niedziela, 16 czerwca 2024
Następne mieszkania wracają do SM "Sokolnia" a tym samym do głównych najemców , już jako własność. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 12:09
Uwaga !! Spieszymy się podzielić z Wami  ogromnym sukcesem naszych kolegów i kolezanek z  Sosnowieckiego  Stowarzyszenie Sprawiedliwości Społecznej ,które  od samego początku zajmowało się i śledziło nieprawidłowości  w SM Sokolnia w Sosnowcu.Po  wielu bataliach sądowych trwających już od 2007 roku, gdzie Stowarzysznie brało aktywnie udział i zajmowało się sprawą  Spółdzielni , oraz informowało i alarmowało oraz monitorowało nieprawidłowiści dotyczących  sprzedazy tychże mieszkań  z  naruszeniem prawa. 
Sosnowieckie Stowarzyszenie Sprawiedliwości Społecznej  znów odniosło następny  ogromny  sukcesy za co im serdecznie gratulujemy !!! Oby wszystkie mieszkania wróciły do prawowitych właścicieli .
Naszym kolegom ze Stowarzyszenie serdecznie gratulujemy !!! Bravo !!!Dzięki waszej wytrwalości i cięzkiej społecznej pracy,  mieszkania wracają do pierwotnych właścicieli. 
Zarzuty dla zarządu SM Sokolnia w Sosnowcu

Dokładnie 850 mieszkań władze spółdzielni sprzedały z naruszeniem prawa. Chodzi o mieszkania zakładowe w Sosnowcu, co do których prawo pierwokupu mieli jego lokatorzy, jednak władze spółdzielni nie uwzględniały tego faktu, odsprzedając mieszkania Ryszardowi Sz. który z kolei sprzedawał je ze sporym zyskiem innym biznesmenom.
Lokatorów, którzy często byli nieświadomi tego, że ich mieszkania sprzedano, zastraszano, nowi właściciele drastycznie podnosili czynsze, licząc na szybką wyprowadzkę mieszkańców. Cena, za jaką spółdzielnia sprzedawała mieszkania, była śmiesznie niska - za jedno mieszkanie pełnomocnik Spółdzielni Ryszard Sz. miał płacić zaledwie 4-6 tys. złotych.

W proceder niezgodnego z prawem sprzedawania spółdzielczych mieszkań zamieszani byli jeszcze prezes "Sokolni" Anna Cz. i członek zarządu Andrzej G. Jednak oboje już nie żyją. Ich sprawy umorzono.

 

Między innymi publikujemy sprawę z zeszłego tygodnia, pozytywnie rozpatrzaoną przez Sąd,co oznacza powót mieszkań do prawowitych  właścicieli. 
 
Sprawa z powództwa:
 Prokuratury Okręgowej w Katowicach
Przeciwko: ALDEN Sp. z o.o.
                  BAS Sp. z o.o.
Podstawa powództwa: art.10 Ustawy o księgach wieczystych i hipotece.
Sygn. akt I C 1485/17 Sąd Rejonowy w Sosnowcu.
Wyrok korzystny dla Prokuratury. Sąd nakazał wykreślić ALDEN z KW dwóch mieszkań i co najważniejsze nakazał również wykreślenie hipoteki.
 
Apelowała Spółka BAS - wierzyciel hipoteczny - pożyczka na kwotę ponad 400 tys. złotych.
Apelacja Sąd Okręgowy w Katowicach, sygn. akt III Ca 1209/19.
Sąd Okręgowy odrzucił apelację, tym samym przyznał rację SR w Sosnowcu i wyrok stał się prawomocny, bez prawa do kasacji.
 
Następne mieszkania wracają do SM "Sokolnia" a tym samym do głównych najemców  już jako własność.
 
Proces dotyczący tych konkretnych mieszkań trwał od 2017 roku, co w naszej rzeczywistości prawnej, wydaje się ekspresowo. 
 
 
Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure