poniedziałek, 21 października 2019
Obława, na Kwiaciarki obława! PDF Drukuj Email
piątek, 12 lipca 2019 10:08

 Poseł Jerzy Jachnik:

"Mieliśmy nadzieję na przyjazne miasto a mamy obławy na kwiaciarki.

Wiele razy pisałem, że Straż Miejska w Bielsku-Białej winna zostać zlikwidowana. I nie myliłem się. 
Ostatnio ta potrzebna rzekomo straż zaatakowała kwiaciarki sprzedające kwiaty koło targowiska w Bielsku-Białej.
Panie Prezydencie Bielska - Białej i Panie Przewodniczący Rady Miasta pytam Panów czy Straż Miejska w Bielsku-Białej to nadal prywatna policja ? Nie tak dawno stworzono ustawę aby ludzie mający małe dochody mogli prowadzić drobną działalność bez żadnych zezwoleń. A Panowie i Panie z Rady Miasta co robią ? Wysyłają straż i straszą mandatami. 
Zresztą to nie jedyne działania o których za kilka dni. No i zaczyna się."

Obraz może zawierać: kwiat i roślina

Małgorzata Koniorczyk

"Obława, na Kwiaciarki obława!
Tak to wyglądało dziś na targowisku przy Lompy w Bielsku-Białej. Sobotni poranek, dzień targowy, powoli kończę zakupy. I podjeżdżają dwa duże samochody Straży Miejskiej, wysiadają postawni mundurowi i informują, że Panie Kwiaciarki mają godzinę, żeby zabrać swoje stoiska, bo na chodniku przed targowiskiem nie wolno handlować. Nie wolno i już. Będzie mandat. Jedyne 500 zeta. Bo widocznie drobny handel starszych Pań, które dorobią sobie tych kilka złotych - to proceder o wysokiej szkodliwości społecznej...
Serio musimy żyć w świecie, gdzie wszystko jest takie sformalizowane? Serio Kwiaciarki na chodniku w obrębie targu komukolwiek przeszkadzają i zagrażają? Serio to takie wykroczenie, że coś tam w ogródkach im urośnie, a one przyjdą do ludzi, porozmawiają, sprzedadzą, trochę podreperują budżet domowy?
Dla mnie to była największa radość, te kwiaty, te Panie. Ten drobny handel bez kasy fiskalnej.
Zawsze kupowałam bukiety, zawsze tym Paniom dawałam zarobić. A one dawały mi tyle radości i słońca w tych kwiatach, i w tych kilku słowach rozmowy. Bo na targu się rozmawia, targ ma jeszcze coś takiego, jak wymiar społeczny. O czym rozżalona informuję Urząd Miejski w Bielsku-Białej..., Jarosław Klimaszewski - Prezydent Bielska-Białej..."

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure