sobota, 13 kwietnia 2024
Sprawa Banku Śląskiego ze zwolnionym pracownikiem PDF Drukuj Email
niedziela, 01 kwietnia 2012 15:57

Podziękowanie


Chciałbym podziękować wszystkim Członkom Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu za wsparcie mnie i uczestniczenie w rozprawach sądowych  przed Sądem Rejonowym VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Katowicach w sprawie o przywrócenie mnie do pracy w ING  Banku Śląskim w Katowicach sygnatura akt VIIP/1118/11/8. W tej sprawie w dniu 14.03.2012 roku zapadł wyrok gdzie :

1/ przywrócono mnie do pracy w pozwanym ING Banku Śląskim Spółka Akcyjna w Katowicach na dotychczasowym warunkach pracy i płacy;

2/ zasądzono od pozwanego na rzecz powoda kwotę 5.360,- złotych tytułem wynagrodzenia za czas pozostawienia bez pracy pod warunkiem zgłoszenia gotowości do niezwłocznego podjęcia pracy w ciągu 7 dni od uprawomocnienia się niniejszego wyroku;

3/ oddalono powództwo w pozostałej części;

4/ zasądzono od pozwanego na rzecz powoda kwotę 60,- zł. tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego;

5/ nakazano pobrać od pozwanego na rzecz Skarbu Państwa / Sądu Rejonowego Katowice-Zachód/ kwotę 3.484,- zł tytułem nieuiszczonych kosztów sądowych.

Oczywiście wyrok jest nieprawomocny, bo dopiero to I instancja i ING Bank Śląski w Katowicach    odwoła się od tego wyroku / wniosek o uzasadnienie pozwany złożył 20.03.2012 roku/, ale wierzę głęboko,  że Sąd Okręgowy w Katowicach podtrzyma ten wyrok. Już drugi raz muszę walczyć z tą instytucją o przywrócenie mnie  do pracy; poprzednio sprawa trwała 7 lat / od 2002 do 2009/. 

W dniu 20.10.2009 roku Sąd Okręgowy w Katowicach uznał bezzasadność wypowiedzenia przez ING Bank Śląski i przywrócił mnie do pracy. Po 2 latach pracy / nie wykonania wyroku sądowego  przez pozwany Bank i delegowania do pracy w Częstochowie – 80 km od miejsca zamieszkania i nie wyposażenia w narzędzia pracy przez ponad 10 miesięcy/  zwolniono mnie ponownie z pracy. 
Jestem pewny, że i tym razem wygram tę sprawę i później upublicznię fakt łamania praw pracowniczych w ING i stosowania niedozwolonych praktyk / mobbing, nierówne traktowanie/ wraz z zawiadomieniem centrali w Holandii. Mimo podejmowanych prób mediacji ze strony związków zawodowych i wystąpienia do najwyższych władz bankowych włącznie z przedstawicielem reprezentującym ING na Europę Wschodnią  Brunonem Bartkiewiczem  nikt z pozwanego Banku nie był zainteresowany załatwieniem ugodowo tej sprawy, mimo przedstawionych dowodów i  potwierdzenia niewykonania wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach z 20.10.2009.

 

Chciałbym też podziękować tą drogą na łamach  www.aferyibezprawie.org  Pani Sędzi Sądu Rejonowego Katowice-Zachód  w Katowicach Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Wydział VII - Joannie Bugajskiej-Kluczny, która w sposób profesjonalny rzetelny i z wielką kulturą prowadziła tę sprawę. Wyrok zapadł po 3 rozprawach, co jest godne pochwały i rzadkie. Pani Sędzia odnosiła  się z życzliwością do stron procesu , a nawet do publiczności organizując miejsca dla członków Stowarzyszenia oraz dziennikarza Nowego Ekranu oraz innych osób.

 

Z poważaniem

Tomasz Polewko


Stowarzyszenie potwierdza, że Pani Przewodnicząca Joanna Bugajska - Kluczny dała się poznać jako sprawna sędzia, przestrzegająca procedur i prawa. Reprezentuje wysoki poziom kultury osobistej, dzisiaj wręcz niespotykany w sądach. Może stanowić wzór dla innych.
Niestety zaledwie 10% sędziów równie obiektywnie i rzetelnie prowadzi postępowania.

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure