poniedziałek, 11 grudnia 2023
Długie procesy? MS chce przymusowej mediacji, a adwokatura kar za niezasadne posłanie klienta do sądu PDF Drukuj Email
niedziela, 21 marca 2021 16:48


Utrudniony podczas pandemii dostęp do sądu to dobry czas do refleksji nad innymi sposobami rozwiązywania sporów. Resort sprawiedliwości proponuje przymusową mediację w niektórych sprawach cywilnych i prawa pracy. A adwokaci wprowadzenie do swojego kodeksu etyki kar za niedoradzenie ugodowego zakończenia sprawy, gdy jest to uzasadnione interesem klienta.
Podziel się artykułem:
Kopiuj link
Szykują się kolejne zmiany w kodeksie postępowania cywilnego, w którym mankamenty dochodzenia do ugody zwaśnionych stron procesu cywilnego mają być zdecydowanie poprawione. Ministerstwo Sprawiedliwości wysłało właśnie do konsultacji projekt zmian w procedurze cywilnej. W sprawach o:

zniesienie współwłasności,
dział spadku,
podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami,
w sprawach gospodarczych oraz
w sprawach z zakresu prawa pracy,
przed pierwszym posiedzeniem wyznaczonym na rozprawę, przewodniczący będzie musiał wezwać strony do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym polubownych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji. Spotkanie informacyjne może prowadzić stały mediator, ale też sędzia, referendarz sądowy, urzędnik sądowy, asystent sędziego.

Czytaj więcej na Prawo.pl:kliknij tutaj 

Długie procesy? MS chce przymusowej mediacji, a adwokatura kar za niezasadne posłanie klienta do sądu

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure