środa, 29 września 2021
Co dalej z wyborami Prezydenta RP ? PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2020 09:01

Co dalej z wyborami Prezydenta RP ?

Należy odróżnić procedurę „wyborów” od ważności „wyboru”. Art. 129 ust. 1 Konstytucji mówi, że „ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy”. Oznacza to, że weryfikuje on czy dany kandydat został wybrany prawidłowo, a nie czy wybory są ważne. Wiemy już, że 10 maja do takiego wyboru nie dojdzie. SN nie jest od tego, by naprawiać zaniechania władzy politycznej, które doprowadziły do takiej sytuacji - to po pierwsze. Po drugie w razie opróżnienia urzędu Prezydenta RP , Marszałek Sejmu wyznacza wybory nie póżniej niż w ciągu 14 dniu od opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów w ciągu 60 dni od zarządzenia wyborów. Oznacza to, że datę wyborów Marszałek może ogłosić po 6 sierpnia 2020. Po trzecie: jeśli nowe wybory zarządzone przez Marszałka to nowi kandydaci, nowe Komitety Wyborcze, nowe zbieranie podpisów po 100 tys. Nasuwa się też kolejne pytanie kto pokryje dotychczasowe koszty kampanii dotychczasowych komitetów no i czy banery i bilbordy mogą wisieć bo Komitety Wyborcze nie są zarejestrowane. Stąd przewiduję permanentną wojnę wyborcza i kolejne komplikacje.

 

Obraz może zawierać: tekst „KRS 273382 Przekaż opp Stowarzyszenie 1% podatku Przyłącz się do 0 sprawiedliwość Przeciw Bezprawiu”  

 
Ten ustrój jest chory. Dlatego też Polska jest chora. PDF Drukuj Email
środa, 06 maja 2020 15:50

 
Możesz zadzwonić lub napisać maila. PDF Drukuj Email
środa, 06 maja 2020 14:59

Zarząd Stowarzyszenia informuje,że niestety nadal obowiązuje zakaz spotkań i organizowania zebrań ,dlatego nasze działania przenosimy do internetu ,mając nadzieję,że niedługo się zobaczymy :)
Cały czas udzielamy wam porad w zakresie poradnictwa prawnego i psychologicznego telefonicznie. Jednocześnie informujemy,że jesteśmy dla was pod numerami telefonów i mailem,oraz cały czas prowadzimy dwie strony na fb • Podbeskidzie oraz Afery i Bezprawie i stronę
http://stowarzyszenieprzeciwbezprawiu.pl/ na której publikujemy ważne i aktualne informację.
Możesz zadzwonić lub napisać maila : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Przypominamy jednocześnie,że możecie również nas wesprzeć wpisując do swojego PIT nasz nr KRS podany na grafice poniżej.Masz czas do 31.05.2020 na złożenie swojego PITu.
Pozdrawiamy Was serdecznie 

Obraz może zawierać: tekst „KRS 273382 Przekaż opp Stowarzyszenie 1% podatku Przyłącz się do 0 sprawiedliwość Przeciw Bezprawiu”

 
Zaplątani we własne nogawki PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 21:15

Janusz Sanocki

Zaplątani we własne nogawki

Na tydzień przed wyborami prezydenckimi Polacy nie wiedzą ani czy wybory się odbędą, ani według jakiej ordynacji wyborczej będą mogli oddać głos. Dzieje się to w państwie, w którym od ponad trzech dekad światli ludzie, różni profesorowie politologii, wybitni publicyści i inne elyty „budują demokrację”. Co oznacza to pojęcie w świecie, w którym różne modele ustrojowe są znane, gdzie można było wziąć wzór z blisko 200 państw - skopiować funkcjonalne rozwiązania tak w zakresie władzy ustawodawczej, wykonawczej czy sądowniczej?
Tymczasem – po trzech dekadach „budowania demokracji” - polski ustrój to jakaś dziwaczna hybryda, w której wybierany w powszechnych wyborach prezydent nie ma w istocie żadnej realnej władzy, konstytucja zapewnia trójpodział władzy ale poseł pełniący władzę ustawodawczą może być jednocześnie ministrem, czyli częścią władzy wykonawczej.
Ta sama Konstytucja, zapewnia – w klauzuli suwerenności - że to Naród sprawuje władzę w Rzeczypospolitej – „bezpośrednio albo przez przedstawicieli”, a jednocześnie sędziowie (władza sądownicza) wybierają się sami bez udziału obywateli i wszyscy mędrcy – politolodzy, konstytucjonaliści starannie nie zauważają tego naruszenia prawa.
Podobnie jest w sposobie wyłaniania reprezentacji Narodu – Sejmu. Tu Konstytucja zapewnia każdemu obywatelowi takie same prawa, w tym prawo do ubiegania się o mandat posła, ale ustawa Kodeks wyborczy obywatelowi to prawo bezczelnie odbiera. Polak, żeby zostać posłem musi uzyskać aprobatę jakiegoś kacyka partyjnego, zostać wpisany na listę i to na odpowiednio wysokie miejsce, bo inaczej po prostu albo wprost nie może kandydować, albo jego szanse są minimalne. A zatem o tym kto może zostać posłem decyduje kilku partyjnych kacyków, a nie obywatele.
Nie dość, że taki sposób wyłaniania Sejmu jest po prostu podły, zmusza ludzi do lizusostwa, buduje kliki zamiast cywilizowanych, obywatelskich partii, to w rezultacie oddaje w władzę absolutną w ręce kilku partyjnych wodzów. Ci z kolei otaczają się klakierami, ludźmi bez charakteru, zwykłymi karierowiczami co to wodzowi nie podskoczą i takie grupy udają potem polityczne elity kraju.
I znów cała prawie profesorska klika (uzależniona od partyjnych pieniędzy) stara się nie zauważyć naruszenia Konstytucji w tym zakresie, ani broń Boże nie widzieć patologii partyjniactwa polskich tzw. elit politycznych.
Efektem nędzy intelektualnej polskich politycznych „elit” jest m.in. kompromitujący klincz wyborczy przed elekcją prezydenta. Rządząca partia (z Wielkim Strategiem u steru) kompletnie pogubiła się w swoich intrygach.
Najpierw wykorzystując „pandemię” rząd PiS-u ograniczył prawa obywatelskie, zakazał zgromadzeń itd. nie ogłaszając jednocześnie stanu klęski.
Było to korzystne dla urzędującego prezydenta – w istocie bowiem tylko on mógł prowadzić kampanię – co zaraz przełożyło się na sondaże.
Jednak panika wokół wirusa dała z kolei argumenty opozycji – no bo jakże tu organizować wybory, kiedy każdy może się zarazić?
Żeby jakoś z tego wybrnąć rząd rozpaczliwie wymyślił wybory korespondencyjne, które nie dość, że w skali masowej są nie do przeprowadzenia ale też naruszają ewidentnie konstytucyjne warunki tajności i bezpośredniości wyborów. Co to za wybory bezpośrednie, kiedy głos wrzucony przez obywatela do skrzynki, do komisji wyborczej dostarcza listonosz?
Jak zachować tajność, kiedy pakiet wyborczych kartek poczta ma dostarczyć do skrzynek pocztowych dla wszystkich domowników?
Jak uniknąć handlu kartkami wyborczymi, jak zapewnić każdemu obywatelowi możliwość oddania głosu?
„Korespondencyjne wybory” dla 30 mln wyborców to pomysł tak technicznie jak konstytucyjnie absurdalny i wybory albo się nie odbędą, albo będą budziły wątpliwości co do legalności wyniku.
Polska „klasa polityczna” pokazała swój poziom. Ale też nie ma się czemu dziwić, pamiętając, że warunkami kooptacji członków tej grupy są: lizusostwo, konformizm i redukcja myślenia do poziomu „kurzego rozumku” gdzie zadaniem mieszkańca kurnika jest gdakać pod dyktando partyjnego dyrygenta.

 

 
MF: Więcej czasu na przekazanie 1% podatku PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 17:27

Ministerstwo Finansów informuje, że zgodnie z rozwiązaniami zapisanymi w tarczy antykryzysowej, w tym roku 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego możemy przekazywać w dłuższym terminie, tj. do 1 czerwca 2020 r.

Zachęcam wszystkich do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. To bardzo proste. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w deklaracji lub złożyć krótki dokument (PIT-OP) i pieniądze trafią do organizacji, której chcemy pomóc" – wskazuje minister finansów Tadeusz Kościński.

Przypominamy

  • Przekazanie 1% podatku dla OPP jest możliwe tylko o ile podatnik wskaże OPP w swoim PIT albo gdy emeryt/rencista złoży oświadczenie PIT-OP.
  • Wypełnienie PIT-OP polega jedynie na wpisaniu KRS organizacji pożytku publicznego, która otrzyma 1% podatku (nie trzeba go samemu wyliczać).
  • Wysyłka PIT-OP nie oznacza, że emeryci/renciści rozliczają podatek samodzielnie – nadal robi to ZUS.
  • Kliknij więcej:czytaj dalej 
 
Praca w trakcie przestoju: Dopłaty do pensji będą obniżane proporcjonalnie PDF Drukuj Email
wtorek, 05 maja 2020 14:50

Jeśli firma zleci incydentalnie pracę w trakcie przestoju, musi zwrócić tylko niewykorzystaną część dofinansowania pensji – wynika z wyjaśnień resortu rodziny.

 

Czy mogę skierować zatrudnionego objętego przestojem do wykonywania obowiązków, np. przez kilka dni w miesiącu? Czy w takiej sytuacji muszę zwrócić całą dopłatę do jego pensji (za pełny miesiąc), czy też proporcjonalnie (za kilka dni, w których pracował)? Takie pytania zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy korzystają lub chcą skorzystać z dopłat do wynagrodzeń osób objętych przestojem lub skróconym czasem pracy (na podstawie art. 15g tzw. specustawy antycovidowej; Dz.U. z 2020 r., poz. 374 ze zm.). Poszczególne urzędy pracy, które pośredniczą w wypłacie wsparcia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP), udzielały im różnych odpowiedzi. DGP poprosił więc o stanowisko Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przyjęło ono interpretację korzystną dla zatrudniających.

Zgodnie z art. 15g specustawy pracownikowi objętemu przestojem wypłaca się wynagrodzenie obniżone nie więcej niż o 50 proc., ale nie niższe niż minimalne wynagrodzenie (2,6 tys. zł)

Kliknij tutaj:czytaj więcej 

 
Przekaż 1 % PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2020 16:12
Obraz może zawierać: tekst

 
Zapraszamy do wypełnienia ankiety!!Jej wypełnienie zajmie ci tylko kilka minut. PDF Drukuj Email
czwartek, 30 kwietnia 2020 14:21
Szanowni Państwo!
Polski wymiar sprawiedliwości wymaga gruntownych zmian. W dniu 18 lutego 2020 r. w Sejmie odbyła się konferencja osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości. Poszkodowani przybyli do Sejmu na zaproszenie Wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego z PSL. Efektem obrad była decyzja o opracowaniu raportu opisującego przypadki krzywd sądowych (prace nad raportem trwają). Zebrani uchwalili także Dezyderat, który zamieszczamy niżej. Ankieta, którą Państwu przesyłamy jest próbą wypracowania założeń koniecznej reformy polskiego sądownictwa przy udziale obywateli.
 
Ankieta dla pracownika po onboardingu – przykłady - tomHRM
 
 
 
 
Urzędniczka podrabiała dokumenty i latami okradała sąd PDF Drukuj Email
środa, 29 kwietnia 2020 13:33

Przez sześć lat kierowniczka sekretariatu Sądu Rejonowego w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) podkradała pieniądze z depozytów sądowych. Zdefraudowała w ten sposób ponad 288 tys. zł. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła kobietę o popełnienie ponad stu przestępstw.

 

Prokuratura ustaliła, że do września 2018 r. kobieta zdefraudowała ponad 288 tys. zł. Po zatrzymaniu podejrzana nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Nie przerwała milczenia do końca śledztwa.

Była kierowniczka sekretariatu została oskarżona o popełnienie 102 przestępstw dotyczących przekroczenia uprawnień, fałszowania dokumentów, poświadczenia nieprawdy, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz oszustwa na szkodę Skarbu Państwa. Grozi jej do 15 lat więzienia.

Więcej TVP.

 

 
W Bydgoszczy sędzia zgwałcił sędzię PDF Drukuj Email
środa, 29 kwietnia 2020 13:08

sąd, sędzia, wymiar sprawiedliwościW środowisku sędziowskim w Bydgoszczy zawrzało. Sędzia tamtejszego Sądu Rejonowego miał zgwałcić sędzię, swoją koleżankę z pracy. Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej złożył właśnie wniosek do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o uchylenie mu immunitetu. Prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy PK, zdradziła "Super Expressowi", że wystąpiono również o jego areszt oraz dodała, ile lat więzienia grozi mu za ten czyn.

Więcej se.pl

 

 
Czym się różni kara z sanepidu od mandatu policji za złamanie obostrzeń w związku z koronawirusem PDF Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 11:49

Za łamanie restrykcji nałożonych w związku z epidemią może grozić mandat lub kara administracyjna wymierzona przez inspektora sanitarnego. Ta druga jest na ogół surowsza i natychmiast egzekwowana 

Rzecznik dostał skargę od osoby, na którą nałożono 5 tys. zł kary administracyjnej za złamanie kwarantanny. Dowodem dla sanepidu – jak podaje RPO – była informacja z policji, że osoba ta nie odebrała o godz. 22.00 telefonu od policjanta, tymczasem zainteresowany twierdził, że był w domu, tylko wyciszył telefon i poszedł spać. "Teraz kara zostanie mu ściągnięta z konta – jedyne, co może zrobić, to odwołać się" – radzi RPO.

Rzecznik informuje, że na odwołanie się jest 14 dni. "Co prawda specustawa koronawirusowa zatrzymała bieg terminów, ale w tym wypadku zwlekanie nie ma sensu. Im wcześniej złoży się odwołanie, tym wcześniej będzie się nim mógł zająć organ II instancji. Odwołanie wnosi się do organu wyższego stopnia za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Jeśli decyzję wydał państwowy powiatowy inspektor sanitarny, drugą instancją jest państwowy wojewódzki inspektor sanitarny. Jeżeli decyzję wydał w I instancji wojewódzki inspektor, to organem II instancji jest główny inspektor sanitarny" – czytamy w komunikacie.

Więcej Gazeta Prawna

 
Ostrożne rozmrażanie sądów. Od połowy maja ruszy wymiar sprawiedliwości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 20:58

Rezygnacja z zawieszenia biegu terminów procesowych, więcej posiedzeń niejawnych oraz szersze wykorzystanie środków porozumiewania się na odległość, by można było rozpoznawać sprawy. To kluczowe założenia pakietu sądowego, który ma znaleźć się w specustawie, nazywanej tarczą 3.0. Dziś rząd będzie kontynuował nad nią prace. Ostateczny kształt rozwiązań może się zatem jeszcze zmienić.Dla wielu osób najważniejsza informacja jest taka: od 15 maja ponownie zaczną biec terminy w postępowaniach sądowych (w tym sądowoadministracyjnych), egzekucyjnych, karnych, karnoskarbowych oraz w postępowaniach w sprawach o wykroczenia. Od tej daty terminy, które wcześniej nie biegły, zaczynają swój bieg, a te, które zostały zawieszone na mocy art. 15zzs specustawy koronawirusowej – biegną dalej. O ile − jak słyszymy w MS − sytuacja epidemiczna się istotnie nie zmieni. Założenie jest takie, że korekty co do terminów mógłby wprowadzać minister sprawiedliwości w rozporządzeniu.

prawo, koronawirus

Czytaj więcej:kliknij 

 
Rząd ułatwi zwolnienia. Projekt nowej tarczy przewiduje prostszy tryb cięcia etatów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 11:48

Takie rozwiązania zakłada projekt kolejnej wersji tarczy antykryzysowej. Przewiduje on ułatwiony tryb cięcia etatów w okresie stanu epidemii. Wystarczającą przyczyną zwolnienia będzie to, że pracownik posiada inne, dodatkowe źródło utrzymania (np. emeryturę, rentę, drugi etat lub prowadzi działalność gospodarczą). W takich przypadkach firma nie będzie musiała przeprowadzać procedury zwolnień grupowych – nawet jeśli zwolni w ten sposób np. połowę załogi – i nie będzie musiała wypłacać odpraw. Na takich samych zasadach będzie mogła też zmieniać warunki zatrudnienia (czyli np. obniżać pensje).

Bardzo istotnym ułatwieniem dla pracodawców będzie także zawieszanie postanowień układów zbiorowych, porozumień i regulaminów, programów dobrowolnych odejść itp. Zawierają one wyłącznie rozwiązania korzystniejsze dla zatrudnionych niż kodeks pracy (np. gwarancje zatrudnienia przez określony czas). W projekcie znalazła się też zapowiadana już wcześniej możliwość przymusowego wysyłania pracowników na zaległy urlop (do 30 dni) oraz ten przysługujący za obecny rok kalendarzowy (do połowy wymiaru przysługującego zatrudnionemu, czyli np. na 13 dni, jeśli zatrudnionemu przysługuje 26 dni urlopu). Jednocześnie rozszerzone zostanie prawo do ubiegania się o dopłaty do pensji na utrzymanie etatów. Dofinansowane mają być płace także tych osób, które nie zostaną objęte przestojem lub skróconym czasem pracy.

Organizacje pracodawców z rezerwą oceniają niektóre z tych rozwiązań a część z nich chwalą (np. dotyczące urlopów). − Firmy pilnie potrzebują rozwiązań uelastyczniających zarządzanie pracą w okresie pandemii – tłumaczy prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. Zdecydowanie przeciwne są związki zawodowe. − Planowane zmiany naruszają konstytucję, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy i prowadzą do likwidacji organizacji związkowych w firmach. Nie godzimy się na to – mówi anonimowo jeden z działaczy NSZZ „Solidarność”.

Czytaj całość:kliknij tutaj 

 
Tylko tak będziemy żyć w sprawiedliwej Polsce PDF Drukuj Email
sobota, 25 kwietnia 2020 19:14


Stop ordynacji proporcjonalnej do sejmu.

 

 

Tylko ordynacja większościowa.

 


Stop sługusom partii politycznych. 

 

Otrzeźwiejmy !!!

 

 

 
Przypominam nową ustawę z 2018 r. o komornikach bo wielu z was będzie miało za niedługo z nią do czynienia. PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2020 08:53

Przypominam nową ustawę z 2018 r. o komornikach bo wielu z was będzie miało za niedługo z nią do czynienia.
Wtedy wszystkie partie były za łącznie z PO- PIS - Nowoczesna. Tym samym jak widać dziwne koalicje są możliwe.Tylko sam z mównicy starałem się ją zdemaskować. Niestety lobby komornicze dotarło wszędzie. A więc chodżcie nadal obywatele na wybory głosujcie na partie a ja twierdzę że kluczem do zmian jest zmiana ordynacji wyborczej i jeden poseł w jednym małym okręgu z drastycznym ograniczeniem kosztów kampani wyborczej.

Oto treść mojego stanwiska w sprawie ustawy o komornikach:

Ustawa o komornikach to ustawka z komornikami.
Powoduje, że państwo polskie stanie się lichwiarzem, bo zarabiać będzie na nieszczęściu dłużników i wierzycieli! Co to ma znaczyć?! Jaki interes ma państwo, że podwyższa opłaty komornicze?! Obiecywaliście ludziom obniżenie kosztów komorniczych, a mamy podwyżkę!

Celem pracy komornika jest zaspokojenie wierzyciela. Jednak aby cel ten zrealizować dłużnik musi posiadać realną możliwości spłaty długu. Jeśli obciążymy go zbyt wysokimi kosztami sądowo – komorniczymi, to pozbawiamy go możliwości spłaty wierzyciela. Celu tego nie spełniają uchwalone akty prawne.

Sejm uchwalił 28 lutego br. dwie ustawy, przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości:
• ustawę o komornikach
• ustawę o kosztach komorniczych.

W ustawie o komornikach , która zawiera 303 artykuły wprowadzono wiele dobrych zmian, ale także jedną fatalną – która dla dłużnika i wierzyciela będzie najistotniejsza.

 

 

Więcej…
 
Apelujemy: otwórzcie granicę dla pracowników. PDF Drukuj Email
piątek, 24 kwietnia 2020 09:00

 

 
Obraz może zawierać: tekst „OTWÓRZCIE GRANICĘ OTEVRETE HRANICI”
 

 

 
Zdanie Jerzego Jachnika w sprawie wyborów Prezydenta RP PDF Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2020 12:10

Moje zdanie w sprawie wyborów Prezydenta RP

 

Osobiście jest mi obojętne czy wybory odbędą się w maju 2020 r. czy też za dwa lata. Uważam, że najgorszym wyjściem jest przeprowadzenie wyborów za rok w maju 2021 r.

I nie chodzi mi o zapisy konstytucyjne art, 228 czy czy też art. 232 - na który powołuje się Borys Budka ale o przyszłość obywateli RP. I dziwię się że tak nieodpowiedzialne propozycje składa były minister sprawiedliwości i radca prawny.

 

Od trzech tygodni wszystkie telewizje z udziałem polityków bombardują nas obywateli wyborami Prezydenta RP. Pomijam, że Prezydent RP pomimo że ma największy mandat zaufania społecznego (wybierany jest w wyborach powszechnych), to bez poparcia partiokratycznego sejmu nic nie może. Inicjatywa ustawodawczą i veto prezydenta zawsze może odrzucić sejm.

 

Zatem zastanawiać musi skąd taka zażarta walka i idiotyczne często argumenty partiokracji obu stron.

Otóż jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. W Polsce będzie wielki kryzys gospodarczy, wielkie bezrobocie, bankructwa i ubożenie społeczeństwa. Wielu straci dorobki życia bo nie będą w stanie spłacać kredytów. Ale też wielu zbije fortuny. Bo o tym kto, jakie, kiedy i po co dostanie wielomilionowe dotację będą decydować politycy nie mający większego pojęcia o gospodarce. Zaś w ślad za tymi decyzjami będą stały koperty z łapówkami - bo dla wszystkich dotacji nie będzie. Ale o tym cisza.

 

Więcej…
 
Jakich sądów chcą Polacy? Czy PIS oddał sądy obywatelom. PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 11:47

Jakich sądów chcą Polacy? Czy PIS oddał sądy obywatelom.

Środowiska opozycji skupione wokół Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zarówno w Sejmie, jak i w publicznych wystąpieniach prezentują pogląd, że jedynym problemem polskiego wymiaru sprawiedliwości jest przewlekłość postępowań. Jako receptę podnosili zwiększenie zatrudnienia asystentów, wprowadzenie drobnych zmian proceduralnych i informatyzację sądów. Nie można się z taką diagnozą zgodzić. Z kolei strona rządowa w swych zmianach skupiła na przejęciu kontroli nad obecnie źle funkcjonującymi sądami. Rozwiązania te z niewielkimi wyjątkami np. losowanie spraw – nie mogą rościć sobie prawa do określenia „reforma sądownictwa”. Powołanie 400 dyrektorów sądów, ustawa kodeks postępowania karnego, droga do zawodu prokuratora i sędziego przez szkołę sędziów i prokuratorów, partyjna KRS i partyjny SN - to kolejna zapaść polskiego sądownictwa i jeszcze większa bezkarność prokuratury. Do władzy i awansów dojdą polityczne miernoty. Byłem i jestem zwolennikiem „zaorania” sądów i prokuratury ale po to, aby oddać je pod kontrolę społeczną a nie kontrolę partyjną.

 

W mojej ocenie koniecznym jest:

Więcej…
 
Sprawdź pracowniku ile okrada Cię ZUS i fiskus PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 11:33

Jestem za - aby pracownicy otrzymywali pieniądze które ponosi pracodawca i sami odprowadzali ZUS i PIT. Wtedy w końcu dowiedzieli by się jak drogie mamy państwo.

 

 

Koszt płacy pracodawcy

 

płaca 2000 zł. netto - pracodawca: 3347,01 zł.


płaca 3000 zł. netto - pracodawca: 5077,93 zł


płaca 4000 zł. netto - pracodawca: 6808,88 zł.


    płaca 6000 zł. netto - pracodawca: 10 270, 74 zł.

 
Szanowni Pokrzywdzeni - PILNE !!! PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 09:43
Szanowni pokrzywdzeni.
Wysłaliśmy do was emailami ankietę. Prosimy o szybkie wypełnienie i przekazanie zwrotnie na podane emaile. Im więcej będzie ankiet tym bardziej prawidłowe będą wyniki.

Treść ankiety:

Ankieta nt. ustroju wymiaru sprawiedliwości
(prosimy o wybór jednej odpowiedzi)

1. Czy obywatele powinni uczestniczyć w wyborze kandydatów na sędziów ?
a) Nie. Sędziów powinni wybierać tylko środowiska sędziowskie – tak jak do tej pory.
b) Tak – obywatele powinni mieć wpływ na wybór sędziów.
c) Nie mam

2. Czy kandydat na sędziego powinien posiadać doświadczenie i staż w innych zawodach prawniczych ( adwokat, radca prawny, prokurator)
a) Tak. Kandydat na sędziego powinien mieć doświadczenie życiowe oraz staż zawodowy jako prawnik w innym zawodzie prawniczym. Minimum 10 lat powinien pracować jako prawnik.
b) Nie – sędzią może być mianowany absolwent wydziału prawa tuż po studiach.
c) Nie mam zdania

3. Czy sędzia, którego wyroki zostały uchylone przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, powinien ponosić konsekwencje dyscyplinarne i finansowe?
a) Tak
b) Nie
c) Nie ma

4. Czy do polskich sądów powinna być wprowadzona ława przysięgłych złożona z obywateli - która orzekałaby o winie ?
a) Tak
b) Nie
c) Nie mam zdania

5. Czy do polskiego systemu sądowego powinno się wprowadzić instytucję sędziego pokoju – wybieranego przez mieszkańców gminy (powiatu) do rozstrzygania prostych spraw np. o wykroczenia?
a) Tak
b) Nie
c) Nie mam zdania

6. Czy 15 sędziów – członków Krajowej Rady Sądownictwa powinni wybierać:

a) wyłącznie sędziowie
b) wyłącznie posłowie
c) obywatele w głosowaniu powszechnym po przedstawieniu osiągnięć kandydatów;
d) Nie mam zdania

7. Jak powinien być wybierany Prokurator Generalny ?

a) Tak jak dotychczas powinien to być Minister Sprawiedliwości
b) Prokuratora Generalnego powinna wybierać Krajowa Rada Sądownictwa
c) Prokuratora Generalnego powinni wybierać obywatele w głosowaniu powszechnym
d) Nie mam zdania

8. Czy powinna zostać powołana specjalna komisja (np. komisja sejmowa) do szczegółowego zbadania skarg obywateli na wymiar sprawiedliwości?
a) Tak
b) Nie
c) Nie mam zdania

Ankieta jest efektem Konferencji dla poszkodowanych zorganizowanej w Sejmie w dniu 18 lutego 2020 r. pod auspicjami wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego.
Oprac. Jerzy Jachnik, Janusz Sanocki

Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres:
1. Janusz Sanocki, Stowarzyszenie Komitet „Przywrócić Prawo” – ul. Prudnicka 3, 48-304 Nysa lub jako kopię w formacie word na adres mailowy:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub
2. Jerzy Jachnik, Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu – Schodowa 5, 43-300 Bielsko-Biała mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
UOKiK sprawdza zasady oferowania wakacji kredytowych przez banki PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2020 17:26

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny sprawdza zasady, na jakich banki udzielają wakacji kredytowych - poinformował w środę Urząd. Do UOKiK docierają sygnały, że niektóre banki próbują wykorzystywać trudną sytuację, w jakiej znaleźli się klienci z powodu epidemii koronawirusa.

 

"Podstawą interwencji jest monitoring rynku oraz sygnały od kredytobiorców. Wiele osób w związku z epidemią koronawirusa jest w trudnej sytuacji finansowej i korzysta z odroczenia spłaty rat kredytowych – czyli tzw. wakacji kredytowych. Jest to oferta banków, z którą mogą się wiązać późniejsze problemy dla konsumentów. Otrzymane przez Urząd sygnały wskazują, że niektóre banki próbują wykorzystywać trudną sytuację, w jakiej znaleźli się klienci. Oczekuję większej wrażliwości ze strony sektora bankowego i natychmiastowej zmiany niektórych praktyk" - powiedział cytowany w środowym komunikacie prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Zdaniem prezesa UOKiK może ono naruszać dobre obyczaje, gdyż wymusza na słabszej stronie umowy złożenie oświadczenia nie mającego bezpośredniego związku z celem podpisania aneksu, którym jest odroczenie spłaty kredytu.

Kliknij tutaj:czytaj więcej 

 
Obowiązek zakrywania ust i nosa. MZ opublikowało projekt rozporządzenia PDF Drukuj Email
wtorek, 14 kwietnia 2020 15:49

Ministerstwo Zdrowia opublikowało we wtorek projekt rozporządzenia mającego uszczegółowić przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa w związku z epidemią.

 

Projekt zakłada, że od 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki podczas przebywania w środkach publicznego transportu zbiorowego i w pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, a także w czasie przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, w placówkach handlowych i na targowiskach.Zakrywanie ust i nosa będzie też wymagane na terenach zieleni, w szczególności: w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na plażach.

 

 
Zwolnienie ze składek ZUS. Firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników skorzystają, ale tylko częściowo PDF Drukuj Email
wtorek, 14 kwietnia 2020 15:46

Obecnie obowiązujące przepisy dają niektórym przedsiębiorcom prawo do ubiegania się o zwolnienie ze składek za trzy miesiące (od 1 marca do 31 maja 2020 r.). Są to osoby, które prowadziły pozarolniczą działalność przed 1 lutego 2020 r., opłacają składki na własne ubezpieczenie i mieszczą się w limicie przychodów (15 681 zł) oraz płatnicy składek zgłaszający do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych, w tym także osoby zatrudnione w firmie.

Eksperci zwracali jednak uwagę, że taka konstrukcja przepisów zaburza konkurencję. Różnica między płatnikami, którzy zatrudniają osiem osób, a tymi, którzy mają 11 pracowników, często jest bowiem żadna.

Dlatego rząd przygotował zmianę w przepisach o tarczy antykryzysowej, w której przewidywał, że ze wsparcia będą mogły skorzystać także podmioty z załogą liczącą do 49 osób. Zwolnienie w takich firmach objęłoby jednak tylko dziewięciu ubezpieczonych. Rozwiązanie to także spotkało się z krytyką i ostatecznie rząd przyjął we wtorek inną koncepcję.

 

Czytaj więcej:kliknij tutaj 

 
Życzenia Wielkanocne 2020 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 12 kwietnia 2020 10:11
Wielkanoc jest w tym roku nieco inna. Choć na odległość, lecz zawsze rodzinna.
Życzę wszystkim wesołych świąt Wielkiej Nocy.
Jerzy Jachnik

 
Maskomat na moście na Białej. Tam otrzymasz maseczkę na wirusa - foto PDF Drukuj Email
środa, 08 kwietnia 2020 18:24

Na moście na Białej obok pomnika Reksia w Bielsku-Białej powstał "Maskomat". Akcja ma zachęcić do dzielenia się maseczkami ograniczającymi ryzyko zakażenia koronawirusem drogą kropelkową. Na sznurkach z klamerkami pomysłodawcy wywiesili kilkanaście maseczek. W ciągu kilkunastu minut zniknęły wszystkie.

Jak przekazał nam jeden z pomysłodawców, lekarz ortopeda Wojciech Solecki, pomysł jest efektem powstania strony www.maskapolka.pl "kojarzącej" producentów maseczek i ich odbiorców. Można na niej znaleźć i dodać zarówno osoby i firmy szyjące ten deficytowy towar, jak i punkty, gdzie maseczki można odebrać. Poprzez stronę zgłaszać się mogą instytucje potrzebujące pomocy.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pomysłodawców, maseczki powinny być szczelnie zapakowane w woreczek foliowy wraz z instrukcją przygotowania do użycia tj. wyprania jej i wyprasowania.

Maskomat na moście na Białej. Tam otrzymasz maseczkę na wirusa - foto

Kliknij tutaj: czytaj więcej 

 
15 rzeczy ,których nauczyliśmy się w ciągu ostatnich dni PDF Drukuj Email
niedziela, 05 kwietnia 2020 11:52

Obraz może zawierać: ocean i tekst

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 163


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure