poniedziałek, 21 października 2019
Trybunał Sprawiedliwości: komornicy powinni potrącać VAT z wynagrodzenia PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2019 17:15
Komornicy nie mogli doliczać podatku do opłat za czynności egzekucyjne. Musieli pomniejszać wynagrodzenie o kwotę VAT.

Taka jest konkluzja wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 10 kwietnia br. w sprawie polskich komorników (sygn. C-214/18).

 Przypomnijmy, że musieli oni płacić VAT po interpretacji ogólnej ministra finansów z 2015 r. Fiskus uznał wtedy, że czynności egzekucyjne są opodatkowane. I nakazał potrącać podatek z pobieranych należności.

Unijne przepisy nie wykluczają takiego sposobu rozliczenia – stwierdził Trybunał Sprawiedliwości.

Czy komornicy nadal muszą płacić VAT? Wygląda na to, że nie. 1 stycznia br. weszły bowiem w życie nowe przepisy, a fiskus zaczął potwierdzać w interpretacjach indywidualnych, że nie są już podatnikami. Ciągle jednak jeszcze nie ma obiecanej przez Ministerstwo Finansów interpretacji ogólnej.

Bardzo ważne orzeczenie ETS w Strasburgu. Komornicy od 2015 r. bezprawnie doliczyli 23% VAT. Przez 2 lata jako poseł walczyłem w sejmie , że jest to bezprawne. W obecnej ustawie co prawda nie ma VAT ale został ukryty w kosztach egzekucji. Wniosek: dłużnicy byli i nada są okradani przez fiskusa.

kliknij:czytaj więcej. 

 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure