niedziela, 16 czerwca 2024
Każda pełnoletnia osoba może już zapisać się na szczepienie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 maja 2021 13:23

W niedzielę rząd otworzył ostatnią turę rejestracji dla najmłodszych pełnoletnich roczników, tym samym każda dorosła osoba ma już wystawione e-skierowanie i może zapisać się na szczepienie. Do wyboru jest kilka ścieżek: przez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl), przez infolinię i sms albo bezpośrednio w punkcie szczepień. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.


Rząd podzielił zapisy na grupy wiekowe, co miało usprawnić proces rejestracji. Przypomnijmy, że rejestracja dla osób w wieku 80 plus ruszyła 15 stycznia, dla osób 70 plus tydzień później 22 stycznia. Od 12 kwietnia stopniowo uruchamiane były zapisy dla kolejnych roczników. Proces ten trwał do niedzieli 9 maja, kiedy zapisywać się mógł najmłodszy pełnoletni rocznik.

Wszyscy pełnoletni mogą już wybrać swój termin i miejsce szczepienia.

Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

W tym tygodniu Rada Medyczna wyda opinię dot. możliwości szczepienia dla młodzieży, która skończyła 16 lat. Jeśli rekomendacja będzie pozytywna, Narodowy Program Szczepień zostanie rozszerzony. Dzięki temu osoby w wieku 16-17 lat będą mogły zarejestrować się i zaszczepić przeciw COVID-19.

Czytaj w LEX: Zasada równego traktowania w prawie Unii Europejskiej a odmienne traktowanie osób niezaszczepionych przeciw COVID-19 >

W dniu uruchomienia rejestracji dla danego rocznika system automatycznie wystawiał e-skierowanie na szczepienie, co umożliwia zarejestrowanie się na termin szczepienia  przez pacjent.gov.pl. Przez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) można było zapisywać się od północy, a przez infolinie i sms od godziny 6 rano. W kolejnych dniach, gdy skierowanie już jest w systemie, przez infolinię można się zapisywać całodobowo.

Warto pamiętać, że osoby będące w gronie uprawnionych, które nie zapisały się na szczepienie w danym dniu, mogą to zrobić później.

Czytaj więcej na Prawo.pl

Każda pełnoletnia osoba może już zapisać się na szczepienie

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure