poniedziałek, 24 stycznia 2022
7 nowelizacji ustawy o SN - 21.11.2018 r. - Jerzy Jachnik PDF Drukuj Email
piątek, 24 stycznia 2020 13:05

7 nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to kolejny "targ polityczny", a nie prawdziwa reforma! Apelujemy do WSZYSTKICH UGRUPOWAŃ o włączenie się do prac nad prawdziwą reformą! Wystąpienie z dnia 21.11.2018

 
Co mówiłem o KRS w kwietniu i grudniu 2017 r. PDF Drukuj Email
piątek, 24 stycznia 2020 12:55

Przypominam co mówiłem o KRS w Sejmie RP w kwietniu i grudniu 2017 r. Wg opini OBWE w KRS winni być także przedstawiciele innych zawodów prawniczych i organizacji pozarządowych. A czemu nie ?

 

Kwiecień 2017

 

 

Grudzień 2017

 

 
Zmiany ważne dla podatnika w 2020 PDF Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2020 18:58

Najważniejsze zmiany w 2020, o których musi pamiętać podatnik i księgowy.

kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

 
 
ŻABKA TO KOSZMAR. A NA IMIĘ MU POLSKI KAPITALIZM PDF Drukuj Email
wtorek, 21 stycznia 2020 18:26

Porażające polski kapitalizm cwaniactwa i wykorzystywania nie zna granic Zastanówcie się zanim zrobicie tam następne zakupy.
To było możliwe dzięki taniej pracy – w końcu gdzie, jak nie w Polsce, znajdziesz kasjerki skłonne pracować za takie wynagrodzenie, i ajentów, tych niby-szefów, którzy sami są w takiej sytuacji ekonomicznej, że zgodzą się na wszystko? Tę hipotezę potwierdza fakt, że gdy notowaliśmy chwilową poprawę na rynku pracy, to nikt się do pracy w Żabce nie garnął.A oczywiście twórcami sieci są najbardziej zamożni Polacy m.in .Mariusz Świtalski twórca słynnego Elektromisu.I jeszcze dochodzi historia śmierci dziennikarza Jarosław Ziętara nie wyjaśniona do dziś.

Gdzie indziej znajdziesz ajentów, tych niby-szefów, którzy są w takiej sytuacji, że zgodzą się na wszystko?

Jakub Dymek: Chodzę jak wszyscy do Żabki: hałas, nieznośny dzwoneczek przy drzwiach, produkty upakowane po sufit, nie da się przejść. A tego wszystkiego jeszcze musi upilnować jedna osoba przy kasie. „Jak tam w ogóle można pracować, to wariactwo” – myślę sobie często.

Joanna Jurkiewicz: Tak to wygląda dla ciebie, klienta i kogoś z zewnątrz. A od środka jest chyba jeszcze gorzej. Po kilkunastu latach funkcjonowania tej sieci widzimy problemy: długi ajentów, malejące marże, olbrzymia rotacja prowadzących sklepy i pracujących w nich, weksle in blanco i niekorzystne umowy podpisywane przez pojedyncze sklepy z centralą sieci. To wszystko zmieniło ten model – w teorii umożliwiający prowadzenie rodzinnego sklepiku – w koszmar.

Kliknij tutaj: czytaj więcęj

 
Uwaga frankowicze z Bielska -Białej PDF Drukuj Email
niedziela, 19 stycznia 2020 19:51
 
Bezprawna inwigilacja. Zasady dostępu polskich służb do danych telekomunikacyjnych są niezgodne z prawem UE PDF Drukuj Email
czwartek, 16 stycznia 2020 20:39

Dane operatorów telekomunikacyjnych i dostawców internetowych pozwalają nie tylko ustalić, do kogo dzwoniliśmy, czy na jakie strony internetowe wchodziliśmy, ale także, gdzie w danej chwili się znajdowaliśmy. Od lat Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznaje te informacje za poważną ingerencję w naszą prywatność i uważa, że służby powinny mieć do nich dostęp tylko w przypadku poważnych przestępstw oraz pod sądową kontrolą

 

Slużby pobierają więcej danych (c)(p)

Kliknij czytaj więcej: 

 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA PDF Drukuj Email
środa, 15 stycznia 2020 19:59

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA


W dniu 24.01.2020 w Bielsku-Białej ul. Schodowa 5 lok.3.  godz. 16 - odbędzie się zgodnie ze statutem  Nadzwyczajne  Walne Zebranie wyborcze członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, celem będzie częsciowy dobór zarządu Stowarzyszenia.  Zapraszamy serdecznie wszystkich członków zwyczajnych i wspierających  !

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Znalezione obrazy dla zapytania walne zgromadzenie

 
MF: Ulga termomodernizacyjna: Dla kogo i na co? PDF Drukuj Email
środa, 15 stycznia 2020 19:56

W 2020 roku po raz pierwszy podatnicy mogą odliczyć w PIT do 53 tys. zł wydatków na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją budynku. Kto jest uprawniony do tej preferencji? Jakich budynków dotyczy ulga? I jak w ogóle rozumieć słowo "termomodernizacja"?

Z ulgi termomodernizacyjnej po raz pierwszy można skorzystać podczas rozliczania formularza PIT za 2019 r. Preferencja przysługuje zarówno podatnikom rozliczającym się według skali, jak i płacącym podatek liniowy lub ryczałt. Od dochodu w PIT mogą odliczyć do 53 tys. zł "wydatków na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego", a w konsekwencji zapłacić podatek niższy o kilka tysięcy złotych, a przypadku rozliczających się według 32-procentowej składki - nawet o kilkanaście tysięcy złotych.

Przepisy określają, kto może skorzystać z ulgi oraz zakup jakich materiałów budowlanych, urządzeń i usług kwalifikuje uprawnia do odliczenia (szczegółowy wykaz podajemy na końcu tekstu).

Kliknij; czytaj całość 

Ulga termomodernizacyjna może przynieść wielkie oszczędności

 
Procedura cywilna. Oczywiście bezzasadne sprawy nie będą już problemem PDF Drukuj Email
czwartek, 09 stycznia 2020 22:52

W skrajnych przypadkach sąd może uznać, że powództwo ma taki właśnie charakter i – bez przeprowadzania rozprawy – je oddalić. A wówczas pozwany nawet się nie dowie, że ktoś złożył przeciwko niemu pozew.Sądy w sprawach cywilnych mogą już na początku sprawy oddalić powództwa, które w sposób oczywisty są bezzasadne. Jeżeli bowiem z treści samego pozwu wynika, że to, czego żąda powód, nie ma żadnych podstaw (ani prawnych, ani faktycznych), sprawa od razu powinna zakończyć się niekorzystnym dla niego wyrokiem. Zaoszczędzi to czasu zarówno samym sądom, jak i pozwanym. Jest to kolejna zmiana przepisów wprowadzona ustawą z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy − Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1146), jaka weszła w życie 7 listopada 2019 r.

pozew dokument prawo

Kliknij tutaj:czytaj więcej 

 
"Okrągły stół" w sprawie wypracowania ustawy dotyczącej wymiaru sprawiedliwości PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 11:28

W Sejmie  7.01.2019r. odbył się okrągły stół wymiaru Sprawiedliwości brali w nim udział m.in.Jerzy Jachnik - założyciel Stowarzyszenia  Przeciw Bezprawiu oraz Janusz Sanocki,którzy w poprzedniej kadencji jako posłowie włożyli wiele wysiłków by  organizacje pozarządowe  i osoby poszkodowane zostały wysłuchane. Bardzo ciekawe spoptrzeżenia i uwagi.Oglądnijcie całość.

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Kliknij tutaj by oglądnąć całość 

 
PIT za 2019 r. Ulga na dzieci: komu przysługuje i jak z niej skorzystać? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 stycznia 2020 14:37

Ulga na dzieci - zwana niekiedy ulgą prorodzinną - to najpopularniejsza preferencja podatkowa. Rodzice, opiekunowie i rodzice zastępczy wychowujący jedno lub więcej dzieci corocznie w zeznaniu PIT mogą odliczyć od podatku kwoty wynikające z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ulga przysługuje na dzieci:

 

małoletnie;

bez względu na wiek, jeśli w 2019 r. otrzymywały zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną;

do ukończeniu 25 roku życia, jeśli studiują w Polsce lub za granicą, a ich roczne dochody nie przekroczyły 3089 zł (z wyjątkiem renty rodzinnej).Rodzice, opiekunowie i rodzice zastępczy wychowujący jedno lub więcej dzieci corocznie w zeznaniu PIT mogą odliczyć od podatku kwoty wynikające z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Kliknij: czytaj więcej 

 

 
Karuzela wyzysku: Biednego napiętnować, na biednym zarobić PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 stycznia 2020 14:33

Lubimy sobie wyobrażać biednych ludzi w świecie Zachodu jako odrębną klasę wykluczonych, którzy z pokolenia na pokolenie dziedziczą ubóstwo, stanowiąc systemowe obciążenie dla całego społeczeństwa. Jak każda półprawda, ta również ma na celu poprawę czyjegoś samopoczucia, w tym wypadku: samopoczucia aspirującej klasy średniej. Wystarczy rozpocząć dyskusję na ten temat, by usłyszeć litanię potępienia pod adresem biedaków, tych przedstawicieli dziwnego, obcego plemienia, którzy mnożą się jak króliki, pasożytują na państwowych finansach, przeżerają nasze podatki, kradną i nie chcą pracować. Tymczasem, rzecz jasna, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

sprzątaczka, kobieta, praca

kliknij: czytaj więcej 

 
Jakie zmiany w prawie w 2020 roku? PDF Drukuj Email
środa, 01 stycznia 2020 11:19
Początek nowego roku to okres obfitujący w zmiany przepisów. Zaczęły obowiązywać nowe przepisy ruchu drogowego, wzrosła płaca minimalna, znamy też stawkę waloryzacji emerytur i rent. Nie brakuje podwyżek podatków i opłat. Wybraliśmy kilka najważniejszych zmian, jakie weszły w życie lub zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych miesięcy.

Zmiany w prawie 2020.

 

  • Bardzo ważna zmiana związana jest z miejscem występowania kontroli policyjnych. Funkcjonariusze zyskali też kolejny powód dający możliwość zajrzenia do wnętrza pojazdu
  • W 2020 r. wzrosną ceny alkoholu, papierosów, ale także rachunki za prąd. W wielu miastach lawinowo wzrosną opłaty za wywóz śmieci
  • Zmiany zaszły też przy zapłacie podatków. Żeby to zrobić musimy poznać numer powstałych mikrorachunków

Kliknij tutaj: czytaj więcej 

 

 

 
Jakich sądów potrzebują Polacy? Wymiar sprawiedliwości w ocenie organizacji społecznych skupiających pokrzywdzonych przez państwo PDF Drukuj Email
niedziela, 29 grudnia 2019 14:30

Jerzy Jachnik :

  Nie dajmy się oszukać.

  Partyjniactwo PSL.

  Okrągły stół sądownictwa bez obywateli !!!

Kolejny raz po 1990 r. partie polityczne eliminują z dyskusji o wymiarze sprawiedliwości obywateli.
Kosiniak Kamysz w dniu 7.01.2020 r. zaprasza na posiedzenie okrągłego stołu w sprawie wymiaru sprawidliwości prezesów Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, Rzeczników Praw Obywatelskich, dziekanów wydziałów prawa, przedstawicieli adwokatury i radców prawnych, sędziów a także wszystkie partie polityczne i kluby parlamentarne. Zaproszenie otrzyma również premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

A ja pytam gdzie są obywatele ?
Nie mogę zrozumieć jak może to akceptować Paweł Kukiz !!!

Okrągły stół w sprawie sądownictwa proponował od 2015 r. Peselski Zespół na Rzecz Zmiany Konstytucji, robiąc m.in. trzy konferencje z osobami pokrzywdzonymi a także przeprowadzając badania z obywatelami - jakiego wymiaru sprawiedliwości oczekują obywatele. Wielokrotnie z sali obrad Sejmu VIII kadncji mówili o konieczności prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości i okrągłym stole z udziałem organizacji pozarządowych posłowie Jerzy Jachnik ( wtedy Kukiz'15) i Janusz Sanocki (niezależny)
Propozycja Kosiniaka - Kamysza to kolejne nabijanie w butelkę obywateli. Niestety żadnej partii w polsce nie stać na rzeczywistą reformę wymiaru sprawiedliwości i oddania go pod kontrolę obywateli.
Jako Poselski Zespół Parlamentarny zrobiliśmy badania jakiego wymiaru sprawidliwości oczekują obywatele. Wyniki opublikowaliścy w kwartalniku Krajowej Rady Sądownictwa nr. 4/2017 r."- kliknij tutaj aby przeczytać cały artykuł

Obraz może zawierać: tekst

 
Niektóre zmiany w prawie w 2020 roku [KALENDARIUM] PDF Drukuj Email
niedziela, 29 grudnia 2019 14:26

W 2020 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatników i przedsiębiorców - m.in. część Pakietu Przyjazne Prawo, ustawa przeciwdziałająca zatorom płatniczym, o OZE, Prawo energetyczne, "lex Uber", 17-proc. podatek dochodowy od osób fizycznych, tzw. Mały ZUS plus, Prosta Spółka Akcyjna. Tego dnia wejdzie w życie duża część Pakietu Przyjazne Prawo (ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych). PPP obejmuje "kilkadziesiąt punktowych" ułatwień dla biznesu. Np. prawo do błędu obejmie przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG;

Mikrorachunek, mały ZUS plus, Prosta Spółka Akcyjna - m.in. te nowości prawne zaczną obowiązywać w 2020 r.

Kliknij tutaj: czytaj więcej

 
Nowa procedura cywilna: Jak określić wartość przedmiotu sporu? PDF Drukuj Email
niedziela, 29 grudnia 2019 14:24

Jeżeli powód dochodzi pozwem kilku roszczeń, zlicza się ich wartość. W sprawach o prawo do świadczeń powtarzających się wartość przedmiotu sporu stanowi suma świadczeń za jeden rok, a jeżeli świadczenia trwają krócej niż rok – za cały czas ich trwania. Warto pamiętać, iż w często spotykanych sprawach dotyczących najmu i dzierżawy – o istnienie, unieważnienie albo rozwiązanie umowy najmu lub dzierżawy, o wydanie albo odebranie przedmiotu najmu lub dzierżawy, wartość przedmiotu sporu stanowi przy umowach zawartych na czas oznaczony – suma czynszu za czas sporny, lecz nie więcej niż za rok; przy umowach zawartych na czas nieoznaczony – suma czynszu za okres trzech miesięcy.

Nowela wprowadziła zasadę pobierania opłat od pisma rozszerzającego powództwo w wysokości różnicy pomiędzy opłaty sprzed rozszerzenia lub zmiany i po dokonaniu tej modyfikacji

Kliknij:czytaj więcej 

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
środa, 25 grudnia 2019 14:11

Pełnych ciepła, spokoju i radości

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej  pomyślności i 

nadziei na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten,

który właśnie mija.

 życzy 

   Zarząd Stowarzyszenia

Przeciw Bezprawiu wraz z założycielem Stowarzyszenia 

 Jerzym Jachnikiem.

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia świąteczne

 
Płatnik PIT musi zastosować nowe formularze podatkowe PDF Drukuj Email
środa, 25 grudnia 2019 14:36

Do końca stycznia przedsiębiorcy muszą wysłać elektronicznie fiskusowi m.in. PIT-11, PIT-R, PIT-4R i PIT-8AR. Dwa pierwsze formularze płatnicy przekazują też podatnikom, m.in. swoim pracownikom – na co mają więcej czasu – bo co do zasady do końca lutego. W 2020 r. 29 luty przypada jednak w sobotę, więc ostatni dzień na przekazanie tych dokumentów to 2 marca.

 

W tym przypadku ustawodawca nic nie mówi o sposobie przekazywania. Nie obowiązuje wiec elektroniczna forma – można przekazać dokument papierowo. Później powiem o tym trochę więcej.Ministerstwo Finansów zapewniło, że ich interaktywne wersje będą dostępne w styczniu 2020 r. na stronie www.podatki.gov.pl w zakładce - Formularze elektroniczne dla płatników

Kliknij: więcęj 

 
PODATNIKU! Przekaż NGO darowiznę i skorzystaj z odliczenia podatkowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 grudnia 2019 12:04

Zachęcamy serdecznie do przekazania darowizny dla Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu i odliczenie od podatku dochodowego.Wszystkie szczegóły w poniższym linku.Warto pomagać i wspierać  naszą organizację pożytku publicznego,która działa i pomaga obywatelom już od ponad 12 lat !!Jesteśmy prekursorami edukacji obywatelskiej i prawnej, Nasze prawne ABC zna zapewne już każdy,kto interesował  się prawami obywatela.

Z przekazania darowizny można mieć jednak również „korzyść” finansową. Jaką? Np. dając organizacji darowiznę w wysokości 100 zł, możesz odliczyć od dochodu 18 zł (lub 33 zł, jeśli zrobi to osoba w drugim przedziale podatkowym).

 
Zmiany w procedurze karnej. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 grudnia 2019 11:53

Katedra Postępowania Karnego

Czytaj więcej:kliknij 

 
38 lat temu wprowadzono stan wojenny. "Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią" PDF Drukuj Email
sobota, 14 grudnia 2019 18:52

Poranek 13 grudnia postawił Polaków wobec dramatycznej rzeczywistości. Najwyższą władzą stanu wojennego była WRON. W województwach powołano komisarzy wojskowych. Działaczy "Solidarności" internowano w 52 obozach. Działalność wszelkich stowarzyszeń, organizacji, związków zawodowych została zawieszona. Zakazano zgromadzeń (poza religijnymi), organizowania strajków i protestów. Wiele zakładów pracy zostało zmilitaryzowanych i oddanych pod zarząd wojskowych komisarzy (m.in. radio, telewizja, poczta, przedsiębiorstwa obrotu paliwami naftowymi, kolej, PKS, transport samochodowy, porty, straż pożarna, komunikacja miejska, zakłady zbrojeniowe, kopalnie, elektrownie), podobnie jak część administracji. Wprowadzono represyjne prawo: osobom uchylającym się od pracy w tych zakładach groziło od dwóch lat więzienia do kary śmierci włącznie. W szkołach i na wyższych uczelniach zawieszono zajęcia, przestały działać instytucje kultury: kina, teatry, filharmonie itp.

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcie stan wojenny czas apokalipsy

więcej

Więcej…
 
Kapitalizm bez kapitału, czyli 30-lecie polskiej transformacji ustrojowej [WYWIAD] PDF Drukuj Email
sobota, 14 grudnia 2019 18:18

andrzej sadowski: Pierwszym rozszczelnieniem socjalistycznego systemu gospodarczego były firmy polonijne, ale dopiero ustawa Wilczka wywołała w Polsce kontrrewolucję straganów. I to ona – jak to nazywaliśmy z prof. Janem Winieckim – uruchomiła „prywatyzację oddolną”. Jej efektem było ok. 6 mln nowych miejsc pracy. A „prywatyzacja odgórna” prowadzona przez kolejne rządy likwidowała miejsca pracy w postsocjalistycznych przedsiębiorstwach. To, że bezrobotni Polacy nie wyszli wówczas masowo na ulice jak np. w Rumunii, to zasługa drobnych przedsiębiorców. Dali pracę zwalnianym i tym samym nie doszło w Polsce do rewolty.

„Prywatyzacja odgórna” prowadzona przez rządy likwidowała miejsca pracy. To, że bezrobotni Polacy nie wyszli wówczas masowo na ulice jak np. w Rumunii, to zasługa drobnych przedsiębiorców.

Kliknij czytaj więcej 

 
Jerzy Jachnik: orzeczenie Sądu Najwyższego jest wykorzystywane do walki politycznej PDF Drukuj Email
piątek, 13 grudnia 2019 17:58

- Mamy wrócić do starego systemu wybieralności sędziów przez sędziów, czyli totalnej bezkarności sędziów. Jak było to przez ostatnie trzydzieści lat – komentował ostatnie orzeczenie Sądu Najwyższego Jerzy Jachnik, były poseł Kukiz’15.

Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN w wydanym w czwartek postanowieniu w pierwszej z trzech spraw, których dotyczyło orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada, uchyliła uchwałę KRS w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddaliła wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej SN o przekazanie sprawy do tej Izby.

Znalezione obrazy dla zapytania Jerzy jachnik polskie radio 24

kliknij czytaj więcej

Więcej…
 
Śpiewak dla Onetu: ten wyrok to wypowiedzenie wojny społeczeństwu PDF Drukuj Email
piątek, 13 grudnia 2019 16:05

- To przemoc sądowa. To splunięcie w twarz ofiarom reprywatyzacji - tak Jan Śpiewak komentuje w rozmowie z Onetem wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który skazał go dziś prawomocnym wyrokiem za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra Ćwiąkalskiego. Jest to związane z reprywatyzacją. Aktywista zapowiada, że rozważa złożenie wniosku o ułaskawienie do prezydenta RP. Udowodniliśmy bez żadnych wątpliwości, że tak właśnie było, że to wszystko prawda. Że pani mecenas przekroczyła swoje uprawnienia. I teraz są skazuje mnie za zniesławienie jej? Skandal to mało powiedziane. To jest przemoc sądowa. Nie boję się powiedzieć, że to wręcz przestępstwo sądowe. Ten wyrok to splunięcie w twarz ofiarom reprywatyzacji - mówi Onetowi Jan Śpiewak.

Śpiewak dla Onetu: ten wyrok to wypowiedzenie wojny społeczeństwu

kliknij czytaj więcej

Więcej…
 
Płatności kartą inaczej w białej liście, inaczej w split paymencie PDF Drukuj Email
czwartek, 12 grudnia 2019 20:16

Połączenie zmian związanych z białą listą i obowiązkowym split paymentem powoduje, że część przedsiębiorców czuje się zagubionych. Rozwiązania przyjęte na potrzeby białej listy nie korelują bowiem z tymi dotyczącymi obowiązkowej podzielonej płatności. Dobitnym tego przykładem są płatności kartami. Z przepisów dotyczących białej listy wynika, że zapłata kartą jest możliwa. Natomiast regulacje dotyczące mechanizmu podzielonej płatności (MPP) dopuszczają wyłącznie przelew. A takie ograniczenie zdaniem ekspertów może być niezgodne z decyzją derogacyjną, w której Rada UE pozwoliła Polsce na stosowanie obowiązkowej podzielonej płatności

Podejście MF jest niekonsekwentne, ale takie mamy przepisy. Eksperci wskazują jednak, że polskie regulacje o obowiązkowym MPP, które narzucają płatność przelewem, mogą być niezgodne z unijnym prawem.

kliknij czytaj więcej

Więcej…
 
Likwidacja OFE 2020: Ile wyniesie opłata przekształceniowa? PDF Drukuj Email
niedziela, 01 grudnia 2019 18:46

W związku z planowaną likwidacją OFE, 1 czerwca 2020 r. wszystkie zgromadzone oszczędności mają zostać przesłane na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Państwo od transferu pieniędzy potrąci jednak opłatę przekształceniową.

  1. OFE. O co chodzi?

Na podstawie przepisów projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne nastąpić likwidacja otwartych funduszy emerytalnych. Wszystkie zgromadzone tam oszczędności zostaną po 1 stycznia 2010 r. przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Operacja dotyczy 15,8 mln Polaków i aktywów w OFE wartości 162 mld zł. Przesunięcie środków wiązać będzie się 15-proc. opłata prze kształceniową. Można jednak jej uniknąć.

Co zrobić, aby opłata przekształceniowa nie została potrącona?

Należy pamiętać, że pieniądze przeniesione na IKE będą podlegały dziedziczeniu natomiast te, które trafią do ZUS – nie

kliknij tutaj: czytaj więcej

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 164


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure