poniedziałek, 11 grudnia 2023
Głupota i arogancja SSO Wojciecha Palucha – z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. (10-cio miesięczna bezczynność sądu – nie jest przewinieniem dyscyplinarnym). PDF Drukuj Email
niedziela, 30 grudnia 2012 15:22

Głupota i arogancja SSO  Wojciecha Palucha  z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. (10-cio miesięczna bezczynność sądu – nie jest przewinieniem dyscyplinarnym). I o czym chcą dyskutować 7.01.2012 r. w Senacie władze Krajowej Rady Sądownictwa?


SO Wojciech Paluch – z-ca Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej  jest nam doskonale znany także z innych spraw. W 2001 r. kiedy był jeszcze sędzią Sądu Rejonowego Wydz. III Karnego w Bielsku-Białej, sam wyłączał się kilkakrotnie od prowadzenia skarżonej obecnie sprawy. Za wszelką cenę ma ambicje dostania etatu sędziego Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Problem w tym, iż w 2001 r. wykonywał niepisane polecenia przewodniczącego wydziału karnego sądu rejonowego, a teraz robi to samo,  aby łaskawie dostrzegł go sąd apelacyjny. Tymczasem my mamy wątpliwości, czy ten Pan nadaje się na sędziego,  a co dopiero na sędziego funkcyjnego  - zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego lub też sędziego sądu apelacyjnego.

Następne pytanie, to czy sędzia, który sam wyłączał się od prowadzenia sprawy i to niejeden raz, teraz może zajmować stanowisko w sprawie 10 miesięcznej bezczynności swojego kolegi. Naszym zdaniem nie.

Otóż sprawa trawa od 2001 r. i dotyczy tworzenia nieprawdziwych dokumentów bankowych klientów banku przez byłego dyrektora ING Bank Śląski o/ Bielsko-Biała  i ujawniania ich oszustowi, aby ten mógł ułożyć fikcyjną wersję rzekomego oddania długu, popartą nieprawdziwymi i stworzonymi przez ING Bank Śląski dokumentami. Przeczytaj KLIKNIJ

Do Sądu Rejonowego w Bielsku - Białej sprawa trafiła w 2007 r. i od tego czasu SSR M. Lisowska, W. Salamon i R. Molenda robili wszystko, żeby "ukręcić jej łeb". Najpierw fałszowano protokoły, potem prowadzono sprawę jak gumę do żucia i to wbrew procedurze karnej, uchwalonej przez Sejm w 2007 r., a na końcu za sprawę zabrał się referendarz.

W dniu  19 marca orzeczenie uchylił Sąd okręgowy i od tego czasu  do dnia  30.12.2012 r.,

tj. przez 10 miesięcy nie wyznaczono terminu trwającej dwanaście lat sprawy. Przepraszam, w kwietniu 2012 przydzielono ją sędzi w ciąży, która z oczywistych względów sprawy nie mogła ani rozpocząć, ani zakończyć. Zatem przewodniczący Wydziału III Karnego z góry założył, że nigdy nie zostanie ona zakończona.

W dniu 15 listopada Jerzy Jachnik złożył wniosek do Prezesa Sądu Okręgowego Piotra Wójcigi o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Przewodniczącemu SSR Jarosławowi Steciukowi z powodu utrudniania przez wiele miesięcy wyznaczenia sprawy, która trwa łącznie 11 lat, a w sądzie jest od 2005 r.

No i dnia  6. 12. 2012 r. z-ca Rzecznika Dyscyplinarnego pisze brednie, których chyba sam nie rozumie.

Najpierw podaje, że aby doszło do przewinienia dyscyplinarnego, to łącznie muszą być spełnione dwie przesłanki: oczywiste i rażące naruszenie prawa

  1. oczywiste to takie naruszenie prawa, które jest łatwe do stwierdzenia i bez analizy można zastosować właściwy przepis
  2. rażące – to takie, które naraża na szwank prawa i istotne interesy stron  

W sprawie, w której nic się nie robi przez 10 miesięcy, poza tym, że sędzia jest w ciąży, zdaniem cara SSO Wojciecha Palucha – z-cy Rzecznika Dyscyplinarnego SO w Bielsku-Białej (z ambicjami sędziego apelacyjnego w Katowicach)  w dwunastoletniej sprawie wszystko jest OK.

I jeszcze jedna uwaga super rzecznika interesu sędziowskiego – pouczył mnie, że nie przysługuje mi zażalenie a wszelkie inne pism pozostaną bez biegu.

Jak nie wierzycie, że można pisać takie bzdury, to sami przeczytajcie.

 

Paluch JPG  Paluch JPG2Paluch JPG3

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure