poniedziałek, 11 grudnia 2023
SSN Andrzej Tomczak - sędzia Izby Wojskowej SN - sprawozdawcą błyskawicznej kasacji karnej - cywila skazanego o wielomilionowe oszustwa gospodarcze PDF Drukuj Email
sobota, 18 stycznia 2014 23:54

Z ostatniej chwili:  po prawie 14 letniej ochronie Jana N. przez Prokuraturę i sądy  w Polsce - Sąd Najwyższy oddalił kasację.  Wyrok nie podlega już dalszemu zaskarżeniu.

Pytamy: ile czasu musi minąć, aby zaczął on odbywać karę 5,5 lat pozbawienia wolności. Co zrobi teraz Sąd Rejonowy Sekcja Wykonawcza w Bielsku-Białej? Czy Jasio nadal chodził będzie na wolności, jakie choroby mu się przydarzą albo czy Prezydent Komorowski skorzysta z prawa łaski ?

Sąd Najwyższy zganił opinię pisemną stowarzyszenia, dotyczącą SSN Andrzeja Tomczaka - w zakresie jego wyłączenia - podając jedynie wybiórcze jej fragmenty, zgrabnie je jednostronnie interpretując. Twierdził że stanowisko stowarzyszenia jest insynuacją, bo z jednej strony podnosi zarzut długiego - 8 letniego sądzenia a z drugiej krytykuje szybki termin 2 miesięcznego wyznaczenia kasacji - ale dla wybranej osoby. Szkoda tylko, że termin taki nie dotyczy ogółu.

No cóż Sąd Najwyższy może wszystko. Twierdził też,  że uczestnictwo sędziego z Izby Wojskowej to wieloletnia praktyka , a nie celowy dobór składu.
Obiecujemy, że zwrócimy się do  Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w ramach informacji o dostępie do informacji publicznej w ilu sprawach od 2010 r. sprawozdawcą w Izbie Karnej w sprawie cywila był sędzia z Izby Wojskowej. Wtedy okaże się czy to nasz wymysł, czy też specjalna i wybiórcza praktyka Sądu Najwyższego      

W dniu 5 lutego o godz. 12,20  sygn. akt IV KK 370/13 sala D  przy Pl. Krasińskich 2/4/6 w Warszawie  rozpoznana zostanie ekspresowa kasacja - w Sądzie Najwyższym. 

Dotyczy ona  sprawy karnej - skazanych cywilów o wielomilionowe oszustwa gospodarcze w tym fałszerstwo co  najmniej 500 faktur VAT.  Sprawozdawcą został nie sędzia Izby  Karnej  lecz sędzia Sądu Najwyższego  Izby Wojskowej - Andrzej Tomczyk. To ten sam sędzia, który przedłużał areszty w 2008 r. żołnierzom z Nangar Khel

 

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH oraz   CBA 

do udziału w charakterze widowni.

To już w tę środę 5.02.2014 r.  - my tam będziemy

 

 sędzia Andrzej Tomczyk

Pytamy:  Prezesa SN i CBA jakie są przyczyny tego, że w sprawie karnej cywila sprawozdawcą jest sędzia wojskowy? Mamy podejrzenia o dobór sędziego do tej sprawy  dlatego,  że   syn skazanego biznesmena i jego szwagierki  jest prawnikiem i pracuje w Departamencie Prawnym Ministerstwa Obrony Narodowej, a pracę w MON-ie wraz z mieszkaniem otrzymał za wstawiennictwem jednego z najważniejszych polityków RP. 

Wg naszej opinii nie jest to  przypadek, bowiem nie zdarza się w Sądzie Najwyższym, aby sprawozdawcą kasacji karnej - cywila był sędzia z Izby Wojskowej.  Pytamy więc:  czy SSN Andrzej Tomczak powinien prowadzić  sprawę  i czy nie powinno się jej przyjrzeć CBA.

 

W naszej ocenie Sąd Najwyższy nie będzie w tym składzie obiektywny w rozpoznaniu kasacji skazanych na wieloletnie więzienia - a jego faktycznym zadaniem będzie  uchylenie wyroku i ochrona przed odbyciem  kary  5,5 lat więzienia 30-milionowego oszusta, który jako prezes swojej firmy oszukał prawie 200 przedsiębiorców i dopuścił się fałszerstwa 500 faktur VAT.
 
Czemu tak sądzimy:
 
1. Prokuratura rejonowa i okręgowa od 2000 - 2004 r. pomimo wiedzy na temat oszustw biznesmena, korupcji bankowej - odmawiała wszczęcia śledztwa (- kliknij) a sprawę wszczęła dopiero po interwencji w ABW, po czym oskarżyła biznesmena tylko o połowę z popełnionych przestępstw pomijajac w całości korupcyjne przyznawanie wielomilionowych kredytów bez żadnego zabezpieczenia, a kredyty te w milionach złotych nigdy nie zostały zwrócone - o czym były ostrzegane banki i prokuratura.
 
 
3. kasację wyznaczono w terminie  iście błyskawicznym. Akta  do końca września znajdowały się  w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej a 16.12.2013 już wyznaczono termin kasacji !!!  
Zatem w ciągu 2,5 miesiąca wyznaczono kasację - co nie jest terminem zwyczajnym w Sądzie Najwyższym !!!  Do tego pewno przez przypadek sprawę prowadzi sędzia wojskowy a syn pracuje w MON.
 
Dodajemy:
 
- że Jasio N. nie przegrał jeszcze nigdy z nikim w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach i  Sądzie Najwyższym - bez względu na to czy sprawa dotyczyła praw pracowniczych, jego lewej renty,  wielomilionowych oszustw czy też innych. spraw. 
 
- zawsze Sąd Apelacyjny w Katowicach zmieniał orzeczenie na korzyść tego biznesmena, a potem składane kasacje były zawsze  oddalane.
 
I tym razem w sprawie  Jasia N. będzie pewno podobnie - bowiem inaczej  musiał by iść do więzienia a wyrok prawomocny zapadł tylko dlatego, że sądem I i II instancji były sądy w Bielsku - Białej  a nie w Katowicach lub Warszawie.  Niemniej pomimo prawomocnego od 10 miesięcy wyroku jest i tak na wolności, choć powinien już dawno temu być w więzieniu.
 
- skazany prawomocnym wyrokiem karnym na 5,5 lat pozbawienia wolności prowadzi jako prawomocnie skazany czynnie aż trzy kancelarie radcy prawnego, a w ostatnim czasie tworzył dokumenty fikcyjnej choroby w jednej w klinik w Katowicach - aby nie iść do więzienia - stąd też błyskawiczny termin kasacji i pseudo choroba Jasia N.
 
Trzeba bowiem uchylić wyrok !!! I znowu stanie się to w Warszawie.
 

 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure