poniedziałek, 11 grudnia 2023
NSA: Samo posiadanie nieruchomości to za mało do objęcia jej wyższą daniną lokalną PDF Drukuj Email
sobota, 27 marca 2021 14:28

Orzeczenie idzie w dobrym kierunku. Jednak nie załatwia problemu. Prowadziłeś działalność gospodarczą. Wybudowałeś w ciągu swojego życia 100 metrowy lokal na terenie swojego ogrodu. Przez te 40 lat płaciłeś podatek od nieruchomości wg stawki kilkakrotnie wyższej niż za mieszkanie ok. 4000 zł. rocznie. Dzisiaj jesteś na emeryturze, nie wynajmujesz lokalu bo nie ma chętnych. Nie prowadzisz działalności ale podatek płacisz co prawda trochę niższy jeśli zlikwidowałeś działalność. Aby go nie płacić trzeba rozebrać nieruchomość. To kolejny absurd RP. Tak sobie myślę co by było jak bym miał lokal 1000 m kw i on stał by pusty? Komornik jak w banku.

Podatek

Samo posiadanie nieruchomości przez przedsiębiorcę – zarówno osobę fizyczną, jak i prawną – to za mało do objęcia jej wyższą daniną lokalną – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

To prawdziwy przełom w podejściu do opodatkowania nieruchomości firmowych. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że samo posiadanie nieruchomości przez przedsiębiorcę nie przesądza o jej związaniu z prowadzeniem działalności gospodarczej, a w konsekwencji opodatkowaniu wyższą stawką daniny lokalnej. Co najważniejsze, taka wykładnia dotyczy nie tylko przedsiębiorców, którzy są osobami fizycznymi, ale także osób prawnych.

Kliknij tutaj -czytaj wiecej 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure