poniedziałek, 11 grudnia 2023
Dwa razy więcej tymczasowo aresztowanych za rządów PiS PDF Drukuj Email
środa, 07 kwietnia 2021 15:13
 Moim Jerzy Jachnik: zdaniem sądy zbyt łatwo orzekają o tymczasowym aresztowaniu. To swoisty automat tzw. aresztu wydobywczego. Prokurator wnioskuje a sąd z automatu orzeka o areszcie. Do tego dochodzą kłamstwa małych świadków koronnych no i efekt mamy. Nikt nie podnosi też tematu kaucji, którą wpłaca ktoś ze znajomych a potem po wyjściu osoba wpłacająca wnosi o jej zwrot, który otrzymuje.
Postępowaniom aresztowym należy się bacznie przyjrzeć...

Podczas gdy pod koniec 2016 r. tymczasowo aresztowanych było w Polsce 5396 osób, to pod koniec 2020 r. były to już 8692 osoby - wynika z danych udostępnionych przez Służbę Więzienną. To podwojenie w stosunku do najniższej liczby w tej statystyce - na koniec 2015 roku były to 4162 osoby. Od 2016 r. z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba osób tymczasowo aresztowanych.

Problem wciąż nie rozwiązany
Na problem nadużywania tymczasowego aresztu od lat zwraca uwagę m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich oraz organizacje społeczne takie jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy Fundacja Court Watch Polska. Obie w 2019 r. opublikowały raporty dotyczące tej kwestii. W swoim opracowaniu Helsińska Fundacja Praw Człowieka oceniła, że problem nadużywania tymczasowego aresztu, na który już wiele temu wskazywał Europejski Trybunał Praw Człowieka, nadal "nie został rozwiązany".

Dwa razy więcej tymczasowo aresztowanych za rządów PiS

Kliknij tutaj:czytaj więcej 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure