środa, 28 lutego 2024
Nie ma kary za ujawnienie treści apelacji. Prokuratura po raz kolejny dała d..... PDF Drukuj Email
wtorek, 05 listopada 2013 22:46

Niewinna – to słowo usłyszała dziś profesor Izabela Lewandowska-Malec, wykładowca prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego przed sądem rejonowym dla Krakowa Śródmieście. Sąd nie podzielił zdania krakowskiej prokuratury i nie doszukał się znamion przestępstwa w tym, że kobieta zamieściła w internecie apelację w sprawie o zniesławienie, którego miała się rzekomo dopuścić.

Prokuratura zarzucała Pani Profesor, że ujawniła w internecie treść apelację od wyroku sądu polskiego, który został potem uchylony w związku z wyrokiem Trybunału w Strasburgu.

W ocenie prokuratury profesor dopuściła  się przestępstwa ujawnienia informacji z postępowania, które toczyło się z wyłączeniem jawności – tłumaczy prof. Lewandowska-Malec.

Sprawy o zniesławienie z art. 212 k.k. jak ustaliła jaśnie prokuratura  toczą się bowiem z wyłączeniem jawności z mocy prawa.

Tej samej prokuraturze nie przeszkadzało, że przeciwnicy procesowi pani profesor rozesłali niesprawiedliwy wyrok sądu polskiego do mieszkańców jej miasta.  

Głupi wyrok  nie był tajny ale apelacja tak !!!

Chcieli skompromitować panią profesor a ta w ramach gestu sprzeciwu udostępniłam na jednym z portali swoją apelację od wyroku – wspomina profesor.

Wszystko zaczęło się 9 lat temu, gdy profesor wysłała do Polskiej Agencji Prasowej list, w którym jako radna krytykowała ówczesnego burmistrza Świątnik Górnych. 
Poszło o słowa "Skłaniam się do poglądu, że burmistrz czyni na organ prokuratorski pozaprawne naciski". Od tego momentu profesor nie wychodziła już praktycznie z sądu.

Oprócz prokuratury, sprawę o zniesławienie z oskarżenia prywatnego założył jej burmistrz. Oczywiście polskie sądy przyznały mu rację i skazały profesora prawa  za pomówienie samorządowca.

Dopiero Europejski Trybunał Praw Człowieka oczyścił profesor z zarzutów zniesławienia uznając, że nie przekroczyła granic dozwolonej krytyki. Wskazał, że doszło w jej sprawie do naruszenia przez Polskę konwencji i zasądził na jej rzecz 3 tys. euro zwrotu poniesionych kosztów postępowania krajowego i 3 tys. euro zadośćuczynienia.

Mimo tego krakowska prokuratura kontynuowała sprawę z oskarżenia publicznego, zarzucając profesor rozpowszechnianie publiczne bez zezwolenia wiadomości z rozprawy sądowej poprzez rozpowszechnienie apelacji.

Komentarze (2)
  • bogumilsarkowicz  - Bezprawie Polska 2013 rok
    Polska jest krajem bezprawia. Ta Osoba jest nękaną przez aparat o znamionach stalinowskich. Wolność wyrażania opinii nie jest przywilejem zamordyzmu totalitarnego mojej Ojczyzny.
  • bogumilsarkowicz  - Poland Bandit COUNTRY
    ,,Gorszy niż rozbój jest sąd stronny. Gdzie prawo śpi-tam katy sędzie. Obywatela kark bezbronny. Na pastwę miecza wydan będzie''
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure