poniedziałek, 11 grudnia 2023
Sad Najwyższy ochrania sędziów z PRL. "Swój" człowiek w todze pozostanie bezkarny. Tym razem sprawa dotyczy skazanych:Patrycjusza Kosmowskiego i Jerzego Jachnika PDF Drukuj Email
wtorek, 14 lipca 2015 23:03
Sad Najwyższy ochrania sędziów z PRL. "Swój" człowiek w todze pozostanie bezkarny - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska

Sąd Najwyższy odrzucił wniosek IPN o uchylenie immunitetu sędziemu SN w stanie spoczynku Leopoldowi Nowakowi, który w 1982 r. skazał bezprawnie na mocy dekretu o stanie wojennym Patrycjusza Kosmowskiego, lidera Solidarności z Podbeskidzia. SN sam przyznał, że mógłby nie odrzucać wniosku IPN, ale tego nie zrobił, bo... nie dopatrzył się niczego złego w surowym wyroku zasądzonym w stanie wojennym. Sąd Najwyższy odrzucił wniosek IPN o uchylenie immunitetu sędziemu SN w stanie spoczynku Leopoldowi Nowakowi, który w 1982 r. skazał bezprawnie na mocy dekretu o stanie wojennym Patrycjusza Kosmowskiego, lidera Solidarności z Podbeskidzia. SN sam przyznał, że mógłby nie odrzucać wniosku IPN, ale tego nie zrobił, bo... nie dopatrzył się niczego złego w surowym wyroku zasądzonym w stanie wojennym. 

Katowicki oddział IPN zwrócił się do Sądu Najwyższego o zgodę na ukaranie sędziego tego sądu w stanie spoczynku za zbrodnie komunistyczne, polegające na represji bezprawnego pozbawienia wolności działacza Solidarności. SN nie dopatrzył się jednak niczego złego w wyroku z stanu wojennego i odmówił uchylenia immunitetu swojemu sędziemu w stanie spoczynku. 


Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku Leopold Nowak odpowiada za bezprawny w PRL surowy wyrok pozbawienia wolności za działalność antykomunistyczną Patrycjusza Kosmowskiego. Nowak w 1982 r. jako sędzia Sądu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej skazał lidera „S” Kosmowskiego na mocy dekretu o stanie wojennym na 6 lat więzienia i dodatkowe 3 lata pozbawienia praw publicznych. W tym samym orzeczeniu sędzia Nowak wyznaczył karę roku więzienia dla Jerzego Jachnika, który po 13 grudnia ukrywał Kosmowskiego w swym mieszkaniu. Wyrok został zasądzony bezprawnie, gdyż przepisy dekretu o stanie wojennym nie obowiązywały w momencie rzekomego ich naruszenia przez skazanych.

Nowak, orzekając w Sądzie Wojewódzkim w Bielsku Białej 25 marca 1982 r., skazywał swoje ofiary w stanie wojennym w trybie doraźnym. Tryb ten nie przewidywał odwołania się od wyroku i wiązał się ze stosowaniem wyjątkowo surowych kar. 

Kosmowski po wyroku trafił za kraty, bo Rada Państwa nie skorzystała z prawa łaski wobec niego. Wyszedł 25 lipca 1984 r., na mocy amnestii. 

W 1994 r. bielski sąd wznowił postępowanie dotyczące Kosmowskiego i Jachnika, uchylił wyrok skazujący i uniewinnił działacza, uznając, że w wyroku skazującym sąd naruszył zasadę niedziałania prawa wstecz, bo skazał Kosmowskiego za czyny z pierwszych dni stanu wojennego, gdy dekret o jego wprowadzeniu jeszcze nie obowiązywał. 

Sędziowie SN we wtorek odrzucili wniosek IPN, powołując się na uchwałę SN z 2007 r. – Stwierdza ona, że nie można sędziów sądzić za zarzut naruszenia zasady niedziałania prawa wstecz w związku ze sprawami z pierwszych dni stanu wojennego – uzasadniał sędzia Tomasz Artymiuk, który z kolei ma za sobą... PZPR-owską przeszłość. 

Sędzia Nowak w 1982 r. za surowe wyroki uzyskał życiowy awans do Warszawy, gdzie do 1991 r. pełnił funkcję sędziego Sądu Najwyższego. W wolnej Polsce pozostaje bezkarny.

Zapytaliśmy po wyroku sędziego Nowaka, dlaczego służył totalitarnemu systemowi, zasądzając surowe wyroki w stanie wojennym. – Nie mam sobie nic do zarzucenia – stwierdził. 

Uchwała sądu jest nieprawomocna. IPN może zaskarżyć decyzję Sądu Najwyższego i skierować sprawę do rozpatrzenia rozszerzonemu składowi SN. 

Źródło; niezależna.pl - o sprawie jako jej uczestnik nic nie wiedziałem - tak to w Polsce działa.

 

Odpowiedź Jerzego Jachnika:

Nie jest prawdą, że bielski sąd uniewinnił w 1994 r. Jerzego Jachnika.  Zrobił to dopiero po 2010 r. na mój wyraźny wniosek. Między czasie ten sam sąd okradł mnie wraz z Sądem apelacyjnym w Katowicach z dorobku życia chroniąc wielomilionowego aferzystę.  Aferzystę chronił z kolei  pijany prokurator  który  zabił człowieka w stanie nietrzeźwym.  w końcu po latach dzięki mojej upartości i pomocy Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu pijany prokurator i aferzysta zostali skazani, Jednak ani jeden ani drugi więzienia nie zobaczyli. Ba nadal pierwszy  jest prokuratorem w Bielsku-Białej a drugi z 5,5 letnim karnym nie odbytym wyrokiem jest radcą prawnym w Bielsku-Białej i Wiśle.

Dodatkowo sprawa bulewrsuje mnie osobiście dlatego, iż całe postępowanie przeciwko Patrycjuszowi Kosmowskiemu było całkowitym bezprawie, nie tylko z powodu nielegalności dekretu o stanie wojejnym ale także dlatego, że wystawiony przez Prokuraturę Wojewódzką w Bielsku-Białej list gończy nie spełniał ówczesnych wymagań kodeksu postępowania karnego. Nie posiadał bowiem żadnego pouczenia. 

Piszę o tym dlatego, iż sam byłem uczestnikiem tego fikcyjnego procesu. Dodam, że nie dziwi mnie stanowisko dzisiejszego SN bo jest w nim obecnie gorzej jak było w 1982 r.

Poniżej zamieszczam listę sędziów i prokuratorów a jest ich razem 68, którzy bronili w rzekomo demokratycznej Polsce pijanego prokuratora i wielomilionowego oszusta, którzy byli i są nadal bezkarni. Mało tego ten bandycko - mafijny system bezprawia bronił SLD, PIS, PO.

 

Wszyscy oni winni odpowiedzieć karnie za ukrywanie przestępstw z podejrzeniem korupcji. Czemu ?  

Bo niemożliwym jest aby 45  sędziów  różnych instancji i 28  prokuratorów myliło się w tej samej sprawie.

To sprzeczne jest z zasadą logicznego rozumowania i doświadczenia życiowego jak mówią i piszą polscy sędziowie.

 

Lista sędziów 1Lista sędziów 2

 

 

A to lista prokuratorów którzy chronili   i chronią wielomilionowego

oszusta:

 

1. Jerzy Hopp- były Prok. Apelacyjny w Katowicach - aresztowany - bierze od 2002 r. 50 % pensji, a proces ciągnie się bez końca 
2. Zbigniew Twardowski były prokurator prokuratury okręgowej w Bielsku- Białej, były Prokurator Rejonowy w Cieszynie, obecnie prokurator prokuratury rejonowej wJastrzębiu Zdroju - skazany za prowadzenie w stanie nietrzeźwym samochodu i zabicie pieszego na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Prawomicnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach uznano go za wybitnego prokuratora i nie wydalono z zawodu 
3. Tomasz Janeczek - były Prokurator Apelacyjny w Katowicach za czasów min. Z. Ziobro, wcześniej jako prok. prok. okręgowej w Katowicach w latach 2001 do 2004 oskarżyciel nietrzeźwego prokuratora Z. Twardowskiego, który unikał ustalenie zawartości alkocholu w krwi nietrzeźwego prokuratora a także doprowadził do przedawnienia przestępstwa zacierania śladów przez Policję i kolegów prokuratorów na miejscu śmiertelnego wypadku ww. Twardowskiego. 10 lat prowadzono sprawę. 
4. Prokurator Andrzej Kózka - b. Prokurator Okręgowy w Bielsku - Białej, ochraniający nietrzeźwego prok. Z. Twardowskiego, który w stanie nietrzeźwości potrącił śmiertelnie człowieka a także ochraniający 30 000 000 oszustwa biznesmena z Bielska - Białej - protegowanego prok. Z. Twardowskiego. Dobry znajomy Przewodniczącego Rady Miasta w Bielsku - Białej, który pobierał 13.000 zł. miesięcznie za nadzór w szkole rzemieślniczej i którego śledztwo Prokurator Apelacyjny skierował do Prokuratury Rejonowej w Bielsku - Białej - matecznika prok. A. Kózki i Przzewodniczącego RM. Obecnie w nagrodę prok. Kózka jest z-cą Prok. Apelacyjnego w Katowicach 
5. Iwona Palka - b. Naczelnik Wydziału nad Postępowaniami Przygotowawczymi w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach od 2001 r. Wtedy w sprawie pijanego prok. Z. Twardowskiego pisała, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa protekcji biznesmena z Bielska i jego powiązań z prok. Z. Twardowskim nie jest bezzasadne ale pozostawia go bez biegu - czyli było zasadne ale nie będzie prowadzone !. 
Obecnie prok. Iwona Palka z namaszczenia Z. Ćwiąkalskiego jest Prokuratorem Apelacyjny w Katowicach. 
6. Janusz Jaros - wieloletni Prokurator Rejowowy w Bielsku - Białej, w stopniu prok. prokuratury okręgowej - obecnie w stanie spoczynku. To on przez wiele lat był panem i władcą, kogo o co i dlaczego oskarżyć a kogo chronić ( patrz Ryszard Niemczyk i Jan Niemczyk). Przez lata jako prokurator rejonowy ukrywał 30.000.000 oszutstwa bielskiego biznesmena. Ukrywał przestępstwa korupcji w bankach przy przydzielaniu kredytów, naruszaniu tajemnicy bankowej. Jego partnerem i częstym bywalcem był dyrekto Banku Ślaskiego Wreszcie to za jego kadencji w bielskim sądzie rządził przewodniczacy wydziału karnego Sądu Rejonowego Jarosław. G, który załatwiał wyroki nawet w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, który to sąd jest obecnie Sądem Dyscyplinarmym mającym uchylić imunitet sędziemu Jarosławowi G. Sąd ten jednak deliberuje od wielu miesięcy jak uchylić a raczej nie uchylić imunitet sędziemu, który w tym sądzie załatwiał wyroki dla biznesmena. Sąd Apelacyjny w Katowicach jednak nie poddaje się i sprawę dyscyplinarną rozpatruje - zamiast się obligatoryjnie wyłączyć. 
7. Krzysztof Biegun - byly prokurator prokuratury rejonowej w Bielsku - Białej, obecnie w Żywcu. Od 2001 r. ochraniał na polecenie swoich zwierzników podrabianie dokumentów przez dyr. Banku Ślaskiego Janusza Martyniewicza. W tej ochronie był tak zapalczywy, iż doprowadził do oskarżenia o zniesławienie pokrzywdzonego. Sprawę zniesławienia przegrał, ale popełnił przestępstwo doprowadzenia do przedawnienia czynów karalnych dyrektorów Banku Śląskiego oraz zastraszał pokrzywdzonego. Wg swoich kolejnych przełożonych uwielbiany za swoją dyspozycyjność, bez względu na to czy ministrem był Z. Ziobro czy Z. Ćwiąkalski. Tylko czekać jak awansuje bo taka jest zasada w prokuraturach RP. Mierny ale wierny. 
8. Janusz Jodłowski - wieloletni prokurator prokuratury apelacyjnej w Katowicach od 2003 r. do chwili obecnej ochraniający przestępstwa fałszowania umów rachunku bankoweg przez dyr. Banku Śląskiego oraz wielomilionowe oszustwa bielskiego biznesmena. Wg jego szefowej I. Palki nic takiego się nie stało i pomimo zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa prok. Jodłowski ma świetne samopoczucie. 
9. Barbara Dziebor - prokurator prokuratury rejonowej w Częstochowie - w nadzwyczaj zapalczywy sposób na polecenie b. Prokuratora Apelacyjnego w Katowicach T. Janeczka, chce umorzyć sprawę korupcji i sprzedawania podrabianych dokumentów przez Bank Śląski. Ślepa na podrabiane dokumenty. Zresztą o jednych z tych podrabianych dokumentach sama wie lub brała udział. 
10. Małgorzata Borkowska - była prokurator prokuratury rejonowej w Bielsku - Biała - wyjątkowo dyspozycyjna prokurator wobec swoich przełożonych. Zaniechała jakichkolwiek czynności przy wielomilionowych oszustwach bielskiego biznesmena, doprowadzając do pokrzywdzenia 200 podmiotów gospodarczych na kwtę 30.000.000.; zł. W swoich postanowieniach o umorzeniu śledztwa pisła: że normalnym jest iż przedsiębiorca dąży do maksymalnego zysku. Zatem może oszukiwać. Zabagniła sprawę wypadku drogowego karetki pogotowia jadącej ratować życie. Nie ustaliła czy kierowca samochodu będącego uczestnikiem kolizji z 3 osobami śmiertelnymi był trzeźwy i posiadał prawo jazdy. Obecnie okazuje się wg. Krajowego Rejestru Kierowców, iż kierowca nie posiadał prawa jazdy. Kierowcą tego pojazdu - Fiata Punto był protegowany wysokiego funkcjonariusza Policji w Katowicach. Była podwładna prok. Jarosa, Twardowskiego, Kózki, I. Palki. W nagrodę za dyspozycyjność i brak decyzji o postawienie w stan oskarżenia osób protegowanych awansowała już za czasów min. Z. Ćwiąkalskiego na Z-cę Prokuratora Okręgowego w Bielsku - Białej. 
11. Andrzej Kuklis - b. Prokurator Rejonowy w Bielsku - Białej z czasów min. Z. Ziobry, prokurator prokuratury okręgowej w Bielsku - Białej, obecnie prokurator prokuratury okręgowej w Katowicach, który jako Prokurator rejonowy w 2006 r. wraz z Bankiem Śląskim twożyli fałszywe dowody oskarżenia w postaci równie fałszywej umowy bankowej. Kiedy oskarżony przed Sądem odwoławczym okazał prawdziwy oryginał demaskujący wspólne prokuratorsko - bankowe fałszerstwa pan prok. Andrzej Kuklis nie raczył nawet na zaproszenie sądu oglądnąć oryginału, czym sam dowiódł, że znał mechanizm fałszerstwa. W wyniku tych dokumentów Sąd odwoławczy uniewinnił oskarżonego. Zaś wcześniej jako Prokurator Rejonowy wywierał naciski na prokuratora M. Wolnego, aby nie ujawniał prawdy o fałszerstwach umów rachunku bankowego i ujawniania tajemnicy bankowej przez dyr. Banku Ślaskiego 
12. Małgorzata Kuklis - nominowana za czasów min. Z. Ćwiąkalskiego na Prokuratora Okręgowego w Bielsku - Białej. Wcześniej prok. prok. rejonowej w Bielsku - Białej podległa oskarżonemu prok. Z. Twardowskiemu a później prok. prok. okręgowej w Bielsku - Białej. Na jej polecenie sporządzono kasację od wyroku sądu demaskującego fałszerstwo dokumentów za wiedzą jej męża prokuratora i oskarżyciela w sprawie rzekomego oszustwa, gdzie oszust został pokrzywdzonym a pokrzywdzony oszustem. 
13. Małgorzata Bednarek - Prokurator Okręgowy w Bielsku -Białej nominowana przez Z. Ziobrę i Tomasza Janeczka. Jej zaletą było, że przynajmniej wszcząsnęła układami w Bielsku - Białej. Zaś wadą to to, iż najpierw wybierała ofiary i to nie zawsze słusznie po czym przygotowywano wersję zdarzeń. W realizacji politycznych i biznesowych celów niszczyła niezależnego prokuratora prok. rej . w Bielsku - Białej M. Wolnego za to, że nie wykonał jej polecenia oskarżenia osoby niewinnej, co nakazał jej Prokurator Apelacyjny w Katowicach Tomasz Janeczek. Dzisiaj nęka uczciwego prokuratora także nowy a faktycznie stary układ z 2000 r. prokuratury apelacyjnej w Katowicach. 
14. Ryszard Mojeścik - obecny -za-ca prok. rejonowego w Bielsku - Białej - odmawia wszczęcia śledztwa w oczywistej sprawie fałszowania treści protokołu posiedzenia Sądu przez ASR M. Lisowską a także nakłaniania przez nią do poświadczenia nieprawy przez obecną na sali prokurator i sekretarkę. A w sprawie są nagrania przebiegu posiedzeń i zachowanie ASR M. Lisowskiej, prokuratora i sekretarki można precyzyjnie ustalić. Uznawanie przez prok. R. Mojeścika nieprawdziwej treści protokołów posiedzeń jako prawdziwe to nic innego jak przestępstwo matactwa. Jednak prokuratorom takie zachowanie uchodzi bezkarnie tak za czasów min. Ziobry jak i Ćwiąkalskiego 
15. Jacek Filipek - były Prokurator rejonowy w Oświęcimiu. Po buncie jego podwładnych w Oświęcimiu via prokuratura w Pszczynie znalazł się w Prok. Rejownoej w Bielsku - Białej za sprawą prok. J. Jarosa. Jego specjalnością jest odmowa wszczynania śledztw lub ich umarzania przeciwko osobom wpływowym. Natomiast chętnie oskarża osoby bez protekcji. Wg. prok. Jacka Filipka nie jest istotnym kto popełnił przestępstwo ale kim jest !!! 
16. Renata Szołtysek - z-ca Prokuratora Okręgowego w Gliwicach, która pomimo oczywistych dowodów fałszowania akt Sądu Apelacyjnego w Katowicach ( I ACa 731/03) przez rybnickiego adwokata, potwierdzone dowodwo dokumentami odmawia podjęcia na nowo sprawy 3 Ds 914/05 Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach i wykorzystuje swoje stanowsko do ukrywania przestępstwa adwokata podrabiającego akta. Robi to za przyzwoleniem Prokurator Apelacyjnej w Katowicach I. Palki. 
17. Krystyna Ziębacz - prokurator prokuratury okręgowej w Częstochowie, nie czytając akt sprawy 3 Ds 101/06/s i nie wiedząc nawet kto jest pokrzywdzonym umarza sprawę fałszerstw Banku Śląskiego 
18. Wanda Świerczyńska - z-ca prokuratora rejonowego w Częstochowie wraz z ww. prok. Barbarą Dziębor i Krystyną Ziebacz wykonywały posłusznie polecenie Prok. Apelacyjnego w Katowicach, T. Janeczka poprzec krycie przestępstwa fałszowania dokumentów bankowych przez Bank Śląski, czym doprowadziły do znaczących strat finansowych i moralnych pokrzywdzonych 
19. Katarzyna Krysiak prokurator prokuratury rejonowej w Częstochowie, potwierdzała sędzi w sprawie III Kp 1055/07 nieprawdę na sali sądowej o rzekomym obrażeniu ASR M. Lisowskiej przez pokrzywdzonego a także zeznawała nieprawdę w prokuraturze, tym samym dopuściła się zniesławiania i obrażania pokrzywdzonego 
wprowadzając sąd w błąd. 
20. Marek Mazur - prokurator prokuratury okręgowej w Częstochowie dopuścił się matactwa prokuratorsko - sądowe wraz z SSR Aldoną Borkowską z Sądu rejonowego w Bielsku w sprawie III Kp 888/06 ukrywając oczywiste przestępstwa układu prokuratorsko - sądowego w tym SSR A. Zgierska -Kuropatwa z Żywca i prok. K. Bieguna z Żywca. 
21. Jarosław Noszczyk - prokurator prokuratury rejonowej w Myszkowie od lat ukrywa sprawę fałszerstw protokołów rozpraw w sprawie II K 476/02 Sądu rejonowego w Żywcu pod przewodnictwem SSR A. Zgierska - Kuropatwa. 
22. Adam Siwoń - prokurator prokuratury rejonowej w Tarnowskich Górach ukrył przestępstwo fałszowania akt Sądu apelacyjnego w Katowicach sygn. IACa 731/03 przez adwokata w Rybniku, zaś obecna Prokurator Rejonowa nadal to przestępstwo ukrywa. 
23. asesor Dorota Wieczorek z Prok. Rejonowej w Częstochowie jeszcze bez nominacji a już uprawia bezprawie umarzając sprawę fałszywwego oskarżenia przez świadków oraz fałszowanie dokumentów bankowych wspólnie przez Bank Ślaski i prokuraturę pomimo prawomocnego wyroku karnego. Jak widać p. asesor prokuratury stanowi w RP prawo - stow zwróci sie do Prezydenta RP i Prokuratora Generalnego o wstrzymanie nominacji na prokuratora23. Tomasz Giza - prkurator Prok. Rej w Siedlcach delegowany do Prokuratury okrewgowej w Siedlcach, w sposób bezprawny umorzył sledztwo w sprawie 7 prokuratorów ze Śląska. Kabaret na całego. Prok. prok. rej. T. Giza prowadzi sprawę popełnienia przestepstwa przez byłego i obecnego Prokuratora Apelacyjnego w Katowicach. To tylko możliwe w RP. 
24. Konrad Rogowski Prok. Ok. w Katowicach zaniechał ustalenia fałszerstw Banku Ślaskiego, Urzędów skarbowych, UKS i urzędników miejskich w tworzeniu firm słupów przez siemianowickiego barona paliwowego, który w trakcie aresztu posiadał w nim telefon komorkowy do kierowania interesami. Zaniechał także zabezpieczenia majatku barona paliwowego 
25. Iwona Skrzypek - Prokuratura Okręgowa w Katowicach - zaniechania takie same jak prok. Konrada Rogowskiego 
26.Bogusław Rolka - Prokuratura Okręgowa w Katowicach. wspólnie z prok. Konradem Rogowskim i Iwoną Skrzypek zaniechali wyjaśnienia istoty i mechanizmów zakładania firm słupów przez siemianowickiego barona paliwowego 
27. Krzysztof Piękoś - Prokurator rejonowy w Bielsku- Białej przedtem w Rzeszowie - ukrywa przestępstwa dyr. Banku Ślaskiego, składanie fałszywch zeznań przez jego pracowników, biznesmena Jana Niemczyk i jego rodzinkę a także nietrzeźwość oraz prawdopodobny brak prawa jazdy kierowcy PUNTA, ktory kilka lat temu doprowadził do zderzenia z karetką pogotowia jadącą na sygnale po czym obecnie Prokuratura ta próbuje zrobić winnego z kierowcy karetki 
28. Tomasz Giza -Prokurator prokuratury rejonowej w Siedlcach delegowany do Prokuratury okregowej w Siedlcach - ukrywa przestępstwa siedmiu prokuratorów ze Śląska umarzając śledztwo pomimo oczywistych dowodów w tym zeznań innego prokuratora. Podejrzanych prokuratorów nawet nie przesłuchał. Zniknął z akt tego śledztwa istotny dokument z którego wynika, że prok. M. Bednarek szukała tzw. haków na pokrzywdzonego i prokuratora, kiedy to miał ukazać się krytykujący SSR Zgierską Kuropatwę z Żywca artykuł w *cenzura*. Wycofał z akt tego śledztwa istotne dokumenty wspólnych fałszerstw Banku Ślaskiego i Prokuratury REj. w Bielsku przekazując je do prokuratury, której sprawa fałszerstw dotyczy.

 

PS: Dzisiaj wielu z nich awansowało na szefów prokuratur lub prokuratorów wyższej instancji - co jest kolejnym skandalem

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure