatela do sądów cywilnych to iluzja - promująca różnej maści oszustów i naciagaczy z pełnymi kieszeniami, faworyzowanymi przez Sądy RP. Uwaga więc dla rozpoczynających - nieświadomych prawnie obywateli RP -  procesy cywilne to złodziejstwo państwa. 

Więcej…
 
Protest Stowarzyszeń pod Urzędem Rady Ministrów i MS PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:25

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Obrony i Rozwoju Polski z Rzeszowa przekazujemy zdjęcia z protestu - kliknij

 
Zobaczcie jak kwitnie życie samorządowców RP w Bielsku - Białej PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:13
Oglądnij i roześlij  ten link.  Wybierz film: Jakość życia  w mieście.
 
Powtórka z Olewnika? Jak zaginęła Katarzyna PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:12

Jak się zdaje nasze organy ścigania specjalizują się ( co twierdzimy od dawna) w ukrywaniu przestępstw. Kilkanascie lat temu zginęła Katarzyna. Jej rodzina nie poddaje się.PRZECZYTAJ   W dniu wczorajszym sprawą zajął sie Superwizjer - ZOBACZ

 
No i co p. SSR Jarząbek - Słobodzian i prok. Jacku Filipek - co powiecie teraz mieszkańcom Bielska- Białej? PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:10

W dniu 1.08.2008 r. opisaliśmy jak to nasi super stróże prawa SSR Jarząbek Słobodzian i super umarzacz spraw prok. Jacek Filipek (dotyczących osób pod ochroną prokuratury), umorzyli sprawę o nienależnym pobraniu przez Przewodniczącego RM W. Hendzlika parestet tysięcy złotych. Na postanowienie to nasze Stowarzyszenie złożyło zażalenie, które SSR Jarząbek - Słobodzian osobiście rozpoznała jako nie uprawnione.   Teraz okazuje się, że jak sprawę skontrolowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach to suchej nitki nie pozostawiła na włodarzach Bielska pisząć:

Więcej…
 
Fotografie z protestu stowarzyszeń w Katowicach w dniu 23.09.2008 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:05
ZOBACZ
 
Dowody video wspólnych fałszerst dokumentów przez Bank Ślaski z Prokuraturą PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:04

1.  Nasz filmowy cykl rozpoczęliśmy od nagrania jak się fałszuje dokumenty w prokuraturze i Banku Ślaskim.      

2.Tym razem pokazujemy państwu kolejny przypadek w formie nagrania video, który dowodzi, iż Bank Śląski w sposób seryjny tworzył fałszowane umowy rachunku bankowego oraz same rachunki na potrzeby różnej maści mafii. Jest jednak w sposób ciągły pod ochroną prokuratur ślaskich. One zawsze odmawiają śledztwa. Oglądnij - kliknij

 
Jak się sądzi biznesmenów w Bielsku - Białej PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 17:02

Jak w Bielsku kręci się procesem karnym - sądowa zamrażarka pod nadzorem Ministerstwa.
Synowa i gł. księgowa Niemczyka w sp. z o.o. Jan & Berg - Agatka P. przyznała się do wszystkich zarzucanych jej przestępstw oszustwa i poddała się dobrowolnie karze już w dniu 8.07.2005 r. Zapadł wyrok 2,5 roku pozbawienia wolności, obowiązek naprawienia szkody Huty Ujście w kwocie ok. 566 986 zł. oraz grzywna 20.000 zł. Prokuratura uznała wyrok za słuszny i dalszy współudział w przestępstwie 13.000 000 zł. darowała p. Agacie.

Więcej…
 
Bank BGŻ miliony dawał a prokurator biznesmena i korupcję ochraniał PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 16:59

Jak chojny BGŻ SA miliony spółce Niemczyka na wieczne nie oddanie dawał
Jan Niemczyk w dniu 15.03.2000r . składał zeznanie w UKS gdzie zeznał że ma 430 zł. renty ( a to kawał jasiu jest rencistą z II grupą z tytułu wypadku przy parcy uzyskanej w 1979 r. ) oraz posiada dochód 4000 zł/ miesiąc., po czym z takim "wielkim" dochodem Bank BGŻ daje mu w dniu 10.02. 2000 r. aż . 5 000 000 zł kredytu. Pytam, czy to kawał? Nie. Jasiu za odpowiednią prowizję dostawał ile milionów chciał. Dostał przecież nagrodę agrobiznesmena roku. A czy wiecie jakie były dochody bilansowe w Jan & Berg ? Niemczyk pewno zapomniał.To podaję:

Więcej…
 
Sposób adwokatów na wyzbycie się aplikanckiej konkurencji - oblać na egzaminie PDF Drukuj Email
wtorek, 13 kwietnia 2010 16:58

W Krakowie doszło do nadzwyczajnego odsiewu apikantów. Zamiast się uczyć myślenia szanowne Rady Adwokackie i Radcowskie gonią aplikantów radcowskich i adwokackich z egzaminu na egzamin. Tak nie jest wszędzie. Są miasta gdzie aplikanci odbywaja praktyki i wdrażają sie w zawód. Ale są także kolejne szkółki radcowsko - adwokackie do kolejnego egzaminowania - oblewnia z wiedzy prawniczej, z której już wcześniej obecni aplikanci zdawali najpierw egzamin magisterski a następnie wstępny - konkursowy ( krajowy) na aplikację.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure