czwartek, 18 kwietnia 2024
Treść protestu z dnia 20 marca 2012 r. skierowanego przez Stowarzyszenie do KRRiT ws. Tv Trwam PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 21:22

altZ ubolewaniem przyjęliśmy decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która odmówiła przyznania miejsca na cyfrowym multipleksie Telewizji Trwam.

Dyskryminowanie telewizji katolickiej, wykluczenie rzeszy widzów (nie tylko wierzących), naruszenie zasady pluralizmu w medniach i równości wobec prawa - wszystko to budzi w nas głęboki sprzeciw.

Z zażenowaniem obserwujemy schlebianie przez Członków KRRiT niskim gustom - poprzez umieszczenie na multipleksie cyfrowym m.in. programu emitującego głównie muzykę disco polo. Jednocześnie uniemożliwiają państwo krzewienie wartości patriotycznych i chrześcijańskich oraz pozytywnych postaw społecznych przez niezależne medium - Telewizję Trwam.

Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy.

Wzywamy KRRiT do zaprzestania krzywdzącej polityki wobez Fundacji Lux Veritatis i przypominamy, że Rada jest organem konstytucyjnym. Nie może być traktowana niczym prywatny folwark, lekceważący prawo i wolę milionów Polaków.