sobota, 25 maja 2024
To nie jest żadna reforma sądownictwa PDF Drukuj Email
czwartek, 18 lutego 2021 13:18
Ponieważ ostatnio pojawia się dużo tzw. autorów pomysłu wprowadzenia do polskiego porządku prawnego skargi nadzwyczajnej przypomnę, że pomysł ten złożył na spotkaniu z prezydentem A. Dudą tylko poseł Jerzy Jachnik który walczył o nią wraz z ś.p. posłem Januszem Sanockim przez 10 lat. Skargę nadzwyczajną wspierała Zofia Romaszewska prowadząca bezpłatne poradnictwo prawne w Kancelari Prezydenta. Jednak na końcu procesu legislacyjnego została ona oskubana przez ministerstwo sprawiedliwości i przegłosowana w tej oskubanej formie przez Zjednoczoną Prawicę. Dzisiaj jest w zasadzie fikcją a pokrzywdzeni przez sądy i prokuratury są roszczarowani. Na 16 000 wniosków obywateli do RPO i Prokuratora Generalnego sporządzono w ciągu 3 lat łącznie mniej jak 230 skarg do Sądu Najwyższego. Ba okazuje się, że 3 kwietnia 2021 r. jej byt do spraw starych znika z porządku prawnego a nierozpoznanych ok. 7000 wniosków obywateli o skargę nadzwyczajną pójdzie do kosza.
Jak zaznaczył w GP z 2017 roku poseł Stanisław Tyszka, Kukiz'15 podoba się koncepcja wprowadzenia instytucji skargi nadzwyczajnej, rozpatrywanej przez nową izbę Sądu Najwyższego. Jak zauważył, było to proponowane przez posła klubu Kukiz'15 Jerzego Jachnika.
Stanisław Tyszka, Grzegorz Długi, Jerzy Jachnik i Tomasz Rzymkowski
Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure