poniedziałek, 11 grudnia 2023
Będzie więcej czasu na sprawozdania finansowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 marca 2021 12:49

Po naszej publikacji i apelu księgowych Ministerstwo Finansów zapowiedziało w poniedziałek, że planuje wydłużyć termin sporządzenia sprawozdań finansowych za rok obrotowy 2020. Więcej czasu mają dostać jednostki sektora prywatnego, publicznego, a także organizacje non-profit. MF zapewnia, że rozporządzenie w tej sprawie jest na końcowym etapie procesu legislacyjnego.
Ministerstwo Finansów ogłosiło w poniedziałek, że wychodzi naprzeciw postulatom, zgłaszanym przez przedsiębiorców oraz księgowych, w sprawie przedłużenia terminu sporządzenia sprawozdań finansowych za rok 2020.

 

- Biorąc pod uwagę trudną i dynamiczną sytuację związaną z COVID-19, podjęto decyzję o przedłużeniu terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych dla:

jednostek sektora prywatnego oraz organizacji non-profit - o 3 miesiące,
jednostek sektora finansów publicznych - o 1 miesiąc.

Rozporządzenie w tej sprawie jest na końcowym etapie procesu legislacyjnego – zapewnia MF.

W poniedziałek rano napisaliśmy, że Ministerstwo Finansów zapowiada przedłużenie do końca czerwca terminu na złożenie CIT-8 i rozliczenie podatku za 2020 rok. Resort jednak nie zamierza wydłużyć firmom czasu na sporządzenie sprawozdań finansowych. Termin minie więc z końcem marca. Problem jednak w tym, że nie da się tego zrobić bez wcześniejszego rozliczenia CIT-8. Księgowi i rewidenci apelują o skorelowanie tych terminów. Zobacz więcej: Więcej czasu na CIT-8, mniej na sprawozdania finansowe - wątpliwe ułatwienie >>

Czytaj więcej na Prawo.pl:kliknij tutaj 

Będzie więcej czasu na sprawozdania finansowe

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure