środa, 28 lutego 2024
Wyrok wydany na podstawie nieobowiązującego przepisu? SN: To za mało by uchylić orzeczenie PDF Drukuj Email
czwartek, 30 lipca 2020 14:51

Wyrok Sądu Najwyższego zapadł w odpowiedzi na skargę nadzwyczajną wniesioną przez prokuratora generalnego. I zdaniem ekspertów może być istotny dla podmiotów uprawnionych do wnoszenia skarg. Wiadomo już bowiem, że bezcelowe jest ich kierowanie do sądu, gdy jedynym zarzutem byłoby to, iż sąd wydający prawomocny wyrok pomylił się w podstawie prawnej.

Pomylony przepis

Sprawa, która trafiła do SN, dotyczyła wykluczenia osoby z grona spółdzielców spółdzielni mieszkaniowej oraz eksmisji. Mężczyzna został wykreślony z listy członków w 2002 r. z powodu zadłużenia czynszowego. Nie zgadzał się z tą decyzją, wskazując, że zajmowane przez niego mieszkanie jest własnościowe.

A wprowadzenie skargi nadzwyczajnej w obieg prawny to sukces również Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu a głównie posła na Sejm RP VII Kadencji-Jerzego Jachnika, który chcial by skarga nadzwyczajna była rozszerzona i by była powolana specjalna komisja sejmowa ds.skarg nadzwyczajnych,ale niestesty Ministerstwo Sprawiedliwości  pomysł zniwelował tylko do możliwości rozpoznawania przez Prokuratora Generalnego, RPO, RF,RMP .Za wprowadzenie tej instytucji należą się szczególne podziękowania  dla założyciela Stowarzyszenia. 

Kliknij tutaj: czytaj więcej 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure