środa, 28 lutego 2024
Skandaliczne rozdysponowywanie środków przez NIW. PDF Drukuj Email
czwartek, 20 maja 2021 17:48

Skandaliczne rozdysponowywanie środków przez NIW. 

Trzy fundacje związane z wiceprezesem Ordo Iuris Tymoteuszem Zychem otrzymały w ostatnich latach ponad 3,3 miliona złotych dotacji z Narodowego Instytutu Wolności – pisze w czwartek OKO.press. Portal zwraca uwagę, że sam Zych zasiada we władzach przydzielającego fundusze NIW.

Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego został powołany ustawą z 15 września 2017 roku. Jego głównym zadaniem jest rozdzielanie pieniędzy pomiędzy organizacje pozarządowe. Instytut działa przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Miliony dotacji dla fundacji wiceprezesa Ordo Iuris

Według ustaleń OKO.press wszystkie powyższe fundacje od lat otrzymują dotacje państwowe z Narodowego Instytutu Wolności. Przydzielono im już dziewięć grantów o łącznej wartości 3 343 248 złotych. Ponadto – jak podkreśla portal – w tym roku cztery projekty tych organizacji na kwotę 1 280 700 złotych znalazły się na listach rezerwowych do otrzymania dotacji. Fundacje ubiegają się dodatkowo o co najmniej pięć kolejnych dofinansowań na sumę 2 021 700 złotych. "O 300 000 złotych dofinansowania z NIW zabiega także powiązana z Ordo Iuris Fundacja na rzecz Rzetelnej Debaty Publicznej" – czytamy w artykule.

OKO.press zwraca uwagę, że Tymoteusz Zych, pełniący funkcje kierownicze w fundacjach dotowanych przez NIW, jest od 2018 roku członkiem 11-osobowej rady Narodowego Instytutu Wolności.

logo Narodowego Instytutu Wolności

Kliknij tutaj: czytaj więcej 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure