czwartek, 25 kwietnia 2024
Kolejne ZUS - owskie oszustwo inwalidów przez polski parlament PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2010 14:57

Poseł Palikot publicznie zwalcza bzdurne przepisy ale faktycznie nie robi nic. Od 1.08.2008 r. weszły w życie nowe przepisy nakazujące drobnym rzemieślnikom płacić pełne składki ZUS w kwocie ok. 800 zł.Zgodnie z ustawą PFRON miał częś tych składek refundować najdalej w terminie 30 dni. Mijają już 4 miesiące a ja zobowiązany zostałem terminowo   do zapłaty kwoty 2700 zł.  Gdybym nie wpłacił w terminie to nie mam prawa do refundacji. Przez 4 miesiące PFRON nie zwrócił ani złótowki.

Ba nawet nie nadał mi jeszcze numeru statystycznego uprawniającego do takiego zwrotu. Zostałem więc kolejny raz nabity w butelkę przez przyjazne państwo reprezentowane przez premiera D. Tuska i posła Palikota.

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji to skierowanie wezwania do zapłaty do PFRON a następnie wystąpienie z pozwem do Sądu cywilnego przeciwko PFRON. Czy jednak nasi super kompetentni sędziowie to zrozumieją ? Zwracamy sie do wszystkich osób, którym PFRON nie zrefundował do tej pory składek odprowadzanych w terminie do ZUS o przekazywanie na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. informacji z podaniem danych oraz kiedy wniosek został złożony i jakie są zaległości  PFRON. Jeżeli przypadków takich będzie więcej to stowarzyszenie wystąpi ze zbiorowym wezwaniem do zapłaty a następnie na drogę postępowania cywilnego przeciwko Parlamentowi RP i PFRON.