poniedziałek, 11 grudnia 2023
Organizacje społeczne podpisują porozumienie o współpracy z PSL PDF Drukuj Email
czwartek, 10 grudnia 2020 12:33

Podpisanie porozumienia to kontynuacja prac ogrągłego stołu wymiaru sprawiedliwości i koferencji osób pokrzywdzonych w sejmie.

 

 

Treść porozumienia

 

                                                                                          Warszawa, dnia 08 grudnia 2020 r.

 

 

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

 


Koalicja Polska będąc środowiskiem politycznym dążącym do przeprowadzenia prawdziwej, obywatelskiej reformy wymiaru sprawiedliwości wraz z Porozumieniem organizacji Osób Pokrzywdzonych przez Organy Państwa reprezentującym środowiska i organizacje zrzeszające obywateli poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości zobowiązuje się do wspólnych działań legislacyjnych oraz obywatelskich na rzecz:

 

 

  • wprowadzenia instytucji Sędziów Pokoju

  • powszechnego wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prokuratora Generalnego

  • reformy instytucji Skargi Nadzwyczajnej

  • zmiany ustawy o ustroju sądów powszechnych

  • obniżenia opłat sądowych

  • wprowadzenie rzeczywistego systemu skargowego dla obywateli

  • rejestracji postępowań karnych

  • wprowadzenia systemu rozpraw „dzień po dniu”

  • zmian w funkcjonowaniu spółdzielczości mieszkaniowej

 

 

Rzetelnie działający wymiar sprawiedliwości powinien gwarantować wszystkim obywatelom oraz instytucjom możliwość bezstronnego dochodzenia swoich praw i sprawiedliwości.
W celu zachowania praworządności, niezbędne jest zachowanie jego apolityczności oraz niezależności. Dlatego my, niżej podpisani, deklarujemy współpracę i zobowiązujemy się do podjęcia niezbędnych działań zmierzających do przeprowadzenia prawdziwej reformy sądownictwa, która doprowadzi do większej kontroli społecznej nad wymiarem sprawiedliwości oraz do wprowadzenia zmian w polskim systemie prawnym zabezpieczających interes obywateli.

 

 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure